Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

raczej powinno

sprobuj innych sterownikow

 

kumpel na 22 lg bez problemu ustawia 1440*900

 

ze swej strony do nv polecam stery xg, najlepiej 169.01, bo pozniejsze sa skopane(duzy przyrost wydajnosci w crysis daja...ale zmien crisis.exe na [ciach!]la.exe i przyrost znika...jak i arty graf)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dołączę do dyskusji nt. monitorka, jak w temacie :)

 

I mam nadzieję, że dobrze trafiłam, jeśli chodzi o rozwiązanie

następującego problemu:

 

1/ Mam notebooka - Toshiba Satellite A200-1FJ - opis tutaj:

http://www.karen.com.pl/go/_info/?user_id=...f5ddef787333e...

 

2/ Kupiłam monitor Gateway FPD 2185W 1680x1050

 

3/ podłączyłam się za pierwszym razem - wszytko ładnie zadziałało,

następnie po jakimś czasnie nieużywania monitora, ponownie się

podłączyłam, i za chiny ludowe nie moge uzyskać danej rozdzielczości

monitora tj. 1680x1050 :(

 

Jak się już podłączę i jestem na monitorze zewnętrznym, wchodzę w

ustawienia ekranu, a tam tylko do wyboru jest 1600x1200 (co

oczywiście zniekształca mi obraz...)

 

Co robię nie tak, może trzeba coś uaktualnić...

 

Najgorsze jest to, że wiem, co widziałam za pierwszym razem - idealny

obraz, dokładnie taki, jak na monitorze notebooka...

 

Poradźcie

 

Z góry dzięki

 

JUSTYNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie tak robię i system nie znajduje tego trybu (tzn. w ustawieniach ekranu mam tylko: 1600x1200 i niżesz i wyższe rozdzielczości), ale konkretnie tej wartości nie ma - sprawdziłam też jakimś programikiem Video Adapter 9główny sterownik ekranu) - i pokazuje mi multum trybów (w tym upragnione 1680x1050)

 

A w ustawieniach ekranu, zaawansowane (lista wszystkich trybów) - nie ma jej :(

 

Sterowniki karty graf. tez aktualizowałam wczoraj i dzisiaj...

 

Nie wiem, może przeinstalować system, bo chyba tylko to mi zostaje, skoro działało, a teraz nie działa

 

Pozdrawiam

 

JUSTYNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie tak robię i system nie znajduje tego trybu (tzn. w ustawieniach ekranu mam tylko: 1600x1200 i niżesz i wyższe rozdzielczości), ale konkretnie tej wartości nie ma - sprawdziłam też jakimś programikiem Video Adapter 9główny sterownik ekranu) - i pokazuje mi multum trybów (w tym upragnione 1680x1050)

 

A w ustawieniach ekranu, zaawansowane (lista wszystkich trybów) - nie ma jej :(

 

Sterowniki karty graf. tez aktualizowałam wczoraj i dzisiaj...

 

Nie wiem, może przeinstalować system, bo chyba tylko to mi zostaje, skoro działało, a teraz nie działa

 

Pozdrawiam

 

JUSTYNA

moze spróbuj riva tuner lub power strip,tam mozna tworzyc własne rozdzielczoscoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej powinno

sprobuj innych sterownikow

 

kumpel na 22 lg bez problemu ustawia 1440*900

 

ze swej strony do nv polecam stery xg, najlepiej 169.01, bo pozniejsze sa skopane(duzy przyrost wydajnosci w crysis daja...ale zmien crisis.exe na [ciach!]la.exe i przyrost znika...jak i arty graf)

Zaprawde powiadam Ci, ze jakby to byl problem tylko i wylacznie sterownika, to nie zawracalbym gitary ludziom na forum ;)

 

Na liscie obslugiwanych trybow nie ma tych rozdzialek, ani w Windowsie, ani na stronie producenta - dlatego pytam sie, czy jest jakis sposob na odpalenie ktorejs z nich (chodzi mi o maksymalne wykorzystanie powierzchni monitora, a karta czasami pochrupuje w natywnej rozdzialce)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Jako ze stalem sie posiadaczem Gatewaya z tematu Muszę wyrazić swoją opinię o nim :)

 

PO PIERWSZE (zaznaczam)... KUPIłem monitor za 570zł... NIE jest nowy, ale miałem możliwość wyboru spośród wielu sztuk (każda była w innej cenie bo Każda miała inną wadę).

 

JAko że sprzedałem swój stary monitor (samsung 913N) za 550zł a nie chciałem zbyt wiele dokładać, musiałem się rozglądnąć za jakimiś używanymi monitorami...

 

No i Padło na tego nieszczęsnego Gatewaya 2185W... Czemu nieszczęsny, a to dlatego, że naczytałem się tylu opinii (skrajnie różnych)... że już sam nie wiedziałem co o nim myśleć.

