Skocz do zawartości
und3r

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz działanie tej fundacji oraz Jurka Owsiaka?

    • Tak, zawsze staram się wspomóc Orkiestrę podczas Finału.
      119
    • Tak, ale osobiście nie przekazuję datków na WOŚP czy inne organizacje charytatywne.
      46
    • Nie mam nic przeciwko, ale osobiście wolę wspierać inne organizacje, np. Caritas albo PCK.
      19
    • Jestem przeciw - nie ufam Owsiakowi.
      14
    • Jestem przeciw - uważam, że zebrane pieniądze nie są wykorzystywane we właściwy sposób.
      14
    • Nie mam zdania.
      12
  2. 2. Czy zdarzyło Ci się kiedyś kwestować dla WOŚP, liczyć pieniądze?

    • Owszem, kwestuję dla WOŚP co roku.
      2
    • Tak, kwestowałem(am) dla WOŚP kilka razy.
      11
    • Raz kwestowałem(am).
      12
    • Nie kwestowałem(am) dla WOŚP, ale byłem(am)/jestem wolontariuszem innej organizacji charytatywnej.
      6
    • Nie kwestowałem(am), aczkolwiek miałem(am) taki zamiar - brakło mi czasu/zapału.
      43
    • Nie kwestowałem(am) i nie zamierzam.
      150
  3. 3. Czy zetknąłeś/zetknęłaś się kiedyś ze sprzętem zakupionym przez WOŚP?

    • Tak, wielokrotnie.
      46
    • Tak, raz widziałem(am).
      27
    • Nie pamiętam/nic mi o tym nie wiadomo.
      80
    • Nigdy nie zetknąłem(am) się z jakimkolwiek sprzętem zakupionym przez WOŚP.
      71
  4. 4. Jakie jest Twoje zdanie na temat organizowanej co roku przez WOŚP imprezy Woodstock?

    • Popieram, moim zdaniem to świetna inicjatywa.
      89
    • Ogólnie rzecz biorąc popieram, jednak mam pewne zastrzeżenia co do organizacji koncertu, bezpieczeństwa, itp.
      57
    • Są plusy i minusy, jednak jestem przeciwny(a) organizowaniu tej imprezy.
      18
    • Zdecydowanie nie popieram.
      29
    • Nie mam zdania.
      31
  5. 5. Czy byłeś/byłaś kiedyś na w/w imprezie?

    • Tak, wielokrotnie.
      16
    • Tak, raz (ale zamierzam pojechać znowu).
      13
    • Tak, byłem(am) raz i starczy mi - więcej tam nie pojadę.
      4
    • Nie byłem(am), ale chciałbym/chciałabym pojechać.
      64
    • Nie byłem(am) i nie zamierzam.
      127


Rekomendowane odpowiedzi

Osiągnięcia WOŚP w postaci dużych zakupów sprzętu ratującego życie i zdrowie nie podlegają dyskusji.

 

Informacje jakie są dostępne nie pozwalają mi stwierdzić czy dokonywali zakupów sprzętu w najniższej możliwej cenie.

Widząc obecnie możliwość przejęcia przez komorników tego sprzętu (wadliwe umowy darowizny) obawiam się że z zakupami

było podobnie jak z umowami darowizny.

Jakie możliwości, jeszcze nikt nie zabrał ani jednej sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widz, ktory dodzwonił sie do szkla kontaktowego w tvn24 widzial ponoć, jak inkubatory WOSP byly zajmowane przez komornika. Imho coś takiego (zajmowanie sprzetu szpitali) powinna regulowac stosowna ustawa, bo jesli to prawda to ten kraj jest bardziej chory niz sie na pierwszy rzut oka wydaje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widz, ktory dodzwonił sie do szkla kontaktowego w tvn24 widzial ponoć, jak inkubatory WOSP byly zajmowane przez komornika. Imho coś takiego (zajmowanie sprzetu szpitali) powinna regulowac stosowna ustawa, bo jesli to prawda to ten kraj jest bardziej chory niz sie na pierwszy rzut oka wydaje :?

