Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

@Prez

Tak patrzę na twoją sygnaturkę...jakie ty masz te kingstony, że tak ci poleciały? Ja się męcze z goodramami 667 i niby powinny się kręcić ale przy 700mhz trupią już bo się z mobo gryzą :( . Drogie te twoje kingstony? Jaki dokładnie model, myślę o wymianie, co by jeszcze trochę proca pociągnąć i wreszcie płytę wykorzystać w pełni :)

 

A może po prostu doradzicie mi jakieś ramy najlepiej 667 które się dobrze kręcą. Chciałbym w miarę bezstratnie wymienić moje GR na coś lepszego.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj king to zwykly 667 na kosciach kingstona. na 990 cl4 2t przeszedl ok. 2h orthosa, najwyzsze takty na ktorych weszla winda to 1040 cl4 / 1090 cl5. dokupilem ostatnio 1gb na elpidzie i tego 1040 juz nie zrobila. ba, nie zrobila nawet 1000 przy tym napieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem chlodzenie Scythe Ninja Plus i Arctic Cooling 9 na tyl obudowy. W koncu juz nie mam suszarki :) Podam jakie mialem temp. a jakie mam obecnie. Komp bez OC.

 

Temperatury zmierzone po 1H grania w Colin Dirt

 

Intel Box, bez wentyla z tylu.

 

CPU - 61C 3700 obr/min. :?

 

Mobo - 53C

 

8800GTS - 69C

 

Scythe Ninja Plus, AC 9 z tylu obudowy

 

CPU - 51C 1100 obr/min.

 

Mobo- 43C

 

8800GTS - 51C

 

Ogolnie jestem zadowolony. Komp nie jest bezglosny, ale juz nie mam tej wstretnej suszarki.

Zobaczymy jak upaly powroca.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj king to zwykly 667 na kosciach kingstona. na 990 cl4 2t przeszedl ok. 2h orthosa, najwyzsze takty na ktorych weszla winda to 1040 cl4 / 1090 cl5. dokupilem ostatnio 1gb na elpidzie i tego 1040 juz nie zrobila. ba, nie zrobila nawet 1000 przy tym napieciu...

Aha :) A czy te pamiatki na kosciach kingstona jeszcze sa do kupienia czy teraz wszystko na elpidach jest robione? Da sie to jakos sprawdzic kupujac w sklepie internetowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wgraniu nowego biosu wystepuje restart odrazu po uruchomieniu windows zdarza sie to tylko raz potem jest juz ok.Pamiętam że ten problem miałem na początku po złorzeniu kompa ale nie pamietam co zrobiłem i ustało, wróciłem do starego biosu ale problem został.

 

Zna ktoś rozwiazanie ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wgraniu nowego biosu wystepuje restart odrazu po uruchomieniu windows zdarza sie to tylko raz potem jest juz ok.Pamiętam że ten problem miałem na początku po złorzeniu kompa ale nie pamietam co zrobiłem i ustało, wróciłem do starego biosu ale problem został.

 

Zna ktoś rozwiazanie ?

 

Pozdrawiam.

W funkcjach procesora moze... Jest tam jedna funkcja nie przeznaczona dla XPka...

Ostatecznie moge podrzucic profil @ 3GHz w pliku CMO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prześledziłem to forum, ale brakuje mi w nim zebranego kompendium/przewodnika/FAQ na temat OC p5n-e + e4300, może macie linki do jakiś ciekawych stron w temacie (mogą być anglojęzyczne). Z góry dzięki!

Edytowane przez markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prześledziłem to forum, ale brakuje mi w nim zebranego kompendium/przewodnika/FAQ na temat OC p5n-e + e4300, może macie linki do jakiś ciekawych stron w temacie (mogą być anglojęzyczne). Z góry dzięki!

