Skocz do zawartości
Gość traintokill

Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1

Rekomendowane odpowiedzi

Asus TUSL2-C

Intel Celeron 800@1080 MHz

GF 4 MX-440 64 MB (też lekko po OC)

256 MB SDRAM PC133

Seagate 40GB

Sound Blaster 128PCI

PIONEER DVR-109

No i standard w tamtych czasach zasilany Rubikonem :lol2:, wymieniony na Tagana z rok temu.

 

OS: Xp pro, wcześniej było ME i '98

Aplikacje: Net,poczta,gg i czasami Enemy Territory :D

Edytowane przez vasilij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: PIII 1400S SL6BY(1400 MHz, 133 MHz FSB, Tualatin) + TITAN Vanessa S-type (TTC-NK15TB/SC(RB)) @ 1060RPM + Coollaboratory Liquid Pro

RAM: 2x256MB PC133 CL2-2-2 7ns (Hynix)Hyundai HYM71V32635HCT8P-K AA (IBM PC133U-222-542)

MOBO: Asus CUBX-E REV 1.01 /1008 Tualatin *modded BIOS*/ (i440BX Rev. C1)

GPU: Asus V9570/TD (GeForce FX5700 256 MB NV36.2) + Arctic Cooling NV Silencer 1 NV1

SND: Creative Labs Soundblaster Live! 1024 CT4830 (laminat,

zgłasza się jako Creative SBLive! Value [CT4832]) (EMU10K1-NEF)

HDD: Hitachi/IBM 08K0862 Travelstar 80GN IC25N040ATMR04-0/MO2OAD0A/ 40GB 2.5" ATA100 4200RPM 2MB Cache

DVD: Lite-On DVDRW SOHW-1633S /BS0Y/

FDD: ALPS DF354148F

NIC: RealTek 8139 10/100BaseTX

PSU: Delta Electronics DPS-300MB A REV: 01

UPS: APC SUA750I Smart-UPS 750VA USB (Apcupsd)

CASE: Sharkoon Rebel9 Economy Black

 

Chwilowo podpięty inny dysk z XPSP3 do testów, docelowo FreeBSD/DesktopBSD.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=21732

 

Podziękowania dla rosoliniego za pomoc przy wyborze pamięci i karty. :)

 

Szkoda tylko że przy trzech kostkach na FSB133 (768MB) na ostatnim megabajcie sypią się błędy.. Z czterema nawet nie wstaje. Choć myślę, że jest i tak całkiem nieźle jak na BX :)

 

/ edit

 

Aktualnie FreeBSD 7.1-PRERELEASE (wersja rozwijana, w przeciwieństwie do 7.0-RELEASE)

PIII 1400S@1300 , ale 768MB RAM :)

Edytowane przez Anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle dziala mi stary komputer na P III 650/728 MHz, GF 2MX, Procomp ZX mobo, 256 MB RAM, SB Live 5.1, LG CDRW 52x, .

Stacja robocza czyli internet, Office, muzyka (mp3 i gg radio).

Ma 8 lat :-). Chodzi czasem 16h dziennie, wytrzymał 2 lata walki w klanie UT na Clan Base, potem 2 lata na Battle Net w Diablo 2 .

W kieszeni ciągle pracuje dysk IBM 4 GB z 1998 roku ! A padły mi w międzyczasie 4 inne dyski nowe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje cudeńko to:

Płyta Główna Compaq Deskpro i815

Procek Intel Pentium IIIE, 733 MHz

RAM 320mb

Grafa NVIDIA RIVA TNT2/TNT2 Pro (16 MB)

Karta dźwiękowa Intel 82801BA(M) ICH2 - AC'97 Audio Controller [b-0]

Twardy dysk WDC WD400JB-00ENA0

Napęd HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N

Karta sieciowa Realtek 10/100

Zasilacz nie wiem jaki, nawet nie pisze ile wat :P

Win XP Pro SP2

Firefox,gg,muzyka,filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas w S370 :D hehe - Tualatin wiecznie żywy ;)

 

Aktualnie na pokładzie:

 

Pentium III-S Tualatin 1400MHz - wymieniony z potrzeby serca i rozumu, po zakupie karty dźwiękowej (EAX3 trochę mi celka wpierniczał)

Abit ST6 - a co! Zna ktoś lepszą mobo na s370 (nie licząc MSI rosoliniego)?

