Skocz do zawartości
alan999

Chłodzenie Do E6400 @ 3.2 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podkrecilem mojego E6400 do 3.2 Ghz (pamieci 800 MHz, Plyta Gigabyte DS3). Niestety w tej chwili mam boxowy wiatrak i temperatury, ktore uzyskuje nie wygldaja wesolo (obudowa jest otwarta):

 

46 stopni - Idle

70 stopni i rosnie - dla 100% obciazenia przy SuperPi na dwoch rdzeniach. Dzialalo to moze max 5 minut i wylaczylem z obawy o procesor

65 stopni - w czasie grania

 

Teraz kilka pytan:

 

1. Jakie chlodzenie mozecie polecic do 100 zl (max 150 zl). Z gory uprzedzam ze Scythe Infinity mnie przeraza swoimi rozmiarami i waga (1kg).

Myslalem o:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro 76 zl

Oczekuje ze nowy cooler wyraznie obnizy temperature w porownaniu ze standardowym wentylatorem.

 

2. Jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla E6400 przy 100% obciazenia dwoch rdzeni?

 

3. Jaka paste kupic?

 

Chlodzenie wodne oraz jakies inne "niestandardowe" wynalazki raczej nie wchodza w gre.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez alan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim napięciu to 3,2?? Może mógłbyś obniżyć napięcie jeżeli to mozliwe, wtedy temperatury nieco by zeszły w dół, myśle że ten Freezer będzie dobry

Napiecie bylo ustawione na auto przez plyte. Zobacze dzisiaj jak sie bedzie zachowywal przy recznie ustawionym vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze masz w idllu na 3,2ghz 46 C! na box! to cos malutko;-)

bo ja na box e6300 default mam 50!! i nie wiem co jest grane 3 razy zkladalem cooler i zmienilem paste na AC Ceramique i nic nie dalo ;-).

W tym tygodniu zmieniam cooler na AC Freezer moze cos pomoze.

pozdro :-) p.s A jaki masz bios bo moze moj cos klamie mam F5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze masz w idllu na 3,2ghz 46 C! na box! to cos malutko;-)

bo ja na box e6300 default mam 50!! i nie wiem co jest grane 3 razy zkladalem cooler i zmienilem paste na AC Ceramique i nic nie dalo ;-).

W tym tygodniu zmieniam cooler na AC Freezer moze cos pomoze.

pozdro :-) p.s A jaki masz bios bo moze moj cos klamie mam F5.

Czym sprawdzasz temperature? Ja wczesniej podawalem moje temeperatury z FanSpeed. Jezeli mierze CoreTemp to sa wyzsze przynajmniej o 6st.

 

Mam bios F9. Niestety moja radosc nie trwala dlugo... Komp chodzil podkrecony do 3.2ghz stabilnie, ale wtedy kiedy byl wlaczony juz jakis czas. Jezeli odpalalem kompa rano (czy tez po kilku godzinnej przerwie) to zawsze pojawialy sie problemy:

-nie bylo widac ekranu inicializacji (pierwszy ekran kiedy komp sie bootuje)

-komp cyklicznie co 5-10 sekund sie sam "rebootowal" - oznaka tego bylo cyklincze wlaczanie/wylaczanie wiatrakow, diod, dyskow

-po kilku takichh cyklach ustawienia biosu wracaly do stanu niepodkreconego i dopiero wtedy bylo cos widac na monitorze.

 

Hmm, co robic zeby to stabilnie dzialalo po kazdym reboocie? (reszta to x1950xt, pamieci PDP 800 LLK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dużo , ja na 6400 3,2 mam w idle 34C a jaj 2 jajka pracują po 5 min 60 i tak stoi praktycznie....na Boxie...vcore - standart.

Ale w budzie mam 2x120 i raz 90 wentyl .....ale i tak myśle o Freezer 7 pro....zawsze 5 stopni mniej.Buda zamknięta a atmosfere podgrzewa jeszcze 8800GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście też mam dość wysokie temperatury nie wiem czemu

6300@3,4ghz przy 1,392v chłodzonym scythe infinity mam w windzie około 42*C i przy max obciążeniu dochodzi do 64*C.

