Skocz do zawartości
ath

Geforce 8500 Gt / Ge / Gte

Rekomendowane odpowiedzi

Ani słychu i naszych kolegach ;/

szpaku kiedy w końcu zdasz relacje ? Znowu film oglądałeś na TVN

 

Moze grafika to calkowita padaka :banana: i wstyd pisac co sie kupilo :mrgreen:

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padaka to ta karta nie jest wczoraj byla burza w Szczecinie i siup znikl net az do dzi do 12 zajebisty dostawca jak nic :-)

 

Wracajac do karty to tak wynik w 3DMarku05 to 5788pkt

 

Co do gier to na standardowych taktowaniach STALKER na max detalach razem z full cienieami ale bez AA i ANIZO chodzi płynnie a na Galaxy 7300GT 128MB DDR3 ZALMAN to se moglem medium i to ledwo ledwo ustawic wiec roznica jest spora. Tak samo w Medieval Total War 2 tam tez karta zachowuje sie o niebo lepiej niz 7300GT. NFS:Carbon w tej grze tak samo czyli lepiej niz 73GT.

 

Teraz muki co do sterow NV ktore sa ciach!o...... mi pokazuja ze karta ma 512MB Vram a ma 256MB jak wiadomo. Zadne 3DMarki nie rozpoznuja wlasciwiwie karty wiec to tez jest muka.

 

Wine za slaba wydajnosc w Call of Duty 2 ponosza sterowniki bo nie wiedze innego powodu takiego zachowania karty skoro w innych grach karta smiga lepiej niz 7300GT 500/1400MHz.

 

Poniewaz mam ciagle problemy z netem raz jest raz go nie ma to nie miejcie do mnie pretensji. Zreszta mam zaliczenia na uczelni i musze tez sie uczyc. Pozdro dla Was wszystkich

 

P.S. OC jeszcze nie probowalem bo zaden program nie wykrywa karty poprawnie jedynie ntune od NV

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. OC jeszcze nie probowalem bo zaden program nie wykrywa karty poprawnie jedynie ntune od NV

Sprawdz ATITool. :]

Przetestuj ja tez na swoim sempie, bo chyba nikt do c2d nie kupi takiej karty. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja bede testowac wlasnie na moim sempronie64 z tym ze procek bedzie pracowac podczas testow na 2.4GHz. Własnie sprawdziłem do ilu stopni sie nagrzewa GPU podczas obciażenia tym kudłatym kwadratem w ATITool wiec w IDLE jest 45 stopni a po okolo 20 minutach wygrzewania stabilne 64 stopnie.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam OC rdzenia dojechalem z 600MHz do 730MHz i jade dalej ciekawe kiedy pojawia sie artefakty :-)

 

UPDATE przeczytaj to !!!

 

Więc tak dojechalem do 770MHz 3DMark06 przeszedl test bez artów, wiec dalem ten kudłaty sześcian z ATIToola a tam ciach i zwiecha kompa.

 

Przy 760MHz zwiech juz nie ma ale jak dam wykrywanie artefaktów to jak temperatura rdzenia dochodzi do swojego max. czyli 66 stopni to wtedy szybko zaczynaja sie pojawiac artefakty.

 

740MHz uwarzam za stabilne taktowanie bez artefaktów choć i tak bede musial sprawdzic w jakiejs grze poprostu grajac sobie miło sporo czasu mysle ze NFS:Carbon bedzie do tego dobry.

 

Powtarzam 740MHz bez artefaktów

 

Dałem jeszcze tak z ciekawości 780MHz na rdzeniu odpaliłem 3dMark06 pierwszy test czyli ten return to costam i jazda pierwszy loop ok ale drugi juz nie odrazy pojawil sie jeden wielki art cos jak słońce w HDR-e i zwiecha.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co warta wymiany z 7600GS 128MB 600/1600 ?? ;] kusi mnie strasznie ten palit....

na podstawie testu z in4 (imo 8500GE) wnioskuje, ze ta zmiana nie ma sensu - no chyba, ze bez doplaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Sprawdzam OC rdzenia dojechalem z 600MHz do 730MHz i jade dalej ciekawe kiedy pojawia sie artefakty :-)

 

update 750MHZ

No no ładnie :) , czyli jak na standardowym napięciu tyle robi to po vmodzie zrobi pewnie z 900 a nawet 1GBz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Kurde.. jeśli ona ma 5.8k na takim sempie ja mam 2.6GHz i mocne OC bo 860\920 na 7300GT i mam 6.6k ;] To jest już fajna karcioszka za 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. jeśli ona ma 5.8k na takim sempie ja mam 2.6GHz i mocne OC bo 860\920 na 7300GT i mam 6.6k ;] To jest już fajna karcioszka za 300zł

