Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Kross Sign DS jest ok? (chce customa z Duro) do takiej sobie jazdy... tu jakiś lasek, tu jakaś ławeczka, murek.... Nic hardkorowego, ale jestem wysoki i sporo ważę wiec niezbyt XC chce kupować (mam już Wheelera...).

To jest rowerek typowo do skakania, na ramie 14cali bedzie Ci bardzo ciezko gdzies dalej pojechac. Ogolnie jesto to rowerek najlepszy w swojej klasie cenowej.. zreszta w wielu wyzszych takze.

 

 

Rok temu otrzymalem ten oto rower w prezencie. Chce sie od Was dowiedziec co to za rower, i czy w ogole jest dobry.

 

Jak bedziecie chcieli zrobie mu wiecej fotek, danych czesci :wink:.

Wyglada na zwyklego marketowca :) Wiecej fotek...

 

A ja zakupilem (w Go Sport) siodlo Mongoose do swojego bajka na promocji z 49.95 na 29 :) Troche marnie to wyglada bo to siodlo typowo do XC a ja je wpakowalem do dirtowki ;) Ale co tam... przynajmniej mnie wreszcie nic nie boli jak jezdze :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rowerek typowo do skakania, na ramie 14cali bedzie Ci bardzo ciezko gdzies dalej pojechac. Ogolnie jesto to rowerek najlepszy w swojej klasie cenowej.. zreszta w wielu wyzszych takze.

16" wezmę. Do tego oczywiście pożycze od kumpla na trochę i zbadam organoleptycznie czy podniesienie siodła cokolwiek da, bo w końcu jest ta taka a nie inna geometria, i dłuższe wycieczki raczej odpadają... No ale jakby co to mam jeszcze starego ale jarego Wheelera pod ręką B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

No ale chyba masz papiery na rower w takim razie ? :P

 

Nie nie mam żadnych papierów :-P ale byłem u kumpla który mi własnie polecil tego goscia bo mowil ze ma tanio rowery na sprzedaż, i kumpel mi dokladnie powiedzial oco chodzi z tymi rowerami( i nie tylko), juz jestem pewien ze to jest legalne bo niby czemu nie, a wiec gosc prowadzi cos na zasadzie lombardu, wiec ktos mu przyniósł ten rower po jakims czasie sie po niego nie zgłosil i tak rowerek trafił za 350zł w moje ręce :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16" wezmę. Do tego oczywiście pożycze od kumpla na trochę i zbadam organoleptycznie czy podniesienie siodła cokolwiek da, bo w końcu jest ta taka a nie inna geometria, i dłuższe wycieczki raczej odpadają... No ale jakby co to mam jeszcze starego ale jarego Wheelera pod ręką B-)

To jak masz troche kasy za duzo to mozesz mi kupic jakiegos prostego BMX Mongoose ;) ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak masz troche kasy za duzo to mozesz mi kupic jakiegos prostego BMX Mongoose ;) ;) :D

Wheeler ma ponad 5 lat... Jeździ jak nówka o dziwo, poza tym nie mam kasy... Zamiast LCD rower kupie i tyle :rolleyes: Będę dzięki niemu siedział mniej przed monitorem więc rowery są zdrowsze niż LCD :rolleyes: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu i zdemontowałem amora :)

 

Od czego teraz zacząć, żeby gładko rozebrać go do części pierwszych i bez problemu ponownie złożyć ? :)

Zupełnie na dole są takie korki palstykowe, troche wyżej przy mocowaniu koła są 2 czarne śruby imbusowe. Z kolei u góry trochę poniżej gum osłonnych (pod tymi naklejkami) znajdują się podłóżne rowki w których są osadzone plastykowe "kołki" (wychodzące od środka).

 

Od czego zacząć ?

