Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno śmigają bez problemów na 965P.

Też doszedłby to mnie takie słuchy i muszę przyznać iż cieszy mnie to niezmiernie bo jak na razie nie planuję zmieniać Abit'a skoro działą jak należy ;) Trafiła mi się (odpukać) bardzo mało kapryśna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ścisłość to C2D jest w stanie poprawnie pracować nawet na takim zabytku jak i865 więc to nie pytanie o sam chipset, mam na myśli całą płytę.

 

 

A odnośnie mojego problemu ... nie moge wyjechać z Vcore powyzej 1,4V bo mi bios ustawienia resetuje ..... wtf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem spytac o poprawienie chłodzenia na PWM. Moja płyta cholernie syczy, co wkurza mnie strasznie bo mam wyciszonego kompa i to syczenie jest dwa razy głosniejsze od czegokolwiek innego w kompie. Na gwarancję nie bardzo uśmiecha mi się płytę oddawać i być min. 2tygodnie bez kompa. W okolicach 22 strony tego watku wyczytałem że pomaga zdjęcie tego radiatorka (czy co tam jest) z napisem pulse i przyklejenie w jego miejsce normalnego radiatora. I tu moje pytanie - jak to cholerstwo odkleić? Przymierzałem się do tego, ale trzyma się mocno, nie chcę nic na siłe żeby płyty nie spaprać. A może są inne sposoby? Moze się ktoś podzielic doświadczeniami z uciszania abita? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Przymierzam się do dołożenia 2 kości pamięci kolejnych do tej płyty jak wygląda obsługa 4 slotów RAM-u jakieś konkretne doświadczenia ? problemy ? trzeba podnosić napięcia ? jak wygląda OC wtedy ?

Nie ma jakiś większych problemów z obsługą 4 kości na pewno trzeba się liczyć z pogorszonym O/C w porównaniu do 2 kości, ale sama obsługa 4 kości jest jak najbardziej poprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o 4 kości to miałem jakiś czas temu 4x512 quimonda infineon 667cl5 (HYS64T64000HU-3S-B) - bubel straszny, ale nie o tym..przy normalnym fsb 266 szły na 533 i 667 ale z fsb 333 na 1:1 już całość nie wstawała. Prawdę mówiąc nie rozwiązałem tej zagadki do końca .. próbowałem dać więcej papu pamięciom ale bez skutku..pewnie na chipset trzeba dać więcej przy 4 kościach, ale tego już nie sprawdzałem bo mi się nie chciało bo te memki to tylko przejściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich w tej sprawie i odpisali w sumie nijak:

Dear Customer,

 

We have not validate this CPU with AB9 Quad GT at this time.

 

Please check our website periodically for any of the updates.

http://www.uabit.com

http://www.abit.com.tw/page/en/index.php

 

If you have any questions, please let us know

Thank you

 

Best Regards,

 

Universal abit Technical Support Team

www.uabit.com

 

Ja chyba jednak zmienię na IX38 Quad GT - jak mam czekać nie wiadomo ile, o ile w ogóle wypuszczą.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na czym ten cały "support" ma polegać, bo jak tylko na poprawnym rozpoznawaniu nazwy to ja podziękuję nie potrzebne mi to do szczęścia, ale jak ma wprowadzać niezbędne zmiany do uruchomienia CPU to już zupełnie inna sprawa. Trzeba poszukać może ktoś już próbował E8xxx "posadzić" na tej mobo i "wszystko wstało" bo jak narazie taką metodą odbywa się większość "testów" sprawdzających kompatybilność na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie penerowe quady interesują:) chociaż raczej nie liczę, że to będzie na tym działać..a abit..jedyne co w najlepszym wypadku umiejętnie mogą zrobić to zachęcić do kupienia ich nowego produktu...exxx może zrobią...ale za jakiś czas..wiadomo ...marketing:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Nie ma z nim więcej problemów niż z Asusem a ludziska osiągaja ponad 4GHz jak na każdej dobrej płycie.

