Skocz do zawartości
AVRAL

Głośniki Komputerowe Czy Kolumny ?

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba takie cóś:Genius

tyle że to raczej drewno nie jest <_< ale jakby jakaś płyta i okleina drewnopodobna to też by nie było najgorzej za tą cenę. z tego co pamiętam to ktoś kiedyś polecał podobne geniusy ale nie wiem, nie słyszałem niestety....

Tak to te głośniki ,w testach zbierają świetne noty ,u użytkowników również ,porównując do G500 również są dużo lepsze (opinie użytkowników) ,jedynie w grach troszkę ustępują ,ale tak to cacuś :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale reszta to już drewienko szlifowane, lakierowane i co tam jeszcze. Zresztą prawdę mówiąc to właśnie fronty tych kolumn (mimo głośników) jakby najmniej estetycznie wyglądają (to już moja HO :wink: )

Edytowane przez grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Geniusy są świetne do gier i filmów na krótką metę, totalnie nie nadają się do słuchania na nich muzyki - praktycznie słychać tylko tępy bas i kłujący w uszy sopran natomiast w miejscu średnich częstotliwości czyli tych najważniejszych i najbardziej w muzyce wykorzystywanych jest czarna dziura. Oczywiście powyższe stwierdzenia nie dotyczą osób z wadami słuchu lub bardzo małymi wymaganiami odsłuchowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Geniusy są świetne do gier i filmów na krótką metę, totalnie nie nadają się do słuchania na nich muzyki - praktycznie słychać tylko tępy bas i kłujący w uszy sopran natomiast w miejscu średnich częstotliwości czyli tych najważniejszych i najbardziej w muzyce wykorzystywanych jest czarna dziura. Oczywiście powyższe stwierdzenia nie dotyczą osób z wadami słuchu lub bardzo małymi wymaganiami odsłuchowymi.

Dokładnie tak.

Cały ten wątek to lekki absurd. W każdym zastosowaniu ampli do kina domowego + kolumny [cały zestaw 5.1] (pomijając jakieś koszmarne konstrukcje) będzie lepszy od głośników komputerowych, o uniwersalności nie wspominając - podepniesz do tego każde DVD, CD, Tuner TV itp. Niestety będzie też zdecydowanie droższy. Za to nie wymienimy go razem z kompem za rok czy dwa a zostanie on nam przynajmniej na kilka lat (chyba że się choroba pogłębi ;) i zmienimy na lepszy).

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Zigi ameryki nie odkryles, tylko ze kogo tu stac na kompletowanie systemu 5.1 gdzie kazda kolumna bedzie epokowym wydarzeniem w budzecie domowym. Przewaznie decydujemy sie na zestawy, dobrane przez producenta ze zbita cena. Pewnie kazdy jak tu siedzi najchetniej by sobie zlozyl zestaw 5.1 za 10k tylko nie kazdego stac. Dlatego debaty sie tocza raczej wokol tematu: taniej dobre (jak dla standardowego gracza ktory nie ma wypaczonego sluch) zestaw do 500 czy 1000zl, ktory jest estetyczny ladnie sie prezentuje i w ciasnym pokoju mozna ladnie porozmieszczac na sianach glosniki, czy inwestowac w skladanie zestawu stereo w tym samym pulapie, ktory nie zaoferuje takich doznan podczas ogladania filmow czy grania jak 5.1 ale bedzie sie lepiej nadawal do muzy i bedzie mial "srodek"

 

Doradzac tu trudno bo jak ktos nie slyszal nigdy zestawu 5.1THX tylko stare unitry u kolegi ktory szydzi ze wszystkiego co sie podpina do komputera i sam nie ma porownania to ciezko doradzic. Po prostu trzeba to uslyszec, poczuc, i zadecydowac czy bardziej odpowiada im efektowny dzwiek z mocnym czystym wyodrebnionym basem i przestrzennym dzwiekiem ktory sie nadaje do grania i filmow, czy bardziej mu odpowiadaja 2 kolumny ze stonowanym srednim basem, srednim srodkiem i srednim sopranem, generalnie srednio i zwyczajnie.

