Skocz do zawartości
capone

Celeron 430 I 440

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

A kto każe kupować najszybszy model? 420 jest za 160-170 zł, FSB 333 MHz obsłuży chyba każda płyta pod Conroe, więc problemów z OC nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pierwsze spostrzeżenia.

 

Super PI 16 M:

 

Celeron D 347 @ 3.06 GHz - 17m 30.437s

Celeron 420 @ 1.60 GHz - 17m 27.610s

Sempron 3000+ S939 @ 2.40 GHz - 16m 29.422s

 

3DMark2001 (grafa 600/801):

 

Celeron D 347 @ 3.06 GHz - 16924

Celeron 420 @ 1.60 GHz - 18786

Sempron 3000+ S939 @ 2.40 GHz - 20252

 

NetBurst ośmieszony.

 

Na auto wykrywa mi 1.3 V, ustawiłem tyle ręcznie i nie ma żadnego Vdropa (ta płyta z niego słynie). Najwyraźniej proc wogóle prądu nie je.

 

Super PI 1M:

 

Celeron D 347 @ 4.60 GHz - 33.219 s

Celeron 420 @ 2.66 GHz - 28.469 s

 

A i musze dodać że cooler to lol. Jest równo o połowe niższy od tego co dają do Celeronów D. Używam właśnie tego od Celerona D bo coś chce pokręcić, a na kurduplu raczej by sie zbytnio nie dało. Póki co max 41 stopni, ale cooler chodzi na max obrotach i do tego pokojowy wiatrak, dopiero wieczorem sie wezme za wyciszanie to sie zobaczy ile wytrzyma. Na razie testuje max MHz.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzeżenia.

 

Na razie testuje max MHz.

pomecz go jeszcze troszke... bo chetnie wrzucilbym go pod Di :)... tak zeby zrobic jakis wynik... tylko nei wiem czy chce mi sie wydawac 150zl na 1 dzien testow :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No męczę w istocie.

 

QPB 1400 MHz mi nie chce wstać cokolwiek bym nie robił. Na pewno nie wina papu dla procka, bo 1350 wstaje na 1.3 V, a 1400 nie chce na 1.45 V.

Raczej nie pamięci, bo przy Celeronie D QPB533 chodziły mi Unlinked na 711 przy identycznych parametrach.

Napięcie NB daje nawet 1.56 i nic. Nie mam więcej pomysłów obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No męczę w istocie.

 

QPB 1400 MHz mi nie chce wstać cokolwiek bym nie robił. Na pewno nie wina papu dla procka, bo 1350 wstaje na 1.3 V, a 1400 nie chce na 1.45 V.

Raczej nie pamięci, bo przy Celeronie D QPB533 chodziły mi Unlinked na 711 przy identycznych parametrach.

Napięcie NB daje nawet 1.56 i nic. Nie mam więcej pomysłów obecnie.

pusc pamieci JAKNAJWOLNIEJ... (linked z jaknajmniejszym dzielnikiem) i daj 1496 QPB, 1,5v i zobacz co jest grane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kto to porządnie podkręci w końcu i zapuści pi16 ;]

tez na to czekam... ale chyba jak sie sam za to nie zabiore to nic nie zobacze...

 

chcialem zobaczyc tylko Pi1Mi Pi16M :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: Test procesora Intel Celeron 420, 430 oraz 440 Conroe-L

 

Generalnie procesor fajny, ale płyty główne są drogie niestety.

Weź daruj sobie takie testy. Egiełda już dawno straciła wiarygodność pod względem porównań AMD i INTELA. Jakbyście zrobili porównanie P II 600 MHZ i ATHLONA 64 X2 6000+ to i tak by wam lepiej wyszedł P II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź daruj sobie takie testy. Egiełda już dawno straciła wiarygodność pod względem porównań AMD i INTELA. Jakbyście zrobili porównanie P II 600 MHZ i ATHLONA 64 X2 6000+ to i tak by wam lepiej wyszedł P II.

hmm ilu ludzi tyle opinii ja odniosłem raczej przeciwne wrażenie ^_^ Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź daruj sobie takie testy. Egiełda już dawno straciła wiarygodność pod względem porównań AMD i INTELA. Jakbyście zrobili porównanie P II 600 MHZ i ATHLONA 64 X2 6000+ to i tak by wam lepiej wyszedł P II.

Tak się składa, że to ja robię te testy. I patrząc na to, a dokładniej na to: numer1, numer2, oraz numer3, nie widzę, by Intel wygrywał. Czas zdjąć klapki, które masz na oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik w dół odblokowany? (na normalnych egz nie ES)

Niestety nie i raczej bym się tutaj nie tłumaczył wczesną wersją BIOSu, gdyż na Pentium Dual Core się udawało mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Widze focus nie było problemów z wysokim FSB. Ustawiałeś strapa na 1066 czy nie było trzeba?

Bo jak nie to chyba bede musiał przetestować mojego na jakiejś innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze focus nie było problemów z wysokim FSB. Ustawiałeś strapa na 1066 czy nie było trzeba?

Bo jak nie to chyba bede musiał przetestować mojego na jakiejś innej płycie.

STRAP 1066 - Abit AB9 do wysokich FSB jest jednak trochę problematyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STRAP 1066 - Abit AB9 do wysokich FSB jest jednak trochę problematyczny.

Co znaczy problematyczny, a może inaczej, jak mimo to dało się ustawić owe 425 na procku z domyślnym 200? Czyżby jakaś opcja w biosie z pozoru mało znacząca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to,że na większosc konfiguracji e4300, e 21xx i pewnie też te celki mają fsb walla w okolicy 390-410 mhz niezaleznie od mnoznika, ustaień mem itp- za znalezienie rozwiązania wiele osób całowało by cię po nogach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, właśnie dlatego się pytam, czy była jakaś sztuczka na AB9, że udało się osiągnąć z celka 420 fsb 425, bo to samo zastosowałbym u mnie na E4300 z fsb wallem 389 jak narazie.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, właśnie dlatego się pytam, czy była jakaś sztuczka na AB9, że udało się osiągnąć z celka 420 fsb 425, bo to samo zastosowałbym u mnie na E4300 z fsb wallem 389 jak narazie.

pisałem to do focusa

 

focus_ albo mi sie wydaje albo celerony testowłeś na i945, a pentiuma na 965?

 

lol powyżej 400 fsb na 945 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

99tomcat nie chodzilo mi o to, wiadomo, że nie na 945, ale zobacz w tabelkach przy testach jak są podawane wyniki

pentiumy i celki + i945

c2d i pentium dc na i965 o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety owe 425x8 celerona 420 to nic pewnego. Testy 425x8 były robione na ES z odblokowanym mnożnikiem w dół . Wiadomo tylko, że celek 430 pociągnął te 3450 1,45V, co jest dobrym wynikiem, jednak ten nie musiał osiągać takiego fsb jak 420.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To z tego że ma jeden rdzeń, wiadomo że w większości tych testów dual core będzie szybsze.

W gierkach już tak nie odstaje, choć 512 kB cache to już jednak troche mało dla tych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...