Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

http://i13.tinypic.com/8b8i8o7.png

Corsairy z siga @ 2.4V

rev 7.1

Nie bójcie się dawać 2.4V i więcej. Ja w sumie to bez nawiewu dawałem i kości bez radiatora (ściągniete) były letnie. PCB to 6 warstowy BrainPower (stosowany w większości modułow z D9GMH/D9GKX), więc właściwie lepszy jest tylko 8 warstwowy BP

Sector19 na jakieś Geile na promosie dawał 2.6v także muszę wypróbować gdy wyposaże się w odpowiedni nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i13.tinypic.com/8b8i8o7.png

Corsairy z siga @ 2.4V

rev 7.1

Nie bójcie się dawać 2.4V i więcej. Ja w sumie to bez nawiewu dawałem i kości bez radiatora (ściągniete) były letnie. PCB to 6 warstowy BrainPower (stosowany w większości modułow z D9GMH/D9GKX), więc właściwie lepszy jest tylko 8 warstwowy BP

Sector19 na jakieś Geile na promosie dawał 2.6v także muszę wypróbować gdy wyposaże się w odpowiedni nawiew

2.4V im dawał,2.5 juz troche sie boje,ale zastanawiam sie skoro pamieci robia przy 2.1V 1090Mhz 5-5-5-12 to dlaczego za chiny ludowe nie moge dobic do 1100Mhz przy jakimkolwiek napieciu.Co sie skonczyło : Płyta -AB9 czy pamieci? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB9

Miałem i to samo

2.5V możesz dawać, u mnie kostki bez nawiewu podczas 16M nie parzą

Mnie się wydaje że mnie też płyta ogranicza :/

588 5-5-5-15 1M 2.4V, a 595 5-5-5-15 1M 2.5V freeze po kliknięciu Set w SetFSB ;/ Muszę popróbować inne dzielniki

Weź ty mi wyślij swoje kostki na testy bo są genialne ;] rev 7.1 ?

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB9

Miałem i to samo

2.5V możesz dawać, u mnie kostki bez nawiewu podczas 16M nie parzą

Mnie się wydaje że mnie też płyta ogranicza :/

588 5-5-5-15 1M 2.4V, a 595 5-5-5-15 1M 2.5V freeze po kliknięciu Set w SetFSB ;/ Muszę popróbować inne dzielniki

Weź ty mi wyślij swoje kostki na testy bo są genialne ;] rev 7.1 ?

Tak myslalem ze to plyta własnie,rev 7.1 oczywiscie,

 

PS twoje wyniki sa genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem właśnie swoje XMS2 na 1066 przy 2.125v z biosu i działaja stabilnie. Czy takie napięcie można zostawić do codziennej pracy. Kom często chodzi 24h. Pamięci podczas liczenia próbki 16m dość ciepłe ale nie parzą.

jak najbardziej,stabilnosc sprawdz orthosem

 

EDIT Bardzo ciekawe te corsary,przy napieciu 1.9V(1.88-1.89) z biosu pszeszly wlasnie próbke 16M przy 948Mhz 5-5-5-12.Widac lubia niskie napiecia

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i13.tinypic.com/8b8i8o7.png

Corsairy z siga @ 2.4V

rev 7.1

Nie bójcie się dawać 2.4V i więcej. Ja w sumie to bez nawiewu dawałem i kości bez radiatora (ściągniete) były letnie. PCB to 6 warstowy BrainPower (stosowany w większości modułow z D9GMH/D9GKX), więc właściwie lepszy jest tylko 8 warstwowy BP

Sector19 na jakieś Geile na promosie dawał 2.6v także muszę wypróbować gdy wyposaże się w odpowiedni nawiew

U mnie prawie to samo, ino przy 2.3v (bios) i próbka 32m (i przy bardziej ludzkim dzielniku).

Corsair XMS2 (rev. 7.1) @ 585MHz 5-5-5-15 2T.

 

Odnośnie napięć dla tych memek. Moim 2.4v nic nie daje, a nawet tylko pogarsza sprawe (występują losowo bsod'y). Do testów (np. spi) najlepiej lecą na 2.3v, jednak już do poważniejszej stabilności (choćby orthos, czy po prostu praca 24/7) już lepiej spisują na 2.2v.

 

Jeszcze co do AB9, to również miałem okazje testować te memki na tej płycie. I jakoś specjalnie nie narzekałem. Robiły co prawda mniej niż na p35, afaik ok 555mhz, ale to mogło być spowodowane po prostu chipsetem (choć czy blokadą byl chipset czy płyta tego na pewno nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie to samo, ino przy 2.3v (bios) i próbka 32m (i przy bardziej ludzkim dzielniku).

Corsair XMS2 (rev. 7.1) @ 585MHz 5-5-5-15 2T.

 

Odnośnie napięć dla tych memek. Moim 2.4v nic nie daje, a nawet tylko pogarsza sprawe (występują losowo bsod'y). Do testów (np. spi) najlepiej lecą na 2.3v, jednak już do poważniejszej stabilności (choćby orthos, czy po prostu praca 24/7) już lepiej spisują na 2.2v.

