Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_1401

sorx, ale troche zmeczony bylem :D , pisze tam ze dzis przejchalem 50km swoim zgrzytem :D z góryki jak jechalem to myslalem ze sie rozleci :D no ale niebawiem bede mial Unibyke evolucion 5, dzis koles mi powiedział ze nie ma problemu ze sprowadzeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorx, ale troche zmeczony bylem :D , pisze tam ze dzis przejchalem 50km swoim zgrzytem :D z góryki jak jechalem to myslalem ze sie rozleci :D no ale niebawiem bede mial Unibyke evolucion 5, dzis koles mi powiedział ze nie ma problemu ze sprowadzeniem :D

unibike evolution ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to juz mam miej wiecej zestaw:

alex rims dm24 (czym się rozni zwykla od kapselkowanej) ??

Continental Explorer Pro

Szprychy firmy DT

 

zostaly jeszcze piasty

aktualnie mam wolnobieg 7 biegow ale chce to wymienic w niedalekiej przyszlosci na kasete 9 biegowa wiec chcial bym juz piasty pod 9 i przyszlosciowo tez pod tarczowki

 

co mozecie mi polecic z piast (obie ok 250zl) ??

i jakies detki do tego (koniecznie wentyl samochodowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

unibike evolution ;)

no :D a jaką wersje kupic?? 5czy 6? bo na stronie jest 6, i mam pytanie jaka najlepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> rozmiar ramy pod wzrost coś kolo 173cm i 60kg wagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaly jeszcze piasty

aktualnie mam wolnobieg 7 biegow ale chce to wymienic w niedalekiej przyszlosci na kasete 9 biegowa wiec chcial bym juz piasty pod 9 i przyszlosciowo tez pod tarczowki

nie ma uniwersalnych piast do kaset i wolnobiegów(chyba), więc przygotuj sie na kupno kasety, miło bo było od razu dać do nowej kasety nowy łańcuch ...no a jak kaseta będzie na 9 to od razu można by przerzutkę i manetki wymienić...uff a może lepiej nowy rower kupić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mozecie mi polecic z piast (obie ok 250zl) ??

i jakies detki do tego (koniecznie wentyl samochodowy)

Piast szukaj na łożyskach maszynowych - mam mam Formula (jedne z tańszych - razem jakieś 200zł kosztowały - w promocji chyba) i są genialne - po 1k km zero luzów i oporów - magnesik od licznika powoduje obrót koła tak, żeby był w dolnej pozycji... Aha - można załozyć dystans i na piaście 9 założyć kasetę 7 - sam tak chyba z rok jeździłem.

 

Dętki uznaje tylko Schwalbe - z tym, że dla ciebie standard - ja używam wersji lajtowej i standard z tyłu. Kupiłem kiedyś Continentale w cenie Schwalbe i wentyl z trudem pozwalał napompowac koło, a był tak brzydki, że wstyd (od Schwalbe jest ładny srebrny).

 

Mac - zaraz lecę z miotłą Puszczę Kampinowską zamiatać... :lol: - jak jest piaszczyste podłoże to mało szkło widać - poza tym w Wawie przebiłem oponę tylko raz na szkle i raz na gwoździu...

 

 

BTW - od razu widać pozytywny wpływ sprzętu który wymieniłem - w sumie zeson dopiero co się zaczął a ja już pobiłem rekord średniej prędkości na mojej trasie - co prawda o 0.2km/h ale zawsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z ta kaseta to problemy chyba beda :/

ale podobno jakies podkladki mozna dac (tylko gdzie je kupic bo facet ws erwisie nie mial)

 

a co do wymiany roweru to odpada bo juz troche w nim powymienialem i podoba mi sie :P

 

najwyzej bede na kasecie 7 jezdzil :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no :D a jaką wersje kupic?? 5czy 6? bo na stronie jest 6, i mam pytanie jaka najlepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> rozmiar ramy pod wzrost coś kolo 173cm i 60kg wagi?

