Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie dotyczy Vcore. O/c mojego e2160 ma się tak

2.7 - Bazowe Vcore

3.0 - 1.405

3.240 - 1465

 

Przy max tj 3240, proc rozgrzewa się czasami w Orthosie do 70stopni, lecz przeważnie jest to jakieś 65-66 stopni, zastanawiam się czy takie V nie skróci jakoś drastycznie jego życia? Jeżeli temperatury są za wysokie mogę wymienić pastę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje pytanie dotyczy Vcore. O/c mojego e2160 ma się tak

2.7 - Bazowe Vcore

3.0 - 1.405

3.240 - 1465

 

Przy max tj 3240, proc rozgrzewa się czasami w Orthosie do 70stopni, lecz przeważnie jest to jakieś 65-66 stopni, zastanawiam się czy takie V nie skróci jakoś drastycznie jego życia? Jeżeli temperatury są za wysokie mogę wymienić pastę

temperatury nie sa kosmiczne a wiadomo że (prawie) nic nie rozgrzeje procka tak jak orthos wiec spokojnie nie powinno mu zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat można wywnioskować ze nie jest źle.

Ostatnio ktoś na forum sprzedawał selekty ale e2140. Ok 3.2ghz na ~1.4v za ok 140zł. Chyba user Speder. Wydaje mi się że raczej bez problemu powinna się trafic sztuka która zrobi 3GHz na ~1.4v.

Choć poczekaj na opinie kogoś kto bawi się w selekcje tych proców.

 

Może warto poczekac na E5xxx?

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo to na 99% bedzie Gigabyte P31DS3L, nie wem czy poradzi sobie z takim E5200 (chociaz powinien ;) ). Do tego mi wystarcza prawie ze celek @ 2.133GHz wiec taki PDC 3GHz na pewno bedzie stykal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od piątku goszczę w domu E2180 na Asus P5K-VM. Wielkich potrzeb nie mam, więc narazie ustawiłem na 233x10, a wszystko inne na auto. Chodzi bez zająknięcia, temperatura się nie zmieniła w żaden zauważalny sposób. (AC Freezer 7).

 

Pytanie jest takie: czy warto bawić się w zdobywanie kolejnych szczytów (zakładam, że na 266 też będzie działał, ale kto wie)? Jaki realny przyrost FPS może nastąpić po przejsciu z 2,33 na 2,66 lub 3,0GHz? W tej chwili sprawdzam tylko w WoW, gdzie i tak jest cap na 60FPS. I gra raczej nie schodzi poniżej 58 (9600GT 512MB). Ale w przyszłości pewnie będzie grane Diablo3, być może inne gry. Za dwa miesiące zmienię też monitor na taki, który wymusza 1680x1050, więc wymagania wzrosną. Stąd pytanie, jakiego rzędu różnicę w FPS notujecie u siebie po podkręceniu procka?

 

Jestem podkręcaczem niedzielnym, podkręcam swoje CPU na tyle, na ile pozwalają mi opcje "AUTO" i stabilność systemu, pod warunkiem, że nie muszę go później chłodzić azotem ani ręcznie ustawiać każdego timingu oddzielnie. Więc nie będę atakował 3GHz, jeśli w ogóle nie zauważę różnicy.

 

Może jest jakaś strona, która to ładnie i przejrzyście porównuje?

 

Dzięki, pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 2.3Ghz a 3GHz bedzie roznica (w zaleznosci od gier) od 1-2 fps do 7-8.

No jeśli tak jest w istocie, to gra całkowicie nie warta świeczki. Pomęczę dzisiaj 266x10 trochę jakimś cpu-killerem i jeśli będzie ok stabilność i temperatura, to na tym poprzestanę. Po co się zarzynać... dwurdzeniowy 2,66GHz za niecałe 200pln to i tak świetny zakup :lol2:

 

Dzięki za info :wink:

 

pozdr,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczałbym się. Pentium DC @2.66GHz <100PLN to był by dobry zakup, do tego całkiem realny ;)

Bądź co bądź możesz sprwadić dla zabawy ile proc potrafi...

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczałbym się. Pentium DC @2.66GHz <100PLN to był by dobry zakup, do tego całkiem realny ;)

Bądź co bądź możesz sprwadić dla zabawy ile proc potrafi...

A gdzie takie sprzedają za mniej niż stówę? :blink:

Co do sprawdzania ile potrafi to jasne, fajne. Ale tylko jeśli służy czemuś oprócz podgrzewaniu mieszkania :lol2:. Dla 20 fps warto, dla 4 już mniej. Ale to tylko IMHO :wink:.

 

pozdr,

M

Edytowane przez spdk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E2160 okazał się lekką padaką:

 

3015MHz - 1.46V (BIOS) - 58*C

3150MHz - 1.49V (BIOS) - 66*C

 

RealTemp z włączonym Orthos'em, priorytet - 9.