Czy może temperatury są ok?? ale chyba dość wysokie jak na ten cooler nawet przy tych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście też mam dość wysokie temperatury nie wiem czemu

6300@3,4ghz przy 1,392v chłodzonym scythe infinity mam w windzie około 42*C i przy max obciążeniu dochodzi do 64*C.

Czy może temperatury są ok?? ale chyba dość wysokie jak na ten cooler nawet przy tych ustawieniach

ja mam 55 w ilde do 70 w stressie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma wentyli przód i tył 120 w budzie to nawet najlepszy na CPU dużo nie daje , bo niby czym ma chłodzić , ciepłym powietrzem o temp 40C.

ja mam 1x120 z przodu, 1x120 z tylu i 1x 120 góra i temperatury takie jak pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie bylo ustawione na auto przez plyte. Zobacze dzisiaj jak sie bedzie zachowywal przy recznie ustawionym vcore.

Nie wolno puszczac przy podkreconych prockach c2d plyty na auto napiecie, bo daje chore napiecie znacznie przewyzszajace realne zapotrzebowanie. Testy testy i jeszcze raz testy, ja na moim po testach dotarlem do 1.3825 (cos w tych okolicach) i to bylo 1 napiecie gdzie ORTHOS przeszedl 2h test bez bledow, ale tylko recznie. Mozesz odpalic Everesta wziąć opcje Komputer/Czujnik i zobacz ile Ci pokazuje V przy napieciu rdzenia. Jak masz 3.2GHz to nie powinien tam pokazywac wiecej niz no powiedzmy 1.38V. 1.42V jest potrzebne to odpalenia i stabilizacji przy 3.6GHz. Moj na 3.0 dziala na 1.36V (1.3825V w biosie). Zawsze realne napiecia sa zanizone w stosunku do tych z biosu.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście też mam dość wysokie temperatury nie wiem czemu

6300@3,4ghz przy 1,392v chłodzonym scythe infinity mam w windzie około 42*C i przy max obciążeniu dochodzi do 64*C.

Czy może temperatury są ok?? ale chyba dość wysokie jak na ten cooler nawet przy tych ustawieniach

A Ja sie martwiłem że mam wysokie temp., w idle mam 30 a w stresie po 3 h Orthosa 60-62 ( z tym że mam Ninje) napięcie domyślne 1.325V ( w Everst 1.26-1.28V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja sie martwiłem że mam wysokie temp., w idle mam 30 a w stresie po 3 h Orthosa 60-62 ( z tym że mam Ninje) napięcie domyślne 1.325V ( w Everst 1.26-1.28V)

Ja niestety na domyślnych V dochodzę tylko do 2,8Ghz stabilnie, potem zaczynają się problemy. i przy tych 2,8ghz mam w windzie około 29/30*C a przy max stresie po około 4h dochodzi do około 60*C (przy około 360obr/min fandera 120)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na domyślnych V dochodzę tylko do 2,8Ghz stabilnie, potem zaczynają się problemy. i przy tych 2,8ghz mam w windzie około 29/30*C a przy max stresie po około 4h dochodzi do około 60*C (przy około 360obr/min fandera 120)

Czyli wychodzi że nam wysoką temp. na CPU bo u mnie wiatrak kręci się na 900 obr (Scythe) i musiałem dać więcej pasty bo procesor nie stykał sie z Ninją zastanawiam się czy kondensatory obok socketu nie blokują poprawnej instalacji chłodzenia. Nie miałeś problemów z instalacją swojej "wieży" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko przylega jak należy. jedyny problem to wyjęcie płyty z budy bo bez tego nie szło założyć coolera. co do kondensatorów to z tego co pamiętam są one chyba niższe od socketu z procem więc raczej nie powinny ci przeszkadzać w poprawnym nałożeniu ninji.

 

ps. infinity lepiej się sprawuje przy lekki "wietrzyku" jak ninja wiec temperatury są niższe na infinity. a poza tym co za dużo pasty to nie dobrze bo zmniejsza się "przepustowość" cieplna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...