Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat cały czas mam porównanie, bo przedtem miałem 2 GB ale DDR1 400Mhz a teraz 2 GB DDR2 667@800Mhz i różnica jest kosmiczna. Ale ja teraz mówię o tym, że z samych 667 na 800 + proc synchro FSB 400 jest kosmos :) Ale jak nie wierzycie to mniejsza o to ważne, że ja to odczuwam i jest ok :) Jesli chodzi o sam proc to było w SuperPI 30s teraz jest 19s.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja teraz mówię o tym, że z samych 667 na 800 + proc synchro FSB 400 jest kosmos :) Ale jak nie wierzycie to mniejsza o to ważne, że ja to odczuwam i jest ok :) Jesli chodzi o sam proc to było w SuperPI 30s teraz jest 19s.

No właśnie, z samych pamięci 667@800 nie masz kosmosu, tylko z proca 266@400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Znalazlem memki CORSAIR 675mhz XMS2 wprawdzeie nie w dualu ale smailo mozna brac 2 kosci i puscic w dualu .Kto pierwszyten lepszy botowar na wyczrpaniu http://www.1klik.pl/sklep/Pamieci_DIMM_DDR...4/c520/p836533/

 

i tutaj http://www.sawicom.pl/pamiciddr2-c-44_147....p;filter_id=162 ale cena juz chyba nowa jest bo za 675mhz 2x1gb 683zl :D

 

Po starej cenie http://ateneum.pl/opis_sprz.php?id=24&...%99%c4%87%20RAM

 

http://digitronik.pl/sklep-Corsair_Twin2X_...4-12,5782,,.htm

 

800mhz http://morele.net/produkt/46470/

 

No i to wszsytk co udalo mi sie znalesc.w wiekszosci sklepow owy produkt widnieje w cenniuku ale jest niedostepny lub na zamowienie .A ceny 2x1Gb 675mnh to 600-710zl :blink: :blink: czyzby to byly noe ceny tych memkow ,az taki skok 100% :blink: jesli sa to prawdziwe nowe ceny tych pamieci to Ja kupilem je 2 tyg temu za bezcen (380zl)...i chyba zaczynaja sie sprawdzac prognozy o podwyzkach pamieci RAM

 

to zwykle lamerskie sklepy co im sie nawet cennika po obnizkach zmienic nie chcialo i szukaja jakiegos leszcza. Prawdopodobnie tych produktow na oczy ci sprzedawcy nie widzieli wirtualna oferta :damage_wall:

od takiego noname.pl to rownie dobrze mozna dostac sloik po musztardzie zamiast pamiatek :D

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

prawda, ale w praktyce nic to nie daje......

a slyszal ktos o xms pro

XMS2-5400 2048MB 4-4-4-12 2x240 DIMM Platinum XMS2

 

http://www.corsairmemory.com/corsair/xms2.html

 

od zwyklych roznia sie duzymi platynowimi radiatorkami. Mozna je lepiej dowoltowac - pro

 

prawdopodobnie od zwyklych nie roznia sie niczym poza radiatorkami bez jakis hardwareowych przerobek

 

Dołączona grafika

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze praktycznie każde memki można dowoltować ile sie chce (czyli tyle ile kość będzie tolerowała) i każda będzie wymieniona jak padnie, więc całe Over Voltage Protection to tylko marketingowa ściema. Może jedynie PCB lepsze, ale raczej wątpię, bo 2.3v to akurat większość wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Prawda jest taka ze praktycznie każde memki można dowoltować ile sie chce (czyli tyle ile kość będzie tolerowała) i każda będzie wymieniona jak padnie, więc całe Over Voltage Protection to tylko marketingowa ściema. Może jedynie PCB lepsze, ale raczej wątpię, bo 2.3v to akurat większość wytrzyma.

czyli co uwazasz ze radioatorki to zbedna sciema :damage_wall:

 

wysoka temperatura jest wrogiem oc i gdy dal danego oc temp dochodzi do wartosci krancowej jest jedno wielkie sru reset i blue screen.

Tak wiec lepiej miec niz nie miec a rozproszenie ciepla zawsze dobra sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co uwazasz ze radioatorki to zbedna sciema :damage_wall:

 

wysoka temperatura jest wrogiem oc i gdy dal danego oc temp dochodzi do wartosci krancowej jest jedno wielkie sru reset i blue screen.