Z tego co ostatnio czytalem, to komornik moze zajac szpitalom tylko pieniadze - nie moze zas tknac wyposazenia szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak!!! Typowo lewackie podejscie do sprawy ;) Wychodzi wiec na to, ze czarne!

Czysty Spam, zero powiązania z tematem, zresztą jak zwykle w twoim wydaniu

 

Co do tego widza podałem linka do artu który to dementował, podobno jest to zrobione tak że sprzet z WOŚP-u nie jest własnością szpitala, ale Starostwa Powiatowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty Spam, zero powiązania z tematem, zresztą jak zwykle w twoim wydaniu

 

Jaki spam? Proponowales uciszenie niewygodnego rozmowcy! Tak, czy nie? Twoim zdaniem WOŚP jest poza wszelka krytyka a kazdy kto uwaza innaczej powinien zostac od tematu "odsuniety"!? Nic, tylko pozazdroscic ...dobrego nastroju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki spam? Proponowales uciszenie niewygodnego rozmowcy! Tak, czy nie? Twoim zdaniem WOŚP jest poza wszelka krytyka a kazdy kto uwaza innaczej powinien zostac od tematu "odsuniety"!? Nic, tylko pozazdroscic ...dobrego nastroju :)

Nie!! to był tylko żart, sory zapomniałem opatrzyć odpowiednią emotą jutro mam egzamin, tak wiec pisze na szybciora

WOŚ nie jest poza wszelką krytyką, każdego można krytykować pod warunkiem ze ma sie za co i na jakiejś podstawie, krytyka dla samej krytyki to zachowanie troli, tak jak spamowanie, przeczytaj sobie swoje posty, przeanalizuj czy choćby jeden z nich odnosi sie do w/w tematu..... odp brzmi nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie!! to był tylko żart, sory zapomniałem opatrzyć odpowiednią emotą jutro mam egzamin, tak wiec pisze na szybciora

WOŚ nie jest poza wszelką krytyką, każdego można krytykować pod warunkiem ze ma sie za co i na jakiejś podstawie, krytyka dla samej krytyki to zachowanie troli, tak jak spamowanie, przeczytaj sobie swoje posty, przeanalizuj czy choćby jeden z nich odnosi sie do w/w tematu..... odp brzmi nie !

 

 

 

przypomnial mi sie wierszyk zaslyszany w dziecinstwie: "ośle, ośle sam pisałeś a zrozumieć (oryg. przeczytać) nie umiałeś" :) jestes pewien ze twoje wszystkie sa w temacie? - chocby post nr23 ;)

 

 

 

Wszystkim zagorzalym Orkiestrofilom polecam lekture art.: http://www.nczas.com/?a=show_article&id=2939

 

nieco inne spojzenie na impreze Owsiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obserwuje ta dyskusje to utwierdzam sie w przekonaniu ze dwaIP to albo katolicki fundamentalista albo czlonek mlodziezowki PiS lub LPR, jedno gorsze od drugiego...

 

@rosolini

W sposob w jaki nieslawny Michalkiewicz atakuje WOSP mozna zastosowac praktycznie przeciwko kazdej dobroczynnej fundacji/organizacji. A fakt ze Michalkiewicz jest identyfikowany ze srodowiskiem Radia Maryja tylko potwierdza ze w jego przypadku paszkwilanctwo to nie tylko styl wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zagorzalym Orkiestrofilom polecam lekture art.: http://www.nczas.com/?a=show_article&id=2939

 

nieco inne spojzenie na impreze Owsiaka

Olalem lekture tego paszkwila po pierwszym zdaniu, w ktorym pada stwierdzenie "W skali kraju nie są to jakieś znaczące kwoty" w odniesieniu do sum zbieranych przez Orkiestre. No, jak dla mister Michalkiewicza 20 baniek to nie jest znaczaca kwota, to nie mam pytan.

