Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam spore trudności z wyżyłowaniem OCZy na tej mobo. Obecnie 900 CL4-4-4-10, 2.175V.

Przy wyższym napięciu sypią błędami. Może zwalone?? (na 2.25 system nie chce wystartować, na 2.3 komp nie wstaje).

 

hmm, dziwne , ja akurat mam na odwrot - poniezej 2.15 wywala bledami. przy tej FSB i tymingach co w podpisie musze pamieciom dac az 2.3V aby normalnie chodzily ( przechodzily wiegodzinne testy memtestem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zauwazylem ze sekcja zasilania zdecydowanie nie wydala na pentium d @ <4.5ghz, jak przyglozyc glowe to slychac jak cos piszczy - nie wiem czy cewki czy co, na nizszych taktach i napieciu wszystko jest ok

spotkal sie ktos z takiem problemem na c2d niezle wykreconym - tak powyzej 3.7ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekcja wydala - mam tak samo przy procu powyżej 3.7G- piszczy ten szary układ pomiędzy PWM a socketem - było z 2 strony wcześniej co zrobić

ale kolega lubi na skróty ... o piszczeniuu było sporo i po prostu tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ILe max na quadgt poszły Twoje pamięci ??

Co prawda marcin255A napisal 1060, wiec skumal chyba o co chodzi w pytaniu ale ja nie pilem jeszcze kawy i nie zaskoczylem... Jak nalezy rozumiec pytanie :?: Chodzi o max ile mozna wyciagnac z danymi timingami (jakimi :?:) czy jak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,chodzi właśnie o max Mhz na jakich mogą pracować memy.Wiele,osób twierdzi,że GT coś słabo (lub zbyt ostro)prowadzi memy np.w porównaniu z p5b-dlx,i chyba,a raczej napewno maja racje.Ja póki co na 2:3 wciągam 545MHz na 2.52V , timi,alphy takie same jak w p5b-dlx,który do tych Mhz potrzebował 2.35V

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda marcin255A napisal 1060, wiec skumal chyba o co chodzi w pytaniu ale ja nie pilem jeszcze kawy i nie zaskoczylem... Jak nalezy rozumiec pytanie :?: Chodzi o max ile mozna wyciagnac z danymi timingami (jakimi :?:) czy jak :?:

Chodzi dokładnie o to co wyłuszczył Gemmy

Pamięci marcina255A na innej mobo 1302 MHz 4-5-4-4 potrafiły (Crucial Tenth Anniversary 667 MHz 2x1GB) , a tu tylko 1060 ...

Ja zawsze miałem cięzkie chipsety i975 a teraz ciężkie mobo z i965 :D więc w memkach nie poszaleję :(

Na razie max @ 4-4-4 to 550MHz

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie zalezy od mnoznika/dzielnika pamieci :?:

Mi sie odechciewa testowac... Proc 500x7 i pamieci 1:1 @1000/4-4-4-12 smiga a jak proc 400x9 i pamieci 5:4 @1000/4-4-4-12 z za *uja nie chca pojsc (testowalem przy tych samych napieciach co 500x7 1:1). Gdzie tu sens, gdzie logika :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zrąbało po zmianie biosu na najnowszy.

Pamięci nie idą więcej jak 833 MHz, po podniesieniu do wyższej wartości komp nie startuje, wiesza się nawet w biosie.

Coś z resztą zaczęło się rąbać na oryginalnym biosie - komp czasem potrafił zawisnąć w miejscu i pomagało tylko wyłączenie go z prądu.

Czy jest jakiś program z pod windy do sprawdzenia pamięci, czy nie mają błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos RAMu, że tak się wbiję w temat. Czy 1000MHz 5-5-5-15 to wystarczające pamięci dla tej płyty czy zdecydowanie za słabe?

Jak poczytasz posty to zobaczysz,że powyżej 1000 MHz ramy na tej płycie to rzadkość.

Ja teraz mam nawet problemy z osiągnięciem 900 MHz

 

Spokojnie stykną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No próbuje sie zmusić na przeczytanie całego tematu ale jakoś zacząć nie mogę, zwłaszcza po tym jak zdecydowałem się na jej zakup.