Nowy bios który wyszedł dwa dni temu rozwiązał dodatkowo kilka problemów więc - nie przesadzajmy.. ;)

Polecam śledzić wątek na XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forach zagranicznych,że nowy bios pogorszył sytuację w wielu przypadkach - to nie moje widzi mi się, tylko to co piszą userzy.Właśnie na XS to wyczytałem :)

Poza tym,że nie ma więcej problemów jak n Asusie akurat mnie nie satysfakcjonuje, bo tych płyt nie biorę do ręki od jakiegoś czasu i nie zamierzam - tam zawsze są problemy :P

Czy to prawda ,że nie można robić update bisu spod windy?I czy na twojej płycie też są problemy z FSB pow. 400 MHz na mnożniku niższym niż x8????

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update robie zawsze spod windy za pomoca Abit Flash Menu odkąd mam Abita czyli od jakiś 5 lat.

Moje max FSB to 475fsb na starszych biosach. Sprawdze jak na nowym.

 

Ale kończmy OT. Reszte moge powiedzieć we właściwym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kłesazczyn. nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale gdzies musze

 

zmienilem pc z amd na intela i mialem ogromne problemy juz na poziomie instalaji systemu ale jakos dalem rade.

 

 

teraz w windowsie np. sluchajac muzyki i wlaczajac firefoxa muza jest zwalniana kilkakrotnie. ogolnie caly system scina czy to w grze czy to w gg. tragedia. jakies pomysly ? wszyscy proponuja ram.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. 1,325V ?? A spróbuj zmniejszyć napięcie albo jeśli nie możesz (vid nie puści) to zwiększyć. Układ ten syczy tylko przy specyficznym obciążeniu.

Żeby zmniejszyć napiecie to musiałbym procka odkręcić a to mi się średnio podoba. Zresztą bawiłem się napieciem i nic nie dawało.

Płyta syczy tylko pod obciążeniem, w idle jest cisza. Nie jest to zasługa obniżania napięcia przez EIST bo jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, wisi na C1. Trzeba miec nadzieje ze nowy bios cos w tej kwestii zmieni.

Wcześniej przekopałem forum Abita w poszukiwaniu informacji na temat kompatybilności naszej mobo z E8xxx i tak same spekulacje. Natomiast nasz kolega Ziku zabrał się do sprawy z szybszej strony ;) Cóż najnowszy bios do QuadGT jest już raczej stary, sam P965 nie jest problemem bo są na nim płyty kompatybilne z 45nm, choć od Asusa. O ile konstrukcja samej płyty na to pozwala i Abitowi zechce się w końcu ruszyć cztery litery to może doczekamy się współpracy z nowymi procesorami Intela. Osobiście nie bardzo chce mi się wymieniać płytę główną, działa jak należy zero problemów...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak problem na viście 64 nie wykrywa mi lanu są jakieś nowe sterowniki by napraić ten problem??

 

zainstalowałem sterowniki te cobyły podane wcześniej i nadal nic..oco tu chdzi??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wąhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przekopałem forum Abita w poszukiwaniu informacji na temat kompatybilności naszej mobo z E8xxx i tak same spekulacje. Natomiast nasz kolega Ziku zabrał się do sprawy z szybszej strony ;) Cóż najnowszy bios do QuadGT jest już raczej stary, sam P965 nie jest problemem bo są na nim płyty kompatybilne z 45nm, choć od Asusa. O ile konstrukcja samej płyty na to pozwala i Abitowi zechce się w końcu ruszyć cztery litery to może doczekamy się współpracy z nowymi procesorami Intela. Osobiście nie bardzo chce mi się wymieniać płytę główną, działa jak należy zero problemów...

Tez w zasadzie codziennie sledze odpowiednie zrodla ale akurat mialem mozliwosc sprawdzic "na zywo" :) No niestety od pieciu miesiecy nie bylo aktualizacji biosu ze strony abita wiec mozna sie bylo spodziewac ze tak sie ta proba skonczy. Asusy na P965 smigaja juz od dawna, pojawiaja sie bety dla gigabyte'ow wspierajace 45nm a abit ani mysli cos w tej kwestii zmienic. Cos czytalem ze abity na P35 tez maja problem z odpaleniem 45nm... Generalnie bardzo bym nie chcial zmieniac tej plyty bo tak jak Ty nie mam z nia najmniejszych problemow a uzytkuje ja juz prawie rok a poza tym nowsze chipsety nie oferuja jeszcze az takich wodotryskow zebym musial je miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...