Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

temat rzeka, a mojego procesora to juz nie widzialem w ostatnich postach, dlatego sprobuje zapytac:)

 

mam:

E2140 aktualnie 16000MHz 65nm

Gigabyte 965P-DS3

chlodzenie : Pentagram Freezone HP-120 AlCu

 

czy ktos moglby mi napisac jakies optymalne podkrecenie (nie musi byc max) ?

o ile praca w XP by mi wystarczyl, to potrzebuje w grach ciut wiecej, a podobno grzech nie podkrecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, że 16000mhz Ci nie starcza xD

zero to zero, czyli nic:)

Poszukaj jakiegoś FAQ na temat podkręcania. Pytanie czy masz odpowiedni zasilacz.

chetnie, tylko prosilbym do jakiegos linka lub po prostu napisac co jak poustawiac:)

zasilacz mam polecana kiedys delte;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od jakiegos roku E2160 chodził u mnie na 3.0ghz bez zmiany napięcia, na płycie p31-ds3l.

Parę dni temu, gdy resnąłem kompa, procesor zaczął chodzić na 1.8 (czyli standard).

I tu się zaczyna mój problem, ponieważ zmieniając fsb nie mogę w ogóle go przetakować na wcześniejsze 3.0ghz(ogólnie żadne fsb na niego nie działa).

Działa na niego tylko zmiana mnożnika. Czy to już jest kres tego proczeszora w sprawach o/c? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam procka e2160+chlodzenie woda. na Abicie IP35-e wykrecilem 9*360 co dalo 3.2 GHz przy napieciu 1.4V, i tak uzywalem go sobie przez prawie rok bez zadnych bledow. temperaturki w lecie 30/45, w zimie 20/45. RAMki mialem ustawione by SPD.

pod choinke kupilem sobie plyte Abit AB9 QuadGT i mialem chrapke na wieksze OC niz 80% jednak uzyskalem ten sam rezultat tylko nizsze napiecie - everest pokazuje 1.35. da rade wyciagnac cos wiecej z tego sprzetu? :P podbijac napiecie?

 

edit:

napiecie ustawilem jednak na 1.4V bo przy 1.35V orthos powodowal blue screena po ok. 10 minutach. na 1.4 leci juz 3 godzina i nie ma problemu. temp procka 45-50 stopni.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

P.S. na o/c znam sie raczej slabo :P

Edytowane przez sagi6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam procka e2160+chlodzenie woda. na Abicie IP35-e wykrecilem 9*360 co dalo 3.2 GHz przy napieciu 1.4V, i tak uzywalem go sobie przez prawie rok bez zadnych bledow. temperaturki w lecie 30/45, w zimie 20/45. RAMki mialem ustawione by SPD.

pod choinke kupilem sobie plyte Abit AB9 QuadGT i mialem chrapke na wieksze OC niz 80% jednak uzyskalem ten sam rezultat tylko nizsze napiecie - everest pokazuje 1.35. da rade wyciagnac cos wiecej z tego sprzetu? :P podbijac napiecie?

Podbijaj napięcie do 1.45 na codzień do testów 1.5-1.55v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie 1.40 - FSB 360 MHz - orthos po 4 godzinach wszystko ok

napięcie 1.40 - FSB 380 MHz - komputer nic nie ładuje, ciemny ekran, jakby w ogóle nie chciał ruszyć

napięcie 1.45 - FSB 380 MHz - komputer wstaje normalnie, orthos po 10 minutach rzuca blue screena.

 

znaczy to ze wiecej niz 360 MHz (ew. 370) z procka nie wyciagne? :(

Edytowane przez sagi6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadając dobre chłodzenie można by lecieć delikatnie dalej z vcore i FSB.

Patrz ile V pokazuje ci cpu-z przy włączonym Orthosie, staraj się nie przekroczyc tam 1.5V.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z pokazuje dziwnie bo 'Core Voltage' ma wartosc 1.048 (przy włączonym i wyłączonym orthosie), czasem 1.040

natomiast everest: 'napiecie rdzenia procesora' skacze miedzy 1.37 a 1.40.

uguru podobnie jak everest: 'CPU core' skacze miedzy 1.37 a 1.40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem E2160, SLA8Z 2005 rocznik http://allegro.pl/item555885626_pentium_du...che_lga775.html jesli ktos zainteresowany.

