Skocz do zawartości
mattnick

Huntkey 140 Mm Co W Zamian...

Rekomendowane odpowiedzi

przeca jest głośniejszy...fajnie by było jakby był cichszy...

Raz nie wierz we wszystko co jest napisane, dwa - przeca Zaward daje kontroler oborotow.

 

a tak w ogole, mam taki na sprzedaz za 45 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Czyli co kupić najlepiej? EVER GREEN FAN EGF-14?

 

I jak rozwiązać sprawę obrotów, aby wentylator był faktycznie bezgłośny?

 

//Jeszcze nie rozbebeszałem swojego hk, ale podejrzewam, że cały regulator się nie zmieści. Gdzie kupić, albo jak zrobić przelotkę na 5v lub 7v?

Edytowane przez BilGejtZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak rozwiązać sprawę obrotów, aby wentylator był faktycznie bezgłośny?

 

//Jeszcze nie rozbebeszałem swojego hk, ale podejrzewam, że cały regulator się nie zmieści. Gdzie kupić, albo jak zrobić przelotkę na 5v lub 7v?

http://www.allegro.pl/item147222179_brak_z...cooler_mx1.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Jeszcze jedno... Nie chciałbym na marne tracić gwary... Jakiej grubości wentylator wejdzie do HK?

Edytowane przez BilGejtZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

' date='17 gru 2006, 10:19' post='2430003']

Evercool będzie na pewno lepszy, bo ma 600 RPM przy 12V i jeśli startuje tak jak reszta produktów to można go uruchomić nawet na 8V.

Evercool = Evergreen :?:

 

Jeśli nie, to podaj link, gdzie można go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Huntkeyu wymieniłem łożyska, użyłem tych ze starego wentylatorka, nasmarowałem go tawotem i na 5v nawet z bliska jest niesłyszalny, aby był dobry przewiew dałem go na 7v i teraz minimalnie szeleści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Witam,

 

sorki za odkopanie tematu ale co oprocz w/w wymienionych wentyli polecilibyscie mi do mojego huntkeya ? :) Niestety ale to on jest głownym źródłem hałasu w moim kompie :mur: :mur:

Tak do 30zl moze by coś się znalazło ? i z regulatorem ofc ;) Grubość 25mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Z tego co napisałes wnioskuje ze mam bardziej dokrecic wentyl ? Tylko ze u mnie nie ma zadnych drgan. Wentyl po prostu glosno chodzi/szumi. Jakby mu jakos rpm zmniejszyc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Fredek spróbuje i zdam relacje chociaz to bedzie wyglądało nieestetycznie :? Mimo tego wymiana wentyla i tak mnie nie ominie ;) Chce ktoś mój ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek spróbuje i zdam relacje chociaz to bedzie wyglądało nieestetycznie :? Mimo tego wymiana wentyla i tak mnie nie ominie ;) Chce ktoś mój ? :lol:

Wentyl, który aktualnie masz, zawsze możesz puścić na 5v ;] Co do wyglądu, bez grilla wygląda ładniej imo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim już ponad rok temu wywaliłem te podwojne łożyska i zamiast tego wbiłem jedno takie miedziane ze starego coolera, nasmarowałem dobrym smarem i na 5v jest niesłyszalny :) ale ma malo rpm przez co latem się trochę grzał, dalem na 7v i jest cichutki :)

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Wpadłem na genialny pomysl ;) Sciągne grilla dosztukuje końcówke 3-pin i podepne wentyl pod płyte. Mam płynna regulacje wiec no problem ;) Jak to wypali to nie musze wykladac kolejnych $$ na wentyl xD

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Sry za post pod postem ale musialem :lol:

Po 2godzinnych mękach doprowadziłem mojego kompa (zasilacz) do stanu niesłyszalnosci :wink: Od tej pory mam płynną regulację dla wentyla w Huntkey'u. No i wreszcie spelniło sie moje marzenie - wyciszyc kompa na maxa. No i voila, udało się. Nareszcie mogę spać przy włączonym kompie :D Jestem z siebie dumny :D

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry za post pod postem ale musialem icon_lol.gif

Po 2godzinnych mękach doprowadziłem mojego kompa (zasilacz) do stanu niesłyszalnosci icon_wink3.gif Od tej pory mam płynną regulację dla wentyla w Huntkey'u. No i wreszcie spelniło sie moje marzenie - wyciszyc kompa na maxa. No i voila, udało się. Nareszcie mogę spać przy włączonym kompie icon_biggrin3.gif Jestem z siebie dumny icon_biggrin3.gif

Czyli co, tylko wywalenie grilla+zmniejszenie napięcia wentyla pomogło?? Wentyl w Huntkeyu ma odpinaną wtyczke ma sie rozumieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, tylko wywalenie grilla+zmniejszenie napięcia wentyla pomogło?? Wentyl w Huntkeyu ma odpinaną wtyczke ma sie rozumieć??

Żaden wentyl w zasilaczu nie ma odpinanej wtyczki, tym bardziej 3 pin ;] Trzeba było pewnie pociąć kabelek, przylutować w paru miejscach inny kabelek i wtyczkę i śmiga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...