Co sie podniecacie 3dmarkiem, przecierz 'w niego' sie nie gra :P

 

Jak faktycznie to tylko kwestia sterow/engine ze slaba wydajnoscia w np. CoD, to i tak nie zmienia faktu ze dopoki tego nie poprawia (o ile wogole sie da) to ja bym jej nie kupowal nawet bez doplaty ... spojrzcie chociaz na temperature - glosne chlodzenie i wysoka temp - jak dla mnie bez sensu zmieniac z dobrego 73/76 na karte ktora potrzebuje duzo mhz zeby byla znosna :)

 

Dozbierajcie lepiej do 8600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. jeśli ona ma 5.8k na takim sempie ja mam 2.6GHz i mocne OC bo 860\920 na 7300GT i mam 6.6k ;] To jest już fajna karcioszka za 300zł

CPU w 05 PRAWIE NIC NIE DAJE (jeśli mówimy o kartach mającej taką wydajność jak 7300/8500/7600). Co innego w przypadku mocniejszych kart, róznicy może wynieść nawet 1k pkt. Za 300 zł to ja mam 7600GS 256MB, który zmiata to 8500GT zarówno w grach jak i markach...

 

Wole moje 7300GT, które robi ~7k pkt w smarku 05 na taktach codziennych ;]

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU w 05 PRAWIE NIC NIE DAJE (jeśli mówimy o kartach mającej taką wydajność jak 7300/8500/7600). Co innego w przypadku mocniejszych kart, róznicy może wynieść nawet 1k pkt. Za 300 zł to ja mam 7600GS 256MB, który zmiata to 8500GT zarówno w grach jak i markach...

 

Wole moje 7300GT, które robi ~7k pkt w smarku 05 na taktach codziennych ;]

jakie takty masz na "co dzień" ?

 

Troche sie pobawiłem w OC no i pisze co osiagnelem:

 

Procesor Sempron64 2800+ @ 1600MHz nie podkrecony ani o ciutke

 

Karta Palit 8500GT 256MB DDR3 SONIC taktowanie rdzeń 740MHz / pamięć 750(1500)MHz

 

http://www.techworks.pl/21szpak/3dmark05.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21szpak siema. Wiesz co coś mi się nie chce wierzyć że na swoim konfigu możesz pograć z STALKERA na max detalach. Masz tak jak ja 1Gb ramu i wiem że to jest niewystarczające do tej gry. W dodatku Twoje pamięci chyba nie generują przepustowości 9300MB/s? a Sempron to nie demon prędkości co? Więc te bajeczki że STALKER na MAX z cieniami to możesz sobie komu innemu opowiadać. Nie podważam tutaj autorytetu 8500GT bo sam do końca nie wiem czego to jest wina że ta karta nie umie pokazać co potrafi.

 

Pozdro 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto czego to wina ? Procesu kastracji NV :D

 

A tak powaznie stalker to nowa gra i moze potrafi korzystac z unified shaders, co przeklada sie na wydajnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie takty masz na "co dzień" ?

 

Troche sie pobawiłem w OC no i pisze co osiagnelem:

 

Procesor Sempron64 2800+ @ 1600MHz nie podkrecony ani o ciutke

 

Karta Palit 8500GT 256MB DDR3 SONIC taktowanie rdzeń 740MHz / pamięć 750(1500)MHz

 

http://www.techworks.pl/21szpak/3dmark05.JPG

800(740)/1680 ;)

 

Mógłbyś zrobić porównanie non oc VS oc w tych samych warunkach (takty proca itd) ? ;] Chciałbym zobaczyć przyrost % pkt po oc ;)

 

Próbowałeś kręcić RT v2.01 ? ;] Tam przy okazji możesz sprawdzić taktowania Unified Shaders :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. Nie podważam tutaj autorytetu 8500GT ..

Nie najszczęśliwsze określenie żeby karta miala autorytet - nawet jakby mówić o 8800gtx ultra xD

ps. Też gralem na max ( póki nie wywalilem tej pozycji z dysku w złości ) 20-30 fps czasami mniej czasami więcej na 76@600/1540 da sie [;

ps2. sory że Cię znowu poprawiam [;

max mówisz... ale jak powiesz że masz 1GB ram to będzie to śmieszne.

1gb + 512 mb + 256 mb na nforce4 i sempie @2,7Ghz

Wieć co Twoja o niższych taktowaniach spokojnie robi 20-30fps??