Samsung M3 i Micron czyli 2 x 256MB RAMu

Prolink Pixelview GeForce Ti4200 64MB/128bit - tu bez zmian od dawna, karta zaopatrzona w Pentagrama Freezone XC-70 Al+ i radiatorki na pamięci od Coolermastera

Creative Audigy SB0090 - zdaniem Everesta wersja Platinum - główny powód zmiany procka z Celka na Pentaka

WD1600JB

Do tego dwie sieciówki na chipach Realteka. Całość niezmiennie zasilana przez Fortrona FSP300-PN1.

 

Na procku siedzi sobie chłodzenie Arctica pod socket A @2500RPM (domyślnie ma 5000, przy 2,5k jest juz prawie niesłyszalne, a robi niezły przewiew), a NB chłodzi Revoltec Northbridge Freezer Red.

 

Pentaka mam od tygodnia więc jeszcze niewiele mogę o nim powiedzieć. Z ciekawszych rzeczy: jest to seria SL6BY i w tej chwili jest bardzo lekko podniesiony w MHz bez podnoszenia V (w biosie ustawione na CPU Default):

post-106960-1217675339_thumb.jpg

Pewnie będę próbował wyżej, ale to dopiero, gdy znajdę na to więcej czasu.

 

BTW: Słyszał ktoś o strapie na i815, jak to wygląda? Celek@1604 FSB 123MHz robił mi spi 1M w ~2m 12s RAM:FSB 1:1, 3-3-3-7/9, a na Pentku robi w ~2m 40s (FSB i RAM jak na screenie). OS co prawda zawalony (przez to wyniki takie sobie, ale są to warunki porównywalne dla obu procków - nie było żadnych formatów itp.), ale różnica jest dość spora.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: MSI MS-6163 Pro

Procesor: Pentium III 733 MHz | wcześniej był Celeron 500 MHz

RAM: 448 MB(1x256 MB 133MHz, 1x128 MB 133MHz, 1x64 MB 133MHz) | wcześniej było 64 MB

Grafika: Riva TNT2 32MB

Dysk: 15 GB

Napęd: CD-RW LG

Dźwięk: Creative Sound Blaster Live! 1024

Sieć: Planet coś tam

Power: Codegen 300 W

Jeszcze przedłużacz USB podłączony, żeby nie sięgać do tyłu :D

 

Po wymianie procesora i dołożeniu pamięci chodzi całkiem przyzwoicie. Jest używany do prac biurowych oraz przeglądania stron internetowych. Można bez problemu oglądnąć film i zagrać w starsze gry. Ten Codegen 300 W jest w spadku po nowszym kompie który się na nim wieszał - jest strasznie głośny ale 200 W spalił mi się podczas burzy (co ciekawe nic ze sobą nie zabrał). Ta karta Creative dość ładnie gra, tylko gubi często sterowniki w Windowsie XP i co ciekawe producent się do niej nie przyznaje - zupełnie jakby nie istniała :blink: . Ten staruszek ma już około 10-12 lat - nie pamiętam dokładnie, może trochę więcej, może trochę mniej. Był to mój pierwszy komputer a poszło na niego więcej kasy niż na 2 kolejne razem wzięte :lol2:

 

Pomyślałem, że przyczynię się do rozwoju tematu - jednak na 100 stron bym nie liczył, jako że wymiera gatunek Socket 370/Slot 1 z wiadomych przyczyn.

Edytowane przez rapciuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam wymiera

 

świetna energooszczędna platforma

 

ja sie zastanawiam nad sprzedażą starego GF6800 i kupnem grafy na agp ze sprzętowym wsparciem HD - będzie piekne, ciche media center

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy tu post więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mój komp to PIII 866MHz 256MB RAM (133MHz) GeForce 4 MX440 8x (w trybie 2x jakoś nei mogę wycisnąć tych 4x) płyta VIA Apollo Pro133 do tego CD-ROM 52x i stary dysk Barracuda 8GB.