 

2224659[/snapback]

@ PartyBOY, tak jak pisze Sysak ;]]

I powiedz jak Ci sie używa tych hamulców, bo mam takie na przdzie, bo dostałem za free dwa komplety i jeden skręcając linke pękł w zdłuż :|

Jak bede miał kase (bede? : P ) to mnie czeka gruntowna przebudowa rowera żeby nie powiedzieć sprzedarz i kupno nowego ;]]

 

Hamulce kupiłem jakieś 2-3 lata temu za 20 zł :-P Wogóle bardzo żadko używam przedniego hamulca i to pewnie dlatego do tej pory sprawują się całkiem dobrze, nie mają luzów, ładnie odbijają i ogólnie całkiem spox.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu sa sruby.. odkrecasz je.. potem wyciagasz golenie... jendak nie jest to takie latwe.. przynajmniej jak ja rozbieralem swojego duro

Ewentualnie mozesz odkrecic regulacje skoku... lub sruby tam gdzie taka regulacja powinna byc na gorze amorka w koronie... po tym lekko sciskasz amora i sprezyny powinny wyjsc na wierzch

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę inaczej...

 

Mam już wyciągnięte spreżyny, takie gumy i teraz zostały golenie z którymi nie mogę sobie poradzić, a na siłę nic nie chcę robić.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ma ktoś jakiś pomysł, żeby to do końca rozebrać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No duro golenie rozdzielalismy w 2 osoby.. jedna trzymala a druga ciagnela.. po 10 min i tak dalismy sobie spoqj i zrobilem to co opisalem w 2 sposobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partyboy:Jak rozbierałem mojego RST Mozo (tak btw. to polecam ten amor ;] ) to najpierw wykręciłem korki i wyciągnąłem bebechy. Potem odkręciłem tą śrubę u dołu, włożyłem w dziurę po niej większą śrubę i puknąłem młotkiem. goleń wyszła. Chyba nie da się tego zrobić inaczej niż na siłę. Próbuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokladnie jest teraz, kiedys karte rowerowa sie uzywalo do 16 roku zycia, potem sie jezdzilo na legitymacji czy innym dowodzie tozsamosci. Wogole robi sie jeszcze karty rowerowe? Bo juz dawno o czyms takim nie slyszalem. Sprobuj jeszcze zapytac na grupie dyskusyjnej pl.rec.rowery bo nie zbyt potrafie odpowiedziec na Twoje pytanie. Osobiscie olal bym karte rowerowa i jechal ;) Niech ktos mnie poprawi jesli cos tu namieszalem :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam ze taka karte wyrabialem w podstawowce, juz nie pamietam, chyba 3 klasa :) Gdyby mi jej nie ukradli to mial bym pamiatke po tym egzaminie ktory musialem przejsc zeby karte dostac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no są, ale na trasie to raczej nie, bardziej sram o to żeby nie pomachali do mnie lizakiem i prosili o karte rowerową...

Nie słyszałem żeby policja pytała kogokolwiek o to czy ma karte rowerową, osobiscie tylko raz miałem ten papier przy sobie. Wątpie żeby ktos cię z niej legitymował

 

Neo_x - Chyba jeszcze robia karty rowerowe, bo jakos pod koniec roku widziałem w drodze do szkoły jak dzieciaki pod okiem policjanta smigały rowerem po boisku, a wątpie żeby tak dla picu to było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, jak zabrać się za malowanie ramy?

Mój góralek ma już parę lat i przydałoby mu się odświeżenie :)

Wiadomo musze odkręcić wszystko co się da, potem papierem ściernym drobnoziarnistym pozbyć się starej farby.

A jakiej najlepiej farby użyć do malowania? Jakiej firmy? Musze dać podkład?

Nie chcesz tez wydać majątku na te farby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierałem mojego RST Mozo (tak btw. to polecam ten amor ;] )

Sysak13 ale ten amor jest ciezki i ma malutki skok.

Nie lepiej juz suntoura jakiegos??

