Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

ja moze zmienie na chwilke temat, jako ze byly pytania na temat gdzie kupic sprzet komputerowy to ja sie zapytam czy zna ktos jakies strony sklepow gdzie mozna kupic czesci do samochodow, moga byc nowe, uzywane, oryginalne jak i zamienniki? Ebay odpada bo tam prawie nic nie ma... a przynajmniej do tego samochodu co potrzeba ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oi, to ja mam najglupsze pytanie... gdzie w piatek uderzyc na impreze ?

wbrew pozorom, nie jest to latwa sprawa :P

mos, fabric, brixton zaliczony, jakies venue i itp. tez... bingo, narozny pub i nie tylko, brak mozliwosci :)

na squotach weekendu tracic nie chce, bo pozniej caly tydzien 'odreagowuje' :P

 

no zagwozdke mam... rady mi trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko jak w PL patrzą na funty szkockie? :blink: Na zdrowy rozsądek są to również funty brytyjskie, więc nie powinno być problemu :wink: Ale wolę się upewnić :D

 

Co do przewozu elektroniki to zabieram dwa prezenty dla brackiego grafę i dysk w podręcznym, tutaj chyba nie powinno być problemów :?

 

Jeszcze co do działania neta, swego czasu pisałem o tym jak działa Tiscali i opinia była niezbyt pochlebna. Teraz muszę zweryfikować swoje zdanie. Po wyrzuceniu przez okno modemu dostarczonego z usługą (jest to jakaś kpina) i zastąpieniu go przez normalny router internet dostał skrzydeł :D Może to być również spowodowane przeprowadzką bliżej centrali, ale ogólnie jest bardzo ok. Jako wyznacznik prędkości używam strony nV (najnowsze stery) i transfer w pewnym momencie osiągnął 880kB/s :blink: torrent również nieźle, bo 500kB/s :) Dodatkowe moje przemyślenia są takie, że niezależnie od kogo ma się usługę za prędkość odpowiada głównie odległość od centrali, na drugim miejscu jest dostawca. Piszę tutaj głównie o necie przez gniazdko telefoniczne, bo ten od Virgin po kablu to :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe moje przemyślenia są takie, że niezależnie od kogo ma się usługę za prędkość odpowiada głównie odległość od centrali, na drugim miejscu jest dostawca. Piszę tutaj głównie o necie przez gniazdko telefoniczne, bo ten od Virgin po kablu to :lol: pzdr

allllelujaaa, alllelujaaa

myślałem, że większość osób na tym forum ma pojęcie na temat działania ADSL-a, to że masz up to 8MBit, a otrzymujesz 1 to nie znaczy, że oni tak chcą, tylko dla tego, że twoja linia więcej nie pociągnie bikos ...

 

Dołączona grafika

 

to ze w firmie X było mniej, a teraz w firmie Y jest więcej to tylko i wyłącznie zasługa sprzętu po stronie użytkownika i szczęścia, ze router zsynchronizował się na takiej prędkości, a nie innej, wszystko leci po tych samych kablach, po tym samym exchange'u

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sprawa faktycznej szybkosci, to ze mi router wskazuje synch na poziomie 5mbit, lekko zanizajac sciaganie na poziomie 500kb/s powinno byc osiagalne. Niestety duze ISP robia cos takiego jak traffic shaping i wiekszosc ludzi nie osiaga takich predkosci. A wrecz predkosc w godzinach szczytu spada to jakis absurdalnych wartosci.

Na rynku istnieja mniejsi dostawcy, ktorzy takich rzeczy nie robia. Np. entanet, wlasnie jestem w trakcie przenoszenia sie. Entanet sama nie sprzedaje, ale poprzes swoich resellerow, np. http://www.ukfsn.org czy http://www.adsl24.co.uk.

