Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czym schodzić ten cholerny NB bo przy 1,5V jest stanowczo za gorący? Jak na nim zainstalować jakiś wiatrak i czy w ogóle się da? Nie chciałbym zmieniać oryginalnego radiatora.

 

Czym schłodzić SB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam jedno pytanie...dlaczego ten chipset się tak grzeje?! Po kilku godzinach pracy, sam internet i kilkakrotnie super pi, radiator jest po prostu parzy zaraz po dotknięciu :( To jest normalne? Znaczy się, lepiej go schłodzić czymś czy może się tak grzać?

Ja sam 2 tygodnie temu jak kupiłem te mobo byłem zdziwiony. Pomiary z miernika były takie, że jak wentylator (12V) box rozwiewał powietrze z procka to radiator na chipsecie miał 55-59*C ... Gdy puściłem wentylator na 5V to temperatura radiatora podeszła pod 78*C i wtedy uznałem, że nie ma co się bawić bo temperatura w tej konfiguracji miała tendencje zwyżkową a nie mam ochoty kupować nowego mobo ;]

Postanowiłem założyć coś żeby ochłodzić ten chipset i wybór padł na NOCTUA NC-U6. Chipset przesmarowałem pastą ZALMAN ZM-STG1 a na radiator założyłem Wentylatorek 80x80 Arctic-Cooling AF8025L. Puszczony na 12V jest niesłyszalny, a radiator jest zimny, po ustawieniu na 5V łopatki prawie nie chodzą i wtedy temperatura wzrasta o kilka stopni. Polecam ten produkt każdemu posiadaczowi P5N-E SLi, choć do pasywnego chłodzenia to on się raczej nie nadaje ponieważ temperatury będą troszke niższe niż na standartowym chłodzeniu a w końcu płacą za produkt 90,- oczekujemy czegoś zupełnie innego.

Edytowane przez sdymek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, bo dokupilem RAM. Czy u was tez tak strasznie z tymi slotami od RAM? Wkladalem RAM w kazdy ze slotow i masakra....wciskam naraz za 2 konce i zatrzaski nie chca same sie zatrzasnac w zadnym....Co za szajs....nie zatrzasniete do konca wysuwa sie ktoras ze stron....Mobo mam od polowy stycznia. Kazdy model tak ma czy moj trafil sie taki skopany.....?

 

Co do RAM...jak powinno najlepiej wlozyc sie 1x512mb Kingstona + 1GB A-Data 667mhz?

 

Na poczatku dawalem 1GB we wczesniejszy slot ale mobo nie bootowala (bez pikow 3 o wysunieciu sie RAM). Dalem pierwszy 512MB i dziala widzi 1,5GB. Gdy dawalem w czarne sloty nie wstawala rowniez. Przerobilem kilka kombinacji, ze w sumie nie wiem jak mam wlozone teraz. Grunt, ze dzialaja. Wydawalo mi sie, ze mam w zoltych, ale Everest pokazuje 1 i 2 slot RAM.... Wracajac do sedna -

 

jak powinno najlepiej wlozyc sie 1x512mb Kingstona + 1GB A-Data 667mhz? W ktore sloty?

Obecnie stabilne, przetestowane Orthosem nominalne 667MHz 5-5-5-15 z 1T.

 

Czy jest mozliwy dual? Pewnie z 1x512mb firmy A i 1x1GB firmy B niemozliwe....

Czy ma to jakies znaczenie, ze Kingston jest jednostrony a A-Data dwustronna? Wogole kosci dwustronnne sa gorsze czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, bo dokupilem RAM. Czy u was tez tak strasznie z tymi slotami od RAM? Wkladalem RAM w kazdy ze slotow i masakra....wciskam naraz za 2 konce i zatrzaski nie chca same sie zatrzasnac w zadnym....Co za szajs....nie zatrzasniete do konca wysuwa sie ktoras ze stron....Mobo mam od polowy stycznia. Kazdy model tak ma czy moj trafil sie taki skopany.....?

Niemozliwe... Wcisnij mocniej... i nic nie wypada i nigdzie nie wychodzi :)

 

U mnie tez "jakos inaczej sie wkladalo ramy"... ale nic nie wypada... poprotu trzeba je mocniej wlozyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe... Wcisnij mocniej... i nic nie wypada i nigdzie nie wychodzi :)

 

U mnie tez "jakos inaczej sie wkladalo ramy"... ale nic nie wypada... poprotu trzeba je mocniej wlozyc :)

 

Gniazda muszą być OK . Mogą być co najwyżej nowe i zapięcia ciężko Ci chodzą . Ostrożnie mocniej dociśnij kości i będzie OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj w końcu znalazłem chwile czasu na pomęczenie mojego E6400 i p5n-e sli - na dzień dobry vdroop - wyszedł tak sobie ;)

 

Dołączona grafika

 

wynik taki sobie :| Frezzer 7 sobie na 3.6G już nie radzi :( przy 3.6G przekroczyłem 6400pkt w 06 ale karta lipna - Palit 7900GS :( - trzeba będzie pomyśleć nad czymś wydajniejszym i lepszym chłodzeniem bo widze że procek chce więcej ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też czasami pojedyńcza karta graficzna pracuje raz w trybie PCI-E x8 a raz x16 - sprawdźcie proszę ???