Czasami więcej czasami mniej ale genralnie bylo to w miarę grywalne [;

Nie ma sie o co kłócić - poza paroma fajerwerkami gra jest trup jak to określił jeden z największych fanów tej pozycji CarsonPoland w swoim sigu - i ja sie podpisuje czterema łapkami. Koniec OT :P

Razan_r - nie irytuj się tak [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie szkodzi że mnie poprawiasz. Autorytet- wiem używa się w przypdaku ludzi ale tutaj mi to okreslenie najbardziej pasowało. Grałeś na max mówisz... ale jak powiesz że masz 1GB ram to będzie to śmieszne. Ja na swoim 7600Gs 730/1720 nie moge pograć na max więc wybacz, coś tu musi być nie tak.

 

Edit. Okej okej tekstury Ci wczytuje... ale widać nie umiesz czytać postów do końca. Po co napisałem że na swoim 7600 730/1720 nie moge pograć na gull bo jak przesunę wszystkie suwaki w prawo dam cienie na max bez wygładź i filtruj poprostu mam poniżej 15 FPS jak stoje w miejscu. NIE WYRABIA grafika. Wieć co Twoja o niższych taktowaniach spokojnie robi 20-30fps??

 

Aludan tutaj raczej mi chodzi o to że STALKER żeby wczytać wszystkie tekstury w całości do pamięci ram na max detalach mówię nawet o roździelczości 1024/768 potrzebuje około 1.5GB. Wieć twierdzenie że grało się płynnie przy 1GB i jeszcze niezbyt szybkim procku poprostu mnie trafia.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razan_r nie rozumiem troche Ciebie za co mnie tak gonisz? No ok może tak pięknie płynnie jak na 88GTS nie chodzi ale ma ponad 20 klatek/s w tym STALKER-ze i mi to styka, czuc brak ramu ale dolozylem na szybkiego kosc 256MB wiec moze bedzie lepiej.

 

Co do pozostałych testow to o ile znajde czas bo mam zaliczenie z PKM-ów w poniedziałek to cosik porobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ja mam 1gb 760MHz na cl4 i gram w stalkera w WSIO na maxa na aa4 i anizo16. Fps od 19-do 35 ale gra sie przecietnie i nie zchodzi z 25fps. Tyle że karta mocno taktowana. Zato w 3dMarkach daje pupy więc Razan_r na to nie ma reguły. Raz chodzi tak raz tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe niźle pokaż screeny :D zarzuć jakie kolwiek z full detal i takim anizo i aa jak mówisz.

21szpak wcale Cię nie gonie! Tylko wymieniam argumenty że przy 1GB nie da się pograć w tę gre na full detal nawet jeżeli sobie do kompa włożysz 8800Ultra. Będzie Ci dysk twardy doczytywać ogromne tekstury jakie są w tej grze i będzie się CIĘŁO a nie muliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aludan tutaj raczej mi chodzi o to że STALKER żeby wczytać wszystkie tekstury w całości do pamięci ram na max detalach mówię nawet o roździelczości 1024/768 potrzebuje około 1.5GB. Wieć twierdzenie że grało się płynnie przy 1GB i jeszcze niezbyt szybkim procku poprostu mnie trafia.

Testowałeś wogóle Stalkera , taka gra nie molestuje proca tylko grafe. Da się grać na 1gb na full texturach , trzeba wyłączyć prefetchowanie. Sam tak grałem jedynie w 2 lub 3 miejscach były traszne zamulenia , przez 2min chciało dysk zaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezłe masz umiejętności. Naucz mnie tak. Powiedz mi jakim cudem miałeś płynnie jeżeli około 300-400mb czytało Ci z dysku. Ja STALKERA nie testuje, ja w niego gram. I nie nafull jak twierdzi każdy autor postu na tej stronie.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś , 2-3 miejsca to były w ciągu całej gry , a nie non stop. Przycięcia 1-2sek były co jakiś czas(da się grać) , zacięcia a mała ilość klatek to dwie różne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się o screna. Z właczonym frapsem ;]

Yhy... Screena to ja mogłem zrobić w Stalkerze na 7600 taktowanym 860(740)/1700 z 40 fps przy większości suwakach w prawo + AAx2. Ale co z tego jak po lekkim ruszeniu myszką już miałem doczytki - za mało ramu. Także posty w stylu "Gram w Stalkera na full na 7300GT + 1gb ramu na full detalach z AAx4 + Anizo x16" jakoś do mnie nie przemawiają...

 

EOT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Free @ Wcale tak nie mam. Mam ogromne doczytki na samym początku gry trwa to aż 20sekund. Potem już mam płyną gre gdzie doczytki miam raz na jakiś czas wtedy kiedy będzie zadyma. Mógłbym nagrać film frapsem ale to mija się z celem bo wtedy będzie klatkować jak nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...