Tak wiec lepiej miec niz nie miec a rozproszenie ciepla zawsze dobra sprawa

Nie mówię o radiatorach tylko o samym OVP - bo OVP to jest ściema marketingowa. Zanim OCZ dał OVP radiatorki też były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12

 

Jutro odbieram jedna parke z komputronika za 305zł, dobra cena jak na komputronik :) w piatek zlozylem zamowienie i dzisiaj jest juz do odbioru. Jutro zdam relacje jak smigaja.. bylbym zadowolony z 1000 5-5-5-15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12

 

Jutro odbieram jedna parke z komputronika za 305zł, dobra cena jak na komputronik :) w piatek zlozylem zamowienie i dzisiaj jest juz do odbioru. Jutro zdam relacje jak smigaja.. bylbym zadowolony z 1000 5-5-5-15 :)

Dobry wybor .Zalezy jak masz plytke glowna u mnie na AB9 poszly na 1000mhz 2V 5-5-5-15 az milo.Ale 950mhz spokojnie poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://digitronik.pl/sklep-Corsair_Twin2X_...4-12,5782,,.htm

jesli chodzi o te pamiatki to kupilem je w komputroniki za 311 zł 4 maja :)

to ciekawe bo dzwonilem przed chwila do komputronika chcac dowiedziec sie czy maja te memki .To gosc zdziwiony odpowiezdial ze nie ma ich od 4 tyg i nie wiadomo kiedy beda :angry: :mur: . a chcialem kupic komplet do 2 kompa .

 

Chyba trzeba barac A-Data puki jeszce sa dostepne gdzie niegdzie .BO dostac Corsair do gdzie kolwiek to szalenstwo.

P\wczorja podawalem linki sklepow w ktorych sa owe memki tylko w tym http://www.1klik.pl/sklep/Pamieci_DIMM_DDR...4/c520/p836533/ sa single ale powiedzieli ze tez juz wyprzedane :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

to ciekawe bo dzwonilem przed chwila do komputronika chcac dowiedziec sie czy maja te memki .To gosc zdziwiony odpowiezdial ze nie ma ich od 4 tyg i nie wiadomo kiedy beda :angry: :mur: . a chcialem kupic komplet do 2 kompa .

 

Chyba trzeba barac A-Data puki jeszce sa dostepne gdzie niegdzie .BO dostac Corsair do gdzie kolwiek to szalenstwo.

P\wczorja podawalem linki sklepow w ktorych sa owe memki tylko w tym 2601750[/snapback]

2601741[/snapback]
Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12

 

Jutro odbieram jedna parke z komputronika za 305zł, dobra cena jak na komputronik :) w piatek zlozylem zamowienie i dzisiaj jest juz do odbioru. Jutro zdam relacje jak smigaja.. bylbym zadowolony z 1000 5-5-5-15 :)

tak bylo kilka lezakow w lokalnych oddzialach za to centrala swiecila pustkami Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tych A-Data 800mhz które są w tej samej cenie, no ciutkę droższe niż A-Data Vitesta 667. Chyba to będzie jeden kij, podobno tych Vitest nie dawają w tym pudełku tylko luzem

 

UPDATE

 

Zmieniełm zamówienie z Kingston na A-Daty.... eckh... zobaczymy

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tutaj 2601750[/snapback]

http://digitronik.pl/sklep-Corsair_Twin2X_...4-12,5782,,.htm

jesli chodzi o te pamiatki to kupilem je w komputroniki za 311 zł 4 maja :)

a teraz kosztują tam już 465zł :rolleyes: - moja pomyłka kosztują 304zł Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak na szybkiego wzialem te te pamieci A data

tanie sa i mam nadzieje ze beda ok lataly ze wzgledu ze kosc microna mi sie zjarala jedna musze cos zapodac do duala jak cos sprzedaje na allegro kostke 1 gb microna super sie kreci oto ona u mnie jak mialem 1100 mhz jedna poszla sobie do nieba napiecie 2,35 szkoda , na koniec moze sie ktos wypowiedziec o tych a data ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

