Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz ciekawsza ta plyta sie robi.......

 

Moze mi ktos powiedziec, czy na Asusie P5B da sie zrobic tak jak w przypadku P5N-E - czyli dzielnik FSB:DRAM 5:4 ?

Bo jak nie to trzeba postawic na P5N-E - nie trzeba mega pamiatek zeby osiagnac maximum z takiego E6300 ;)

Nie da sie , najmniejszy dzielnik obslugiwany przez 965P to 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie 1T i 2T. Wprawdzie testowane na EVGA 680i.

 

Pamieci PDP LLK 2 x 1 EPP. Ustawienia 800 Mhz 4-4-4-12 na 1T - takie same na 2T ale 960 MHZ.

Właczony tryb SLI Ready Memory.

 

Testowalem na SPI 1 M. Nieznacznie szyciej ale zawsze komp liczyl na pamiatkach 800 Mhz 1T.

 

PS. Niestety wyzej niz 800 Mhz pamieci na 1T nie poszly (system byl niestabilny na 860 a na 900 nie wstawal wogole).

 

Ale zostawilem 800 1T:)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy przy moim szczesciu zamowie plyte to zrobi te FSB 500 ..

juz mi reka dzis nawet drazla nad kupieniem..

 

pytanko brzmi..

jakie memki najlepiej dobrac do tej plytki ..

juz nie mowie ze maja latac 1t ..

tylko coby przyzwoicie na niej fikaly

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja pier.. pytam o rodzaj kostek ..

a nie o konkretny model ..

 

i nie maja kosztowac 2mln zl...

ja szukam 2x512

przypadkiem będe sprzedawał cruciale 2x512MB 800Mhz ... chyba :-) osiągi podobne do tych devilka

myśle, że takie byłyby bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta juz zamowiona,ale bedzie czekala na e4300,teraz tylko dobor pamiatek 2x1gb.Ale rozbierznosc w cenach a nadodatek plyty schodza jak swieze boleczki w paru sklepach brak tych plyt np.newegg i pare innych jej narazie niemaja.Plyte mozna wyrwac za 126

$.

 

@DEVILEK

Mozesz sprawdzic jak mobo kreci sie na mnozniku 9 <_<

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania WDK. Ale chyba na to trzeba trochę poczekać i jaka w koncu bedzie cena tego e4300 mnie by zadowalała maks 600zł.

Szkoda że bardzo mało jest testów z pamiątkami dla przeciętnych zjadaczy chleba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobralem pamieci pod plyte

stock DDR2 800 4-4-3-5

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231114

1200MHz CL5-5-5-5 Vdimm 2.45

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=128369

MAX Stability on stock latency (4-4-3-5) @ 1000MHzt

pamieci sa nowe na rynku wiec malo co testow ale jest to nastepca HZ i tansza cena

teraz tylko proc

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na e-gieldzie testuja"

 

"NB jest raczej na pewno ten sam co w NF680i SLI" - :lol:

"chipset sie grzeje" - paste sie zmienia a nie cos co wyglada jak kawalek szarego plastiku zostawia.

"Niestety płytę trapi istotny Vdrop - w biosie ustawiłem 1,45V - przy obciążeniu miałem nawet 1,38V" - nie popadajmy w skrajnosci, vdroop jest, ale nie taki :wink:

 

Na multi x 9 w zaleznosci od mozliwosci proca sie poleci, ale 430-440 nie stanowi najmniejszego problemu, dalej problem moze stanowic proc.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niestety płytę trapi istotny Vdrop - w biosie ustawiłem 1,45V - przy obciążeniu miałem nawet 1,38V" - nie popadajmy w skrajnosci, vdroop jest, ale nie taki :wink:

Można zgłupieć czytając różna opinie, bo jednak na anandtechu też mieli sporego vdroopa.

 

Vdroop was terrible on this board during overclocking with an average drop of .06 ~.09V during load testing

Faktem też jest, że płyta bierze w idle 50W więcej, niż P5B, więc zdziwiło mnie, że pisałeś o chłodnym chipsecie. Prawda pewnie jest gdzieś pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na e-gieldzie testuja"

 

[...]

"chipset sie grzeje" - paste sie zmienia a nie cos co wyglada jak kawalek szarego plastiku zostawia.

W sumie, Biostar na T-Force też dawał (daje?) pastę a nie kawałek gumy i wiele osób twierdzi, że mostki są chłodniejsze niż np. na MSI czy GB. Ale ogólnie wszędzie piszą, że SB na 650i jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze troche nie an temat ale gdzie oprocz alegro mozna dostac plyte? panowie w arescie maja w cenniku ale anulowali moje zamowienie i powiedzieli ze za tydzien dopiero mam dzwonic i sie pytac. Ktos wie gdzie mozna ja dostac od reki ? przegladalem chyba wszystkie mozliwe sklepy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz wole zaczekac niz cos w komputroniku kupic raz sie dalem w preta zrobic i nic tam nie kupie nawet kabla !

 

Devilek a ty skad masz ? Moze masz 1 na zbyciu ?

nie komputronik to allegro...

 

http://allegro.pl/item155492854_asus_p5n_e...6m_ce_fvat.html

 

chyba ze ten kolo kupuje w komputroniku... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak we wrocku w pitaek nigdzie nie bedzie to chyba sie zmusze i kupie na allegro. Ale na wszelki wypadek nie zapytam skad ma te plyty ;)

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że doszło kolejne mobo, które będzie paradować wraz z E4300 :wink: Czytałem jeden test i zrobili na niej bez problemu fsb 440mhz, co przy E4300 wystarczy bez problemu :-P Napewno kiedyś przesiąde sie na C2D i interesuje mnie jak płytka radzi sobie z Goodramami 1Gb 667mhz B-)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...