 

ZA: przemawiała przede wszystkim matryca... i 21 cali.

PRZECIW: wszystkie problemy z niedziałającymi DVI, z dziwnie podświetloną matrycą, z niedziałającym do końca pivotem...

 

Lecz stwierdziłem, że raz kozie śmierć i jadę je pooglądać:

 

NO i pojechałem... Wybrałem monitor z równomiernie podświetloną matrycą i bez bad sectorów. Pivot olałem... (bo i tak nie będę używał), pewnie zapytacie czemu 750zł skoro miał dobrą matrycę... już opowiadam... jest obtarty w dwóch miejscach na obudowie i ma trochę rysek w jednym miejscu na MATRYCY... i powiem Wam... że za 750zł to uważam że OPŁACAŁO się strasznie... Ryski są małe... i nie są na środku więc nie przeszkadzają bardzo...

 

Obraz: Żyleta... podświetlenie bardzo równomierne (no wiadomo rogi troszkę jaśniejsze), kąty bardzo fajne (przesiadam się z matrycy TN więc nie ma co porównywać)

Pivot: Działa jak należy i bez problemu monitorek obraca się o 90* co i tak nie jest dla mnie ważne bo nie musiało działać, ale DZIAŁA)

Piszczenie: JEST !!!, ale rozbiore go i "ulepsze" :]

HUB USB Bardzo przydatny :)

 

NO i tyle bardzo fajny monitorek. Jestem ZA !!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze post za postem...

 

hmm zauwazylem dziwna rzecz w tym monitorze...

przy czarnych liniach z prawej strony jest jakby delikatniutki "cień" czy to normalne?

CZy da sie to jakos wykalibrowac??

 

I zauwazylem ze ten "cień" pojawil mi sie raz a potem wyjalem kabel dsub i wlozylem raz jeszcze i juz nie bylo cienia, ale patrzac teraz... znow jest !!! i juz nie wiem od czego to :P (raczej nie od kabla - moim zdaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze post za postem...

 

hmm zauwazylem dziwna rzecz w tym monitorze...

przy czarnych liniach z prawej strony jest jakby delikatniutki "cień" czy to normalne?

CZy da sie to jakos wykalibrowac??

 

I zauwazylem ze ten "cień" pojawil mi sie raz a potem wyjalem kabel dsub i wlozylem raz jeszcze i juz nie bylo cienia, ale patrzac teraz... znow jest !!! i juz nie wiem od czego to :P (raczej nie od kabla - moim zdaniem).

jezeli monitor masz połączony analogiem dsub to uzyj AUTO albo ręcznego dostrajania (dostępne w MENU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grono zainteresowanych 2185W :) znalazlem sie tu przypadkowo i tak sie sklada ze natrafilem od razu na "moj" temat :) kupilem jakis czas temu (ok. 2 miesiecy) Gateway'a 21" i jestem bardzo zadwolony. Monitor kupiłem w http://www.cnt.sklep.pl/ i moge go naprawde polecic. Sprawdza sie idealnie w grafice, kinie domowym, grach :) naprawde wrazenie powalajace :)

Duzo wczesniej naczytalam sie na temat tego monitora i mialam pewne obawy jednak zaryzykowalam i nie zaluje. To byl moj najlepszy zdalny zakup :)

Jeszcze raz polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Tyle się o nim naczytałem i wnioski przyszły mi same .

Jeżeli nie można go osobiście oglądnąć i sprawdzić to można borykać się ze zwrotami tego monitorka a to już jest dość uciążliwe dla obu stron (sprzedającego i kupującego) . Faktem jest , że i tak wszystkiego się nie dopatrzysz na miejscu , więc pewnie w domu możesz coś innego zauważyć co się nie podoba (nierównomierne podświetlenie itp.) i w taki sposób i tak czeka zwrot.

 

Jak nie ten to który ???

A może DELL E228WFP (wiem, że jest drogi ale czasem można go okazyjnie dostać) , co o nim powiecie ???

Tak poza tymi modelami to myślę o LG (ale ona już na TN) , może jeszcze Samsung (ale naczytałem się , że matrycę do niego robi kilka firm , więc niezbyt mi się to podoba) .

 

Czy są jakieś duże różnice między Gateway FPD 2185W a Gateway FPD 2275W , jak tak to jakie ???

 

Czy jest wielka różnica między matrycami S-PVA a TN w szczególności w oglądaniu filmów i grach ????

Edytowane przez Norbercik27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ten to który ???

A może DELL E228WFP (wiem, że jest drogi ale czasem można go okazyjnie dostać) , co o nim powiecie ???