fajne ceny ma ten sklep,czyżby moje prognozy się sprawdzały :blink:

a teraz kosztują tam już 465zł :rolleyes:

chlopie z kad ty sie urwales. Dajesz jakies linki do nonamow lamerskich tworow wirtualnych sklepow "jednodniowych" gdzie ceny maja sie daleko od rzeczywistosci mozna powiedziec ze wrecz sa bardzo ale to bardzo nieaktualne ( ponadto nie ma zadnej informacji ze takowe maja na stanie ) i przez to chcesz udowodnic slusznosc twojej tezy o podwyzkach ktora jest teza nie warta funta klakow :). Prawda jest taka ze za twoje xmsy przeplaciles i po dostawach ludziska kupie je taniej. Mimo ze nie ma na stanie zobacz sobie obecna cene w komputroniku.

Komputronik to cwane chlopaki i najpierw chca odleszczyc zapasy z 2x512 xms wiec rozumiem dlaczego im sie tak nie spieszy :) :lol: :lol:

 

Bez paniki, narazie jeszcze ceny powoli, ale systematycznie spadają, łącznie z dniem dzisiejszym.

paniki nie ma to tylko naxt ma jakies omamy

 

ja jednak na szybkiego wzialem te te pamieci A data

tanie sa i mam nadzieje ze beda ok lataly ze wzgledu ze kosc microna mi sie zjarala jedna musze cos zapodac do duala jak cos sprzedaje na allegro kostke 1 gb microna super sie kreci oto ona u mnie jak mialem 1100 mhz jedna poszla sobie do nieba napiecie 2,35 szkoda , na koniec moze sie ktos wypowiedziec o tych a data ??

heheh tylko nie ma cos chetnych na ta super kostke "wyzylowana ktorej koles chce sie pozbyc"

no coz moze ktos sie znajdzie

 

bo jesli cos jest takie super to po co sie ktos pozbywa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie z kad ty sie urwales. Dajesz jakies linki do nonamow lamerskich tworow wirtualnych sklepow "jednodniowych" gdzie ceny maja sie daleko od rzeczywistosci mozna powiedziec ze wrecz sa bardzo ale to bardzo nieaktualne ( ponadto nie ma zadnej informacji ze takowe maja na stanie ) i przez to chcesz udowodnic slusznosc twojej tezy o podwyzkach ktora jest teza nie warta funta klakow :). Prawda jest taka ze za twoje xmsy przeplaciles i po dostawach ludziska kupie je taniej. Mimo ze nie ma na stanie zobacz sobie obecna cene w komputroniku.

Komputronik to cwane chlopaki i najpierw chca odleszczyc zapasy z 2x512 xms wiec rozumiem dlaczego im sie tak nie spieszy :) :lol: :lol:

paniki nie ma to tylko naxt ma jakies omamy

po pierwsze to się tak nie bulwersuj :lol2: po drugi popatrz co wyżej napisałem 2x1GB Corsair 667Mhz są dostępne w emarket za 296zł,a po trzecie to nie ja wstawiałem linki tych sklepów więc odpuśc sobie komuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

bardzo dobre

ile robia moze jakies konkrety nie ogolniki max mhz cl4 Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jesli cos jest takie super to po co sie ktos pozbywa :lol2:

 

bo one byle eleganckie do puki jedna mi nie padla a chcem miec duala dlatego chcem ja sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

po pierwsze to się tak nie bulwersuj :lol2: po drugi popatrz co wyżej napisałem 2x1GB Corsair 667Mhz są dostępne w emarket za 296zł,a po trzecie to nie ja wstawiałem linki tych sklepów więc odpuśc sobie komuchu

sorry nie przeczytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze nie ma na stanie zobacz sobie obecna cene w komputroniku.

Wcześniej napisałem 465zł i to był mój błąd bo żle zrozumiałem post kolegi.Myślałem że zakupił on te kostki w tym digtroniku za te 311zł a teraz widnieje tam cena 465zł(pewnie cena jeszcze przed obniżkowa a i towaru nie mają na stanie)

 

Ludzie przecież jakbym komuś żle życzył albo zazdrościł to cyba nie wklejałbym tu linka z corsar 2x1GB 677Mhz za 296zł

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...