Skocz do zawartości
grey

Antywłamaniowe Hasła W Xp?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! W trybie awaryjnym w Xp (pro i home) wchodzimy sobie bez problemu do administracji kontami użytkowników i przestawiamy jak chcemy hasła (administratora i użytkowników). Jak zrobić żeby to nie miało miejsca i hasła spełniały swoje zadanie? W googlach szukałem ale niewiele mi to pomogło? Może jakiś program czy ustawienie systemowe? Z góry dzięki za zrozumienie i pomoc - to mój pierwszy post na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki

Możesz nieco jaśniej? Jak to nie logować się? Ten co wchodzi w trybie awaryjnym nie loguje się przecież wogóle i może ustawić dowolne hasła na dowolnych kontach. Natomiast w trybie normalnym logujemy się albo jako admin albo gość, powiedzmy że w zależności od potrzeb.

Dzienx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! W trybie awaryjnym w Xp (pro i home) wchodzimy sobie bez problemu do administracji kontami użytkowników i przestawiamy jak chcemy hasła (administratora i użytkowników). Jak zrobić żeby to nie miało miejsca i hasła spełniały swoje zadanie? W googlach szukałem ale niewiele mi to pomogło? Może jakiś program czy ustawienie systemowe? Z góry dzięki za zrozumienie i pomoc - to mój pierwszy post na forum...

Ustawić hasło dla administratora, w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na podobny temat.

Znajomy ustawił hasło aby ograniczyć swojemu małemu dostęp do kompa.Czy jest możliwość aby po zalogowaiu się do windy można było w jakiś sposób "wyciągnąć" hasło z systemu?Bo ostatnio podobno młody coś kombinuje i rodzic mnie pytał czy hasło będzie skuteczne... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to mozna zrobic z samego systemu czy potrzebne jest jakies dodatkowe narzedzie do dostepu do tego magazynu?

potrzebny jest linux z obsługą zapisu w NTFS oraz program do odczytywania/edycji magazynu

 

hasło można zmienić lub usunąć ale nie poznać

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niestety jest to bardzo proste nawet bez linuxa:

Hirens boot cd ( a raczej soft na na nim zawarty )

Offline NT Password & Registry Editor ( bootowany z fdd lub napedu CD//DVD )

linux live i chntpw

No bardzo bez linuxa....

Juz pomijam fakt, ze obie pozycje to ten sam program.

 

 

Offline NT Password & Registry Editor nie potrafi zresetowac haseł z Server 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie ma o co kopi kruszyc

ale...

jesli to uznac za linuksa to masz racje :P

boot.images\

VMLINUZ.

ISOLINUX.BIN

BOOT.CAT

ISOLINUX.CFG

INITRD.CGZ

SCSI.CGZ

BOOT.MSG

a Offline NT Password & Registry Editor i na winde server dziala :( ( nie sprawdzilem na wszystkich wersjach )

sam sprawdz

P.S na hirensie jest kilka progsow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co, nie ma zadnego sposobu na zabezpieczenie sie przed tym procz wypieciem dysku z kompa? jak tak to glupia sprawa... normalnie wchodzi sobie ktos z plyta, siada do naszego kompa i po problemie, grzebie jak chce i ile chce..

 

chyba ze jest jakies wyjscie procz instalacja linuxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło w biosie, bootloader z haslem, logowanie z kluczem na usb/odcisk palca i kilka innych opcji.

 

 

A co ci niby mialby dać linux? Reset hasła mozna zrobic tak samo szybko jak w windows. W dodatku duzo latwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pomyslalem ze jak tak wszyscy chwala linuxa, mowi sie o jego wyzszosci w kwestii bezpieczenstwa nad windowsem to pomyslalem ze w tym przypadku ujawni sie ta wyzszosc.

 

to co przeczytalem w innym temacie na tym forum o windowsie xp to poprostu sie zalamalem. z ciekawosci az uruchomilem cmd, wpisalem net user administrator haslo........ porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to co, nie ma zadnego sposobu na zabezpieczenie sie przed tym procz wypieciem dysku z kompa?

zewnetrzny soft do szyfrowania plikow ( troche uciazliwe, ale jak masz wazne dane - to jest jakies wyjscie ) Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no dobry bajer, nie ma pendrive'a nie ma logowania, nie ma pendrive'a nie ma zabezpieczenia:P

 

haslo w biosie - zworka, koniec hasla??

 

teraz kminie nad haslem na bootloadera czyli lilo tylko nie wiem jak to zainstalowac jezeli nie mam linuxa, czytalem ten temat http://www.linuxquestions.org/questions/sh...threadid=289885 i nie wyciagnalem zadnych wnioskow..

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no dobry bajer, nie ma pendrive'a nie ma logowania, nie ma pendrive'a nie ma zabezpieczenia:P

 

haslo w biosie - zworka, koniec hasla??

 

teraz kminie nad lilo tylko nie wiem jak to zainstalowac jezeli nie mam linuxa, czytalem ten temat http://www.linuxquestions.org/questions/sh...threadid=289885 i nie wyciagnalem zadnych wnioskow..

w pliku /etc/lilo.conf zmień wpis na np:

 

boot = /dev/hda

default = Windows

delay = 300

prompt

vga = normal

password = twoje_haslo

restricted

 

other = /dev/hda1

label = Windows

table = /dev/hda

 

ale najpierw musisz zainstalować LILO :D

zamiast to robić możesz zainstalować inny menadżer startu, których pełno jest w sieci wystarczy poszukać np: CHOS :D

 

każdy możesz zainstalować np. z dyskietkowej dystrybucji linuxa

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co, jak ja mam sie zabezpieczyc przed potencjalnym intruzem w postaci brata ktory nie zlozyl sie na komputer? :P chyba nie ma jak :P

 

a odnosnie tego lilo, jak ja mam go zainstalowac bez linuxa, ja to w ogole jetesm prze n00b w linuxie, ale kolega w miare tam ma pojecie, ale mowi ze bez linuxa zaisntalowanego, lilo nie zainstaluje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...