 

Gralem na dosc dobrym zestawie stereo,kolega skompletowal 2 kolumny sony 500zl sztuka (siegaly mi do pasa) i kupil jakis ogromny amplituner pionniera i dziwek byl.... zwykly. Po prostu. Nic porywajacego. Moze jak bym odpalil opere wiedenska to bym uslyszal gdzies w tle kichajacego trebacza, tylko ze ja np. nie szukam takich rzeczy. Niedelektuje sie tak muzyka doszukujac sie dziwekow. No bo sory ale jak sie gra oglada filmy i slucha mp3...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny sony za 500 zł... śmiech na sali. Porównaj sobie dźwięk z jakiś małych moniotorów np za 500 zl za parę z komputerowymi zestawami. Nie chodzi tutaj o to by uslyszeć kichanie trębacza ale o jakość. Nie zaleje Cię to wielkim basem ani ostrymi wysokimi tonami, tutaj chodzi o liniową charakterystykę, której komputerowe zestawy nie posiadają. Ale każdy wybiera to co mu się podoba i to jest jego wybór. O gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

exe1987 no wlasnie... tylko 500zl... chodzilo mi o ta skale 2x500zl + 500zl ampli i masz za 1500 srednie stereo bez zadnych rewelacji.

 

A monitorki to... do sapera a nie do grania, filmow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje.

No tak tylko, że tu nawet nie chodzi o gust, bo obiektywne dane mierzalne wykazują nam prawidłowość (liniowość) lub nie spektrum dźwiękowego. Jeśli chodzi o gust to można dyskutować np. jakichś podbarwieniach, większej lub mniejszej przestrzeni (chociaż pewnie każdy woli większą B-) )itp. a w tym przypadku jest jak by jasne, że maciupkie kolumienki + maciupki sub dadzą efekt powiedzmy taki sobie. Pytanie czy warto inwestować jakieś 4 stówy z okładem, czy nie na taki komplet? Ja bym nie dał, ale jak sami wiecie te rzeczy rozchodzą się jak świeże bułeczki i przyzywczajają klientów do właśnie takiej charakterystyki dźwięku. :mur: Edytowane przez grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co ?? Ty żartujesz czy serio mówisz ?

Może on myśli, że jak kolumny sięgają do pasa to muszą dobrze grać, co duże to dobre...

Choć do filmów używam LCD 37" i na monitorze CRT 21" ciężko mi teraz oglądać :P

Kyle, nie ograniczaj sie, wszystko jest kwestią hajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nawet audiofilskie głośniki nie są z litego drewna ( tylko płyta MDF + fornir ew. lakier fortepianowy lub okleina wysokiej jakości )

Mdf w tych geniusach tak samo nie podchodzi pod mdf tylko pod pazdzierz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może on myśli, że jak kolumny sięgają do pasa to muszą dobrze grać, co duże to dobre...

Choć do filmów używam LCD 37" i na monitorze CRT 21" ciężko mi teraz oglądać :P

Kyle, nie ograniczaj sie, wszystko jest kwestią hajsu.

Ja się nie ograniczam po prostu zszokowało mnie stwierdzenie że monitory nadają się tylko do sapera ( monitory - mam na myśli np. Sonus Faber extrema - taki "extremalny przykład ). W sumie B&W 80X też są używane jako monitory więc nie rozumiem o jakich monitorach hooded man pisał że są tylko do "sapera" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

przepraszam chlopaki oczywiscie ze monitory klada standardowe kolumny....

 

MDF to bardziej sprasowany pazdzior.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem na dosc dobrym zestawie stereo,kolega skompletowal 2 kolumny sony 500zl sztuka (siegaly mi do pasa) i kupil jakis ogromny amplituner pionniera i dziwek byl.... zwykly. Po prostu. Nic porywajacego. Moze jak bym odpalil opere wiedenska to bym uslyszal gdzies w tle kichajacego trebacza, tylko ze ja np. nie szukam takich rzeczy. Niedelektuje sie tak muzyka doszukujac sie dziwekow. No bo sory ale jak sie gra oglada filmy i slucha mp3...