Mysle ze druga sprawa jest connection ratio, przewaznie 50:1, co chyba znaczy 50 uzytkownikow na danym kablu - wiec nasuwa sie wrazenie jesli trafisz na sporo sciagajacyh ludzi wsrod tych 50 to przechlapane - ale nie jestem pewien czy tak. Jesli Kucyk moglby wyjasnic jak to jest z tym?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy router zaniza...

neta mam z tiscali :(, i po pol roku walki, wywalczylem jakie takie status quo - pelne 2mbps, ping ~500ms i 40-50gb/mc download

 

ale na poczatku bylo ciezko - limitowali download do... 20kbps, potem upload ~9kbps :) oraz ping - zauwazylem, ze jest to zwiazane z IP - 212.xxx ma limit na down(serwer w irlandii lub szkocji), 80.xxx(serwer w walii ?) i okolice ping 1000ms, jedynie 40-42.xxx jest no limit - to dotyczy sieci tiscali i moze byc wyniekim przypadku... mojego - kilka...nascie warnow :)

Edytowane przez clockwork_orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to BT przykrecilo srube , teraz modem synchronizuje sie zazwyczaj na 4800-5500 kbps :/

poprzednio mialem 6500-7000kbps ! ! ,do centraliki/exchange mam jakies 2-3 km .

Do tego w ciagu dnia czesto ograniczaja mnie do 100KB/s w zaleznosci od servera z ktorego sciagam

emule / torrent w ciagu dnia chodzi tragicznie 50-100KB/s w nocy osiaga ponad 400KB/s

poprzednio ponad 600KB/s . Widac musialem przegiac ,

bo zdazalo sie czasami ze w ciagu 24h sciagalem ponad 20GB .

no wiadomo filmy HD zajmuja w cholere GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie śruba jest przykręcana gdy ściągasz w godzinach szczytu? Według Fair Usage Policy tak powinno być czyli w godzinach 18-23 nie używasz klientów p2p i powinno być ok :) Ja stosuję taką taktykę i jakoś jeszcze mnie nie przycięli, chociaż swoją drogą to żaden ze mnie user p2p skoro ściągnę może jeden film na dzień :wink: pzdr

 

@clockwork_orange jak walisz w ch*** to potem się nie dziw, że Cię przycinają :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie śruba jest przykręcana gdy ściągasz w godzinach szczytu? Według Fair Usage Policy tak powinno być czyli w godzinach 18-23 nie używasz klientów p2p i powinno być ok :) Ja stosuję taką taktykę i jakoś jeszcze mnie nie przycięli, chociaż swoją drogą to żaden ze mnie user p2p skoro ściągnę może jeden film na dzień :wink: pzdr

 

@clockwork_orange jak walisz w ch*** to potem się nie dziw, że Cię przycinają :?

de facto, na poczatku szlo ponad 60gb/mc down, co nie jest jakos rewelacyjnie 'duzo', faktem jest, ze bez wzgledu na godziny - i o to poszlo :)

teraz, ciagnac w nocy(1/2 filmy@700mb), przez 5 dni + radio i YT na weekendy, nie przekraczam 40gb down + 10 up, no i 'trzymam' sie godzin szczytu - znaczy, korzystam z przegladarki wtedy - bo i tak siec zwalnia niesamowicie, ping 999ms :)

Edytowane przez clockwork_orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence

 

No 85GB na tydzien raczej by mi wystarczylo ;)

 

Przypomnij mi jakie masz loncze i od kogo ?

 

Kurna swiat idzie z postepem filmy HD srednio 8,5GB te lepsze ponad 20GB

a loncza nie zmienione od kilku lat :/

 

clockwork_orange

z tymi policy to roznie jest , Ja mam ograniczany transfer juz od 1pm do okolo 11:30pm

na stronie BT w policy pisza ze moga ograniczac w godzinach 5pm 11pm

widac komus w BT podpadlem i mi transfer kroja na potege ,

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie skoro kręcimy się w temacie sieci :wink: Krótkie pytanko, mam jakiś tam stary komp i chciałbym go wpiąć do do mojej mini sieci. Jako że z kablami same kłopoty wymyśliłem coś takiego http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=220 :D Używał ktoś już takich wynalazków? Zamierzam wpiąć to do dość starego kompa z usb 1.1 :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_quick

 

USB 1.1 i 2.0 sa kompatybilne !!

Roznica to szybkosc transferu w wersji 2.0 jest to jakies max 12MB/s

 

 

 

 

chemiczny_ali

Sprawdz ,doczytaj jaki ma zasieg to cosik .

np najtansze usb Bluetooth maja zasieg 4-5 m te drozsze 15m do 100m

moj bluetooth za 7 £ traci transfer juz przy 4m :/

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...