Skocz do zawartości
Kaeres

Przygodówki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu ale mnie przypadają do gustu przygodówki głównie nietypowe. Czym się różniące od klasyki.

 

Bardzo lubię Fahrenheit. O drugiej nietypowej jeszcze za chwilę.

Z bardziej typowych to właśnie Balde Runner.

 

Natomiast przygodówka która zrobiła na mnie chyba największe wrażenie to bardzo nowa produkcja, wydana dopiero 2 czy 3 tygodnie temu, mianowicie:

Experience 112

 

To jest gra inna niż wszystkie. Ma najbardziej dopracowany klimat ze wszystkich gier w które grałem. Zwykle jest tak, że klimatyczna muzyka, klimatyczna grafika, aż tu nagle trzeba się gdzieś włamać więc trzeba ułożyć jakieś puzzle i w tym momencie klimat pryska, albo przynajmniej zostaje wstrzymany. W tej grze jest zupełnie inaczej, cała gra jest tak opracowana jak by gracz siedział przed prawdziwym system, zagadki to łamanie haseł, wyszukiwanie informacji, przeszukiwanie maili ipt. ale wszystko jest bardzo wiarogodne, hasła łamie się według reguł kryptograficznych a nie okładając łamigłówki.

 

Oprawa dźwiękowa jest genialna i przez recenzentów tej gry porównywana do mistrzów w tej dziedzinie jak Dreamfall.

 

Polecam gorąco, ta gra jest jedyna w sowim rodzaju,w niczym nie jest podobna do jakiejkolwiek gry przygodowej czy innej jaka powstała. To prawdziwe świeże spojrzenie.

 

Dodam, że gra ma dość spore wymagania sprzętowe, szczególnie jak an przygodówkę. Ponieważ obraz można widzieć z trzech akmer jednocześnie, a grafika nie ustępuje innym współczesnym produkcjom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Experiment 112 nie kosztował 90zł :S

 

Widzę,że czegoś tu jeszcze brakuje, a mianowicie gier zrobionych przez Yahtzee:

- 5 days a stranger

- 7 days a skeptic

- Trilby's notes

- 6 days a sacrifice

[Hopkins FBI też nikt nie wymienił :>]

Grafika jest prehistoryczna, muzyka praktycznie nie istnieje, nie ma czegoś takiego jak voiceacting, ale jest tajemniczy zabójca i klątwa więc wszystko się ładnie balansuje :>

W gry trzeba koniecznie grać po kolei! Wszystkie są darmowe i można je ściągnąć z TEJ STRONY.

 

I już do końca weekendu nie wstaniecie od kompa :D. Ja przechodziłem je praktycznie tylko z przerwami na sen >.>

 

P.S. A Syberia 1 & 2 mi się jakoś mało podobały... Dobrze że potem kupiłem Fahrenheita który przywrócił mi wiarę w przygodówki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo, ja sobie w takim razie w to zagram. grałeś w to ?

Gralem, gralem, choc moja psychika do najmocniejszych nie nalezy i musze powiedziec ze kilka nocy ze strachu nie przespalem po tej grze ;P A moja dziewczyna ze strachu juz w nia nie gra :P Tylko na poczatku gra moze troche odstraszyc aktorstwem ale im dalej tym glosy sa lepsze.

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, sporo świetnych tytułów wymieniliście. Od siebie dodam The Dig'a. Gra, która mnie zmiażdzyła swoim klimatem, fantastyczną ambientową muzyką w której wykorzystano elementy operowych utworów Wagnera (!) i przepiękną sugestywną oprawą graficzną. Oryginał tej gry jest w mojej kolekcji od 1996 r.

 

A pamiętacie takie gry jak na Maniac Mansion albo Zac Mccracken na C64? Kapitalne przygodówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem, gralem, choc moja psychika do najmocniejszych nie nalezy i musze powiedziec ze kilka nocy ze strachu nie przespalem po tej grze ;P A moja dziewczyna ze strachu juz w nia nie gra :P Tylko na poczatku gra moze troche odstraszyc aktorstwem ale im dalej tym glosy sa lepsze.

kurde,

Lost Crown, Experiment 112 - własnie takich gier szukałem, mam nadzieje ze beda fajne.

