Skocz do zawartości
Gość Grzechu_1990

Canis Canem Edit ( Bully )

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

O tym, co się dzieje w szkołach nie muszę chyba pisać, bo śledząc na bieżąco telewizyjne dzienniki lub chociaż strony internetowe, nie raz słyszeliście o przerażających rzeczach, które zdarzają się w naszych placówkach oświatowych. W amerykańskich tym bardziej. Nie będę w tym momencie rozpoczynał dyskusji o wpływie gier wideo na zachowanie młodzieży, ani też snuł refleksyjnych esejów o tym, jak to kiedyś było lepiej (bo było po prostu inaczej i mniej rzeczy wychodziło na jaw). Zamiast tego szybko przejdę do meritum sprawy, bo nie taki ten diabeł straszny, jak go malują.

Źródło: http://gry.onet.pl/Canis_Canem_Edit_Bully_...mp;GameOID=1291

 

IMO zapowiada sie ciekawie a zarazem beznadziejnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na PS2 już wyszła (w ogóle nie wiem czy będzie na PC) i zbiera raczej pozytywne recenzje. Wprawdzie mega killer to nie jest ale przynajmniej ktoś poruszył taki temat i ciekawie go przedstawił. Ocena w PSX Extreme: 8+/10.

Są pewne naleciałości z GTA ale to raczej plus niż minus. Teren szkoły i obszary "przyboczne" to wprawdzie nie San Andreas ale wrzucono nieco więcej detali w "miejscówki". Akcja dzieje się w ciągu jednego roku szkolnego (są zmiany pór roku) no i w tym czasie czeka nas sporo misji.

 

To taka piguła (nie pełna do tego). Sam nie mam zdania czy fajne czy nie bo nie grałem. Mam jednak wrażenie że bym ten tytuł zaliczył ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Akcja dzieje się w ciągu jednego roku szkolnego (są zmiany pór roku) no i w tym czasie czeka nas sporo misji.

Tego brakowało mi w GTA, ale też bym zaliczył ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzieć że 3 lata temu miałem pomysł na identyczną gre -.- (rok temu napisałem o czymś takim na forum wp.pl) No nic... mam nadzieje że nic nie spartolili i zrobili według mojego planu xD Pożyjemy - zobaczymy. Mam nadzieję że wyjdzie na pieca i że będzie można trochę w grze porobić "ciekawych" rzeczy... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A mnie interesuje czy ten silnik ulepszony nie posłuży jako silnik do następnego GTA :razz:

przeciez to ten sam silnik co GTA...

mniejsze lokacje, wiec wiecej detali, zmiana por roku to nie jakis grejt ficzer...

nowe GTA powinni zrobic na nowym silniku. od poczatku pod nextgeny - wtedy i na PC bedzie wygladac porzadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i gra przypadła mi nawet do gustu. Jest bardzo podobna do GTA, tyle, że umiejscowiona w szkole. Gracz wciela się w rolę Jimmiego Hopkinsa, nowego ucznia akademii Bullworth, który że tak powiem ma już bardzo bogatą przeszłością i wyrobioną opinię w szkołach z których już go zdążono wyrzucić :wink: Tak w skrócie można opisać fabułę tej gry, lecz ja stworzyłem bardziej dogłębną recenzją którą możecie przeczytać poniżej.

A więc po kolei:

 

Ogólne wrażenia:

Gra ma bardzo skromne menu w skład którego wchodzą trzy rzeczy 1. Story 2. Video 3. Quit :lol2: Do reszty opcji dostajemy dostęp po włączeniu trybu Story. Gra jest konwersją z konsoli, więc nie mamy możliwości ustawienia zbyt wielu detali, jedynie rozdzielczości, cieni(z możliwością wyboru Low, Med High), włączenia Vsync. oraz dodania opcjonalnego AA(max. 8x) ). Dziwne jest to, że menu ani te początkowe, ani te w grze nie obsługuje myszki, tylko klawe. Na szczęście przy kierowaniu postacią możemy normalnie korzystać z myszy. Jeżeli już mowa o sterowaniu, to do ideału mu dużo brakuje, od razu widać że to konwersja z konsoli. Przy korzystaniu z broni(np. procy :rolleyes: ) twórcy postanowili szeroko zastosować znaną z konsol opcję autocelowania. Innymi dostępnymi brońmi są np. znalezione przedmioty takie jak cegła lub pokrywa kosza którymi możemy rzucić w przeciwnika. Mówiąc o przeciwnikach możemy ich właściwie podzielić na dwa rodzaje: uczniów i....nauczycieli :twisted: Uczniowie już od początku rzucają się na "nowego" chcąc mu dokopać, ale na szczęście główny bohater całkiem dobrze radzi sobie w walce wręcz. Jeżeli chodzi o nauczycieli, to do starć z nimi dochodzi wtedy gdy coś przeskrobiemy a oni to zauważą. W takim przypadku zazwyczaj nauczyciel stara się nas obezwładnić, a my możemy albo mu na to pozwolić albo go odepchnąć i uciekać. Zaznaczyć przy tym należy, że nie odpuszczają oni łatwo i zazwyczaj ruszają w pościg za nami. Wyjściem z takiej sytuacji jest szybka ucieczka i ukrycie się w...koszu na śmieci jakkolwiek to brzmi :wink: Kiedy jednak nie uda nam się tego zrobić na ekranie pojawia się jakże znany napis "Busted", a my lądujemy na pogawędce u dyrektora :D Jak każdemu porządnemu uczniowi dane nam jest uczęszczać na lekcje które są swoistymi minigierkami rodem z GTA. Przykładowo lekcja chemii to mieszanie różnych płynów które zrealizowane zostało w taki sam sposób jak taniec low-riderami z San Andreas. Ponadto co wymieniłem gra oferuje wiele innych sposobów interakcji oraz integracji z otoczeniem np. włamywanie się do szafek innych uczniów, zmiana stroju, zakupy w szkolnym sklepiku czy też rozmowa z innymi uczniami których możemy obrazić lub powiedzieć coś pozytywnego. Wracając do podobieństw względem GTA to jest ich naprawde mnóstwo. uczniowie dziela się na grupy, np: osiłków, kujonów itp. które są swoistym odpowiednikiem gangów z GTA:SA Nasz bohater zwiększa lub zmniejsza respekt względem tych grup wykonując różne misje. Oprócz terenu akademii dostępne jest także miasteczko(mapa poniżej), aczkolwiek nie miałem jeszcze okazji go eksplorować gdyż dopiero zacząłem grać. Dostępne są także środki transportu w postaci deskorolki lub roweru. Informacje na temat przebiegu naszej gry możemy czerpać z obszernych statystyk w których ujęte są np. takie rzeczy jak ilość osób które skopaliśmy lub ilość wybitych przez nas szyb.

 

Kilka słów na temat grafiki, wydajności i wymagań:

Gra nie prezentuje się zbyt okazale. Spowodowane jest to tym, że pierwotnie powstała ona na PS2(2006), a w tym roku została przeportowana na XBOXA 360, WII, a teraz także na PC. Grafika nie ma czym szokować i mówiąc krótko jest na poziomie GTA:SA. Miejscami grafika wygląda na rozmytą, co widać na screenach. Możliwe, że jest to spowodowane Anty-Aliasingiem. W grze od początku uruchomiony jest frame limiter którego nie można wyłączyć w opcjach gry. Ogranicza on ilość klatek do 30. Na sprzęcie z podpisu wartość FPS prawie cały czas oscyluje w okolicach maksymalnej na ustawieniach all full(jeżeli można tak nazwać jedną opcję którą możemy modyfikować :lol2:), AA 8x. Niestety zdrzają się spadki. Zauważyłem to np. na lekcji chemii podczas której FPS nagle spadł do 17 albo nawet i mniej. Czyżby spowodowały to opary unoszące się sponad chemikalii? <_<

 

Podsumowując:

Polecam zagrać w tę grę każdemu kto ma ochotę dokopać paru uczniom i "of course" nauczycielom :razz: (bez urazy dla nich jeżeli jacyś czytaj to forum), a także wszystkim fanom GTA oraz całej ekipy Rockstara czekającym na pecetową premierę czwórki, gdyż ta gra może się okazać dobrym zapełnieniem czasu i dostarczyć trochę rozrywki w podobnych do GTA klimatach.

Zdecydowanie nie polecam tej gry ludziom których brzydzi grafika na poziomie sprzed czterech lat i zaraz zaczęliby sapać porównując tę grę do Crysisa. Nie polecam jej również osobom zdegustowanym niewygodnym sterowaniem, niezbyt dobrze spełniającym swoją rolę przy użyciu myszki i klawiatury.

Reszta osób nie zaliczających się do żadnej z powyższych grup niech poczyta opinie, obejrzy trailery, a jeżeli się zdecydują to niech zagrają, bo może akurat ta po cichu wypuszczona gra bardziej im się spodoba niż topowe w ostatnich dniach, od wielu lat oczekiwane "hity jak np. Far Cry 2.

 

Kiedy po dłuższej grze w oczy rzucą mi się jakieś nowe rzeczy o których warto napisać to z pewnością to zrobię.

 

UWAGA!

Powyższa recenzja była pisana bo około godzinnym obcowaniu z grą i przy stanie niespełna 2% przejścia gry. Nie można jej traktować w pełni obiektywnie gdyż mój pogląd na pewne rzeczy wraz z postępem gry może się znacząco zmienić :?

 

Mała bójka przed lekcją:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Akcja z nauczycielem:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

INNE:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...