Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam gdzies screena jak sa puszczone pamieci na 1200, ale nie wiem na jakim napieciu...zabawa w uGuru.. ;)

No a 3 tygodnie pozniej AE poszly spac....przynajmniej jedna znich.

OOOO ... jestem zainteresowany. Wrzuc tutaj jak znajdziesz tego screena.

Moje przy taktowaniu 4:5 4-4-4-8 osiagają 1050 ale przy 2.5V.

Ale przy 450x8 5-4-4-10 bySPD na 2.35V. muszę jeszcze je pomęczyć.

1:1 i FSB 500+ ciemność. nie wiem o co chodzi.

Chętnie bym pogonił swoje na 1200 a nawet i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOO ... jestem zainteresowany. Wrzuc tutaj jak znajdziesz tego screena.

Moje przy taktowaniu 4:5 4-4-4-8 osiagają 1050 ale przy 2.5V.

Ale przy 450x8 5-4-4-10 bySPD na 2.35V. muszę jeszcze je pomęczyć.

1:1 i FSB 500+ ciemność. nie wiem o co chodzi.

Chętnie bym pogonił swoje na 1200 a nawet i wiecej.

a w ogóle na innej mobo (P35 albo i680) lecą te DDR1200 ?

Quad jest bardzo szybki na dzielniku 1:1 (na przykład 500MHz fsb i 1:1 co daje DDR1000 jest szybsze od 428 4:5 i mem DDR1070)

Ja widziałem tylko raz DDR1200 na quadzie ... ale nie Zulusowe :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle na innej mobo (P35 albo i680) lecą te DDR1200 ?

Quad jest bardzo szybki na dzielniku 1:1 (na przykład 500MHz fsb i 1:1 co daje DDR1000 jest szybsze od 428 4:5 i mem DDR1070)

Ja widziałem tylko raz DDR1200 na quadzie ... ale nie Zulusowe :D

czy lecą na 1200 na innych płytach - tego nie wiem. nie mam możliwosci przetestowania.

Testy na sieci wskazują że dają radę.

 

OCZ 9200 piszą, że idą nawet na 1400 ale przy koło 2.65V.

1200 na 4-4-4-12 przy 2.65V !!!

..........................................................................

Po długich testach osiągnąłem 536MHz; 5-4-4-8 przy 2.35V.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lecą na 1200 na innych płytach - tego nie wiem. nie mam możliwosci przetestowania.

Testy na sieci wskazująm że dają radę.

 

OCZ 9200 piszą, że idą nawet na 1400 ale przy koło 2.65V:shock:.

Ciekawe jak długo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zauważyłem, że jak kopiuję jakąś płytę bądź wypalam to idzie to bardzo wolno i gdy ruszam myszką to ruch kursora jest przerywany no i zakłócenia dźwięku... zastanawiam się czy to nie zasługa ustawień na AHCI albo sterowników... póki co nie chce mi sie robić reinstalki i sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zauważyłem, że jak kopiuję jakąś płytę bądź wypalam to idzie to bardzo wolno i gdy ruszam myszką to ruch kursora jest przerywany no i zakłócenia dźwięku... zastanawiam się czy to nie zasługa ustawień na AHCI albo sterowników... póki co nie chce mi sie robić reinstalki i sprawdzać.

Mialem ten sam problem to zainstalowalem sterowniki jmicron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu zdarzy się zwiecha przy regulacji wiatraków w uguru. Dlatego staram się tego nie robić ;)

Pytanko co do testowania stbilności.

Orthos w wersji beta czy PRIME95 25.3?

podobno to kolejna wersja. Orthos u mnie się wiesza i pwooduje "zamrożenie" systemu przy wyższych taktach proca. PRIME95 natomiast chodzi stabilnie. Czy system jest stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem to zainstalowalem sterowniki jmicron

No ja też i to najnowsze... to może być wina ustawienia Jmicron na AHCI (jakiś konflikt z nagrywarką) lub sterowników... żeby sie przekonać musiałbym robić reinstalke, a i tak mało używam napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też i to najnowsze... to może być wina ustawienia Jmicron na AHCI (jakiś konflikt z nagrywarką) lub sterowników... żeby sie przekonać musiałbym robić reinstalke, a i tak mało używam napędu.

Nie trzeba

Wystraczy w biosie zmienić na IDE (Onboard PCI Device) i jest ok. Przy ustawieniu na AHCI DVD pracuje tylko w PIO i z nagrywania nici. Dodam ze na Viscie jest ok - tylko XPek sie tak gubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba

Wystraczy w biosie zmienić na IDE (Onboard PCI Device) i jest ok. Przy ustawieniu na AHCI DVD pracuje tylko w PIO i z nagrywania nici. Dodam ze na Viscie jest ok - tylko XPek sie tak gubi.