 

a ktokolwiek nie grał w Sanitarium niech koniecznie zagra, bo to jest najlepsza gra ludzka :)

menu w tej grze jest tak niesamowite, że nawet ktoś zrobił jego filmik:

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktokolwiek nie grał w Sanitarium niech koniecznie zagra, bo to jest najlepsza gra ludzka :)

Dla przeciwagi jednej z najbardziej mrocznych przygodówek i świetnej zarazem, przypomnę o 2993525[/snapback]

Gdyby Experiment 112 nie kosztował 90zł :S

Dla przykładu LINK :wink: .

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Throttle jeszcze był - graficznie bardzo podobny do the dig.

Lucasartsowe przygodówki fajne były.

 

Jest sponio stronka z nadchodzącymi tytułami http://www.gameboomers.com/Adventureinformation.htm (jakby ktoś nie wiedział)

Z nadchodzących czekam na Vampyre story. Lubię takie lajtowe klimaciki.

No i Szymek 4.

Edytowane przez hugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanitarium - 10/10... niesamowita jest ta gra...

Heart of Darkness / Another World - bardziej zrecznosciowki... ale warto wspomniec... ;)

The Neverhood

LBA2

 

Szkoda, ze Blizzard zrezygnowal z...

Warcraft Adventures Lord of The Clans

 

trailer

gameplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat :)

 

Oj pamietam te czasy

Legend of Kyrandia 1 a potem 2 i 3 (najlepsza 2 imho) - byly to lata ok 94-95 *

 

ogolnie w ten czas bylo wiele dobrych przygodowek 2D

 

 

no i czytalo sie namietnie Secret_Service_%28czasopismo%29 ;-)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo Experience 112 zaliczone. Gra świetna, ale nie dla wszystkich. Polecam recenzję w ostatnim numerze CD-Action.

 

Teraz pytanie do Was. Kto grał w Sam & Max: Sezon 1 Pl? Podzielcie się w razie czego wrażeniami, bo recki już przeczytane, a trzeba wybrać jedną z dwóch do kupna.

 

Trailer polskiej wersji gry. Tylko 24 MB.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczony już obecnym crapem jakimi są obecnie wychodzące gry pokroju prototype, którymi zadowolą się jedynie dzieci neostrady w okresie komunii postanowiłem wrócić do korzeni, czyli do przygodówek. Jest tylko jeden problem, jestem średnio na bieżąco, pamiętam jak wczoraj czasy serii goblins, lost vikings, tajemnica statuetki, ostatnim o co się otarłem był teenagent, jack orlando, później te wszystki książe i tchórze, wacki z kosmosu i inne kreskówki już skutecznie mnie odstraszyły. Nigdy nie byłem fanem serii telenowel jak gabriel knight, broken sword itp. , szukam czegoś, co na nowo pozwoli mi się wciągnąć w ten gatunek. Tak jak pisałem mam ogromną czarną dziurę jeśli chodzi o tytuły, większość z pytanych osób poleca na początek obowiązkowo syberię I i II, może ktoś jeszcze coś poleci z bardziej mrocznych klimatów, jakiś czas temu próbowałem call of cthulhu i przydało by się coś równie klimatycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podobała syberia, a o broken sword ath powiedział że nie chce. Ja też się podpinam pod temat bo mam ochotę pyknąć w coś ciekawego. Próbowałem hopkins fbi, ale kolory się sypią :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath, a Indigo Prophecy (Fahrenheit) albo Condemned: Criminal Origins próbowałeś?

EDYTA: Był bym zapomniał o Penumbra: Black Plague.

Aaa... ze starszych tworów do tego rodzimych, to pewnie grałeś w Schizm I/II czy Sentinela? Skoro próbowałeś call of cthulhu, to dodam, że seria sięga 1993 roku, więc może warto zerknąć ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledztwo, detektyw...

 

Jack Orlando, pamiętacie? To była przygodówka ale bez czasopisma 'Gry' bym jej nie miał i szczerze bez poradnika się nie obeszło ^_^

Jack to była jeszcze ostatnia przygodówka, jaką dobrze wspominam, miała klimat i człowiek wsiąkał w monitor na długie godziny.

 

@ath, a Indigo Prophecy (Fahrenheit) albo Condemned: Criminal Origins próbowałeś?

EDYTA: Był bym zapomniał o Penumbra: Black Plague.