17", chyba, że zamierzasz zdecydowanie urosnąć i to w dolnej połowie ciała :), wtedy bierz 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko: czy to prawda ze w hamulcach najwazniejsze sa klamki i klocki? bo potrzebuje hamulce do mojego rowerka i sie zastanowialem nad czyms takim:

tektro quartz mt 10 -> http://allegro.pl/item103453245_hamulce_te...deore_wawa.html

do tego klocki corrateca -> http://allegro.pl/item101253326_klocki_ham...nkowe_wawa.html

i klamki AVID FR 5 -> http://allegro.pl/item100967425_komplet_kl...e_alu_nowe.html

 

czy takie cos ma sens? :]

 

i czy wogole inwestowanie w rower komunijny ma sens? ;) 8-letni staruszek ... czy moze lepiej kupic nowy? jest to tolin expert z korba promaxa, z wielotrybem 6biegowym shimano, przerzutka przednia i tylna oraz lancuch shimano, grip shifty srama, v-braki saccona, reszta jest mi nieznana ....

wiem wiem kupowanie za tyle kasy hamulcow jest bezsensowne bo chyba one sa drozsze niz caly ten moj rower ... chcialbym jeszcze dodac ze ostatnie 4 lata stal non stop na balkonie (w zimie tez) wiec jest lekko przerdzewialy i zrobione na nim jest ponizej 1000 km, no i troszke niektore czesci sa wybrakowane od np. klamek czy hamulców. niestety kasy duzo nie mam, a na kase od mamy nie mam co liczyc, wiec max na rower/czesci mam 500 zl. co do wyboru ramy to mam okolo 180 cm wzrostu i ok. 60 kg wagi, od razu zaznaczam ze z kasa jest ciezko, a kompa na pewno nie sprzedam :P

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko: czy to prawda ze w hamulcach najwazniejsze sa klamki i klocki? ...

Po pierwsze ten kto wyraził opinię miał sporo racji, ale sztywność i kształt szczęk hamulcowych ma ogromne znaczenie i nawet klocki koolstop ci nie pomogą jak kupisz szajs. Najlepiej kupić hamulce za to co miałeś wydać na szczęki + klocki + dołożyć trochę i brać np. Deore, albo Avidy 5.

 

Klamki teoretycznie mogą być nawet od hamulców typu canti - ja tek przez jakiś czas jeździłem i się da - ale są problemy z modulacją siły także lepiej kupić dedykowane do V-Brake - te co podałeś są ok.

 

A czy opłaca się inwestować - heh jak już zaczniesz samemu części zmieniać to tak ci zostanie i kiedyś może założysz te hamulce do nowej ramy... To wszystko pasuje do siebie (zazwyczaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piast to ja bym bral to co mam czyli Novatec . Na przod 2 kulki natyl 4 . Varoll masz racje dety Schwalbe sa bardziej niz ok . ja mam XXLighty i zaliczylem dopiero jednego snake`a a latki kosztuja 3,5 ;) Co do hampli to ja ostatnio wykosilem urzywane jeden sezon Avidy SD7 , najlepsze vki jakie sa . Na gorce zatrzymuja mnie normalnie po sekundach , straszna maja sile a do tego ta modulacja ;) Wyzej to tylko tarcze . Co do mysli ze najwazniejsze sa klamki i klocki to mial racje ale tak na poziomie tych porzadnych Tektro (50zl) nizej to padna po sezonie . Zestaw ktory podaje dzej jest nawet bardziej niz ok jezeli chodzi o wage natomiast nie wiem jak bedzie z innymi parametrami bo nie mialem takije kombinacji ;) Co do inwestowania w komunijnego staruszka to zalerzy czy masz pieniadze . Jezeli nie to nie masz wyboru a inaczej to wiesz ;) Mateusz w dowodzie mam 2cm wiecej i mam 18" pasuje idealnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzej

Te klocki są bardzo przyzwoite, wiem bo akurat takich używam.

Reszta też wydaje się być Ok. :)

 

@viod

Niestety bike, którym zainteresowany jest Mateusz, ma jedynie rozmiary 17", 19" i 21".

Ten ostatni rozmiar odpada na starcie.