 

czyli w Viscie nagrywarka pracuje juz jako DMA ( nie PIO) przy ustawieniu IDE na AHCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w Viscie nagrywarka pracuje juz jako DMA ( nie PIO) przy ustawieniu IDE na AHCI ?

Home Premium 64-bit + Benq 1655 napewno. To ustawienie biosu dotyczy gniazda eSATA właściwie (AHCI lub RAID w nagrywarce(ach) może być trudne do uzyskania :) ) Jednak wpływa na napędy pod XP-ekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu zdarzy się zwiecha przy regulacji wiatraków w uguru. Dlatego staram się tego nie robić ;)

Dzięki ze odpisałes , wlasnie sie zastanawiałem czy to tylko u mnie tak czy zdarza sie od czasu do czasu taka jazda bo nie wiedzialem czy to wina niestabilnosci po OC.

 

Mianowicie panowie chciałem się jeszcze was zapytać jakie pamięci dobrze sobie radzą na tej płycie które by mi spokojnie pociągneły Fsb 472 to by mi w zupełności wystarczyło , chciałem pamięci które by się zbytnio nie grzały i pracowały prawidłowo, zakładam ze temat był tutaj już wałkowany ale mam mało czasu aby pomykać po stronach , a trafiła mi sie okazja zeby swoje kości dobrze sprzedać i chciałem zainwestować w troszke lepsze , z góry dzięki i pozdrawiam.

 

JacekCZ zapodał mi już pare linków , ale jeszcze chciałem się was poradzić co testowaliście na tej mobo i co ładnie pięknie śmiga.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kostki z micronami D9 ładnie sobie na tej płycie radzą. Testowałem na niej: Kingstony 667 CL4, Gskille budżetowe, no i oczywiście crucial AE. Ze swojej strony nie zauważyłem aby płyta z jakąś parą się gryzła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kostki z micronami D9 ładnie sobie na tej płycie radzą. Testowałem na niej: Kingstony 667 CL4, Gskille budżetowe, no i oczywiście crucial AE. Ze swojej strony nie zauważyłem aby płyta z jakąś parą się gryzła.

taaaa ....

OCZ Reaper też ładnie szły na tej płycie ............. w końcu poszły ale na gwarę :)

jedna odmówiła współpracy.

 

I jeszcze taka sprawa. Sys - VISTA X64. Coretemp nie działa. Speedfan działa ale pokazuje inne temp niż guru.

któremu wierzyć?

W tym przypadku nie ma większego problemu bo obydwie są do zaakceptowania :) mimo 1.62V w biosie. prime chodził ponad godzinę.

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś podpiął karty w sli na tej płycie?

co dałoby mi włożenie drugiego gts -a ?

po 1. nie ma sterow do SLI i 88 na intelu

po 2. Quadzik ma 16x/4x i wydajnosc SLI/Xfire'a jest slaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 1,7 (bywało i więcej) to biegało z 3 tygodnie i nic się nie działo ...

Dawałem również więcej i nic się nie działo. Optymalna wartość to 1.65 - przynajmniej u mnie. Poniżej system niestabilny a powyżej żadnego zysku. FSB 475 max bo proc wiecej nie idzie ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem FSB 500x6 więc dałem mniej-więcej takie napięcia:

 

Cpu Core : 1.3500v

ddr2: 2.300v

cpu vtt 1.2v : 1.60v

Mch 1.25v :1.50v

ich 1.05v :1.20v

ichio 1.5v :1.70

ddr2 Reference 0%

 

ale coś było niestabilnie i łapał zwiechy w końcu wyskoczył problem z NTLDR - pomyślałem błachostka zaraz to naprawie po czym po restarcie zauważyłem że nie mam partycji na dysku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem FSB 500x6 więc dałem mniej-więcej takie napięcia:

 

Cpu Core : 1.3500v

ddr2: 2.300v

cpu vtt 1.2v : 1.60v

Mch 1.25v :1.50v

ich 1.05v :1.20v

ichio 1.5v :1.70

ddr2 Reference 0%

 

ale coś było niestabilnie i łapał zwiechy w końcu wyskoczył problem z NTLDR - pomyślałem błachostka zaraz to naprawie po czym po restarcie zauważyłem że nie mam partycji na dysku :?

potrzebowałeś aż tak wysokie CPU vtt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem... pomyślałem, że przy FSB 500 trza troche papu dać więc dałem tyle... sądzisz, że to od tego się tak zrobiło?

Hmm ciężko powiedzieć

"Intel data sheets say the max cpu-vtt is 1.5v"

ja nigdy powyżej Vcore nie dawałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust prędzej to się ram wysypał a co za tym idzie bardzo często partycja zwłaszcza systemowa (sam to przerabiałem swego czasu) niżeli dane z HDD zniknęły od napięcia na ICHIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...