Zreszta, w tym samym zdaniu autor doskonale podsumowuje swoj tekst: "w tym przypadku nie tyle chodzi o pieniądze, co o socjotechnikę" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

W sposob w jaki nieslawny Michalkiewicz atakuje WOSP mozna zastosowac praktycznie przeciwko kazdej dobroczynnej fundacji/organizacji. A fakt ze Michalkiewicz jest identyfikowany ze srodowiskiem Radia Maryja tylko potwierdza ze w jego przypadku paszkwilanctwo to nie tylko styl wypowiedzi.

Widocznie sluchasz RM skoro wiesz? Albo tak jak wiekszosc - wiesz pomimo tego, ze nie sluchasz! Telepatia? Ja osobiscie identyfikuje Michalkiewicza ze srodowiskiem WOLNORYNKOWYM! I nie jest to opinia zaslyszana, czy wyczytana np. w gazecie - za przeproszeniem - wyborczej, tyko wyrobiona na podstawie lektury jego felietonow. Zrozumiał różnice?

 

 

Olalem lekture tego paszkwila po pierwszym zdaniu, w ktorym pada stwierdzenie "W skali kraju nie są to jakieś znaczące kwoty" w odniesieniu do sum zbieranych przez Orkiestre. No, jak dla mister Michalkiewicza 20 baniek to nie jest znaczaca kwota, to nie mam pytan.

Zreszta, w tym samym zdaniu autor doskonale podsumowuje swoj tekst: "w tym przypadku nie tyle chodzi o pieniądze, co o socjotechnikę" ;)

Wiesz jakie sa wydatki W SKALI KRAJU na tzw. sluzbe zdrowia? A moze nie rozumiesz co to znaczy "w skali kraju"? No i mamy nastepnego jasnowidza - nie przeczytal ale WIE, ze to paszkwil :D Nic tylko pozazdroscic nadprzyrodzonych zdolnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sluchasz RM skoro wiesz? Albo tak jak wiekszosc - wiesz pomimo tego, ze nie sluchasz! Telepatia? Ja osobiscie identyfikuje Michalkiewicza ze srodowiskiem WOLNORYNKOWYM! I nie jest to opinia zaslyszana, czy wyczytana np. w gazecie - za przeproszeniem - wyborczej, tyko wyrobiona na podstawie lektury jego felietonow. Zrozumiał różnice?

Zgodnie z stara zasada ze wroga trzeba znac slucham Radia Maryja, nie czesto ale slucham, rowniez sciagam ich audycje do sluchania offline, TV Trwam tez odbieram - mam dosc niezly przeglad informacji z rozmaitych zrodel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sluchasz RM skoro wiesz? Albo tak jak wiekszosc - wiesz pomimo tego, ze nie sluchasz! Telepatia? Ja osobiscie identyfikuje Michalkiewicza ze srodowiskiem WOLNORYNKOWYM! I nie jest to opinia zaslyszana, czy wyczytana np. w gazecie - za przeproszeniem - wyborczej, tyko wyrobiona na podstawie lektury jego felietonow. Zrozumiał różnice?

Wiesz jakie sa wydatki W SKALI KRAJU na tzw. sluzbe zdrowia? A moze nie rozumiesz co to znaczy "w skali kraju"? No i mamy nastepnego jasnowidza - nie przeczytal ale WIE, ze to paszkwil :D Nic tylko pozazdroscic nadprzyrodzonych zdolnosci ;)

Wiesz sa ludzie którzy czerpią informacje z róznych źródeł, dokonuja ich weryfikacji i z tego wynikają ich poglądy/wiedza, czyli coś czego jako aktywista UPR-u nigdy nie osiągniesz

W skali kraju na szprzet dla ratowania życiu i zdrowia noworodków, kwota zebrana przez WOŚP jest znaczaca.

Co do owego paszkiwnu, to po pierwsze, prawo niemal nakłada obowiązek na media publiczne o informowaniu o takowych akcjach dobroczynnych. A Owsiak nie jest prezesem fundacji.