 

Poruszyłem tą kwestię na forum ASUSa - jest odzew nie jestem sam z czymś takim .

Wstępne obserwacje wskazują ,że po pierwszym starcie systemu (obojetnie jakiego z rodziny MS) po grzebaniu w bios jest tryb x16 po restarcie systemu już x8 . Nie gra roli wersja bios - sprawdzałem 202 , 307 i 401 ...

 

A i jeszcze jedna kwestia czy ktoś używa Visty z Forceware 15.00 ???

 

Support Asusa olał moje zapytanie z przed 2 tygodni , ale świętowali Chiński Nowy Rok i może jeszcze świętują ...

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też czasami pojedyńcza karta graficzna pracuje raz w trybie PCI-E x8 a raz x16 - sprawdźcie proszę ???

 

Poruszyłem tą kwestię na forum ASUSa - jest odzew nie jestem sam z czymś takim .

Wstępne obserwacje wskazują ,że po pierwszym starcie systemu (obojetnie jakiego z rodziny MS) po grzebaniu w bios jest tryb x16 po restarcie systemu już x8 . Nie gra roli wersja bios - sprawdzałem 202 , 307 i 401 ...

 

A i jeszcze jedna kwestia czy ktoś używa Visty z Forceware 15.00 ???

 

Support Asusa olał moje zapytanie z przed 2 tygodni , ale świętowali Chiński Nowy Rok i może jeszcze świętują ...

Miałem o tym samym napisać....

U mnie jest raz x16 a innym razem zdarza się i x8 ...

Też mnie to zaczęło zastanawiać. A zwróciłem na to uwagę przez przypadek w CPU-Z. Posprawdzajcie u siebie jak to wygląda.

 

No więc postanowilem dolaczyc karte dzwiekowa do zestawu... (Audigy 2 ZS) Po wlozeniu karty w slot, podlaczylem wszystko jak bylo, odpalam kompa, a tutaj nic... wiatraki sie kreca, ale czarny ekran monitora i brak jakiego kolwiek charakterystycznego "pikniecia"...

 

W sumie 1st raz sie z czym takim zetknąlem... tak wiec prosilbym o jakas rade, pomoc. Z góry dzieki.

Nie strasz mnie, właśnie zabieram się do kupowania Audigy2 ZS.... :blink:

Sprawdzałeś w obu slotach pci?

Jeśli masz podkręcony sprzęt to odkręć i wyłącz w biosie tą zintegrowaną dzwiękówkę "HD od siedmiu boleści".

Daj znać jak idzie.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj w końcu znalazłem chwile czasu na pomęczenie mojego E6400 i p5n-e sli - na dzień dobry vdroop - wyszedł tak sobie ;)

CZemu ?? Tak Sobie...??

 

Jaki masz opor po vdroopie na rezystorze?? ja dalem sobie 72k Ohm (na poczatku byo 130k Ohm)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawić Dual DDR? To mój pierwszy kontakt z takimi "nowinkami" i nie bardzo sobie radzę. Ramy osadziłem w czarnych slotach ale nie wiem czy to juz działa czy jak i w jaki sposób sprawdzić. Zależy mi na każdym procencie do wydajności wiec pomozcie ;) i nie smiejcie sie zbyt glosno ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawić Dual DDR? To mój pierwszy kontakt z takimi "nowinkami" i nie bardzo sobie radzę. Ramy osadziłem w czarnych slotach ale nie wiem czy to juz działa czy jak i w jaki sposób sprawdzić. Zależy mi na każdym procencie do wydajności wiec pomozcie ;) i nie smiejcie sie zbyt glosno ;p

W biosie masz napisane :)... Zaraz jak jest to czarne okno (wylacz te full screen logo)...

 

Albo Pusc program CPUZ

 

I tam masz napisane w zakladce memory w "channels" single albo dual

 

(tak jak np tu jest dual w tym screenie)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Pusc program CPUZ

I tam masz napisane w zakladce memory w "channels" single albo dual

Jak mialem 1 kosc 512mb to mi tam pokazywal dual :) Po prostu wystarczy Everest test odczyt jak masz okolo 5K to jest single, zreszta tam po tescie powinien pokazac dual czy single ram.

