Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

no to mu się powinien "rzemyk" poluzowac na te magiczne 1066 w końcu... Szarpaj pan panie Sector :twisted: poćwicz gościa niech pokaże bo mnie na razie hamują wyniki tych cepów to i siedzę na mobajlu (po bselmodzie zresztą - ukłon ) :twisted: jak na razie nie pędzę za tymi Intelkami bo widzę mordęgę u Was panowie :( i mi szkoda, że co rewizja to gorzej krętliwe ...

 

Cieszę się, że Sector przyniósł ciekawe wieści z frontu.. oby więcej takich.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mu się powinien "rzemyk" poluzowac na te magiczne 1066 w końcu... Szarpaj pan panie Sector :twisted: poćwicz gościa niech pokaże bo mnie na razie hamują wyniki tych cepów to i siedzę na mobajlu (po bselmodzie zresztą - ukłon ) :twisted: jak na razie nie pędzę za tymi Intelkami bo widzę mordęgę u Was panowie :( i mi szkoda, że co rewizja to gorzej krętliwe ...

 

Cieszę się, że Sector przyniósł ciekawe wieści z frontu.. oby więcej takich.

 

Pozdrawiam.

 

KAzdy ma to na co go stac... Mam e2140 i latwo mu nie odpuszcze...

 

Mod 333 Pojdzie a potem to wrzuce mu troche Di moze od zimna pojdzie wyzej...a potem... to sprzedam ****** censored @ sansaba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow Double... :mur: :mur:

 

Ale widze ze tylko ja tu testuje... B-) B-) B-) <_<

 

NO to

 

MOD 333 DONE

 

Co z tego wyszlo...??

 

Gow*& :lol: ... mod dziala ale nic nie dal mi z FSB :)... kompletnie ani 1 MHz wiecej...

 

Zaraz utwoorze temat o modach i tam beda wszlekie zdjecia...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, brawo za udane mody B-) Szkoda tylko, że to bezskuteczne, a mogłoby być tak pięknie... Miałem dziś szarpnąć się na lakiera za 19zł (!), ale widzę, że to bez celu :?

 

Chyba trzeba się pogodzić z wallem :angry: Widocznie Intel coś tam zrobił, że te procki mają opory przy FSB na poziomie >200% nominalnego :mad:

 

Przez chwilę podejrzewałem mojego poczciwego Fortrona, ale z kartą na PCI nic się nie zmienia...

 

BTW: Mimo to, 8x415 w moim przypadku jest satysfakcjonujace, wydajność i tak jest na poziomie :) Wiadomo, że chciałoby się więcej :wink:

 

BTW2: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=205113 ten link daje sporo do myślenia. Widocznie im mniejsza temp, procesor może wyższe FSB osiągać :wink: I pocieszające jest to, że ten wynik jest na mobo "prawie" jak moja B-) Muszę jeszcze pokombinować z tym moim stabilnym 6x430, może coś da się zrobić...

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jedno pytanko. Jak podkrece moj procesor E3160 na 3303MHz to dlaczego w win podczas sluchania muzyki / worda . internetu nie pracuje z taka szybkoscia ale zmniejsza ja do 1200/1800. Wiem ze to zalezy od aplikacji i akurat w danym czasie nie potrzebuje wiecej wiec go przestawia ale czy da sie to wylaczyc? Jezeli w biosie to jaka jest nazwa tej funkcji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jedno pytanko. Jak podkrece moj procesor E3160 na 3303MHz to dlaczego w win podczas sluchania muzyki / worda . internetu nie pracuje z taka szybkoscia ale zmniejsza ja do 1200/1800. Wiem ze to zalezy od aplikacji i akurat w danym czasie nie potrzebuje wiecej wiec go przestawia ale czy da sie to wylaczyc? Jezeli w biosie to jaka jest nazwa tej funkcji ??

Czasami takie informacje można znaleźć w instrukcji do płyty. Wiem, nie wpadłeś na to.. .ale może słyszałeś o google?

 

EIST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dorwałem E2160 i E2140 - E2140 max co zabootował to FSB350 i wiecej nic - nawet go do quada wrzuciłem strap 1066 i nic więcej :(

 

E2160 też nie rewelacja 3.2G/1.45V nie jest stabilne w orthosie i do tego tempy ponad 80st.C :( gdy mój starszy E2160 robi 3.3G/1.42V przy tempach 67st.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca dostałem w Proline w Poznaniu (na Ratajczaka, bo 2 oddziały mają), w magazynie mieli - nie wiem ile to czeka po produkcji, bo na naklejce pisało, że pakowany był dopiero pod koniec kwietnia.

 

@Raptor - czym chłodziłeś ten procesor z linka, a czym ten świeży E2160 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dorwałem E2160 i E2140 - E2140 max co zabootował to FSB350 i wiecej nic - nawet go do quada wrzuciłem strap 1066 i nic więcej :(

 

E2160 też nie rewelacja 3.2G/1.45V nie jest stabilne w orthosie i do tego tempy ponad 80st.C :( gdy mój starszy E2160 robi 3.3G/1.42V przy tempach 67st.C

dzieki ze uprzedziles mnie... bo chcialem jeszcze kupic E2160... ale jak mam sie znow meczyc z nim to ja dziekuje...

 

wychodzi na to ze moj procesorek jest OK :) a nastepny krok to E6420... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - jakim programem mierzyć temperatury procesora (i jajek), bo co chwila slyszę, że Everest się nie nadaje, Speedfan się nie nadaje. Więc który daje wyniki najbardziej zbliżone do naturalnych ?