18" pewnie byłaby najlepsza, cóż skoro jej nie ma w ofercie :(

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

17", chyba, że zamierzasz zdecydowanie urosnąć i to w dolnej połowie ciała :), wtedy bierz 19"

no nie wiem :D mam dopiero 15lat :D wiec moge jeszcze urosnąc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem :D mam dopiero 15lat :D wiec moge jeszcze urosnąc :D

Hmm, decyzja nalezy do Ciebie, ale....

 

17" będzie lepsza jeżeli planujesz jeździć w trudnym terenie z górskim włącznie, a także jeżeli planujesz popsuć amora skokami na hopkach.

 

19" będzie lepsza jeżeli planujesz jeździć głownie po asfalcie i na niewymagających drogach szutrowych lub leśnych, a także jeżeli planujesz urosnąć (albo urośniesz bez planowania), przy czym zasadniczo chodzi o długość nóg, a co za tym idzie wysokość kroku nad podłożem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaF

zerknij na to http://www.allegro.pl/item102041787_nowe_p...lub_czarne.html (tyle ze sa na kulkach). Mozna takze szukac piast Formula ktore sa w miare tanie i sensowne :) co do kasety to poszukaj sobie sram 3.0... na allegro mozna czasami po taniosci nowki dorwac.. ja kupilem nowa za 40 zl z przesylka :)

 

kenfollet

ogolnie fajny :) chyba jak wiekszosc rowerkow kona ;)

 

Mateusz_1401

o to 5 lub 6 to zapewne chodzi o rocznik.. chodz nie dam sobie glowy obciac.. bierz 6 jak jest :) jesli chodzi o rame ja mam 17, jest w sam raz dla mnie.. dobra na dluzsze wycieczki.. do skakania takze fajna.. tylko oczywiscie zalezy od katow i jaka to rama :) a mam niecale 180 wzrostu. Wheelerfan dobrze Ci opisal ktory rozmiar ram do czego sluzy :)

 

dzej

moim zdaniem nie zarto inwestowac w taki rowerek 5 stow :) kup jakies tanie v-ki typu promax i w zypelnosci Ci starcza :) do tego jakies metalowe klamki tektro, taniej Ci to wyjdzie :) Odkladasz, zbierasz drugie tyle kasy i kupujesz juz normalny, fajny rowerek zeszloroczny :) Naprzyklad za rok jesli nie masz stalych dochodow ;) Przynajmniej ja tak robilem (tyle ze mam stale dochody)

 

viod

a ja wlasnie odradzal bym novatec, ale to tylko ze wzgledu na moje przygody z ta piasta :) nie znam osob ktore by sie na nie skarzyly... ale akurat padlo na mnie :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac - zaraz lecę z miotłą Puszczę Kampinowską zamiatać... :lol: - jak jest piaszczyste podłoże to mało szkło widać - poza tym w Wawie przebiłem oponę tylko raz na szkle i raz na gwoździu...

Nie mówie o miotle ale butelki wyzbierac 2-3 razy do roku. Tylko u mnie jest tego kawalek a puszcza kampinoska to jest wielkie. Poza tym u mnie wszystko szkła nie ma tak wiele bo menele zbieraja na kaucje a potłuczonych nie ma bo ci co tam pija tez je odnosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad czyms takim zeby narazie kupic nowe tylne koło, kasete 8-rzedowa, nowy "konik" i lancuch i hample, a np. w przyszlym roku kupic nowa rame i nowy widelec ... ale to chyba nie bedzie najlepszy pomysl? bo z tego co wiem to samodzielne skladanie roweru nie jest tansze niz kupienie "gotowca" - mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

i chyba nie bede posiadaczem tego evolusion :cry:, za ocenki podobno sie nie ucze :D i mam pytanie jaka sa dobre amorki za cene okolo 150zl jakiej firmy takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad czyms takim zeby narazie kupic nowe tylne koło, kasete 8-rzedowa, nowy "konik" i lancuch i hample, a np. w przyszlym roku kupic nowa rame i nowy widelec ... ale to chyba nie bedzie najlepszy pomysl? bo z tego co wiem to samodzielne skladanie roweru nie jest tansze niz kupienie "gotowca" - mam racje?

no napewno kupowanie czesci pojedynczo wyjdzie Ci drozej :) ale wiesz co masz :)

 

 

Mateusz_1401

nie spodziwaj sie za duzo po takim amorze :) chodz znam osoby ktore uzywaja XCP do dirtu i nie narzekaja :)

czemu sprzedajesz ta motke?:)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to juz mam miej wiecej zestaw:

alex rims dm24 (czym się rozni zwykla od kapselkowanej) ??