 

A na 100% macie w zakladce Plyta glowna/Mikrouklad plyty glownej/Mostek polnocny a tam Kontroler Pamieci/ Aktywny Tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz mnie, właśnie zabieram się do kupowania Audigy2 ZS.... :blink:

Sprawdzałeś w obu slotach pci?

Jeśli masz podkręcony sprzęt to odkręć i wyłącz w biosie tą zintegrowaną dzwiękówkę "HD od siedmiu boleści".

Daj znać jak idzie.

Problem w tym ze nawet nie chce podjąć procedury POST :]

Reset biosu nic nie dal, zmiana slotow karty tez nie, zabawa z kośćmi i slotami pamięci także nie przyniosła rezultatu. Najprawdopodobniej wystąpiło jakieś zwarcie... :sad:

Oddam do serwisu i sie zobaczy, eh... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś odpalił na tej płycie sli ? mam 2x 7900GS i dziwne wyniki - niby działa - na jednej karcie mam w 06 6400 i w 05 11000 a na dwóch w sli odpowiednio 8000 i 13800 :o

 

znalazłem gdzies wyniki Niemca i miał ok. 9700 na dwóch nie kręconych 7900 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...widze że sobie poradziliście z instalacją Visty na tym mobo... ja niestety nie moge dojść co i jak... ze strony producenta ściągnąłem stery ... ale nie wykrywa mi dysku...

 

Pod który slot SATA podłączyć dysk i które ściągnąć sterowniki?? proszę o pomoc... pracuję teraz na starym dysku 20GB ..IDE ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam następujący sprzęt:

 

Asus p5n-e SLI

Palit 7600GS sonic

1GB A-data Vitesta

HDD Seagate Sata II

 

i zauważyłem, że zawsze po włączeniu zasilania ok 10 sekund nic się nie dzieje i dopiero jest piknięcie i zaczyna się sprzęt uruchamiać, wiecie dlaczego?

 

PS. ustawiłem w biosie, że domyśla karta jest na PCI-E (primary display adapter)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oce i djsaint

Ja mam audigy2zs i zadnych problemow nie robil.

Cos innego musiales spieprzyc :).

 

@basterall

a zmieniles w biosie przy dyskach z auto na large?

 

Co do everesta i CPU-Z

Everest w "mikrouklad plyty glownej" nie wyswietla mi nic. Tak samo CPU-Z w zakladce Memory. Po prostu szare pole. Dlaczego? :>

Everest najnowszy. CPU-Z... prawie tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nawet nie chce podjąć procedury POST :]

Reset biosu nic nie dal, zmiana slotow karty tez nie, zabawa z kośćmi i slotami pamięci także nie przyniosła rezultatu. Najprawdopodobniej wystąpiło jakieś zwarcie... :sad:

Oddam do serwisu i sie zobaczy, eh... :rolleyes:

A sprawdzałeś tą Audigy na innej płycie?

Zaryzykowałem i kupiłem dziś A2 ZS SB0350. Pewnie w środę dojdzie, to zobaczymy co i jak. Ale będę ją wkładał z duszą na ramieniu... :?

 

Edit:

 

@oce i djsaint

Ja mam audigy2zs i zadnych problemow nie robil.

WOjtas^ nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłeś :twisted: Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@basterall

a zmieniles w biosie przy dyskach z auto na large?

 

Właśnie zmieniłem... i dalej nici...sterowniki NV wczytuje z dyskietki i ... dysku nie widać ...

 

Pod które gniazdo Sata podłączyć ten dysk i które sterowniki wczytywać bo może robię po prostu coś nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA isntalowalem viste na RAID 0 z dyskow SATA. Nie trzeba zadnej dyskietki

dlatego pewnie nic nie widzi bo go oszukujesz i nie daje sobie rady :D

Bez dyskietki wsio smiga, to mi sie wlasnie w viscie spodobalo najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do everesta i CPU-Z

Everest w "mikrouklad plyty glownej" nie wyswietla mi nic. Tak samo CPU-Z w zakladce Memory. Po prostu szare pole. Dlaczego? :>

Everest najnowszy. CPU-Z... prawie tez.