 

Jeszcze co do AB9, to również miałem okazje testować te memki na tej płycie. I jakoś specjalnie nie narzekałem. Robiły co prawda mniej niż na p35, afaik ok 555mhz, ale to mogło być spowodowane po prostu chipsetem (choć czy blokadą byl chipset czy płyta tego na pewno nie wiem).

Very nice ;]

To ja myslałem, że mam fajne kostki, a Wy (naxt i davvid) macie takie zajebiaszcze ;]

Wiadomo - u mnie przy tym 2.4V 32M to może by mi przy 550-560 przeliczyły.

Blokadą jest na pewno płyta, a nie sam chipset, chociaz P35 na pewno wyżej prowadzi memki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Very nice ;]

To ja myslałem, że mam fajne kostki, a Wy (naxt i davvid) macie takie zajebiaszcze ;]

Wiadomo - u mnie przy tym 2.4V 32M to może by mi przy 550-560 przeliczyły.

Blokadą jest na pewno płyta, a nie sam chipset, chociaz P35 na pewno wyżej prowadzi memki

myśle,ze raczej nie dobije do twoich i davvida wyników(nawet na nowym mobo) ale narazie te 1059Mhz na codzien mnie zadowala,to prawie 40% OC czyli sporo, duzo markowych pamieci 800Mhz(OCZ Rev 2,Geile,Patriot,) ma problem z przebiciem sie po wyzej 1000Mhz przy 2.3V a corsary robia to bez problemu na niskim napieciu i nienajgorszych timingach z zapasem mhz na pszyszłosć :lol: .Jednym słowem te pamieci(rev 7.1) to rewelacja :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 2x512MB Ram jedna kośc Kingstona (na elpidach) druga Goodrama w dualu i własnie kupiłem okazyjnie 2x512MB Twinmos , jak myślicie będzie to bez problemu działało? Kingston z goodramam sie lubi , ale boje sie że po dołożeniu Twinmosów do tego moga być jakieś krzaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci 2x1Gb do 200zł(najlepiej mniej niz 200) kupić

patrioty 800Mhz cl4 1000Mhz cl5 LLk na czym obecnie sa robione

twinmos twister(podobno sa na elpidach lub powrchipach wiec chyba odpadaja)

corsair xms 675 rev 7.1

 

pamieci oczywiscie do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci 2x1Gb do 200zł(najlepiej mniej niz 200) kupić

patrioty 800Mhz cl4 1000Mhz cl5 LLk na czym obecnie sa robione

twinmos twister(podobno sa na elpidach lub powrchipach wiec chyba odpadaja)

corsair xms 675 rev 7.1

 

pamieci oczywiscie do OC

corsair xms 675 rev 7.1 jesli na nie trafisz,reszt co wymieniles może nawet 1000Mhz CL5 nie zrobic Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakimś benchmarkiem np. SuperPI na jakich ustawieniach oblicza szybciej daną próbkę.

Lepiej jest z ustawieniami 900MHz 5-5-5-15 2.2V :D Dzięki B-)

Wiesz może czy napięcie 2.3V jest bezpieczne do codziennej pracy dla moich pamięci? czyli GoodRAM 900 PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci 2x1Gb do 200zł(najlepiej mniej niz 200) kupić

patrioty 800Mhz cl4 1000Mhz cl5 LLk na czym obecnie sa robione

twinmos twister(podobno sa na elpidach lub powrchipach wiec chyba odpadaja)

corsair xms 675 rev 7.1

 

pamieci oczywiscie do OC

LLK to chyba Elpidy obecnie.

Corsair 7.1 to ProMOS, łyknąłbym je, na tą cene dobrze się kręcą, ewentualnie brałbym A-data EE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci 2x1Gb do 200zł(najlepiej mniej niz 200) kupić

patrioty 800Mhz cl4 1000Mhz cl5 LLk na czym obecnie sa robione elpida, zawsze byly robione na elpidzie, w zasadzie tylko przez bardzo krotki okres produkcji byly robione na D9

twinmos twister(podobno sa na elpidach lub powrchipach wiec chyba odpadaja)

corsair xms 675 rev 7.1 najlepiej, pod warunkiem, ze 7.1, bo 7.2 to juz elpida, a wszystkie nowki juz sa na 7.2

 

pamieci oczywiscie do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jeden dylemat - czy 4gb to nie lekka przesada? rzadko kompa modernizuje i mysle troche na przyszlosc, zanim ddr3 bedą tak tanie to chyba z 2 lata minie :) narazie w grach 2gb styka ale co bedzie za rok... mam lekki dylemat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jeden dylemat - czy 4gb to nie lekka przesada? rzadko kompa modernizuje i mysle troche na przyszlosc, zanim ddr3 bedą tak tanie to chyba z 2 lata minie :) narazie w grach 2gb styka ale co bedzie za rok... mam lekki dylemat ;)

kup 4GB(pózniej trudniej bedzie trafic na rev7.1, ) a pozatym DDR2 wiecznie tanie nie bedzie Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...