Na tym sprzęciku mam Win 98.

Komputer połączony routerkiem SMC radiówką i drugim komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miły i cichy sprzęcik :)

jakbys mu wrzucił 512MB to by na XP hulał

 

ja wczoraj sie złapałem, ze jak odpaliłem pIII to musiałem zerknąć na kontrolki, bo nie słyszałem czy działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem sobie allegro i widzę ze proce soc370 mocno poleciały w dol, myślę sobie zrobię moda, mam jakieś 2 przejściówki slot1-ppga370(były w nich mendy 400) co mi tam najwyżej 16zl w plecy(cala operacja z przesyłką). Kupiłem, przyszło no i zabrałem sie za moda - te 2 piny co miałem połączyć to zlutowałem na przejściówce(gładko poszło), więcej problemu przysporzyła mi izolacja pina na jednym ze ściętych rogów proca(sposób z izolacja za pomocą żyły z taśmy od floppa nie za bardzo wypalił za cholerę proc z tym kondomem na pinie nie chciał wejść w socket, ale wkoncu owinąłem pin taśmą klejąca poprzycinałem żyletką i wlazło). Zrobiłem test w najgorszym mobo jakie w życiu miałem czyli PC-Chips M726 ALI 1621(wydajność powala) no i zadziałało :banana: . W moim zestawie po kazdym odpaleniu kompa wywala mi napis "this system does not support current processor" (nic dziwnego ostatni bios jest z 1999 roku i to chyba z maja), ale śmiga bez zarzutu stabilny jak skala.

 

 

No i teraz wyglada to tak:

 

Celeron 950

compaq 041ch (mobo nie pozwala na zadne oc ale jest baardzo nie wybredne jesli chodzi o ram, dziala mi tu kosc jednostronna ktora ma 4 scalaki, P2B czy BH6 z nia nie wstaja)

Voodoo3 3K@190 tv-out(swoja droga mam V3 2k ktore wyciaga 198 ale bez tv-outa a z tego korzystam), w 3dmarku 2001 1437 pktow XD

384 ram

wd2500jb bedzie wymiana na jakis 640 albo 750GB zapodam go przez przesjciowke sata-ide XD

lite-on 832s

Compaq 146SNQ

 

Zestaw mamy

 

Celeron 950

Asus P2B(swiruje agp)

ATI Rage II

256 ram

baracuda 40GB

Teac CDW54E

Seasonic 200W

 

Moj zestaw robi spi 1M w 2m:48s pewnie przez timingi 3,2,2,5(nie zmienie - mobo compaq'a)

Zestaw mamy 2m:40s (timingi 2,2,2,5)

 

Mój zestaw służy mi do ściągnięcia czegoś z sieci, oglądam na nim filmy, gram w starsze gry(zwłaszcza pod 3dfx/dos/w9x), czy przeglądam neta(teraz z niego pisze :wink: ). Po zmianie proca mogę tez grac w zdaemona(client dooma i pochodnych) w jakiejs bardziej ludzkiej rozdzialce(na katmai@500 1vs1 szlo ale przy wielu graczach przyhaczyło od czasu do czasu), quake3 i ut także dostały niezłego kopa i śmigają bez zarzutu.

Co do samego proca to jest on chłodzony pasywnie(nie zaduzym radiatorem z socket A), co stwiedzilem to zdecydowanie mniej sie grzeje(przepaść) od katmai@500 = pasyw czy mendy@400 z założonym tym samym radiatorem(na mendzie po paru minutach z obciazeniem 100% radiator parzyl, na obecnym procku jest letni :D )

 

EDIT:

 

No i stało się XD

Dołączona grafikaDołączona grafika

BTW ma ktos wiekszy dysk w kompie z slot1 :-P ?