 

Co Ty nazywasz dość dobrym zestawem stereo? Pionniera + kolumny wielkogabarytowe sony :lol: ????

 

 

Ja się nie ograniczam po prostu zszokowało mnie stwierdzenie że monitory nadają się tylko do sapera ( monitory - mam na myśli np. Sonus Faber extrema - taki "extremalny przykład ). W sumie B&W 80X też są używane jako monitory więc nie rozumiem o jakich monitorach hooded man pisał że są tylko do "sapera" ....

A bo widzisz kolega zna "monitory" LG, Samsungi itd :lol:

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali, lepiej nie komentować.

 

A wracając do tematu to autor powienien zadecydować co chce przez swoj zakup osiągnąć i do czego to przeznaczy. Wybór jest raczej bardzo prosty jak chcesz na tym w gry grać i ślepić oglądać filmy na kompie :D i od czasu do czasu pomęczyć na tym jakąś muzyke to bierz jakiś zestaw super THC 10000 Wat bass'n'tremble only. Jeśli chodzi o muzyke to tylko stereo. No chyba że masz bardzo małe wymagania to , to pierwsze starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali, lepiej nie komentować.

 

A wracając do tematu to autor powienien zadecydować co chce przez swoj zakup osiągnąć i do czego to przeznaczy. Wybór jest raczej bardzo prosty jak chcesz na tym w gry grać i ślepić oglądać filmy na kompie :D i od czasu do czasu pomęczyć na tym jakąś muzyke to bierz jakiś zestaw super THC 10000 Wat bass'n'tremble only. Jeśli chodzi o muzyke to tylko stereo. No chyba że masz bardzo małe wymagania to , to pierwsze starczy.

Kyle sory, powaliło mi sie hehe,to miało byc do hooded man, nieważne, wracamy do tematu, zostaje z wam w audio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o muzyke, to chyba lepszym wyborem będą kolumny. Kup sobie na początek dwie i do nich jakiś wzmacniacz. Ja polecam Tonsil Mistral - bardzo ładny dźwięk i głęboki bas, za ok. 700zł jak się potargujesz :) albo nawet mniej Do tego jakieś 100-200 zł na wzmacniacz. Reszte głośników można dokupić kiedy indziej. Natomiast jeśli chodzi o gry i filmy, to chyba lepsze będą G500. Napewno bedzie z nimi mniej problemów (wzmacniacze z kolumn często sie psują, przynajmniej tak jest u mnie ;) ) no ale na G500 dźwięk jest imo ciut gorszy :] no i moc mniejsza. Wszystko zalży od tego do czego je chcesz i ile masz $$.

 

ps. pozatym polecam poczytać opinie na temat tych kolumn na audiostereo.pl

 

Mistrale do muzyki techno ?? dobre sobie :| ,centa mistrali to 649 złotych i to bez żadnego targowania .....

 

 

Ja mialem podobny dylemat,na początku stycznia kupuje Tonsil Zeusy :] ; http://allegro.pl/item147499638_tonsil_zeu..._gw_f_vat_.html ,przedtem miałem tonsil ton 400 ale one są za słabe dla mnie :/ http://allegro.pl/item145595118_tonsil_ton...max_potega.html

 

Osobiście nie uznaje czegoś takiego jak 5.1,uważam że lepiej mieć dobre stereo...niż kiszkowate 5.1 ;/,ja mam pokój 10m2 i wystarczyły by mi tannoye M2 albo F2 ale wole zeusy ;) ,lubie darmowy masaż flaków ;)

 

Do tego mam wzmacniacz JVC 2x60 wat super A klasa i karte muzyczną X-Fi extreme music

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrale do muzyki techno ?? dobre sobie :| ,centa mistrali to 649 złotych i to bez żadnego targowania .....

