Skocz do zawartości
Je m appelle Ferdinand

Pomyłka Na Allegro - Co Moge Zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Niedawno, na skutek pomyłki sprzedającego zakupiłem po atrakcyjnej cenie te pamięci:

http://www.allegro.pl/item167131632_pdp_pa...cl5_4_4_12.html

Każdy kumaty zauważy, że 333zł to nie 600zł. No to ja szybko przelew wykonałem i czekam na kontakt. Oto kilka ważniejszych tekstów z rozmowy:

 

Witam.

Jak już pisaliśmy - wkradła się pomyłka. Możemy odesłać pieniądze + 10%, Sprzedać kości w cenie hurtowej na nasz koszt, albo wymienić się negatywami. Ja jestem otwarty na propozycje i zawsze staram się widzieć w człowieku człowieka a nie zdziczałą świnię XXI wieku. Pomyłki zdarzają się każdemu.

To proponuję zwrot kasy z 10% "za utratę zdrowia" i w przyszłości sprzedam potrzebny podzespół po cenie hurtowej. Jestem naprawdę uczciwym człowiekiem

Naprawdę płacę za nie 520 z groszami. Niech już będzie 450 bo to w końcu moja wina

Ja proponuje 400zł

Muszę to skonsultować ze wspólnikem. 15 minut, ok?

No to nie da rady. Mogę w takim razie oddać kasę i zobowiązać się do sprzedania panu tych pamięci w bliżej nieokreślonej przyszłości w cenie niższej niż hurtowa a więc taniej niż gdzie indziej (chodzi o towar nowy, legalny i na gwarancji)

Macie jakieś pomysły na niego? Mówiłem o tym, że na zawarliśmy umowę kupna-sprzedaży i jest on zobowiazany sprzedac mi te memki.

 

Jakieś pomysły co by tu jeszcze zrobić?

Sprawa należy do "pilniejszych"

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się tu z fipa. Bądź człowiekiem. Chcą Ci zaproponować zwrot +10%, co tracisz wtedy oprócz wyjątkowej okazji? Naprawdę firma proponuje wyjątkowo dogodne wyjście z sytuacji, więc nie staraj się ich wysępić jak się da, może kiedyś sytuacja się odwróci.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz wiecej takich sytuacji po tej glosnej sprawie,

 

nie wiem jak byście sami sie czuli w takiej sytuacji jak mielibyscie tracic ze swojej nieuwagi (czy cos w tym stylu) kilka stowek lub kilkadziesiat tys ;]

 

firma proponuje Ci ciekawe i na pewno korzystne dla Ciebie wyjscia, sam zdecyduj, ktora opcja Ci najbardziej pasuje, ale imo nie powinnienes wyciagac od nich za 333zl tych pamieci lub idac dalej isc do sadu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz wiecej takich sytuacji po tej glosnej sprawie,

 

nie wiem jak byście sami sie czuli w takiej sytuacji jak mielibyscie tracic ze swojej nieuwagi (czy cos w tym stylu) kilka stowek lub kilkadziesiat tys ;]

 

firma proponuje Ci ciekawe i na pewno korzystne dla Ciebie wyjscia, sam zdecyduj, ktora opcja Ci najbardziej pasuje, ale imo nie powinnienes wyciagac od nich za 333zl tych pamieci lub idac dalej isc do sadu :D

Witam.

Jak już pisaliśmy - wkradła się pomyłka. Możemy odesłać pieniądze + 10%, Sprzedać kości w cenie hurtowej na nasz koszt, albo wymienić się negatywami. Ja jestem otwarty na propozycje i zawsze staram się widzieć w człowieku człowieka a nie zdziczałą świnię XXI wieku. Pomyłki zdarzają się każdemu.

 

Ja: (02:16)

O ile mi wiadomo (duzo jest ostatnio takich spraw, np. w telewizji o tym mowia), ale zawarlismy umowe kupna-sprzedazy i jest pan zobowiazany wyslac mi te pamieci

Patriot2: (02:17)

i?

Ja: (02:17)

i oczekuje tego od pana

(02:18)

na droge sadowa nie bedziemy wchodzic przez taka drobna sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "my" walczymy z głupota i cwaniactwem innych na allegro, to jednak sami nie powinnismy byc zbyt chytrzy. Pierwsza wiadomosc tego sprzedajacego sprawiła by, iz przynajmniej przystał bym na takie warunki...

 

Niedawno wojowałem z pewnym debilem po zakonczonej jednej z aukcji, jemu sie "oberwało" .. tyle, ze moralnie... a szkoda.

 

Człowiek to nie swinia, tak trzeba no ;) heh

 

edit: poprawka jednego słowa ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Widac ewidentnie ze ktos sie pomylil. Zakonczono aukcje zaraz po twoim kupnie. Nie zmusisz tej osoby do sprzedania tych pamieci w takiej cenie. Przykro mi Cie uswiadamiac ale prawie dwa razy mniej za jakis produkt zadko sie zdaza.

Patrzac po komentarzach jest to allegrowicz pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy dzieciak... szybko wyslal przelew , myslal o tym ze allegrowicz nie bedzie mial odwrotu... heh ja bym sie zgodzil na zwrot pieniedyz poprostu, a to 10 % to juz naprawde objaw profesjonalizmu tej firmy!! Jak widac jest to czlowiek uczciwy i chce ci oddac nawet wiecej, do wysylki zmusic go nie mozesz ;]

 

nie odpuścisz da ci negatywa ja tak to widze przynajmniej...

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

fajnie , trzeba być człowiekiem, ale jak można nie sprwadzić aukcji przed wystawieniem ? :mur: :mur: i wpisać 333 zamist 600 to dopiero ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły co by tu jeszcze zrobić?

tak, kaz mu je wyslac do ciebie, zeby zwrocili kase, 15% znizki w sklepie na wszystko, co roku darmowe upominki w cenie powyzej 70zł, oraz 3% zyskow ze sklepu przez 5 lat.

a jak sie niezgodzi to go postrasz sądem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy dzieciak... szybko wyslal przelew , myslal o tym ze allegrowicz nie bedzie mial odwrotu...

Jakieś aluzje po tym jak nie dałeś sobie rady z kandalfem i powiedziałeś "papa"?

 

Sprawa załatwiona, temat to close.

Kto ma wiedziec jak to sie skonczylo, ten sie dowie. Kupilem memki po promocyjnej cenie + coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bierz te + 10% i dobre układy w tej firmie. Wyjdziesz na tym dużo lepiej.

Zgadza sie. To dobre i uczciwe wyjscie.

 

Sprawa załatwiona, temat to close.

Kto ma wiedziec jak to sie skonczylo, ten sie dowie. Kupilem memki po promocyjnej cenie + coś jeszcze.

No i obaj jestescie zadowoleni. Dobrze , ze sa jeszcze takie firmy jak tamta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z jednej strony namawia do uczciwości a z drugiej straszy negatywem za to że popełnił błąd... dobre sobie.

To nie tak. Napisal wyraznie...i zapewne szlo o to , ze klient wystawia egatywa...to i oni w odwecie. Wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...