 

Czy takie napięcia przy podanych temp. będą zabójcze dla CPU? Chciałbym wycisnąć z niego jak najwięcej przy zachowaniu rozsądku.

 

Ostatecznie mógłbym wymienić procek na selekta, ale wiadomo, że potrzeba na to kasy, której niestety nie mam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E2160 okazał się lekką padaką:

 

3015MHz - 1.46V (BIOS) - 58*C

3150MHz - 1.49V (BIOS) - 66*C

 

RealTemp z włączonym Orthos'em, priorytet - 9.

 

Czy takie napięcia przy podanych temp. będą zabójcze dla CPU? Chciałbym wycisnąć z niego jak najwięcej przy zachowaniu rozsądku.

 

Ostatecznie mógłbym wymienić procek na selekta, ale wiadomo, że potrzeba na to kasy, której niestety nie mam. :P

poczytałeś chociaz ostatnią strone topicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak ale nawet wysokie napięcie przy zimnym układzie może zaszkodzić. 1,49 jak dla mnie to za dużo na codzień (pobór prądy wydzielanie ciepła a co za tym idzie głośność) ale przy tych temp powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak ale nawet wysokie napięcie przy zimnym układzie może zaszkodzić. 1,49 jak dla mnie to za dużo na codzień (pobór prądy wydzielanie ciepła a co za tym idzie głośność) ale przy tych temp powinno być ok.

...a no właśnie, jest wielka różnica między 1.325V a 1.49V? (niektóry straszą rachunkami za prąd - o to kaman)

 

Na marginesie - 1.49V ustawione w BIOS'ie, to u mnie w rzeczywistości 1.46V (mierzone miernikiem). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a no właśnie, jest wielka różnica między 1.325V a 1.49V? (niektóry straszą rachunkami za prąd - o to kaman)

 

Na marginesie - 1.49V ustawione w BIOS'ie, to u mnie w rzeczywistości 1.46V (mierzone miernikiem). :D

procek potrzebuje prądu o natężeniu około 30-35A więc policz sam. U mnie ustawione w biosie 1,375V daje miernikowe 1,288V

Rachunek.. różnice nie są duże ale jak komp chodzi dużo to wiadomo że pójdzie troche mniej prądu. Zależy na co stawiasz na oszczędnośc na wydajnosc na cisze czy moze jeszcze na jakieś wewnętrzne odczucia o tym jak procek jest taktowany lub jakie napięcie przyjmuje. Znajdź złoty środek i zdecyduj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byście ciekawego powiedzieli na temat E2200? kupiłem go na początku, bo nie miałem zamiaru na OC, ale mnie teraz naszło i niedługo sprawię sobie karakorum i mc350 . płytka p31 ds3l. będzie to mój pierwszy raz z OC i się trochę boję co do napięć - ile wyciągnę bez zmiany? ile ustawić FSB tak na początek? nie bijcie :-D będę to robił 1szy raz, chcę mieć pewność co do wszystkiego ;-) ramy goodram 2x1024 800 cl6

Edytowane przez kronox55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam E2180 i bez zmiany napiecia smiga 3G

a jesli moge spytac... jak poradziles sobie w biosie z ramami? mam mushkiny ddr2 i one juz przy zmianie procka na 233 zmieniaja sie z 800 na 960... obizajac je recznie moge dac na 3,33 ale wtedy wychodzi mi 766... przy zostaniu na 4.0 wlasnie podbijaja na 960.

 

moj konfig:

plyta: gigabyte ga-p31-ds3l

proc: pentuim doual core e2180

grafa: gigabyte hd 4850

ramy: mushkin 2x 1gb 800mhz

zasilka: chieftec 450W

 

jestem nowy zupelnie w oc... tak wiec bylbym wdzieczny za linki do tematu... najlepiej od podstaw...

szukalem ale wpisujac "podkrecanie procesora" za wiele konkretow nie znalazlem :P

z gory dzieki wszystkim za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli moge spytac... jak poradziles sobie w biosie z ramami? mam mushkiny ddr2 i one juz przy zmianie procka na 233 zmieniaja sie z 800 na 960... obizajac je recznie moge dac na 3,33 ale wtedy wychodzi mi 766... przy zostaniu na 4.0 wlasnie podbijaja na 960.

Jeśli nie "grasz" w PI to i tak nie odczujesz różnicy mieczy 766 a 800MHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne przypadłości z cpu, na 1.4V orthosa przechodzi ładnie pięknie, ale są resety jak gram, na 1.43 już tyc resetów nie było, cpu był tak ustawiony dłuższy czas, ale ostatnio coś zaczęło się sypać i były resety, bsody (realtek hd audio, nv4_disp itp). Nie wiem co jest grane ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że mój cpu się 'zepsuł', mam ciągle bsody przy o/c w grach, nawet jak pamięci 1:1 (na 800MHz).

 

Mane

 

Po ilu h orthos się zatrzymuje?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...