Everest Ultimate Edition 2007 3.80.883 Beta

 

Ja wczoraj sciaglem nowsze stery Realteka (narazie musze na tym meczyc sie). Odinstalowalem te z plyty CD co mialem reset kompa i XP przestal sie uruchamiac :-| Przywracanie systemu nic nie dalo. Tryb awaryjny instalacja Realteka dalej nic. Dopiero pomoglo Tryb awaryjny odinstalowanie all sterow poza sterami od grafy, instalka Realteka z plyty CD. Najlepsze, ze te z plyty sa bez certyfikatu a te nowsze z certyfikatem. Grunt, ze udalo sie bez formata :)

 

Markus

Nie podales najwazniejszego-zasilacza. Wtyka podpieta do gniazdka z bolcem czy do listwy?

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym schodzić ten cholerny NB bo przy 1,5V jest stanowczo za gorący? Jak na nim zainstalować jakiś wiatrak i czy w ogóle się da? Nie chciałbym zmieniać oryginalnego radiatora.

 

Czym schłodzić SB?

Na SB można jakiegoś Zalmana założyć...

Co do NB, to ja poszedłem po najmniejszej linii oporu i przykręciłem wiatraczek 60-tkę z boxa od AXP. Co prawda tylko 2-oma wkrętami, bo pozostałe 2 nie łapią się w radiator Asusa, ale siedzi to dość solidnie. Ciekawe tylko, czy ślady na radiatorze nie spowodują problemów przy ewentualnej obsłudze gwarancyjnej (odpukać... ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA isntalowalem viste na RAID 0 z dyskow SATA. Nie trzeba zadnej dyskietki

dlatego pewnie nic nie widzi bo go oszukujesz i nie daje sobie rady :D

Bez dyskietki wsio smiga, to mi sie wlasnie w viscie spodobalo najbardziej...

Więc nie mam najmniejszego pijęcia jak zainstalować Viste na moim dysku SATA :unsure:

Może to być wina dysku??

 

Teraz jak mówiłem mam system na starej "dwudziestce", dysk SATA widać w systemie ale próba wejścia na niego to komunikat o wcześniejszym formacie... nie widać partycji tylko jeden cały dysk :(

 

Jak to rozwiązać??

Czy istnieje taka możliwość... bo sobie wykombinowałem że ... zrobię obraz systemu tak jak jest teraz na tym starym dysku i wrzucę na ten dysk Sata... będzie to to działało i jak to zrobić :rolleyes: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś tego ZALMANA jak pasuje na SB?

 

Cześć

 

wiec mam takie radiator i jest dobrze (chłodno) choć owiewa go troszę wentylator z przodu obudowy (wtłaczający powietrze)

 

Do pozostałych - ja na NB dałem coś takiego http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=1516

ja dałem dwa wentylatorki jeden stary a drugi dokupiłem (idealnie pasują na 4 srubki)

oczywiście można inne (40mm) dać jakieś bez oświetlenia (bedzie taniej a i można troszkę obniżyć obroty)

Dodam że są ciche i zagłusza je wentylator z zasilacza.

Radiator jest zimny - naprawdę dosłownie przy podkręconym procku na 3400Mhz i wyzszym napieciu na NB miałem około 33-38C

 

Może to pomoże komuś w podjęciu dezyzji czym chłodzić.

tylko że pojawia sie mały problem z wejściami na płycie do zasilania wentylatorków ja aktualnie mam 5 lub 6 w obudowie a wejści jest tylko 2 (nie licze na procka) musiałem wydać majątek za przejściówki (rozdzielacze Y ) Ale opłacało się bo jest chłodno ale muszę coś zrobić z wentylatorkiem na zasilaczu. (przy podkreceniu nieżle daje sie we znaki)

 

Jak będe mieć chwilkę to pykne zdjecie jak mam zamontowane te wentylatorki na NB oraz radiator na SB :D

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy ASUS P5N-E SLI

 

Jak długo trwa u was moment od włączenia przycisku POWER na obudowie [zasilacz pod napięciem] do momentu usłyszenia charakterystycznego pojedynczego piknięcia z BIOSu, po którym pojawia się info o karcie graficznej, a później o procesorze itd.

 

Bo u mnie to zajmuje 10 sekund i trochę mnie męczy, że coś jest za długo (dłużej zdecydowanie niż na moim starym kompie z Bartonem 3200).

 

Sprzęt mam taki jak w stopce

 

Bios zaktualizowałem do najnowszego, ale nic nie pomogło. Kombinowałem ustawieniami w biosie i nic.

Może nie wydala zasilacz (nie jestem elektronikiem, może tyle trwa ładowanie kondensatorów na płycie przed startem)? Sam nie wiem...

Poza tym zestaw spisuje się OK i nic nie wskazuje na jakąś awarię sprzętową.

 

Dajcie znać jak jest u was bo może niepotrzebnie się zastanawiam i "ten model tak ma".

Edytowane przez markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...