Skocz do zawartości
Destiny

Pomysly!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Potrzebuje troszke waszej pomocy, a dokladniej pomyslow.

 

Chcialbym sie dowiedziec co forumowicze Purepc chcieliby miec u siebie w domu :) Chodzi mi o rzeczy ktore jeszcze nie istnieja, ale sa wykonalne na dzien dzisiejszy. Najlepiej jesli wiecie ze ktos ma problem i takie urzadzenie mogloby go rozwiazac :)

 

Wiec jesli masz chwile czasu, prosze pomysl i napisz mi o tym...

 

Z góry wielkie dzieki!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..to liczba zer na moim koncie bardzo szybko by sie conajmniej podwoiła;]

0x2=0 :lol:

 

A tak pozatym to bym chciał ruchomą bieżnie z domu na uczelnie i spowrotem żebym nie musiał pod te fakane górki podłazić :P

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym miec lodówke połączoną z budą komputera - wygoda połączona z niezłym chłodzeniem, oszamac coś mozna a i po browar blisko.

Dalej - przydałaby sie cisnieniowa faja wodna z dobrym filtrem wkomponowana w otoczenie pokoju.

A tak w ogóle to po co Ci takie informacje?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie dziala tak..

najpierw ty cos wymyslasz a potem robisz tak zeby ludzie czuli niepohamowana zadze posiadania tego(jakas kontrola umyslu czy cos) [; tak jak np tamagochi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi jeden z moich prowadzacych na uczelni zbombardowal projekt ktory robilem i musze wymyslic cos innego... i to szybko :( bo juz jestesmy w polowie projektu a oni mo go teraz odrzucili...

 

Musze zrobic cos co wykorzystuje inteligentne materialy (moja w tym glowa zeby to zrobic) i jest zwiazane z domem, oszczedzaniem energii albo sportem. Najlepiej zeby byla potrzeba na rozwiazanie tego problemu itd. Zebym mial potencjalnych kupcow.

 

Nic z tego nie bedzie sprzedawane ani realizowane. To tylko projekt na uczelnie :)

 

Dalej - przydałaby sie cisnieniowa faja wodna z dobrym filtrem wkomponowana w otoczenie pokoju.

A pozniej sie upalimy z prowadzacymi :D:D:D nie ma co ;)

 

 

:mur: mam pustke w glowie panowie... POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie dziala tak..

najpierw ty cos wymyslasz a potem robisz tak zeby ludzie czuli niepohamowana zadze posiadania tego(jakas kontrola umyslu czy cos) [; tak jak np tamagochi :P

Przeciez sobie zartuje;]

 

 

Musze zrobic cos co wykorzystuje inteligentne materialy (moja w tym glowa zeby to zrobic) i jest zwiazane z domem, oszczedzaniem energii albo sportem. Najlepiej zeby byla potrzeba na rozwiazanie tego problemu itd. Zebym mial potencjalnych kupcow.

No stary trzeba bylo tak od razu;] Poszukaj sobie na google pod hasłem "inteligentne domy" tudzież "domy przyszłosci" - moze cos Cie zainspiruje. Sportem? No tutaj to w ogole masz latwe zadanie - o inteligentnych ubraniach czy obowiu znajdziesz mase informacji. Ostatnio nawet ogladałem program o staniku wykorzystujacym inteligentne materialy;] Rozumiem, ze masz tylko projekt przedstawic? Nie sa wymagane zadne prototypy?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zeby to bylo cos nowego :) jestem lekko zlimitowany bo jest nas 30 osob i czesc rzeczy jest juz zajeta :(

Projekt = specyfikacja, prototyp najelpiej dzialajacy itd.

 

Napisze pozniej dokladniej. Musze spadac na zajecia.

 

===

Edit:

 

No wiec tak. Projekt ktory mam wykonac musi byc ktoryms z tych:

- rzecz dla sportowcow, ktora ma poprawic ich osiagi albo/i dac jakis wglad w wyniki i jakosc itd potencjalnemu uzytkownikowi,

- rzecz do rehabilitacji lub uzywana w domu do poprawienia wynikow codziennego uzywania albo/i dajaca mozliwosc sprawdzenia wynikow/rezultatow jej uzywania.

- produkt ktory oszczedza energie w domu.

 

To tyle. Dzieki za zainteresowanie :)

Edytowane przez Destiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie pomieszczen na fotokomorke :-P

A wiesz ze to jest prosty acz genialny pomysl :) musze nad tym sie zastanowic :)

 

@shakur_45 - wiesz ze to nie mozliwe :P to tak jakbys chcial sprawic zeby facet kiedykolwiek zrozumial jakakolwiek kobiete... to jest przeciwko naturalnemu porzadkowi swiata ;) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę:

-odkurzarz, który wySsie wszystko.