Ja jak mialem rst to troche go pokatowalem. Szybko zlapal luzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodass - jak bedziesz jechal normalnie (bez wypadkow, nie rzucal sie policji w oczy) to Cie nie poproszą o karte ;) Jechałem z qmpel do Jedrzejowa niedawno (czyli na KrK) i nikt nas sie nie czepial. Jedyny raz kiedy gosciu chcial odemnie karte rowerową był jakies 3 tygodnie temu, jak sobie zeskoczylem z kraweznika na ulice ;] musiał akurat lolek jechac za mna ;/ Naszczęscie tylko pouczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, jak zabrać się za malowanie ramy?

Mój góralek ma już parę lat i przydałoby mu się odświeżenie :)

Wiadomo musze odkręcić wszystko co się da, potem papierem ściernym drobnoziarnistym pozbyć się starej farby.

A jakiej najlepiej farby użyć do malowania? Jakiej firmy? Musze dać podkład?

Nie chcesz tez wydać majątku na te farby ;)

Jedno jest pewne, musisz mieć farbę z utwardzaczem. Wiekszość farb w spray'u go nie ma.

Oznacza to, że każdy kamyk to potencjalny odprysk

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to tak jak mowisz, musisz zedrzec stara farbe. A z malowaniem udaj sie do lakiernika, za pare zl Ci to pomaluje i bedzie wiadomo ze bedzie to zrobione ladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak13 ale ten amor jest ciezki i ma malutki skok.

Nie lepiej juz suntoura jakiegos??

Ja jak mialem rst to troche go pokatowalem. Szybko zlapal luzy

Nie traktuj tego amora jak RST. ;-) Ten amortyzator nie jest już produkowany. To całkiem co innego niż dzisiejsze Gile, Cap(pp?)y i inny syf. Jego skok maksymalny to 89mm, więc nie tak malutko. Największą zaletą tego amora jest jego pancerność. Mam go w swoim Specialized. Kupiłem cały używany rower i ten RST już tam był. Wygląda jakby przetrwał wszystkie wojny światowe, ale nie ma ani milimetra luzu. (Przypominam, że niektóre z dzisiejszych RST mają luzy już w momencie gdy opuszczają fabrykę. ;-) ) Kolejną zaletą jest to, że samemu można go serisować, bo rozkładanie na czynniki pierwsze jest banalne.

Z tego co mówisz, tylko jedno się zgadza- Jest ciężki. Kolejna wada, która mnie drażni: Regulacja ugięcia wstępnego to męczarnia. W tanich Suntourach trzeba włożyć w to troszkę siły, przekręcić pokrętłem pare razy i gotowe. W moim RST możesz kręcić, kręcić, kręcić i w końcu przestać, bo zrobi ci się odgniat. Tu potrzebne są cierpliwość i kombinerki/rękawice robocze.

 

Biorąc pod uwagę, że ten amortyzator można kupić w dobrym stanie na allegro już za 70zł, jest to bardzo dobra inwestycja. :)

 

Tu możma poczytać opinie na temat tego amora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie :) kumpel 3 lata na nim smigal w streecie, dircie :) Do tego nawet luzow nie polapal przez taki okres czasu. Pol roku temu zmienil na dj-a lll z 2004 roku ktorego zreszta w stanie idealnym kupil za 600 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pojechalem... ;] rano o 9 wstaje patrze i ewidentnie pogoda nie zachęca do zwiedzania, to poszedlem spac dalej. Przebudzam sie o 11 patrze nadal to samo. Wzialem sie w garsc i wstalem o 12 i pomyslalem ze jak juz do 12 nie padalo to padac nie bedzie. Spakowalem ciuchy, ktore mama miala przywiezc mi wieczorem, skminilem sobie kask, godzina 13;30 chce wychodzic a tu taki wiatr, że ło.... dzwoni mama z pracy i mowi zebym nie jechal bo pod kielcami juz pada :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie mozna kupic szorty rowerowe ?

Takie zeby luzne byly a nie obcisle i z wkladka oczywiscie. Moja d.... mowi nie po kilku godzinach jazdy ....

Kup pieluchę :D Takie szorty widziałem w Decathlonie. W sklepach z ubrankami na rower czasem są, a czasem nie - obcisłe i tak są lepsze - w szortach to ja bym się zapocił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...