 

Relecje zdam za chwile ;)

 

Zeby nie byc goloslownym,

Proc tak jak powyzej SLA8Z, 05' Malay, Rev M0, Family 6, Model F, stepping D, ext. family 6, ext. model F

 

 

333x9 , orthos 15min stable i lece dalej ;) Napiecie 1.280 CPU-Z, tempki ~52 orthos, Boxowy cooler ale nie od E2160 tylko E4300 z miedziana podstawka + AS5

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świadomie kopiuję posta z tematu o płycie Abit IP35. Nie każdy czyta tematy o płycie a problem dotyczy procesora:

 

Przeszukałem wyszukiwarką temat i nie znalazłem podobnego problemu. Mój problem miał dwa etapy:

1. Po skoku napięcia komputer zatrzymywał się na etapie postu. Procesor jak by nie uruchamiał drugiego rdzenia, przynajmniej w poście tak było napisane tzn 1 CPU a nie 2 CPU. Reszta zapisów była ok ale komp wisiał. Reset biosu zworką nie pomaga. Wyjęcie baterii biosu pomagało i komputer uruchamiał się w pełni sprawny, ale tylko do kolejnego uruchomienia po którym znowu musiałem wyjąć baterię biosu. Zrobiłem aktualizację biosu na najnowszy i problemy zniknęły.

2. Komputer był włączony. Monitor się wyłączył. Po resecie pojawiła się podobna sytuacja jak w pierwszym etapie parę miesięcy wcześniej. Tym razem nic nie pomagało w tym wyjęcie baterii. Następnego ranka komp wstał jak gdyby nigdy nic. Po resecie nie podniósł się jednak.

W czym może być problem? Podejrzewam płytę (ostatnio bios pomógł, nowszego nie ma) lub procesor. W poście zawiesza się podczas wyświetlania pamięci a dokładnie: Memory ... i to wszystko. Czyżbym mógł dołożyć do problemów również pamięci?

 

Pozdrawiam

crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dorwałem E2140, na razie śmiga jak w ustawieniach z siga, tyle że mam z nim pewien problem, wersja na L2 no i temp są dosyć zabójcze, myślałem że z karakorum'em będzie o wiele lepiej a tu przy zamkniętej budzie orthos 61 stopni dochodzi (przyznam buda nie wentylowana, stara nawet nie ma miejsca na wentyl na tylnej ściance :P), z drugiej strony słyszałem że L2 się dosyć grzeją i już w sumie nie wiem czy te temp są dobre czy nie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dorwałem E2140, na razie śmiga jak w ustawieniach z siga, tyle że mam z nim pewien problem, wersja na L2 no i temp są dosyć zabójcze, myślałem że z karakorum'em będzie o wiele lepiej a tu przy zamkniętej budzie orthos 61 stopni dochodzi (przyznam buda nie wentylowana, stara nawet nie ma miejsca na wentyl na tylnej ściance :P), z drugiej strony słyszałem że L2 się dosyć grzeją i już w sumie nie wiem czy te temp są dobre czy nie. :P

temperatury są w normie. to jest w końcu 65nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury są w normie. to jest w końcu 65nm :)

 

No tak, ale ostatnio ktoś pisał że na M0 na 3GHz ma 40 stopni po kilku h orthosa (tyle ze 2 wentyle na chłodzeniu no i trochę inne chłodzonko :P)

 

W sumie teraz te 61 w otwartej budzie już a w zamknietej +2/3 ;/ ogólnie lipa tyle że według core tempa tj. max ma 100 a nie jak M0 85... co nie zmienia faktu iż jutro zdejmę chyba te chłodzenie i jeszcze raz pasty nałożę chyba :S

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania na plycie Abit ip-35e procesora PDC e2160 wpadło mi nowe chłodzenie. Normalnie chodzil na 3.2 na V=1.33. Ale chcialem zobaczyc jak wysoko sie podkreci, i :

 

Dołączona grafika

 

Tyle poszedl, wiecej nie prubowałem. Tylko ze stabilny tylko w windowsie, orthos juz resetuje kompa. Ale to tak teścik tylko z ciekawości... :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam E2160 i Gigabyte 965p-s3.

 

E2160 podkręcony do 2,8ghz

 

Do niedawna wszystko było ok.

 

Niestety ostatnio zauważyłem, że BIOS sobie a rzeczywistość sobie.

 

Pomimo odpowiednich ustawień w BIOS procek pracuje z nominalnym taktowaniem, a pamięci nawet poniżej.

 

FSB procesora 200 MHz w BIOSie ustawione 312MHz.

Pamięci pracują 300 MHz w BIOSie ustawione 830MHz.

 

Procka nie da się podkręcić nawet przy pomocy clockgena czy setfsb.

 

Wie ktoś o co chodzi?

Co nawaliło? Płyta, procesor a może pamięci? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A updatowales bios w tym czasie ? Bo w sumie jedyne wytlumaczeni jakie przychodzi mi na mysl , ze plyta resetuje ci ustawienie do defaultu wykrywajac jakis oc failure.

Wymieniłem pamięci włożyłem do innych banków i pomogło.

Potem będę sprawdzał co dokładnie zawiniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...