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olalem lekture tego paszkwila po pierwszym zdaniu, w ktorym pada stwierdzenie "W skali kraju nie są to jakieś znaczące kwoty" w odniesieniu do sum zbieranych przez Orkiestre. No, jak dla mister Michalkiewicza 20 baniek to nie jest znaczaca kwota, to nie mam pytan.

Zreszta, w tym samym zdaniu autor doskonale podsumowuje swoj tekst: "w tym przypadku nie tyle chodzi o pieniądze, co o socjotechnikę" ;)

Faktem jest że same tylko długi szpitali są wielokrotnie większe (to się liczy w miliardach nie w milionach)

Czytając do końca można zapoznać się z jakimś faktem cytuję :

"utajnienie procesu wytoczonego przez pana Owsiaka telewizji TRWAM" koniec cytatu.

 

Ciekawe dlaczego autor artykułu nie wspomniał co jest przedmiotem tego tajnego procesu, może to też tajne.

Wie ktoś o co chodzi w tym procesie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sa ludzie którzy czerpią informacje z róznych źródeł, dokonuja ich weryfikacji i z tego wynikają ich poglądy/wiedza, czyli coś czego jako aktywista UPR-u nigdy nie osiągniesz

W skali kraju na szprzet dla ratowania życiu i zdrowia noworodków, kwota zebrana przez WOŚP jest znaczaca.

Co do owego paszkiwnu, to po pierwsze, prawo niemal nakłada obowiązek na media publiczne o informowaniu o takowych akcjach dobroczynnych. A Owsiak nie jest prezesem fundacji.

 

No gdziez tam mi sie rownac z aktywistą SLD - nie śmiem nawet :)

 

Tzn. naklada owo prawo, czy nie naklada? Bo nie slyszalem o takim terminie prawniczym jak "niemal". Czy prawo moze cos "niemal" nakazac lub "niemal" zakazac? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdziez tam mi sie rownac z aktywistą SLD - nie śmiem nawet :)

 

Tzn. naklada owo prawo, czy nie naklada? Bo nie slyszalem o takim terminie prawniczym jak "niemal". Czy prawo moze cos "niemal" nakazac lub "niemal" zakazac? :D

SLD a to dobre, tak jak ci napisałem "czrno biały świat", typowe dla sekciarzy

Zle to ująłem opd brzmi nakłada

Co do % jakie stanowi uzbierana kwota to ja sie pytam co ma piernik do wiatraka??

Co ma ilośc zebranych pieniędzy na jeden konkretny cel do np długów SZ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLD a to dobre, tak jak ci napisałem "czrno biały świat", typowe dla sekciarzy

Zle to ująłem opd brzmi nakłada

Co do % jakie stanowi uzbierana kwota to ja sie pytam co ma piernik do wiatraka??

Co ma ilośc zebranych pieniędzy na jeden konkretny cel do np długów SZ??

Albo masz kolego problem ze zrozumieniem slowa pisanego - albo robisz to z premedytacja (jak wczesniej zasugerowal to dwaIP) liczac na poklask niezorientowanej gawiedzi? Mowa byla o odniesieniu owej kwoty do ogółu wydatków na tzw. opieke zdrowotna... poniał? I w tym odniesieniu Michalkiewicz napisal prawde - nie jest to jakas znaczaca kwota! A ja powtórzę, to co juz wczesniej napisalem - wolalbym aby zdrowie moje, czy moich dzieci nie bylo zalezne od owsiakowego lub jakiegokolwiek innego żebrania!

Moze w koncu rozwiniesz, o co ci chodzi z tym sekciarstwem? Kolejne urojenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chcialby, zeby czyjes zycie zalezalo od zbiorki WOSP, ale nasza sluzba zdrowia jest w oplakanym stanie i akcja taka jak WOSP to zawsze pozytyw.

Właśnie! Myślę, że ta odpowiedź bardzo dobrze podsumowuje tę całą dyskusję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"utajnienie procesu wytoczonego przez pana Owsiaka telewizji TRWAM" koniec cytatu.

