Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

4H orthos więc raczej stabilnie. Ocz special ops 2x512mb 800mhz cl5 tez tyle robi

To na dobre OCZ (Ops)trafiles bo wiekszosc wymieka przy 980Mhz -1020Mhz CL5 przy 2.3V Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat

 

http://allegro.pl/item267380180_kingston_d...cja_elpida.html

za 152zł

 

czy warto dopłacić do tych:

 

http://www.allegro.pl/item273087443_corsai...cl_rev_7_1.html

za 178zł

 

?

 

Wierzę, że mam do kręcenia płytę dobrą:

Abit IP35

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez Is3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat

 

http://allegro.pl/item267380180_kingston_d...cja_elpida.html

za 152zł

 

czy warto dopłacić do tych:

 

http://www.allegro.pl/item273087443_corsai...cl_rev_7_1.html

za 178zł

 

?

 

Wierzę, że mam do kręcenia płytę dobrą:

Abit IP35

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Jeżeli każdy grosz się liczy to kingston. OC dużo gorsze nie będzie, jak nie lepsze. Sam kupiłem tego Corsaira, ale nie widzialem tej elpidy na aukcji. Zamiast Corsaira poczekałbym tydz. i może trafi sie A-data na d9 w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli każdy grosz się liczy to kingston. OC dużo gorsze nie będzie, jak nie lepsze. Sam kupiłem tego Corsaira,

lepsze raczej nie bedzie,masz Corsary 7.1 -jak sie twoje kreca?.W A-datach bardzo ciezko bedzie trafic na microny Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze raczej nie bedzie,masz Corsary 7.1 -jak sie twoje kreca?.W A-datach bardzo ciezko bedzie trafic na microny

Zapomniałem dodać faktycznie, że w A-datach trzeba sprawdzać. Zbytnio nie kreciłem moich, zostało po 2x1gb kingstona 900 4-4-4-12 na 2,1. Potrzebowałem kolejne 2x1gb a kinga nie mogłem znaleźć takiego samego kompletu wiec kupiłem Corsaira. Przy 900 stosunek fsb:dram jest 1:1. Wyszlo mi podobnie jak 1066 5-5-5-15. Nie miałem czasu na zabawy strapem. Obecne ustawienie mnie zadowala.

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Czy kingstony Value KX są zawsze na elpidach. Czy na remarkach. Znajomy załatwił sobie 2 x 1gb kingi 667 i co ciekawe są jednostronne, czy to jakaś nowa edycja, na kościach jest nadruk:

SEC 740 2CE6

K4T1G084QD

EAG072X2

w lewym dolnym rogu czarna kropka

Co to za kostki, podobno remark elpidy ale czy na pewno.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na dobre OCZ (Ops)trafiles bo wiekszosc wymieka przy 980Mhz -1020Mhz CL5 przy 2.3V

Kumpla Goodramy 2x1GB 667 na Elpidach wymiękają przy 950 MHz 2.3V na MSI P35 Neo2-FR (czyli na tej mobo co mam ja, a mnie Corsairy rev 7.1 idą na 1180 5-5-5-15, także mobo nie ogranicza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - z tego co mi wiadomo jedynymi kościami z czarną kropką to Micron natomiast google po Twoich oznaczeniach wskazuje na Samsunga

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - z tego co mi wiadomo jedynymi kościami z czarną kropką to Micron natomiast google po Twoich oznaczeniach wskazuje na Samsunga

No właśnie ale to nie jest wgłębienie (kropka) tylko namalowana na wierzchu a micron ma chyba tę kropkę wgłębioną Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam krótkie pytanko. jakie max najniższe timingi udało Wam się osiągnąć na kościach 2x1GB Kingstone Elpida 667 przy taktowaniu ich 1000mhz i próbce spi 16M.

 

Ja ciągle siedzę na 5-5-5-15-38-12-12-12, a chciałbym się zorientować ile u Was się da. Napięcie nie jest ważne...sam jadę na 2,3v :)

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38-12-12-12 :lol2:

Obniż to do 31-4-4-4-4 i wtedy można to nazwać ludzkimi timingami ;]

ech, tak to bywa jak człowiek skupia się na cpu tylko i czystych megaherzach. Póki co 5-5-4-15-38-5-5-5-5 i urwane prawie 20sec w spi16m.

@damikor

jak masz takie same pamięci to podaj swoje timingi przy 1ghz, a nie żartuj sobie ze mnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich samych, ale poprostu wszystko co jest powyżej 4-4-4-4 z BIOSu MSI poprostu jest anty-wydajne ;P

tRFC musisz kombinować, ale trzymaj się nieparzystych wartości bo są bardziej stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damikor

antywydajne...hmm. Zalatuje egiełdą :) .

Elpidki za 73zł sztuka nie są zbyt skłonne by latać 4-4-4-... przy 1ghz. No chyba, że Twoja takie są. To zazdroszczę!

Lol! Mówię o tych 4 ostatnich timingach w BIOSie MSI P35 Neo2 !

Nie o CL, tRTC, tRP i tRAS :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol! Mówię o tych 4 ostatnich timingach w BIOSie MSI P35 Neo2 !

Nie o CL, tRTC, tRP i tRAS :lol:

Nieporozumienie. Fakt, nieskojarzyłem że piszesz o tych ostatnich timingach. Za Twoją radą zmiana na 37-5-5-5 i efekty od razu widoczne! 35 już niestety nie da rady. Dzięki.

 

@naxt

 

niedługo będą dodawać do gazety wyborczej:)

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie nie moge nigdzie dostać Corsair TwinX 2x1GB 675MHz Platinum Edition

 

w tej chwili mam 2 kości tych pamięci i chce dokupić takie same 2x ale nie ma nigdzie ;]

i pytam czy te zwykle 675MHz

 

np ;] http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=9574

 

do tych moich? chodzi o O/C czy będą razem dobrze współgrały

 

te obecen nawet wycisne 1Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...