-dziewczyne, która nigdy nie narzeka

-telefon, którego nie trzeba ładować albo przynajmniej bardzo żadko

-koszulkę Prison Break'a. Z tego co wiem to nikt w polsce nie prowadzi sprzedaży takowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- taki duperszmit, który z bździny robi prund, najlepiej bezinwazyjny odbytniczo, np. żeby wychwytywał metan i inne produkty przemiany materii z atmosfery pomieszczenia

- kontrolowaną reakcję termojądrową w słoiku, co bym miał ów prund w razie niskooktanowej pracy jelit

- szafę, która mieści wszystkie moje ciuchy, a sama jest mniejsza od mojego czarnucha

- łóżko oparte na antygrawitacji, żebym nie musiał się pocić przy sprzątaniu pod nim, tak jak pod takim analogowym

- tabletki, które po wrzuceniu do wody gotują owąż, a po wrzuceniu dodatkowo padliny i chwastów robią zupę albo inną berbeluchę

 

Na bździnołap może klientów nie będzie, ale np. na termojądrowy słoik albo szafę typu WinRAR - pierwszy się zgłoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- łóżko oparte na antygrawitacji, żebym nie musiał się pocić przy sprzątaniu pod nim, tak jak pod takim analogowym

Masz, kup se :lol:

 

Mam tylko pewne obawy, czy to aby nie wpływa negatywnie na zdrowie:>

 

@Destiny

Czy ja dobrze zrozumiałem? Ma byc z wykorzystaniem inteligentnych materiałow, tak? Inteligentne materiały to np. takie zmieniające kształt pod wpływem temperatury czy napięcia. Jakie są inteligentne materiały w fotokomorce? Poza tym swiatła na fotokomorke to nic nowego:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbym cos tam w to wrzucic, ale chyba do tego wariantu energooszczednosciowego nie musza byc wykorzystane. A inteligentne materialy to np, piezoelektryki, praktycznie wszystkie polimery, wszystko co wykazuje ciekawe wlasciwosci, moja w tym glowa zeby sie wybronic z tego ze to akurat inteligentny material jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodziców na pilota i robota, który sprzątałby burdel w moim pokoju... (To drugie na prawdę bym chciał)

Monitor, który łączyłby w sobie zalety LCD i CRT.

Takie audio, żeby dźwięk na prawdę mnie otaczał i był świetnej jakości.

Narzędzie do usuwania lenistwa.

Endorfiny w pigułce. ;-)

Przyrząd do ćwiczeń, który sam by ćwiczył i zmieniał moje spyrki w cokolwiek o foremnym kształcie. ;-)

Tłumik do tyłka z filtrem przeciwzapachowym. (Żebym mógł bez skrępowania pierdzieć w towarzystwie. ;-) )

Ściany których kolor mógłbym zmieniać jednym ruchem ręki. (Diody led, LCD albo coś co zmienia kolor pod wpływem reakcji chemicznych.

Własną czarną dziurę.

Machinę do klonowania przedmiotów. (Kupić przez neta C2D i DFI RD600, sklonować i odesłać przed upływem 10 dni - to jest to. :D )

 

Tyle by mi wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może urządzonko do przerabiania energii młodszego rodzeństwa na prąd elektryczny? :D

Cos takiego mozna zrobic w postaci zabawki z wbudowana pradnica.

Przykladowo:

Samochod-zabawka napedzany sila miesni w ktorym wcisniecie hamulca lub przekroczenie dozwolonej dla zabawki predkosci powoduje uruchomienie pradnicy.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zrobic cos co wykorzystuje inteligentne materialy (moja w tym glowa zeby to zrobic) i jest zwiazane z domem, oszczedzaniem energii albo sportem. Najlepiej zeby byla potrzeba na rozwiazanie tego problemu itd. Zebym mial potencjalnych kupcow.

Z domem? Samoczyszcząca się kocia kuweta. Mówię ci, kociarzy jest zatrzęsienie, a sprzątanie kociej kuwety to obowiązek, nie przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziecka mysle nad takim pomyslem, aby w domach bylo zasilanie, ale nie elektyczne, tylko na wodor :).

 

Mialy by byc wezyki gumowe, a w nich przezroczysta substancja, czyli wodor, ktory by plynal w nich, potem trafial do gniazdka, gdzie przeplywal by przez cos takiego jak by dzisiejsza "pradnice" i wytwarzalo prad elektyczny. Czyli instalacja wodorowa. Wodor przyplywal by do domow rurami pod ulicami, a liczniki by dzialaly tak samo jak dzisiejsze od wody :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego mozna zrobic w postaci zabawki z wbudowana pradnica.

Przykladowo:

Samochod-zabawka napedzany sila miesni w ktorym wcisniecie hamulca lub przekroczenie dozwolonej dla zabawki predkosci powoduje uruchomienie pradnicy.

I wiesz ze chyba zajme sie tym problemem :) Narazie nic nie zdradze ale uzycie inteligentnych materialow w takiej zabawce da mi spore mozliwosci :D :D

 

Wielkie dzieki za podpowiedzi! Widac ze na forumowiczow PurePC mozna liczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiesz ze chyba zajme sie tym problemem :) Narazie nic nie zdradze ale uzycie inteligentnych materialow w takiej zabawce da mi spore mozliwosci :D :D

 

Wielkie dzieki za podpowiedzi! Widac ze na forumowiczow PurePC mozna liczyc :)

Zastosowanie nie musi ograniczac sie do zabawek.

Przykladowo:

W wielu domach sa zamykajace sie samoczynnie drzwi sila grawitacji, drzwi z wbudowanym hamulcem zapobiegajacym trzaskaniu.

Zamiast standardowego hamulca mozna wykorzystac ta energie do oswietlenia klatki schodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...