 

Ciekawe dlaczego autor artykułu nie wspomniał co jest przedmiotem tego tajnego procesu, może to też tajne.

Wie ktoś o co chodzi w tym procesie ?

Chodzi pewnie o film, który ukazywał przystanek Woodstock w wybitnie stronniczym świetle - Owsiak wytoczył proces TV TRWAM za sianie dezinformacji i wygrał (sąd nakazał stronie przeciwnej przekazać 1000 zł na cele charytatywne - takie było życzenie Owsiaka). Nie wiem o co chodzi z "utajnieniem procesu" - z tego co pamietam było o nim dosc glosno w mediach. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o film, który ukazywał przystanek Woodstock w wybitnie stronniczym świetle - Owsiak wytoczył proces TV TRWAM za sianie dezinformacji i wygrał (sąd nakazał stronie przeciwnej przekazać 1000 zł na cele charytatywne). Nie wiem o co chodzi z "utajnieniem procesu" - z tego co pamietam było o nim dosc glosno w mediach.

Utajnienie procesu nie uniemożliwia pisania o procesie, po prostu publiczność i dziennikarze nie mogą być obecni.

Tutaj wygląda na to że utajniono samą emisję filmu, nic nie wspominają o prawomocnym wyroku.

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,6069

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chcialby, zeby czyjes zycie zalezalo od zbiorki WOSP, ale nasza sluzba zdrowia jest w oplakanym stanie i akcja taka jak WOSP to zawsze pozytyw.

Z tym, ze jest to przedluzanie agonii pacjenta, ktorego nalezaloby w koncu wyleczyc. Załóżmy, ze zrobimy wielka narodowa sciepe i splacimmy wszystkie dlugi sluzby zdrowia, zakupimy najnowszy sprzet, wyremontujemy szpitale, etc. Tylko co z tego, skoro po kilku, gora kilkunastu latach sytuacja wroci do stanu poprzedniego, bo pozostawimy ten sam nieefektywny system!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ja jestem tylko ciekaw dlaczego wszyscy księża z którymi się spotkałem nie popierają działalności WOŚP. Czyżby jakaś odgórna dyrektywa ? Odziwo, żaden z nich nie chciał powiedzieć dlaczego...

 

Ja tam w sumie nic nie mam do Pana Owsiaka. Dobrze, że pomaga szpitalom bo jest ciężko jak zapewne wiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

hmm... a ja jestem tylko ciekaw dlaczego wszyscy księża z którymi się spotkałem nie popierają działalności WOŚP. Czyżby jakaś odgórna dyrektywa ? Odziwo, żaden z nich nie chciał powiedzieć dlaczego...

 

Ja tam w sumie nic nie mam do Pana Owsiaka. Dobrze, że pomaga szpitalom bo jest ciężko jak zapewne wiecie...

a ja Ci powiem ;P jak byłem w kościele ostatnio to w super-elo ogłoszeniach na końcu mszy szanowny ksiądz powiedział że przed kościołem rozdadzą ulotki jak przekazać 1% podatku na CARITAS i że CARITAS jest lepsze od WOSP bo działa cały rok i zbiera o wiele więcej i ciągle... no miało to brzmieć mniej więcej tak: "dawać kase na kościoł a nie niedobremu Owsiakowi" <_< :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I miał rację. Zgada się że Caritas zbiera pieniądze przez cały rok. A nie jak Owsiak tylko raz.

Nie ufam Owsiakowi. Niedokońca wiadomo na co idzie część pieniędzy i jak są dysponowane.

 

Przystanek Woodstock(którego nie mam zamiaru finansować) to tylko jedna sprawa. A ile sprzętu stoi niewykorzystanego?!

 

Powiecie że to nie wina Owsiaka tylko prawnych regulacji... Zgoda. Zatem jak się o tym wie to po co się robi szum i wyrzuca pieniądze w błoto?

 

Wolę dać na Caritas. Przynajmniej mam świadomość na co daję.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...