 

Na swiezym systemie SPI tez sie ruszylo

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się i ja w tym temacie:-)

Ostatnio złożyłem sobie drugiego kompa do domu i to by się przedstawiało mniej więcej tak:

 

PROCESOR: Celeron Tualatin 1300 @ 1560 MHz (FSB 120) @ V-core def (1,5V)

MOBO: ASUS CUV4X (VIA Apollo Pro133) oczywiście z modem na przejściówce własnej roboty :-)

PAMIĘĆ RAM: 1x256MB i 2x128MB (PC133 CL3-3-3-6)

GRAFA: ATI Radeon 9000PRO All in wonder 64MB/128bit (Na kościach BGA 3,3ns) @ 320/560 - chłodzenie STOCK ale i tu pomyśle :-) - karta prawdziwy wypas BULIT BY ATI

HDD: SEAGATE 30GB ATA 100

CD-ROM: LG X52

 

Dodam dla ciekawskich że ów sprzęt w 3D Marku 2001SE wyciska ponad 6400 :rolleyes: - W Y P A S

 

Ostatnio przeszedłem na nim NFS Porshe a w zamiarach mam NFS II tylko musze przeinstlować system z XP na 98SE :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie tulipan 1200@1500

512MB CL2

GF6800:

 

3dMark03 - 7835: http://service.futuremark.com/compare?2k3=5724967

3dMark05 - 2896: http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3992398

 

a karta sie "leniła", bo w aquamarku pod Tualatinem miała ok 3000pkt GPU, a pod C2D ok 10000 :)

 

zestaw wystarczał to grania w NFS:U, ale Most Wanted już przycinał czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stety już swój sprzęt pożegnałem. Za pierwszą wypłatę kupiłem to co w sigu.

Woli przypomnienia;

ECS P6BAT-A+ (jak rozkręcę to sprawdzę rEv ale raczej 2.0)

64 mb sdr ram pc100mhz + 128mb pc133 noname (dokupione po przyspieszeniu netu)

hdd 17gb Sigejt

cd-rm LG (w 2003 wystrzelil plyte na kawalki) , od 2005 roku Lite-On CD-RW/DVD-rom

grafa Creative Riva TNT2 M64 32MB

zasilacz sprawdze po rozkreceniu obudowy

bazowe podzespoly skladane w roku 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztcp Creative robił w tym czasie grafiki na chipach nVidii :)

 

edit:

przykład

Dołączona grafika

 

ultra to było marzenie, ech.. większość miała własnie M64 czyli wersje z 64-bit szyną, co jednak nie ograniczało wybitnie :P

a i kręciły sie dobrze

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat zmotywował mnie do rejestracji na tym forum :D

 

A sprzęt mam taki:

CPU: Pentium III-S 1400MHz (od 3 tygodni - wcześniej miałem Celerona 1300MHz)

MOBO: Mercury KOB 694x TFSX

RAM: 3x 256MB 133MHz CL2 (2x Infineon + 1x Kingston)

GPU: Radeon 9550 128MB 128bit 250/400@325/500MHz

HDD: 80GB Seagate Barracuda 9 (ATA100)

DŹWIĘK: SB Live! 5.1

CD/DVD: CD-RW Samsung, DVD-RW Optiarc

LAN: TP-LINK Gigabit Ethernet

KONTROLER: USB 2.0 NEC

ZASILACZ: ModeCom FEEL 300W

 

Wcześniej (2000-2002r) miałem:

CPU: Pentium III Katmai 500MHz

MOBO: jakiś ECS

RAM: 128MB 133MHz CL3 No-name

GPU: Riva TNT2 M64 AGPx2 32MB 7ns (okrojona wersja - oryginalny M64 miał AGPx4 i pamięci 6ns)

HDD: Samsung 20GB ATA66 (do dziś leży w szufladzie, i gdy jest potrzebne urządzenie przenośne o większej pojemności to go wyciągam i podpinam do adaptera IDE-USB :))

DŹWIĘK: zintegrowany

CD/DVD: CD-R LG 48x, CD-RW LG 12/8/32

ZASILACZ: 235W

 

W 2002r podczas gry w Quake'a ]I[ mój Katmai się spalił (osoba montująca na nim chłodzenie nie odkleiła foli z radiatora :angry:) więc wymieniłem CPU na wspomnianego Celka Tualatina 1300MHz i obecną mobo. W międzyczasie wymieniałem kolejne elementy zestawu aż ułożyło się z tego to co na górze :)

 

