Skocz do zawartości
wilczurek

Obciążenie Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś się sensownie i logicznie wysławia zawsze pomogę. Nie było tego w FAQ więc odpowiedziałem.

Nienawidzę po prostu bezmózgich leni, którzy potrafią mi truć d.. na gg i pw i zaśmiecają forum postami które były wałkowane tysiące razy.

 

Trudno ale mam ciężki charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się :D nie mówiąc nawet ile W pokazał Rybie mienik mocy przy 2 x 8800 i C2D ;) - okolo 300W :blink:

No ladnie, Zenfist walczy z manią watow ;) Jak to powiedzial Lepper, "przeciez to strzelanie gola do wlasnej bramki". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko że ten miernik o którym mowa, nie pokazuje wartości delikatnie ujmując chwilowych, przy rozruchu pobór jest znacznie wyższy, nieraz nawet dwukrotnie.

 

Każdy zasilacz ATX 2.x o mocy ciągłej poniżej 450W by się zes...ł. Nawet jeśli komp przy normalnej pracy pobiera około 300W, co uważam za wartość bardzo możliwą tzn. 2x 8800 =160W + c2d 120W. Poczciwy Barton potrafi zeżreć więcej niż c2d, ale "mikrony" robią swoje. Z resztą przy chłodzeniu do temperatur ujemnych według mnie pobór mocy spada jeszcze bardziej, ale to tylko moja subiektywna teoria, trzeba by było ją sprawdzić w praktyce. Tutaj pole do popisu dla ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą przy chłodzeniu do temperatur ujemnych według mnie pobór mocy spada jeszcze bardziej, ale to tylko moja subiektywna teoria, trzeba by było ją sprawdzić w praktyce

Benito pobór mocy jest dalej taki sam.. tu tylko mamy bardzo dobre "odciaganie" ciepła z procesora.

Częsciowo masz racje bo nie trzeba takiego Vcore by proc biegał na np Def. frq ( ale za to agregat cygnie co niemiara ;) )

 

Jedynie jak mamy nadprzewodnosc to mamy mniejszy pobór bo przewodnik nie ma rezystancji..( nie pamietam jak z co sie dzieje z impendancja ). Ale nie pamietam co sie dzieje z krzemem w temperaturaz zera absolutnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko że ten miernik o którym mowa, nie pokazuje wartości delikatnie ujmując chwilowych, przy rozruchu pobór jest znacznie wyższy, nieraz nawet dwukrotnie.

ale dotyczy to tak strony sieci jak i odbiornika? chodzi mi konkretnie o sam zasilacz.

 

Nawet jeśli komp przy normalnej pracy pobiera około 300W, co uważam za wartość bardzo możliwą tzn. 2x 8800 =160W + c2d 120W.

300W dla takiego configu? to skad prawie 2,5A w kablu sieciowym, ktory zasila mojego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dotyczy to tak strony sieci jak i odbiornika? chodzi mi konkretnie o sam zasilacz.

300W dla takiego configu? to skad prawie 2,5A w kablu sieciowym, ktory zasila mojego kompa?

Hmmm, ale mamy chyba jeszcze pewien kąt ( fi )... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Tobie o sprawność to zdecydowanie nie to mi chodziło.

 

Myślałem, że masz zastrzeżenia do tych 300W, a następnie mówisz, że na mierniku wyskakuje Tobie 2,5A i jak, że niby ma to dać 300W... 240*2,5=600VA ... to jest moc bierna...

A wzór na moc czynną P=U*I*cos(fi)...

O to mi chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Tobie o sprawność to zdecydowanie nie to mi chodziło.

nie. wlasnie chodzi mi o wspolczynnik mocy - cos(fi), nie mieszajmy do tego samej sprawnosci zasilacza. przynajmniej na razie ;)

 

Myślałem, że masz zastrzeżenia do tych 300W, a następnie mówisz, że na mierniku wyskakuje Tobie 2,5A i jak, że niby ma to dać 300W... 240*2,5=600VA ... to jest moc bierna...

A wzór na moc czynną P=U*I*cos(fi)...

O to mi chodziło...

no dokladnie :) nie ma takiej mozliwosci, aby cos(fi) mial 0,5, no chyba, ze zasilacz jest walniety lub pracuje<10% swoje wydajnosci, co tym bardziej nie jest mozliwe w moim przypadku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. wlasnie chodzi mi o wspolczynnik mocy - cos(fi), nie mieszajmy do tego samej sprawnosci zasilacza. przynajmniej na razie ;)

no dokladnie :) nie ma takiej mozliwosci, aby cos(fi) mial 0,5, no chyba, ze zasilacz jest walniety lub pracuje<10% swoje wydajnosci, co tym bardziej nie jest mozliwe w moim przypadku ;)

Nikt wyżej nie mówił, że zachodziło to właśnie na tym Taganie... Ale jeśli coś pobiera tylko tyle mocy, to nagle nie będzie potrzebowało więcej z powodu, że zasili się je z mocniejszego zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o mocy oddawane przez zasilacz a nie pobieranej z sieci. Przy prądzie stałym nie potrzeba uwzględniać cos fi.

 

Jeśli zasilacz oddaje 300W mocy kompowi, to przy sprawności 80% pobierze z sieci jakieś 360W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz zastrzeżenia do tych 300W, a następnie mówisz, że na mierniku wyskakuje Tobie 2,5A i jak, że niby ma to dać 300W... 240*2,5=600VA ... to jest moc bierna...

A wzór na moc czynną P=U*I*cos(fi)...

O to mi chodziło...

Nie pisac bzdur!!! Wg tego wzoru liczymy moc pozorną.

Moc bierna to Q=U*I*sin fi [VAr]

 

Jeśli zasilacz oddaje 300W mocy kompowi, to przy sprawności 80% pobierze z sieci jakieś 360W.

Dokładnie to 375W*0,8=300W Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podepnę się pod temat. Jestem w trakcie wybierania zasilacza, ale nie chce w tym miejscu prosic o doradztwo, tylko o wyjasnienie z jakiej linii obciązany jest moj konfig

- płyta główna Epox 8RDA3+pro

- athlon mobile barton

- 2xHDD

- 2xDVD-RW

- karta graficzna Geforce 5600

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

tak sobie czytam te posty i..

tutaj np http://sklep.benchmark.pl/pelny_28239.html w komentarzach goście maja komputerki całkiem całkiem a piszą o 150W. to jasne że rodzi się pytanie po co mi te 400W? i czytam tutaj że sprawa startu wygląda troszkę inaczej. tak się zastanawiam bo mamy tu na forum kilku userów płyt Abit KN9 i wielu z nich ma problem zimnym bootem. zasilacze mają bardzo różne. zwykle po wciśnięciu przycisku reset wszystko wstaje już normalnie. jednak przy pierwszym bootowaniu komp zostaje z czarnym ekranem. czy to może być problem obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...