Ja nie widzę sensu takiego kompendium. Wystarczy przejrzeć- podstawowe zagadnienia, temat o p5n-e, temat o e4300 i wszystko masz. Poza tym rodzina C2D nie ogranicza się do modelu e4300. Jak Ci brakuje takiego kompendium i uważasz, że takie powinno na forum istnieć, to zawsze możesz je napisać i tu umieścić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ze swoja P5N32-E SLI Plus problem. nie wiem za bardzo co jest grane. Podkrecilem proca C2D E6420 do 3 ghz. Niby smiga ale wiecej dziwne rzeczy sie dzieja. W oc raczej specem nie jestem. Napiecia Vcore mam na 1.35, Vcc voltage bodajze na 1.40. memki na 2.3 puszczone na 1000 mhz z puki co auto taimingami.NB puszczony na 1.40,reszta na auto. Gdy chce dac cos wiecej to koputer potrafi sie zresetowac pod obciazeniem albo ekran potrafi mignac i sie wlaczyc spowrotem.Na 3.0 ghz Orthos dzialal cala noc z testem proc&mem i zero warningow i errorow. troche wiecej dam i juz potrafi sypnac. Podkrecenie objawilo sie tez tym ze swego czasu gry strasznie ciac zaczely, freezowac i sie wieszac. po odkreceniu na def bylo ok. Grafa napewno dziala ok. Co to moze byc, co zle robie? dopiero zaczynam zabawe z oc wiec bede wdzieczny za wszelka pomoc. Tempy na procu okolo ~40* Mostki tak na dotyk troche rozgrzane ale troche owiewa je wentyl wiszacy na infinity wiejacy na grafe.z gory dzieki

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Ile miala na fsb i nb w chwili zgonu?

6x333MHz @ 1,0v :) 2,0GHz... tak uzywalem mojego procka na codzien...

Pamieci 1066 5-5-5-15 @ 2,2v...

NB 1,3xxv

 

Zaczela sie uruchamiac raz to za drugim razem raz za trzecim... potem jeszcze mniej mniej... i już wcalee nie wstała :) :rolleyes:

 

Plyta podaje napiecia na procka i na ram dobre... testowałem na dwóch prockach :P ale nie bootuje dysku wogole dysk nie rusza... czyli cos z nb/sb ;/

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej SB IMHO... Probowales na jakis flashach?

nie mam czasu sie nia bawic... poszla dzis do serwisu... ja mam Abita IP35-E i zmiana jest kolosalna :)... nie musisz sie uczyc tej plyty tak jak asusa... nie ma fochow i wogole... ladnie mi sie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrro

Czemu do cholery nie potrafisz zrozumiec drobnego szczegolu jakim jest roznica miedzy tym watkiem a linkiem to tematu ktory podalem troche wczesniej?

Piatkowe zwolnienie od myslenia? :|

Raczej zabieganie bo pisze z pracy... a to praktycznie to samo mobo i te same problemy. no ale ok. zmykam tam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos jeszcze nie wiedzial... moja P5N-E SLI odeszla w pokoju B-) minuta ciszy :)...

Niech spoczywa w pokoju. Amen.

Nie pierwsza i nie ostatnia ale taka jest kolej rzeczy (w Asusach P5N-E SLI).

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie te płytki padają :/ Kilka dni temu padła mojemu koledze - nic nie podkręcał, ja tez mu tam nic nie ruszałem - miała pół roku.

Złożyłem mu taki ladny zestawik który sie ropierniczył no...

Pracowała z c2d e4300 + eist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie te płytki padają :/ Kilka dni temu padła mojemu koledze - nic nie podkręcał, ja tez mu tam nic nie ruszałem - miała pół roku.

Złożyłem mu taki ladny zestawik który sie ropierniczył no...

Pracowała z c2d e4300 + eist

Ja miałem dwa pogrzeby w rodzinie :cry:

.......i przesiadłem się na gigaszrot

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez ta plyte P5N-E SLI jak narazie nic sie nie dzieje lekko podkrecona na 375Mhz FSB ale na NB zalozony maly wentyl i zamontowany dwoma śrubkami

 

A moje pytanko czy jesli mialby by mi pasc ta plyta czy moga sie doczepic do tego ze sa slady po wkrecaniu tych srubek w radiator na NB i przez to nie uznac gwarancji ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez ta plyte P5N-E SLI jak narazie nic sie nie dzieje lekko podkrecona na 375Mhz FSB ale na NB zalozony maly wentyl i zamontowany dwoma śrubkami

 

A moje pytanko czy jesli mialby by mi pasc ta plyta czy moga sie doczepic do tego ze sa slady po wkrecaniu tych srubek w radiator na NB i przez to nie uznac gwarancji ????

watpie, ja ostatnio oddalem 7600GS bez jednej srubki mocującej chłodzenie i tez przyjeli ;D Generalnie zalezy od sklepu, ale ze radiator sie zadrapał - o to nie moga sie pluc :P Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wgraniu nowego biosu wystepuje restart odrazu po uruchomieniu windows zdarza sie to tylko raz potem jest juz ok.Pamiętam że ten problem miałem na początku po złorzeniu kompa ale nie pamietam co zrobiłem i ustało, wróciłem do starego biosu ale problem został.

