Skocz do zawartości
voytas

Zmiana Z Durona 1000 Na Sempron 2800 (nf7-s V2)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupilem sobie procka sempron 2800/333. niestety mimo, ze mam zaktualizowany bios (obsluga sempronow) po wlaczeniu kompa bios wydaje alarm dwutonowy (syrena). czytajac tutaj na forum dowiedzialem sie , ze moze to byc przyczyna przegrzania lub specyfikacji napiecia. przegrzanie wykluczam bo syrena zalacza sie zaraz po uruchomieniu komputera wiec moze kwestia napiecia? czy po wlozeniu nowego procesra bios sam sie ustawia czy trzeba mu pomoc? jesli trzeba mu pomoc to musze zmienic ustawienia na starym procesorze bo inaczej to nie ma sie dostepu do biosu.

 

plyta ABIT NF7-S v2

bios mam aktualny - id 27

procesor to Sempron 2800+

Edytowane przez voytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios wyresetowalem przez 'Load Bios Optimized default '

a wiatraczek mam jeszcze z durona, jest to: delta electronics, 12 V, 0,25A, model: efb0612hha

zasilacz: fell II 350W

Edytowane przez voytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilunia [; Zeby nie bylo niescislosci - wyjales starego durnia, wyczysciles ladnie radiator, wsadziles sempa, przesmarowales rdzen czyms co zwie sie pasta termoprzewodzaca i zalozyles stary radiator, tak? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dodatkowo zaktualizowalem bios do obslugi sempronow.

Chwilunia [; Zeby nie bylo niescislosci - wyjales starego durnia, wyczysciles ladnie radiator, wsadziles sempa, przesmarowales rdzen czyms co zwie sie pasta termoprzewodzaca i zalozyles stary radiator, tak? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co zrobilem i robie teraz jeszcze raz:

 

* jak wtyczka jest juz wyjęta, kliknij kilka razy guzik Power w obudowie , tym sposobem upewnisz sie ze na plycie nie pozostalo zadne napiecie

* Przemien zworke , ktora znajduje sie obok baterii w pozycje na czyszczenie..odczekaj i odczekaj kilka minut <5-10min> i wroc zworkąna pozycje ktora byla wczesniej

* Teraz uruchom komputer, podczas botowania naciśnij klawisz del. Wejdziesz teraz do biosu

* kiedy juz ukase sie niebieski ekram….najezdzamy na Load Bios Optimized default

*nastepnie zapisujemy ustawienia save and reboot

 

w instrukcji jest tylko info o zworce, ktorej przestawienie daje reser CMOSu. nie ma tam mowy na ile czasu mam zmienic zworke i ze wyjac baterie. baterii nie wyjmowalem.

 

-----------------------------------------------

 

czy BIOS przed wlozeniem nowego procka nalezy pod niego jakos skonfigurowac ? czy beda ustawienia dla procka zostana wykryte? czy moze jakis standardowe beda ustawione?

 

po wykonaniu restartu BIOSu nadal to samo - syrena.

czy kolejne wersje biosu zawieraja poprzednie? pytam bo zaktualizowal BIOS do wersji 2.7 a dodanie sempronow jest w aktualizacji 2.6

 

czy mozliwe jest, ze ten wiatrak z durona jest za slaby dla semprona i BIOS to jakos wykrywa?

Edytowane przez voytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wszystko rozłożył i złożył, zrobił reset biosu. Zobacz też czy procek ma całe jajko.

BTW na biosie bez obsługi sempronów też by działał, tylko po prostu nie byłby wykrywany jako sempron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę czasami źle mi się robi czytając, że przy CCMOS trzeba czekać 5-10 minut. Bzdruy niesamowite. Wystarczy wyjąć zworke i przełożyć i po fakcie już jest.

