Skocz do zawartości
Krysti@n

Breloczek - Czyli Jak Wywiercic Dziure W Procesorze.

Rekomendowane odpowiedzi

co ty powiesz :D mozesz miec xx godzin praktyki z jakims narzedziem czy urzadzeniem a i tak mozesz miec wypadek, wystarczy chwila nieuwagi ;) ja np mam pecha do nozyka do tapep, juz kilka razy sie dosyc powazenie zacialem/rozcialem, a do tej pory np boje sie (mimo iz czesto z niej korzystam) szlifierki katowej, zwlaszcza tych ze zdjeta oslona :D zawsze jak nia cos robie to wyobrazam sobie krwawe sceny (nie mam na to wplywu) niczym z Final Destination, moje pourywane rece albo tarcza wbita w czolo :wacko: powaznie...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza wbita w czolo :wacko:

Nie strasz, bo niedługo śrubokręta będę się bał do ręki wziąć ;]

 

A co do praktyk z narzędziami - jakieś pojęcie trzeba o nich mieć, manuale jak najbardziej wskazane. I tak jak napisałeś, nawet po XX godzinach praktyk z danym urządzeniem może dojść do wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując w serwisie kumpel opowiadał jak przez przypadek wbił sobie śrubokręt w dziurkę od nosa;) Podobno nawet dość obficie krwawił. I wcale taki niezdarny nie jest;P Kumple pokładali się ze śmiechu. Bhp nie przewidywało takich wypadków:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz, bo niedługo śrubokręta będę się bał do ręki wziąć ;]

To się nazywa mania prześladowcza :]

 

Pracując w serwisie kumpel opowiadał jak przez przypadek wbił sobie śrubokręt w dziurkę od nosa;)

O kur**!

Zdolny jest hehe

 

Ciekawe jakby to uwzględnili w ubezpieczeniu. W końcu na miejscu pracy doszło do tego zdarzenia(?)

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdrościć?! Haha, sam to skwitowałeś - nie ma czego ;] Trzeba się umieć obchodzić z narzędziami :P

sugerujesz że każdy kto uległ wypadkowi jest noobem w posługiwaniu się narzędziem które go skaleczyło? A może to też wada konstrukcyjna samego narzędzia? Temu to nawet czak noris nie da rady...

 

Ja tam jakoś nie miałem nigdy problemu z obsługą narzędzi ręcznych, elektronarzędzi z tokarkami i frezarkami włącznie... A czym Ty możesz się poszczycić? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując w serwisie kumpel opowiadał jak przez przypadek wbił sobie śrubokręt w dziurkę od nosa;)

:lol:

 

Dłubał se w nosie śrubokrętem, leżąc głową na biurku i kichnął? :lol: Ja nie wyobrażam sobie jak inaczej można tego dokonać... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można sobie krzywdę zrobić nawet tak prozaiczną czynnością jak wyciąganie dysku twardego ...

 

Miałem w pracy taką wredną obudowę w której dysk się wsuwało w idealnie dopasowane sanki. Dysk któregoś dnia padł i nie mogłem go za żadne skarby wyciągnąć, w końcu po mocniejszym szarpnięciu puścił niestety tak nieszczęśliwie że rękę rozciąłem sobie o milimetrową blachę po drugiej stronie obudowy :].

 

Krwawiło bardzo mocno, zalałem pół korytarza w pracy ;] pojechałem do chirurga i dostałem 3 szwy.

Jak widać nie wszystko można przewidzieć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat zamiast zakładać nowego.

 

Otóż mam pytanie, czy ktos moze wiercił dziure w jakims procu s478 (w rdzeniu)? Zastanawiam sie czy przewierce się zwykłym wierłem czy bedzie potrzebne diamentowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do narzędzi to jest prawda to trzba się z nimi umieć obchodzić bo np ja kiedyś ucząc się ciąć wyrzynarką to przesiołem stół

Jak wy ta możecie niszczyć zabytki lepiej zabrać jakiegoś no nie wiem E2140 czy inne syfy ale nie klasykę i zabytki

No tylko, że takie uszkodzone zabytki chodzą po grosze na allegro, a E2140 na breloczek nigdzie nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ktoś jest DUUUUUUUUUUUUUUUUUŻYM idiotom żeby sprawnego kupić i przewiercić no ale mój kumpel spalił E6600 i ma teraz z niego bryloczek a ja mam z AMD Athlon 1700 XP+ to był procek idealny do podkręcania moge go porównać do E4300

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli uszkodzone zabytki.

 

1700+ Thoroughbred podkręcały się rzeczywiście fajnie, jednak jezeli juz cos mozna porownywac to % o/c. Rekordowe wyniki to 150% o/c w wypadku E4400 i jakieś 110% w wypadku Thoroughbred'a, jednak to tyko wskaźniki bo o zblizonej wydajnosci nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co prawda robiłem to gdzieś rok temu i już brelok troche zjechany. Ale zwykłym wiertełkiem i wiertareczką domowej roboty dało rady bez najmniejszych oporów. Wiertareczka składa się z silniczka, który wyciągnąłem z jakiegoś starego CD'ka, wiertła które połączone są ze sobą zaciskiem do kabli wysokiego napięcia i to gówienko podpięte pod 12V z zasilacza od starych głośników jak widać bangla. Procek oszlifowany pilnikiem na rogach i pozbawiony pinów żeby mnie nie uszkodził podczas przenoszenia kluczy w kieszeni. Wybaczcie jakość zdjęcia, ale nie posiadam w pobliżu lepszego aparatu - mam nadzieje, że najważniejsze widać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...