Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, planuje zrobić raid 0 ale mam dylemat z wyborem dysków. Zależy mi na wyborze szybkich ale zarówno wmiare cichych dysków. Raid będzie wykorzystywany głównie do pracy z duzymi plikami rzedu kilku GB ale takze z dużą ilością małych plików(wyszukiwanie). Co do pojemności pojedynczego dysku wybierał bym pomiedzy 160gb a 320gb.

Edytowane przez glock18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, planuje zrobić raid 0 ale mam dylemat z wyborem dysków. Zależy mi na wyborze szybkich ale zarówno wmiare cichych dysków. Raid będzie wykorzystywany głównie do pracy z duzymi plikami rzedu kilku GB ale takze z dużą ilością małych plików(wyszukiwanie). Co do pojemności pojedynczego dysku wybierał bym pomiedzy 160gb a 320gb.

 

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że najlepiej do RAID 0 nadają się teraz dyski Hitachi te 320GB 16Mb cachu.

Są cichutkie i mają najszybszy czas dostępu z dysków nie licze raptorów, które są głośne i mają 10k obr.

Masz topic o Hitachi 320Gb i 500Gb nowej wersji na forum i tak są wyniki RAID 0.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc zakochanym w innej marce by przy zdrowym rozsadku wybrac teraz inny dysk niz hitachi. Zdroworozsadkowe myslenie podpowiada mi, ze ibm bedzie najlepszy. Najszybszy no i pewnie najmniej zawodny.. A w raid tez sie raczej najlepiej spisza, bo juz czytam takie wypowiedzi po raz krotny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat z moim pytaniem, jezeli NIE zalezy mi na pojemnosci dyskow, a jedynie na wydajnosci tzn, szybkim starcie systemu, szybkosci odpalanych programow itd. bez jakis szalenst czyli czestego przezucania danych to w co lepiej zainwestowac 2x Hitachi czy moze jednego raptorka 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dyski Hitachi 320gb.

Proszę o poradę w podziale raid na partycje:

5gb - windows (klaster 16kb)

20gb - linux

30gb - programy, moje dokumenty (swap? - stały zdefragmentowany) (klaster 16kb)

150gb - gry (klaster 8kb)

200gb - śmietnik1 (klaster 8kb)

235gb - śmietnik2 (klaster 8kb)

Wszystkie partycje (oprócz linux :) ) bedą na ntfs? Nie wiem czy dobrze dobrałem wielkość klastra do wielkości i wydajności partycji.

Zastanawiam się nad specjalną partycją dla pliku wymiany.

Interesuje mnie także ustawienie wartości opcji stripe w kontrolerze dla RAID . Podobno dla stacji roboczej zalecane jest 128kb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania, jak ustawić partycje aby było najwydajniej.

Tyle że ja posiadam, jak w sygnaturce, 2x 160GBarracuda RAID0.

Aktualnie mam tak:

(C:) 19,5GB (NTFS) - system XP

(E:) 1,5GB (FAT) - plik wymiany

(F:) 136GB (NTFS) - gry, torrent itp

(G:) 140GB (NTFS) - dane

 

Z góry dziękuje za porade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do poprzedniego pytania - tak dla innych na przyszłość.

Nikt nie wspomniał, że RAID działa z prędkością najwolniejszego dysku i będzie dwu krotnością pojemności najmniejszego z nich.

Dlatego należy brać dwa takie same (co nie znaczy, ze będą mieć identyczne wyniki oczywiście).

Ważnym szczegółem przy pytaniach tego typu jest ile zamierzasz na dysk wydać i w jakim przedziale cenowym.

Tutaj jest przeprowadzony test sporej ilości dysków (oczywiście zależy jaki egzemplarz się trafi, ale średnia wychodzi mniej więcej tak): http://www.nvision.pl/_plugins/content/con...?content.151.34

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...