 

IMHO źle założyłeś coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przywroceniu durona komputer dziala. wkladam semprona i 'syrena'.

jesli wentylator jest OK to rezygnuje z jazdy na gielde i kupna nowego przeznaczonego do semprona a w zamian pojade do sklepu gdzie kupilem procesor i oddam na gwarancje :) zaluje, ze nie moge go sprawdzic w alternatywnym komputerze.

 

jeszcze wroce do sprawy 'syreny': czy sygnal ten oznacza jakas grupe mozliwych usterek? czy tez wskazuje konkretnie na jenda (plyta abit NF7-s) bo w instrukcji papierowej ani slowa o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voytas jak chcesz to może Ci będę mógł jakoś pomóc po świętach. Z mokotowa jestem. Mam u Siebie NF7, to jakbyś wpadł to sprawdziłoby się procka.

 

Jakby co PW

Edytowane przez qron88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co zrobilem i robie teraz jeszcze raz:

 

* jak wtyczka jest juz wyjęta, kliknij kilka razy guzik Power w obudowie , tym sposobem upewnisz sie ze na plycie nie pozostalo zadne napiecie

* Przemien zworke , ktora znajduje sie obok baterii w pozycje na czyszczenie..odczekaj i odczekaj kilka minut <5-10min> i wroc zworkąna pozycje ktora byla wczesniej

* Teraz uruchom komputer, podczas botowania naciśnij klawisz del. Wejdziesz teraz do biosu

* kiedy juz ukase sie niebieski ekram….najezdzamy na Load Bios Optimized default

*nastepnie zapisujemy ustawienia save and reboot

Po resecie biosu na którym cpu wchodzisz do biosu i dajesz Load Bios Optimized?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednej z krawedzi pod paznakciem czuc tycie ukruszenie sic! to chyba sprawa jasna :(

czy tak male ukruszenie to juz mogila?

 

2437053[/snapback]

Po resecie biosu na którym cpu wchodzisz do biosu i dajesz Load Bios Optimized?

 

na duronie, to chyba jasne bo sempron nie chodzi

Edytowane przez voytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie glupie pytanie jaki masz ram ? moze to on nie nadaza ? przeluz go do innego slotu albo cos ;] (najsprawniejsze sloty to te brzegowe ;) )

mam dualnie 256 i jeden 512. z pamiecia probowalem prawie wszysytkie kombinacje. Gron88 zaproponowal mi przetestowanie na innej mobo. po swietach pojade jednak do sklepu i oddam procka. inne zdarzenia beda zalezoaly od stanowiska sklepu.

 

wracajac do pamieci :

 

info z System Info:

 

Memory Summary

Capacity 1024 MBytes

Location System board or motherboard

Maximum Capacity 1536 MBytes

Memory Slots 3

Error Correction None 8-bit Parity

Error Correction Capabilities None

Name Tablica pamięci fizycznej

Use System memory

Maximum Memory Module Size 1024 MBytes

 

 

Device Locator Slot 1

Manufacturer Nanya Technology

Part Number M2U25664DS88B3G-5T

Serial Number 00000000

Capacity 256 MBytes

Memory Type SDRAM DDR

Speed PC3200 (200 MHz)

Data Width 64 bits

Voltage SSTL 2.5V

Error Correction None

Refresh Reduced (.5x)...7.8 µs

Manufacturing Date 2004, Week 15

EPP SPD Support No

 

 

Device Locator Slot 2

Manufacturer Nanya Technology

Part Number M2U25664DS88B3G-5T

Serial Number 00000000

Capacity 256 MBytes

Memory Type SDRAM DDR

Speed PC3200 (200 MHz)

Data Width 64 bits

Voltage SSTL 2.5V

Error Correction None

Refresh Reduced (.5x)...7.8 µs

Manufacturing Date 2004, Week 15

EPP SPD Support No

 

 

Device Locator Slot 3

Part Number GR400D64L3/512

Serial Number 00000000

Capacity 512 MBytes

Memory Type SDRAM DDR

Speed PC3200 (200 MHz)

Data Width 64 bits

Voltage SSTL 2.5V

Error Correction None

Refresh Reduced (.5x)...7.8 µs

Manufacturing Date N/A

EPP SPD Support No

 

Warning! Accuracy of DMI data cannot be guaranteed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Q"ron88 jak już, ale nie ważne chyba se muszę założyć nowe konto bo to to porażka a główne zbanowała mi nie powiem co warta moderacja.