 

PS Ściągnąłem CoreTemp 0,94 mam nadzieję, że wystarczy.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro gość ma E2160 po 200zł :blink: :blink:

 

Ja już kupiłem B-) Jeszcze tylko muszę się z nim skontaktować :D

Napisz jak tam z realizacja !!!!!! bo jestem BARDZO CIEKAWY !!!!

 

Masz konto w MBanku??:]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważny jesteś.

dokładnie, sam wczoraj wieczorem miałem dylemat czy brać...

no cóż może zwaliłem może i nie

 

Jak to z tym E2160? im starszy tym lepsze o/c? - pytam bo chce się w taki zaopatrzeć + płyta msi p35 neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E2140 jest z drugiego tygodnia tego roku, no i wyszło na to, że 2007 też się kręci :D

 

Zobaczymy zobaczymy co będzie z tym E2160. Zawsze jest możliwość zgłoszenia sprawy na policje i nadzieja na odszkodowanie z Allegro. Ja tam nie odpuszcze jka gość to będzie oszust :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z E2140 sprawa czasem nie wygląda zbyt różowo. Ja trafiłem dwie sztuki co miały fsb wall_a strasznego. Jedna nie chce zrobić 3Ghz ;( 29xx Mhz to max (niezależnie od napięcia, nawet dając mniejszy mnożnik i większe fsb po przekroczeniu "magicznej granicy" proc nie wstaje). A teraz najlepsze, drugą sztuke jaką miałem nie chciała zrobić nawet 2600mhz!! To już sie nazywa wielki niefart. Słabsza sztuka poszła do zestawu dla znajomego co i tak nie będzie krecił. Ten idący 2,9x Ghz został narazie u mnie. Więc nie płaczcie zawsze można trafić na bardziej kupsztalowatą sztuke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E2140 jest z drugiego tygodnia tego roku, no i wyszło na to, że 2007 też się kręci :D

 

Zobaczymy zobaczymy co będzie z tym E2160. Zawsze jest możliwość zgłoszenia sprawy na policje i nadzieja na odszkodowanie z Allegro. Ja tam nie odpuszcze jka gość to będzie oszust :wink:

MOj z pierwszego tygodnia 2007 roku tak samo ladnie sie kreci i nie nazekam 3200Mhz na codzien :)

 

ZobaczyMY - sector tez zalicytowal :) (odpisal ci koles albo gadales z nim??)

 

Więc nie płaczcie zawsze można trafić na bardziej kupsztalowatą sztuke ;)

No wlasnie nie ma co nazekac :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie baw się w tego z allegro tylko wbijaj na Rzeszów albo Krosno i sobie coś ukop .. w sumie jesli mieszkasz w Rymanowie a nie studiujesz jeszcze w Rz-owie to lepiej z Krosna ciągać cepa bo przynajmniej możesz wymieniać jak nie spełni oczekiwań ... na ile się sprzedawcy zgodzą ale znam jedną spoko firmę jak coś. Tylko szczerze to nie wiem jak z cenami w Krośnie to wygląda bo dawno nie łaziłem po tych przybytkach ....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem jak narazie z jednym gościem co kupił też tego E. Ma ogromne wątpliwości, nie on jeden...

A Moze wybierzemy sie odebrac osobiscie :)? :lol2: Ja jestem nawet Za :) Lubie takie "wycieczki krajoznawcze"... Zreszta moglbym mu wplacic ale chyba wole dolozyc 40zl do biletu i zrobic mala wycieczke :) i przy okazji sie poznamy :P

 

A Odpisal ci cos koles albo dodzwoniles sie??

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro: Sprawa wygląda tak, że dostałem maila od pewnego użytkownika który mnie ostrzegł przed tym Sprzedającym, że to oszust!!! Dobrze, że nie przelałem B-) Sprawa jest już zgłoszona do Allegro.

 

Gość nie odbiera telefonu, nie odpowiada na sms-y, więc sprawa jest oczywista...

 

W Krośnie widziałem w cenniku pewnego sklepu z ul. Lwowskiej (:wink: ) E2160 za 349zł, trochę za dużo, bo w cenniku pewnego rzeszowskiego sklepu z Rejtana ( :wink: ) jest E2160 za 324zł. Zaraz zadzwonie i zapytam się czy mają na sklepie B-)

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz .... wydasz 20 zeta na dojazd do Rzeszowa więc nie wiem czy to takie opłacalne ...

 

Wbij się na guzikówkę w Krosnie jeszcze do sklepu w tym "kwadraciaku" osiedlowym ... netcom czy jak mu tam było .... jak pogadasz z gośćmi to oni tez mogą pokazać co potrafią konkretne sztuki więc wiesz ... młodzi entuzjaści OC w sklepie do tego sa włascicielami więc spoko można z nimi porozmawiać... no potrafią cuda wianki z padnietym biosem .. kiedyś o tym pisałem jak mi wskrzesili płytę z wlutowanym AMI...

 

Tak czy inaczej zacząłem ot a teraz kończe .... na tym sklepie przy Lwowskiej Krosno się nie kończy na szczęście ... raczje nie polecam sklepiku przy ul. Pawła z Krosna oraz tego śmiesznego przy moście na Lubatówce na Czajkowskiego chociaż zależy jak się dogadasz z nimi.

 

BTW. : Przyjdzie na gwarkę albo wymienić bo nie spełni oczekiwań ten cepik i będziesz ganiał przeszło 60 km do Rzeszowa... zastanów się dwa razy czy taka oszczędność rzędu 25 pln w zakupie się opłaca ... Z doświadczenia wiem, że ten typ oszczędzania to tylko wydatki ale zrobisz jak zechcesz :twisted:

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...