Skocz do zawartości
pisarz

Blokada Podkręcania W Rivatuner

Rekomendowane odpowiedzi

Kręce sobie obecnie 7900GTO, ale jest mały problem. Gdy przekroczę wartość 825MHz na pamięciach pokazuję mi się przy obrazku pamięci żołty wykrzyknik, który powoduje, że nie moge przeprowadzić testu ustawień a co za tym idzie, dalsze O/C jest niemożliwe. Czy ktoś wie może co trzeba zrobić, aby ominąć tą blokadę? Sądze ze trzeba jakąś wartość w PowerUser zmienić, ale niestety nie wiem co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to :

 

powinno usunąć test :blink:

usuwa test. Daje na mamorkach 900MHz, i po ponownym uruchomieniu automatycznie ta wartość spada do 400MHz. Nie wiem co jest grane :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z tym się musisz pogodzić - też tak mam, że nie trzyma podkręcenia na stałe, nie wiadomo dlaczego (założyłem nawet kiedyś temat - nikt nie wiedział). Z 7600GS tez tak było, więc nie jest to wina karty, czy sterowników, lecz samego Rivatunera...

Po prostu zawsze, jak włączam kompa, to ustawiam OC...

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto skorzystać z tego. Zmiana rejestru, która umożliwi podkręcanie przez panel od sterowników.

haha, to była pierwsza rzecz którą zrobiłem, znam to juz od lat. Tylko że poprzez to moge pamięci ustawić maksymalnie na 750MHz w panelu NV, także podziękuję za takie co. Po prostu nie przyjmuje wyższych wartości. A może by sprobówac PowerStripa? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto skorzystać z tego. Zmiana rejestru, która umożliwi podkręcanie przez panel od sterowników.

No to jest najbardziej prymitywna, bezpieczna i "nooberska" forma "podkręcania" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten myk z riva tunerem jakos dzialal ;) tylko ze trzeba to w jakiejs dziwnej kolejnosci robic i zasejwowac zmiany w profilu czy cos takiego :) kiedys meczylem sie z tym przez 30 minet i jakos sie udalo :)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bylaby najlepsza, gdyby nie taki maly limit na oc pamieci/

zaleta - nie trzeba instalowac zadnych dodatkowych programow niepotrzebnie zzerajacych ram tylko po to, zeby karta byla podkrecona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuwa test. Daje na mamorkach 900MHz, i po ponownym uruchomieniu automatycznie ta wartość spada do 400MHz. Nie wiem co jest grane :mur:

zaznaczyłeś "Apply overclocking at windows startup"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, to jest pierwsza rzecz, którą się robi. Ale potem wyskakuje

Dołączona grafika

i po wyłączeniu i włączeniu kompa takty na pamięci są na 400 (rdzeń zostaje w porządku).

Można wcisnąć Yes, można wcisnąć No, nie ma znaczenia...

 

 

EDIT: Hmmm, pisarz a weź jeszcze sprawdź, czy jak zaznaczysz "Use alternate startup daemon" to coś da, bo u mnie chyba tak, jeszcze porestartuję trochę kompa, ale wygląda na to, że sie trzyma 0_o

 

EDIT2: No u mnie ten alternatywny demon powoduje, że juz sie nie resetują takty pamięci.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze pomaga:

 

Power User > Riva Tuner 2.0 RC 15.X \Overclokcing \Global:

 

Disalbe Clock Test na 1

Max Clock Limit na 1

 

Power User > Riva Tuner 2.0 RC 15.X \ Nvidia \Overclocking:

 

DisableInternalClockTest na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, to jest pierwsza rzecz, którą się robi. Ale potem wyskakuje

 

i po wyłączeniu i włączeniu kompa takty na pamięci są na 400 (rdzeń zostaje w porządku).

Można wcisnąć Yes, można wcisnąć No, nie ma znaczenia...

 

 

EDIT: Hmmm, pisarz a weź jeszcze sprawdź, czy jak zaznaczysz "Use alternate startup daemon" to coś da, bo u mnie chyba tak, jeszcze porestartuję trochę kompa, ale wygląda na to, że sie trzyma 0_o

 

EDIT2: No u mnie ten alternatywny demon powoduje, że juz sie nie resetują takty pamięci.

bejbe! działa :D

 

U mnie zawsze pomaga:

 

Power User > Riva Tuner 2.0 RC 15.X \Overclokcing \Global:

 

Disalbe Clock Test na 1

Max Clock Limit na 1

 

Power User > Riva Tuner 2.0 RC 15.X \ Nvidia \Overclocking:

 

DisableInternalClockTest na 1

takze przydatne, tylko ze w Max Clock Limit na 1nie mozna dac 1, bo skala konczy sie na wartosciach dopuszczalnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jeśli kartę można podkręcić na >850, to 750 na OC ze sterów, to troche mało, hm?

a co ja napisalem? ze bylaby najlepsza...

 

btw. u mnie w sterach max moge dac 840MHz a wiem, ze pamieci ida na ponad 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...