649zł + troche kabli = około 700 ;) A do techno imo też mogą być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Charakteryzuja się wyostrzonym brzmieniem w zakresie srednich i wysokich tonów "

...

"U mnie używane tylko w domu i z racji obawy o szyby i uszy tylko na pół gwizdka"

 

o_O I wszystko jasne dają na maxa po uszach wysokimi do bólu, nota bene tak jak wszystkie polskie hiper wynalazki marki tonsil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila

podal najlepsza propozycje

wzmaki protona sa swietne

 

wszyscy ci co podniecaja sie 5.1 mowiac o efektach przestrzennych nigdy w zyciu nie slyszeli dobrze zrealizowanego stereo

 

5.1 stworzono z jednego powodu

jak klient patrzy na glosniki to czemu mialby kupic mniej jak moglby miec wiecej

kupujac 5.1 masz parokrotnie tansze elementy uzyte... zwlaszcza tanie 5.1 tam sie oszczedza na wszystkim

choc nadal lepiej niz komputerowe pierdziawy

 

dobre 5.1 to 3-5 kafli za same kolumny

popieram dobre stereo na poczatek

najlepiej niech autor watka przejdzie sie do jakiegos sklepu hifi powie ze ma ochote sobie sprawic jakis zestaw i chcialby sie zorientowac i zeby mu podlaczyli jakies klocki (wez ze soba plyty cd, tylko zeby to nie byly mp3 nagrane na cd-audio)

i se posluchasz stereo to wyjdziesz z szczeka zwisajaca na wysokosci kolan

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

forest kila zbila

podal najlepsza propozycje

wzmaki protona sa swietne

 

wszyscy ci co podniecaja sie 5.1 mowiac o efektach przestrzennych nigdy w zyciu nie slyszeli dobrze zrealizowanego stereo

 

5.1 stworzono z jednego powodu

jak klient patrzy na glosniki to czemu mialby kupic mniej jak moglby miec wiecejkupujac 5.1 masz parokrotnie tansze elementy uzyte... zwlaszcza tanie 5.1 tam sie oszczedza na wszystkim

choc nadal lepiej niz komputerowe pierdziawy

 

dobre 5.1 to 3-5 kafli za same kolumny

popieram dobre stereo na poczatek

najlepiej niech autor watka przejdzie sie do jakiegos sklepu hifi powie ze ma ochote sobie sprawic jakis zestaw i chcialby sie zorientowac i zeby mu podlaczyli jakies klocki (wez ze soba plyty cd, tylko zeby to nie byly mp3 nagrane na cd-audio)

i se posluchasz stereo to wyjdziesz z szczeka zwisajaca na wysokosci kolan

Mam propozycje - zlikwidujmy z kina i wogole z rynku DVD-video system 5.1 bo jest do bani. Lepsze jest "dobrze zrealizowane stereo"

Canti to co ty czasami wypisujesz to juz haczy o paranoje. Masz kompletnie zryte poglady juz prez to "stereeeo" (no offence - ja to rozumiem jestes audiofilem masz prawo) caly cas uciekasz w hi-fi i polki cenowe ~5tys zl. Ale to co podkreslilem to chyba w jakiejsc maligmie pisales.

5.1 zostalo stworzone dla kina domowego i grania - tam gdzie liczy sie dzwiek przestrzenny. Jak by takie efekty bylo w stanie zapewnic stereo to by sie nikt nie bawil w 5.1 Nie wszyscy maja sluch delfina zeby wychwytywac ultrafale (ironia) jakie towrzy "dobrze zrealizowane stereo" ale za to kazdy potrafi umiejscowic zrodlo dzwieku. Co podczas grania czy ogladania filmow jest kluczowe. Dżizas - wbij to sobie czlowieku do glowy i nie pisz herezji.

Napisz petycje zeby dolby digital 5.1 zlikwidowac z kin i wprowadzic "dobrze zrealizowane stereo"

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...