Tak poza tymi modelami to myślę o LG (ale ona już na TN) ,

ten Dell też jest na TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli monitor masz połączony analogiem dsub to uzyj AUTO albo ręcznego dostrajania (dostępne w MENU)

Musze ejsczez troche z nim powalczyc (auto nic nie daje)... ale wybadam co i jak :).

 

Jutro dojdzie do mnie kabel dvi wiec obadamy moze sie problem sam rozwiaze.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ejsczez troche z nim powalczyc (auto nic nie daje)... ale wybadam co i jak :).

 

Jutro dojdzie do mnie kabel dvi wiec obadamy moze sie problem sam rozwiaze.

DVI moim zdaniem naprawdę poprawia ostrość i wszelkie cienie powinny zginąć. Nie zdziw sie oczywiście, ze po podłączeniu poprzez DVI funkcja AUTO przestanie działać. W poprzednim moim monitorze 17" różnica pomiędzy D-sub a DVI była niezauważalna a w tym przypadku.... być może w związku z wielkością matrycy obraz zdecydowanie sie wyostrza i poprawia się precyzja kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dojdzie do mnie kabel dvi wiec obadamy moze sie problem sam rozwiaze.

 

DVI moim zdaniem naprawdę poprawia ostrość i wszelkie cienie powinny zginąć. Nie zdziw sie oczywiście, ze po podłączeniu poprzez DVI funkcja AUTO przestanie działać. W poprzednim moim monitorze 17" różnica pomiędzy D-sub a DVI była niezauważalna a w tym przypadku.... być może w związku z wielkością matrycy obraz zdecydowanie sie wyostrza i poprawia się precyzja kolorów.

KURCZE

 

WLASNIE PRZYSZEDL KABEL DVI 24 + 1!!!

 

WSZYSTKIE PROBLEMY zniknęły jak ręką odjąć !!!

 

Piękny obraz!!! Oczywiscie DVI dziala jak nalezy :)... - opcja auto nie dziala :) czyli wszystko OK :).

 

Jedyne co pozostaje do zmajstrowania to !!! PISZCZENIE (ale to na mnie nie robi większego wrażenia)

 

Tu Polecam uzytkownika moze kiedys jescze wystawi aukcje bo kabelek pierwsza klasa !!!

 

AUKCJA na ktorej kupilem kabel cyfrowy DVI za 5 zl... bardzo polecam uzytkownika !!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie ten temat i widze ze z tym monitorem to troche jak z kupowanie kota w worku - nie wiadomo na jaki sie trafi, ogolnie podoba mi sie ten monitor ale te wszystkie mozliwe problemy jakie mogaq w nim wystapic to az odstraszaja a przymierzalem sie do panoramy 21-22 cala tak w cenie do 1200 zł

 

Hmm Czy ktos moze wie czy w okolicach Trojmiasta istnieje jakis sklep w ktorym by sprzedawali ten monitorek ???

bo faktycznie najlepiej o chyba by bylo najpierw go zobaczyc w akcji.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Radeona 1950 na 8800GT i DVI jak było martwe, tak jest :mur:

Kabel a, B, kilka sztuk- póki co siedze na analogu, chodzi mi po głowie idea pozyczenia sobie z firmy monitora na okres świąteczny i posłania go na gwarancję- obok DVI niestety piszczy, nadto obraz jak zyleta. Mam nadzieje ze nie maja zwyczaju w funtechu podmieniac monitorow:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralny Punkt Serwisowy Gateway w PL jest w Sulejówku...dokladny namiar:

CK Mediator Sp. z o.o.

ul. Rataja 7a

05-070 Sulejówek

tel. 0-22 783-24-97

tel. 0-22 783-35-97

tel. 0-22 783-37-03

www.ckmediator.com.pl

adres jest na FUNTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do czyszczenia matrycy ????

Możesz ją czyścić dość "dowolną" ogólno dostępną cieczą (h2o, ludwik, niektóre płyny do szyb, płyny do mycia naczyń, szampony, benzyna, itp) oby nie alkoholami, acetonem czy amoniakiem. Zdałoby się też, żeby twoja szmata nie przypominała swoją powierzchnią papieru ściernego czy słomy - przeznacz po prostu jedną tylko do lcd. Najlepiej zainwestuj w mikrofibrę. (w tesco łatwo ich znajdziesz)

edit: co do produktów specjalnie dedykowanych - chusteczki/ściereczki nasączone w różnorakich cieczach z tego, co słyszę, to się zupełnie nie sprawdzają. Co do pianek - będę testował.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko dot. działania monitora na dvi...otóż obraz na monitorze pojawia się dopiero po wgraniu windowsa....na zwykłym kablu jest normalnie (pokazuje jaki procek ile ramu itp). Czyżby byłoby to związane z eztunem? (gdzieś mi się to obiło o uszy). Jak jest u Was?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

gizbucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na analogu jak i na DVi jest identycznie widze pamieci procek i inne. eztune zainstalowałem tylko raz na samym początku, jedyna przydatna fukcja z tego programu jak dla mnie to automatyczny pivot. Po zainstalowaniu eztune monitor mi sie wyłaczał co jakis czas wiec zrezygnowałem z jego używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, chociaż czytam je już od pewnego czasu.