System to XP Pro SP1 a zastosowanie: internet, muzyka, filmy (w tym HD 720p - do 2GB chodzi idealnie płynnie ale da się oglądać i filmy 4GB choć czasami obraz potrafi chwilowo odrobinę się opóźnić względem dźwięku), gry, w tym idealnie płynnie FarCry (medium) i GTA San Andreas oraz ze sporadycznymi niewielkimi przycinkami NFS Underground 2 i UT 2004. Jeszcze Half-Life'a 2 będę musiał na tym procku przetestować bo na Celeronie 1300MHz czasami trochę się lagował (ale grę przejść się dało ;)) ale teraz myślę że będzie idealnie ;) We wszystkie gry gram w 1024x768 z antyaliasingiem 2-4x.

Wyniki w 3d mark 2001SE 7872pkt i w 3d mark '03 2683pkt. 1M w Super PI liczy 1:51.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2002r podczas gry w Quake'a ]I[ mój Katmai się spalił (osoba montująca na nim chłodzenie nie odkleiła foli z radiatora :angry: ) więc wymieniłem CPU na wspomnianego Celka Tualatina 1300MHz i obecną mobo. W międzyczasie wymieniałem kolejne elementy zestawu aż ułożyło się z tego to co na górze :)

Katamai i wcześniejsze procesory P II na slot 1 już tak miały fabrycznie, że między rdzeniem a radiatorem była przyklejona aluminiowa folia. Więc to raczej nie była przyczyna spalenia. Miałem kiedyś na serwisie kompa z takim właśnie procesorem, któremu z niewiadomych przyczyn płyta zaczęła podawać napięcie 2,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katamai i wcześniejsze procesory P II na slot 1 już tak miały fabrycznie, że między rdzeniem a radiatorem była przyklejona aluminiowa folia.

Nie aluminiowa folia tylko zwykła polimerowa taśma zabezpieczająca pastę termoprzewodzącą. Należy ją odkleić przed założeniem radiatora, czego sprzedawca/monter nie zrobił ;/ co więcej śmiem przypuszczać że celowo to zrobił bo nie tylko była nieodklejona folia ale na nią przyklejona była jeszcze druga taka sama ;/ A co do aluminiowej folii to nawet nie wiem o co chodzi bo u mnie czegoś takiego nie było :D Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katamai i wcześniejsze procesory P II na slot 1 już tak miały fabrycznie, że między rdzeniem a radiatorem była przyklejona aluminiowa folia. Więc to raczej nie była przyczyna spalenia. Miałem kiedyś na serwisie kompa z takim właśnie procesorem, któremu z niewiadomych przyczyn płyta zaczęła podawać napięcie 2,8V.

... tam wcześniejsze. Ja ową folię miałem na radiatorze od Tulipana i srogo się namotałem by pozbyć się jej i gluta, którym przymocowana była <_<

 

Swoją drogą, to byłem przekonany do tej pory, że procki pod Slot 1 miały fabrycznie zamontowany radiator...

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tam wcześniejsze. Ja ową folię miałem na radiatorze od Tulipana i srogo się namotałem by pozbyć się jej i gluta, którym przymocowana była <_<

 

Swoją drogą, to byłem przekonany do tej pory, że procki pod Slot 1 miały fabrycznie zamontowany radiator...

No miały - nie inaczej - i między radiator a rdzeń fabryka montowała jakąś badziewną folię.

Teraz mi się przypomniało, że kiedyś pod jednym radiatorem znalazłem jakieś dziwne goowno (już nie pamiętam co to był za procek?). Ni to plastik, ni nie plastik - licho wie co to było? Kawał dosyć grubego czegoś - w każdym bądź razie optymizmem toto nie napawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak niby fabrycznie było to montowane. U mnie wygląda to tak i na pewno nie jest to fabryczne chłodzenie. W miejscu czerwonego kwadratu była pasta a w miejscu niebieskiego prostokąta niebieska przeźroczysta folia plastikowa. Żadnych aluminiowych foli nie miałem. Z tym fabrycznym montowaniem to może chodzi o wersje BOX?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja maszynka którą użytkuje na codzień siostra to HP Kayak XM600 po kilku moich modyfikacjach.