 

W sumie to do Ciebie voytas chyba bym się raczej musiał zwracać per Pan :) ale z tym sprawdzeniem proca to twój wybór. Pozdrawiam. Następnego posta napiszę już z nowego konta. No chyba że ten narwaniec Orgiusz się w końcu opamięta, bo chyba sam nie czytał regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na duronie, to chyba jasne bo sempron nie chodzi

Resetujesz ustawienia biosu na duronie, wchodzisz w bios aby ustawić optymalne ustawienia dla durona i wkładasz semprona. Troszkę to bez sensu. Powinieneś włożyć semprona, reset biosu i uruchomienie kompa z nadzieją na jego poprawne wykrycie. Ty uruchamiasz komputer ze zoptymalizowanymi ustawieniami dla durona mając semprona na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor dziala. uruchomilem. okazalo sie, ze bios nie wykrywa wlasciwego Vcore. powinno byc 1.6 a bylo 1.725. ustawienie manulanie napiecia rdzenia rozwiazalo problem. swoja droga nie spodziewalem sie tego. jesli np. zresetuje tereaz bios to nie uruchomie kompa bo napiecie zmieni sie na 1.725. bede musial posiadac durona na podmiane i zmiane w dol napiecia. nie wiem czy tak wlasnie bedzie - nie mam zamiaru juz tego testowac. sic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh, dziwne miałem Semprona 2500+ na NF7-S i nie było problemu z wykrywaniem napięcia.

 

I jak działa dobrze na tym 1.6V?? Bo wiesz czytałem o ostrych ściemach jakie odchodziły z tzw. remarked Sempron, które to ruscy zdaje się robili z czego im tylko w ręce wpadło (głównie z Geode 1750) i zdaje się to samo się tyczy procków Geode 2001 które można dostać na allegro. Nikt o niech nic nie wie, AMD się nie przyznaje, niektórzy je chwalą, niektórzy mówią że to kał.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh, dziwne miałem Semprona 2500+ na NF7-S i nie było problemu z wykrywaniem napięcia.

 

I jak działa dobrze na tym 1.6V?? Bo wiesz czytałem o ostrych ściemach jakie odchodziły z tzw. remarked Sempron, które to ruscy zdaje się robili z czego im tylko w ręce wpadło (głównie z Geode 1750) i zdaje się to samo się tyczy procków Geode 2001 które można dostać na allegro. Nikt o niech nic nie wie, AMD się nie przyznaje, niektórzy je chwalą, niektórzy mówią że to kał.

nie mam pojecia czemu plyta nie wykrywa wlasciwego napiecia procesora. recznie ustawiony na 1,6V dziala OK. robilem testy w Sandra i wyniki odpowiadaja statystycznemu Sempronowi. nie jestem specjalista w zakresie sprzetu wiec nic wiecej nie moge stwierdzic czy moj Semp to przerobiony Geode, bo chyba to sugerujesz.

 

dziala ok, nie mialem zadnego zwisu, zawieszki, syreny biosu, itd itp. oby tak dalej.

 

a tak w pobocznym watku jaki najsilniejszy procek mozna wlozyc do nf7-s v2? w Sndra mam info o 3GHz. Jaki procesor bylby najsilniejszy, ktory moglbym wlozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://fab51.com/cpu/guide/attention_xp-e.html - a ten też wygląda mi na podróbkę

 

mój kolega miał odwrotnie - na defie wstawał z 1,78, a po ręcznym ustawieniu na 1,6 zdychało

 

NX2001 też nie było, AMD nie ma ich w ogóle w spisie, tutaj też cisza: http://fab51.com/mobile/tbred/geode_nx-e12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...