Czyli, mimo, że moje ramy na DFI mi na 1000MHz chodzą to na Abicie może być kiepsko? Jakąś zagraniczną recenzję czytałem tej płyty, to RAM tam na 1060 chodził, a były to GEIL Ultra 3-3-3-8 o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obyczajami jak nie dam wódki to i robota nie idzie, ogólnie chciałem się przywitać z wszystkimi. Przejde do rzeczy mianowicie nabyłem tą mobo , i mam problemik jeden mianowicie jeśli chodzi o Oc, czytałem różne posty tutaj i nie tylko w tym temacie i uznałem że ten temat będzie odpowiedni z góry nie jedźcie mnie jeśli jednak nie bedzie odpowiedni tylko napiszcie to z edytuje i bedzie po krzyku. Zabawiłem się wczoraj w Oc rezultat nie za wspaniały jednak, na poprzednim zestawie mogłem 1:1 poleciec do Fsb 400 2.8Ghz na Cpu e6300, niestety na tym procku co w sygnaturze nie da się 1:1 polecieć do fsb 400 ( przynajmniej mi się nie udało ) konczyło się takim rezultatem że występował rest , napięcie dałem takie optymalne V-Core 1.550v więcej nie chciałem dawać ponieważ nie znam granicy a nie bede aż taki kozak ( ponieważ nie jestem, a z Oc mam dopiero pare mieś doczynienia i dopiero raczkuje, ucze się czytam itd.

 

Na tym Cfg co w sigu udało mi się uzyskać :

Cpu - 8x420 -V-Core 1450v

Napięcie na pamięć - 2.150v bodajze +- 10 jestem w pracy nie mam mozliwości podejrzenia.

więcej napięć nie zmieniałem ponieważ przyznam że nie wiem gdzie co moge ruszyć.

 

Niestety zestaw nie przechodzi testu stabilności, ukonczyłem zabawe o 3 rano i zapuściłem Orthos test Blend i niestety po 3h się wysypał nie wiem gdzie błędu szukać ponieważ takie Oc wystarczało by mi w zupełności ponieważ ja nie jestem jakimś tam super Overclokerem. Więc jak możecie jakieś porady podać lub w czymś pomóc bardzo bym prosił, napisze teraz więcej informacji na temat zestawu aby było wszystko jasne i nie było żadnych wątpliwości.

 

Procesor - e6600

Mobo - QuadGT Bios Najnowszy ze strony Abit

Ram - G-Skill 2x1GB F2-6400CL4D-2GBPK

Zasiłka - Tagan U15 - 580Wat

Obudowa dobrze wentylowana , procek grafika chłodzone zalman AC temp w stresie na tych ustawieniach po oc max 53*C

 

Z góry dzięki za jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz posty to zobaczysz,że powyżej 1000 MHz ramy na tej płycie to rzadkość.

Ja teraz mam nawet problemy z osiągnięciem 900 MHz

 

Spokojnie stykną

Bez przesady pamięci lecą na tej mobo 530-560MHz nie demonizujmy

 

Dołączona grafika

na 1:1 nie wiem bo mi się coś kończy na 530 fsb

na 4:5 jeszcze nie testowałem

 

Zgodnie z obyczajami jak nie dam wódki to i robota nie idzie, ogólnie chciałem się przywitać z wszystkimi. Przejde do rzeczy mianowicie nabyłem tą mobo , i mam problemik jeden mianowicie jeśli chodzi o Oc, czytałem różne posty tutaj i nie tylko w tym temacie i uznałem że ten temat będzie odpowiedni z góry nie jedźcie mnie jeśli jednak nie bedzie odpowiedni tylko napiszcie to z edytuje i bedzie po krzyku. Zabawiłem się wczoraj w Oc rezultat nie za wspaniały jednak, na poprzednim zestawie mogłem 1:1 poleciec do Fsb 400 2.8Ghz na Cpu e6300, niestety na tym procku co w sygnaturze nie da się 1:1 polecieć do fsb 400 ( przynajmniej mi się nie udało ) konczyło się takim rezultatem że występował rest , napięcie dałem takie optymalne V-Core 1.550v więcej nie chciałem dawać ponieważ nie znam granicy a nie bede aż taki kozak ( ponieważ nie jestem, a z Oc mam dopiero pare mieś doczynienia i dopiero raczkuje, ucze się czytam itd.

 

Na tym Cfg co w sigu udało mi się uzyskać :

Cpu - 8x420 -V-Core 1450v

Napięcie na pamięć - 2.150v bodajze +- 10 jestem w pracy nie mam mozliwości podejrzenia.

więcej napięć nie zmieniałem ponieważ przyznam że nie wiem gdzie co moge ruszyć.

 

Niestety zestaw nie przechodzi testu stabilności, ukonczyłem zabawe o 3 rano i zapuściłem Orthos test Blend i niestety po 3h się wysypał nie wiem gdzie błędu szukać ponieważ takie Oc wystarczało by mi w zupełności ponieważ ja nie jestem jakimś tam super Overclokerem. Więc jak możecie jakieś porady podać lub w czymś pomóc bardzo bym prosił, napisze teraz więcej informacji na temat zestawu aby było wszystko jasne i nie było żadnych wątpliwości.