Oczywiście pierwszy post piszę w temacie 2185W bo jestem mocno zainteresowany jego zakupem i zaznaczam (mając na uwadze wcześniejsze posty w tym wątku), że nie jestem związany z żadną firmą :wink:

 

Chodzi mi o rozwianie mitów dotyczących różnych źródeł dystrybucji tych monitorów, a tym samym znalezienie dostawcy sprzedającego tylko i wyłącznie pozbawione wad sztuki - myślę, że takiego nie ma.

 

Z przeprowadzonego przeze mnie rozpoznanie wynika, że bez względu na to, czy sprzedaje je ProLine, czy Komputronik, czy większe ilości na Allegro, to CKMediator (Sulejówek) jest głównym dystrybutorem monitorów tej marki i ich jedynym serwisantem.

Jednakże na stronie firmy FunTech, też widnieje informacje "Dystrybutor monitorów marki Gateway".

Wychodzi mi na to, że FunTech, to po prostu sklep internetowy CKMediator i on zajmuje się sprzedażą detaliczną.

Mając na uwadze powyższe, wychodzi na to, że nie można liczyć na tzw. dobrego dostawcę (chyba, że ktoś ma układy w FunTech lub CKMediator i wstępnie je segreguje), trafienie dobrej sztuki. to w większości przypadków po prostu trochę szczęcia.

 

Mam jeszcze kilka pytań (do tych co już sami testowali na 2185W, a nie o tym gdzieś czytali):

 

1. Jaki kabel powinien być zastosowany do DVI - 18 pin, czy 24 pin (z tego co widać na zdjeciach, jest to złącze typu DVI-D, więc powinno być raczej 24 piny), ewentualnie jakie są między nimi funkcjonalne różnice?

Przy niektórych kablach można znaleźć opis (np. Komputronik):

kabel DVI-D single link 1,8 m 1920x1080@60Hz 18 pin - ok. 25,00 zł ale są i za ponad 100,00 zł.

Jak widać z podanych parametrów kabel też musi być dostosowany jakościowo, do przenoszenia sygnału o odpowiednio wysokich wartościach.

Ktoś się na tym zna, bo z pewnością marny kabel, to najsłabse ogniwo między dobrą kartą graficzną i dobrym monitorem, pewnie można stracić na jakości obrazu.

Możecie polecić jakiś sprawdzony, wydaj mi się, że cyt. wyżej za 5,00 zł z Allegro, to raczej właśnie to najsłabsze ogniwo?

 

2. Proszę tych, którzy grają, o podanie informacji, jak jest z ustawieniem tych gier do grania w natywnej rozdzielczości 1680x1050, oczywiście w celu uzyskania najlepszej jakości obrazu.

Z tego co się orientuję, to nie wszystkie umożliwiają ustawienie takiej rozdziałki (np. WoW ma najwyższą, jeżeli chodzi o panoramę 1440x900 (wide), a w proporcjach 3x4 1600x1200.

Jak wygląda jakość obrazu w grach, jeżeli obraz nie jest wyświetlany w natywnej rozdziałce.

 

3. Można ustawić żeby na matrycy 1680x1050, był np. wyśweitlany 1:1 obraz 1280x1024, a reszta to były czarne pasy?

 

Jeżeli giery nie obsługują takiej rozdziałki jak 1680x1050, to kupowanie 2185W m.in do grania, trochę zaczyna być wątpliwe.

Może ktoś wie, jakie z nowych tytułów, szczególnie FPS, dysponują taką rozdziałką?

 

Proszę o rozwianie wątpliwości :wink:

 

Z ostatniej chwili:

W FunTech uzyskałem informację, że podobno w tej chwili są to nowe fabrycznie monitory w oryginalnych opakowaniach, sprowadzane nie z USA, tylko z Korei - czyżby coś się zmieniło w tym temacie, czy to kolejna ściema? :unsure:

 

Dużo pytań zadałem, dlatego proszę po kolei bez przepychania się B-)

Edytowane przez kulasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już temat o 16:10 i grach ( dział gry ) - i tylko "niedorobione giery" nie obsługują trybów panoramicznych ... choć nawet w wielu z nich da się wybrnąć z problemu stosując patchery dodające panoramiczne tryby (Need For Speed Underground). W innych tytułach (z tych problematycznych) jak Doom 3 wystarczy wpis w cfg

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...