Continental Explorer Pro

Szprychy firmy DT

 

zostaly jeszcze piasty

aktualnie mam wolnobieg 7 biegow ale chce to wymienic w niedalekiej przyszlosci na kasete 9 biegowa wiec chcial bym juz piasty pod 9 i przyszlosciowo tez pod tarczowki

 

co mozecie mi polecic z piast (obie ok 250zl) ??

i jakies detki do tego (koniecznie wentyl samochodowy)

Polecę Ci piasty Srama i Formule. Możesz też zaryzykować Novatec-i, ale opinie o nich są podzielone. Możesz też wziąć coś od shimano, ale niech to będą piasty conajmniej LX. Porozglądaj się na allegro. Ja ostatnio wyrwałem używanego SRAMa 9.0 na tył za 45zł i chodzi jak złoto. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

no napewno kupowanie czesci pojedynczo wyjdzie Ci drozej :) ale wiesz co masz :)

Mateusz_1401

nie spodziwaj sie za duzo po takim amorze :) chodz znam osoby ktore uzywaja XCP do dirtu i nie narzekaja :)

czemu sprzedajesz ta motke?:)

aha a rst? sprzedaje bo na nogach nie chce chodzic :D a przeciez rower to niezbedna zecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RST to kapkę lepiej niż Suntour, choć w tej cenie amory nie powalają skutecznoscią i precyzją działania

a ja wlasnie bym sie klucil ze santour jest troszke lepszy od rst :) no ale nie wazne.. mozna wlasciwie uznac ze amory rst czy santour to jedna i ta sama polka (zaleznie od ceny oczywiscie)... sam mam santour duro po tuningu... i przez ponad rok jeszcze nawet luzow nie zlapal :) (a lubie duze dirty ;) ) wczesniej mialem amor rst.. juz nie pamietam dokladnie nazwy.. i pierwsze luzy dostal bodajrze po miesiacu :) (wtedy rower jeszcze nie sluzyl mi do skakania, poprostu jezdzilem po miescie tylko :) ) naprawde duze luzy pojawily sie gdzies po 2 miesiacach.. a w duro luzow do tej pory brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chyba nie bede posiadaczem tego evolusion :cry:, za ocenki podobno sie nie ucze :D i mam pytanie jaka sa dobre amorki za cene okolo 150zl jakiej firmy takie coś?

"dobre amorki" i "w cenie 150zł" - to nie bardzo gra ze sobą - dodaj drugie tyle i kup używany - ja dopiero co sprzedałem Psylo XC za 330zł (co prawda stary model, ale w dobrym stanie).

 

RST są uznawane za strasznie słabe i szybko łapiące luzy - dotyczy to nawet droższych modeli, natomiast Suntour to dobra propozycja dla dysponujących małą gotówką - nie mozna się spodziewać cudów, ale są całkiem znośne.

 

Ogólnie w świecie rowerowym uznaje się Mazzocchi, Manitou, Fox, Rock Shox...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dobre amorki" i "w cenie 150zł" - to nie bardzo gra ze sobą - dodaj drugie tyle i kup używany - ja dopiero co sprzedałem Psylo XC za 330zł (co prawda stary model, ale w dobrym stanie).

 

RST są uznawane za strasznie słabe i szybko łapiące luzy - dotyczy to nawet droższych modeli, natomiast Suntour to dobra propozycja dla dysponujących małą gotówką - nie mozna się spodziewać cudów, ale są całkiem znośne.

 

Ogólnie w świecie rowerowym uznaje się Mazzocchi, Manitou, Fox, Rock Shox...

To się zpsuły te RST :( Kiedyś były lepsze od Suntour'a w dolnej strefie cenowej (do 300 PLN)

A z tych marek które wymieniła Varrol, niestety większość fajnych modeli kosztuje więcej niż niektórzy z tu zaglądających są skłonni wydać na cały rower :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...