 

Procesor - e6600

Mobo - QuadGT Bios Najnowszy ze strony Abit

Ram - G-Skill 2x1GB F2-6400CL4D-2GBPK

Zasiłka - Tagan U15 - 580Wat

Obudowa dobrze wentylowana , procek grafika chłodzone zalman AC temp w stresie na tych ustawieniach po oc max 53*C

 

Z góry dzięki za jakieś porady.

 

a czym chłodzisz proca ?

jakie temperatury w orthosie ?

Vmem nie za małe ? (Gskille to w końcu prądożerne bestie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jesteś szczęśliwcem - u mnie po wgraniu najnowszego biosu nie chcą iść więcej jak 833 MHz.

Generalnie płyta strasznie marudzi z pamięciami. Ja wczoraj poddałem testom Geile PC2-6400 4-4-4-12. Udało mi się przy 4:5 uzyskać 530MHz (5-5-5-15) ale musiałem im zapodać 2.3V. To sporo dla tych pamięci.

bios 1.3.

 

Patriot PC2-8000 niestety za nic w świeice nie mogę zmusić do pracy powyżej 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może czas zmienić na jakąś nowa płytę, nie sądzę żeby następne biosy coś zmieniły w kwestii OC pamięci. Tylko czekać na DFI 680i lub coś z P35 ale w przypadku tej drugiej znów DDR3 chyba że wersję z DDR2 , zresztą nie wiadomo jak będą się sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może czas zmienić na jakąś nowa płytę, nie sądzę żeby następne biosy coś zmieniły w kwestii OC pamięci. Tylko czekać na DFI 680i lub coś z P35 ale w przypadku tej drugiej znów DDR3 chyba że wersję z DDR2 , zresztą nie wiadomo jak będą się sprawować.

tak jak widzialem z zapowiedzi plyt z P35 to sa wersjena DDR2 , DDR3 i mieszane DDR2&DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady pamięci lecą na tej mobo 530-560MHz nie demonizujmy

 

Dołączona grafika

na 1:1 nie wiem bo mi się coś kończy na 530 fsb

na 4:5 jeszcze nie testowałem

a czym chłodzisz proca ?

jakie temperatury w orthosie ?

Vmem nie za małe ? (Gskille to w końcu prądożerne bestie)

Zalman przy OC i orthosie max temp która ujrzałem to 54 stopnie chłodze tym co w sigu , czyli co podnieść troszke jeszcze napięcie na memkach? mniej wiecej ile dac ( bezpiecznie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady pamięci lecą na tej mobo 530-560MHz nie demonizujmy

Nie demonizuje - na oryginalnym biosie leciały na 1050, lecz czaesm komp potrafił się zawiesić.

Zmieniłem bios na najnowszy i niestety nie chodzą nawet na 887 MHz - komp nie odpala, mało tego pomaga tylko reset biosu.

Więc albo memy walnięte, albo coś nie halo z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem na 11 - ale skoro ten jest nowszy to śmigać.

to na jakim biosie masz problem bo już nie rozumię

porównywałeś alphy w memsecie ? jeden z biosów dawał ostrzejsze alphy

Najnowszy to 13

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@P3ch

Vcore 1.550 do 9x400 powinno wystarczyć aczkolwiek raczej na pewno MCH i VTT musisz dovoltować..Mój E6600 3.6 przypuszczam, że stabilnie 9x400 robi przy Vcore 1.5050 i MCH 1.45v..nie wiem jak bardzo stabilne, bo na pwmach robi mi się szybko coś koło 110C i nie mam sumienia orthosa na noc przy takich tempach zostawiać. Chyba nie ma opcji oc bez wc na tej płycie:)

 

Czy ktoś może mi przybliżyć w jakich okolicznościach jest sens podnosić ICH i ICHIO? Przy biosie 1.0 minimalne podniesienie tego rozwiązywało problem ze znikającą sieciówką, ale zastanawiam się czy to ma jakiś wpływ na ogólną stabilność przy oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na jakim biosie masz problem bo już nie rozumię

porównywałeś alphy w memsecie ? jeden z biosów dawał ostrzejsze alphy

Najnowszy to 13

Teraz mam najnowszy czyli 13.

Na starym 10 pamięci śmigały na 1000 , ale też były małe problemy i komp się wieszał czasami.

 

Czyli co ustawić pamięci w memsecie?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...