Aaa... ze starszych tworów do tego rodzimych, to pewnie grałeś w Schizm I/II czy Sentinela? Skoro próbowałeś call of cthulhu, to dodam, że seria sięga 1993 roku, więc może warto zerknąć ;)

Fahrenheita próbowałem, ale jak doszedłem do etapów, gdzie musiałem nawalać w klawiaturę jakbym grał w guitar hero to jakoś cały klimat przygodówki wyparował. Wolę coś klasycznego, czyli klikankę bez takich elementów zręcznościowych.

Penumbrę chyba kiedyś jakieś demo sprawdzałem, ale też coś nie podeszło, może obadam jeszcze raz, bo wyszło chyba kilka części tego.

 

 

Ja polecam Książę i Tchórz. Grał ktoś?

Ni lubię za bardzo takich dziecinnych przygodówek, więc dla mnie odpada.

 

Ma być mrocznie, szaro-buro, strasznie, ma śmierdzieć kurzem, ciemnością, starymi ludźmi, formaliną i mydłem.

 

Dobra nie ma co kombinować chyba zacznę od serii syberia, później coś pokombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penumbrę chyba kiedyś jakieś demo sprawdzałem, ale też coś nie podeszło, może obadam jeszcze raz, bo wyszło chyba kilka części tego.

Istotnie, przed Black Plague było Overture. Jest jeszcze expansion pack do Black Plague - Requiem.

EDYTA: Przypomniało mi się jeszcze Archiwum Iks ;) W tamtych czasach (97 albo 98) mi się podobało ;) No i wydana na 7 CD. To była cyna ;) (Chodzi oczywiście o The X-Files, nie The X-Files Game. To 2 różne gry). Pomykałem w nią na moim 166MMX z 32MB ramu i ATI Mach 64 TURBO 1MB+1MB doczepione ;) Co za czasy.

 

EDYTA2: Móżdżyłem, móżdżyłam i wymóżdżyłem. Still Life, czyli sequel Post Mortem. Mi się podobała. Zasady działania gry to to samo co Syberia. Widzę, że jest Still Life 2. Pora się zainteresować. Trylogia sięga od 1927 do 2009.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by tradycji stała się zadość - Syberia I & II to wręcz obowiązek najlepsza przygodówka w jaką kiedykolwiek grałem i basta. Z bardzo starych klimatów to może Atlantisy? Pamiętam I część to była pierwsza gra w którą grałem i było to wspaniałe uczucie :) Do dziś mam wersję kolekcjonerską I & II ale nie mogę jej bez zabawy w emulatory odpalić :(

 

Still Life zdecydowanie polecam, II część i owszem jest już ALE jeżeli myślimy o wersji "darmowej" to polecam sobie odpuścić - gra się sypie, ogólnie coś z nią jest nie tak bo wrzucono wpierw wersję DLC po czym przesunięto datę premiery wersji na nośnik. Strange :/

 

Możę paradise? Albo Secret Files: Tunguska Project.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Still Life 1&2 (choć imho druga część słabsza), Tunguska (ostatnio do CDA nawet dodali o ile dobrze kojarzę)..

Syberia - imho obowiązkowo i bez gadania.

 

btw Wacki&Teenagent - próbował to ktoś na W7/Viście odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jako ciekawostkę darmową gierkę:

Fate By Numbers to połączenie sci-fi z gatunkiem noir. W grze kierujemy poczynaniami prywatnej detektyw – pani Alice Sanger, która wykonując zlecenie odebrania walizki, wpada na trop korupcyjenej sieci i szemranych interesów. Nasza detektywistyczna podróż będzie miała miejsce w futurystycznym metropolis z naleciałościami lat 50-tych. Nic tylko zacierać ręce!

Co ciekawe, Fate By Numbers powstała jako praca dyplomowa holenderskich studentów z wydziału Communication And Multimedia Design z Avans w Bredzie. Budżet gry to zaledwie 15oo euro. Celem twórców było stworzenie gry przygodowej, która zadowoliłaby oldschoolowców, ale także zachęciła do tego gatunku nowych graczy. Drugim zamierzeniem było sprawdzenie czy jest możliwe stworzyć tego typu grę przy pomocy nowych technologii dostępnych wcześniej tylko dla wysokobudżetowych producentów gier.

Fate By Numbers do ściągnięcia za darmo tutaj: http://www.fatebynumbers.com/ Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...