 

Zna ktoś rozwiazanie ?

 

Pozdrawiam.

Witam,

zanalazłem rozwiązanie, restart występuje (tylko na 'zimnym' kompie i tylko raz przy uruchamianiu) po zwiększeniu napiecia, przy standardowym jest ok.

Pytanie:

-czy ktoś zna rozwiaznie ?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram prośbę o poradnik. Przydał by sie on bo jak każdy wie ta płytę jest dobra do o/c lecz przez 3-fazowe zasilanie traci stabilność i gdyby ktoś naprawdę kompetentny i znający sie na o/c tej płyty podał kilka rad, napisał jak najlepiej ustawać napięcia czy doradził jak chłodzić północny/południowy mostek to byłoby to naprawdę dobre posunięcie dające początkującym overlockerą trochę pewności siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram prośbę o poradnik. Przydał by sie on bo jak każdy wie ta płytę jest dobra do o/c lecz przez 3-fazowe zasilanie traci stabilność i gdyby ktoś naprawdę kompetentny i znający sie na o/c tej płyty podał kilka rad, napisał jak najlepiej ustawać napięcia czy doradził jak chłodzić północny/południowy mostek to byłoby to naprawdę dobre posunięcie dające początkującym overlockerą trochę pewności siebie...

Wszystko jest opisane w tym temacie, macie problemy z czytaniem? Poza tym, ktoś kto zabiera się za OC powinien nabierać doświadczenia i wiedzy a nie dostawać wszystko na talerzu, bo później będzie płacz, że coś padło.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Poradnik dla wszystkich płyt:

 

Zapewniasz nawiew na mostki i układy zasilające.

Dajesz mnożnik 6. Wszystkie napięcia o 2-3 oczka wyżej od standardowego.

Testujesz max FSB. Jak dojdziesz możesz testować niższe napięcia mostków/FSB.

Testujesz max mem na jakimś wyższym dzielniku niż 1:1, żeby nie ograniczało FSB. Timingi oczywiście słabiutkie, jak dojdziesz daleko to testujesz mniejsze.

Potem dajesz 1.4-1.5 V procowi i jedziesz na najwyższym mnożniku dopóki bedzie działać. Potem testujesz niższe napięcia i ustawiasz optymalnie mnożnik, FSB i dzielnik pamięci aby wszystkie komponenty działały z jak najszybszą prędkością (sprawdzoną w powyższych procedurach).

 

Procedura praktycznie identyczna jak w przypadku AMD, ja nie widze żadnych różnic poza tym że w AMD pamięci można nisko taktować co nie ogranicza max HTT w przypadku kiepskich egzemplarzy.

Akurat na tym chipsecie pamięci też można taktować wolniej od FSB więc luz.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik dla wszystkich płyt:

 

Zapewniasz nawiew na mostki i układy zasilające.

Dajesz mnożnik 6. Wszystkie napięcia o 2-3 oczka wyżej od standardowego.

Testujesz max FSB. Jak dojdziesz możesz testować niższe napięcia mostków/FSB.

Testujesz max mem na jakimś wyższym dzielniku niż 1:1, żeby nie ograniczało FSB. Timingi oczywiście słabiutkie, jak dojdziesz daleko to testujesz mniejsze.

Potem dajesz 1.4-1.5 V procowi i jedziesz dopóki bedzie działać. Potem testujesz niższe napięcia.

 

Procedura praktycznie identyczna jak w przypadku AMD, ja nie widze żadnych różnic poza tym że w AMD pamięci można nisko taktować co nie ogranicza max HTT w przypadku kiepskich egzemplarzy.

Akurat na tym chipsecie pamięci też można taktować wolniej od FSB więc luz.

Wreszcie jakieś rozumne słowa-bo człowiek tak na ciemno coś próbuje ... i się cieszy nawet z takich wyników w 3DMarku05..

http://service.futuremark.com/orb/resultan...mp;UID=10148702

 

i w SuperPi v.1.1 dla 1M 18sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...