 

Mobo domyślna z HP D9530-60001

2 Procesory Intel P3 733Mhz (obydwa mają potężne aluminiowe radiatory mojej roboty :rolleyes: )

Radek 9200 128MB

RAM: 256 RDRAM (pierwszy raz takie na oczy widziałem)

Dysk WD 80GB 8mb

Zasilany jest Fortronem 400W

Nagrywarka Cd Lite-on

Sieciówka D-Linka

oraz Sound Blaster Audigy SE

 

Komputerek super śmiga na systemie XP SP3. Firefox, GG, foobar2000 oraz Paint Shop Pro X2 Ultimate Trial :wink:

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak niby fabrycznie było to montowane. U mnie wygląda to tak i na pewno nie jest to fabryczne chłodzenie. W miejscu czerwonego kwadratu była pasta a w miejscu niebieskiego prostokąta niebieska przeźroczysta folia plastikowa. Żadnych aluminiowych foli nie miałem. Z tym fabrycznym montowaniem to może chodzi o wersje BOX?

:)

Tak właśnie wygląda fabrycznie montowany radiator na Katamai.

Widoczny jest brak jednego kołka mocującego. Może nierówno przylegał i przez to się spalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Tak właśnie wygląda fabrycznie montowany radiator na Katamai.

to nie jest fabryczne chłodzenie :P a przynajmniej tak mi się wydaje bo na wiatraku (aktualnie zamontowanym na karcie graficznej) pisało Titan ;)

 

Widoczny jest brak jednego kołka mocującego. Może nierówno przylegał i przez to się spalił?

nie brakuje kołka, on nadal tam jest, tylko że jest obluzowany i wpadł w głąb radiatora :) Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest fabryczne chłodzenie :P a przynajmniej tak mi się wydaje bo na wiatraku (aktualnie zamontowanym na karcie graficznej) pisało Titan ;)

Widocznie ktoś wymienił wiatrak - radiator jest oryginalny. Mam nawet taki jeden w swoich zbiorach ze spalonego p3 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

 

- Asus P2B rev. 1.02

- Celeron 1000 na przejściówce, zmodyfikowany aby wymusić napięcie 1.85V, chłodzony CoolerMasterem DP5 6H51 podłączonym pod 5V

- 192MB RAM

- HDD Seagate U6 20GB

- GeForce4 MX 440 (chłodzony pasywnie)

- DVD LiteOn

- karta muzyczna SB 16 na ISA - jakość dźwięku lepsza niż integra w moim Epoxie 8KRAI z drugiego kompa ;)

- zasilacz 300W noname, z wiatrakiem podłączonym pod 5V

 

Zainstalowany jest Windows 2000, komputer służy mi do internetu, Office (napisałem na nim całą pracę licencjacką ;) ) czy też grania w kilka starszych gierek

Edytowane przez Morgoth88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę...

 

Otóż rodzicielce padł lapek, tymczasowo aby mieć jakikolwiek dostęp do neta 'odukrzyłem' klasyka:

 

Pentium III 665MHz (133MHz FSB)

Procomp BVC3A Via133

Już tylko 64MB sdram

Samsung 80GB pata 7200/8 (jedyny luźny pod ręką)

Riva TNT2

Dołożony SB Audigy1 Platinum + SP-HF 1250X

Codegen case/psu

 

Nie żywiłem z tym piecem żadnych nadziei...

Ponieważ pół roku (od września do dziś) przeleżał rzucony w kąt garażu... wilgoć, mróz, pokłady kurzu...

Szybkie odkurzenie (czyt. fikuśne latanie miękką nasadką/odkurzacz gdzie się da/po czym się da)... ponowne złożenie... i działa :o.

 

Było 128MB ram jednak coś się ram skłócił... dobrze że nie padła kostka 64MB...

SB dopięte bo i tak się kurzy...

 

Postawione na tym XP Pro SP3 + masa tweak'ów...

Chodzi kiepsko (RAM!)... więc teraz upoluje jakieś 256MB kostkę min...

 

Ahh - zupełnie inne 'siedzenie' na takim kompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...