Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

A rzeczywiście jest tak fatalnie z korekcją błędów u pionka 212? Przydałby sie napęd jak wspominałem mający dobry zapis jak i korekcję,taka równoważnia można powiedzieć. Ostatno czytalem reckę litka 20A1S i musze przyznac ze wypadl calkiem niezle zarówno pod względem wypalania jak i korekcji( właśnie to czego oczekuje). Coś czuje że chyba jednak znów zaufam litkowi ;D

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma napędu idealnego do wszystkiego przede wszystkim nagrywarka ma służyć do bardzo dobrego zapisu a Pioneer sprawdza sie w 100%, a kto mówił ze jest fatalnie jest poprostu średnio

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 212 nie może pochwalić się sprawną i skuteczną korekcją błędów, napęd nadaje sie do odczytu zadbanych nośników, natomiast kiedy płytka jest mocno zniszczona, źle nagrana itd... to zaczyna się horror, tyle o minusach

 

ogromną zaleta napędu jest wzorowy zapis, potrafi nagrać zachowując b.dobrą czytelność nawet na słabej jakości nośnikach, kultura pracy również nie pozostawia wiele do życzenia, no może szuflada trochę za bardzo trzaska ale to jest nic zwłaszcza na tle huczących, trzaskających napędów ze stajni LG :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem w koncu zaopatrzyc sie w nagryware dvd - z tego co tu przeczytalem zastanawiam sie nad 2 modelami:

Pioneer 212

Plextor PX-810SA

 

Czy to prawda ze to sa te same napedy [tak ktos tu napisal] i czy oplaca sie doplacic te 150 zl do Plextora?

 

Moze ewentualnie poleccie mi cos innego z tym ze musi byc czarne i napisy na froncie najlepiej jakby byly tloczone [czyli czarne] a nie pisane na bialo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem w koncu zaopatrzyc sie w nagryware dvd - z tego co tu przeczytalem zastanawiam sie nad 2 modelami:

Pioneer 212

Plextor PX-810SA

 

Czy to prawda ze to sa te same napedy [tak ktos tu napisal] i czy oplaca sie doplacic te 150 zl do Plextora?

 

Moze ewentualnie poleccie mi cos innego z tym ze musi byc czarne i napisy na froncie najlepiej jakby byly tloczone [czyli czarne] a nie pisane na bialo. :P

Pioneer 212 = Plextor PX-810SA to prowda :wink:

Plextor alias Pioneer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pioneera 212 od jakiegoś czasu z najnowszym firmware 1.24 i jestem bardzo zadowolony. To bez wątpienia najlepsza wypalarka na rynku (mam na myśli jakość zapisu DVD i CD). Jeśli ktoś się waha to chcę go upewnić, nie zastanawiaj się tylko bierz pioneera a się nie zawiedziesz

 

Warto nadmienić, że nowa seria pioneera 115/215 będzie fizycznie taka sama jak 112/212 (te sam chipset nec-a). Prawdopodobnie więc będzie się dało zmoddować wersję 212 do 215. Oczywiście zyskamy tylko szybszy zapis DVDR o 2x (20x) ale zmoddowanie to zawsze gratka :)

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pioneera 212 od jakiegoś czasu z najnowszym firmware 1.24 i jestem bardzo zadowolony. To bez wątpienia najlepsza wypalarka na rynku (mam na myśli jakość zapisu DVD i CD).

mhm... to nagraj płytkę 18x i wrzuć screena z testem jakości zapisu i zobaczymy czy jest taka super powyżej 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm... to nagraj płytkę 18x i wrzuć screena z testem jakości zapisu i zobaczymy czy jest taka super powyżej 8x.

Hmm a kto nagrywa płyty DVD (nawet verby) z prędkością 18x???? Chyba tylko dzieci neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a kto nagrywa płyty DVD (nawet verby) z prędkością 18x???? Chyba tylko dzieci neo.

hmm... może inaczej <_< nie nagrywaja 18x Ci którzy maja kiepskie nagrywarki które niepoprawnie nagrywaja płyty powyżej 8x . Ja nagrywam 20x na Samsungu wszystko co odtwarzam w kompie i problemów nie widzę (inni uzytkownicy S203B też nie) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... może inaczej <_< nie nagrywaja 18x Ci którzy maja kiepskie nagrywarki które niepoprawnie nagrywaja płyty powyżej 8x . Ja nagrywam 20x na Samsungu wszystko co odtwarzam w kompie i problemów nie widzę (inni uzytkownicy S203B też nie) B-)

Jednym słowem bomba. Tyle, że ja wolę nagrać 8x i mieć pewność, że dana płyta nagrana jest poprawnie. Nawet gdybym miał super nagrywarkę to nie nagrywałbym z maksymalną prędkością. Zwyczajnie mi się nie spieszy. Poza tym standard DVD jako maksymalny indeks zapisu i odczytu określił prędkość 16x o ile mi wiadomo. Wszelkie wyższe wartości to nic innego jak czysty marketing i czas nagrywania skrócony o parenaście sekund. Czy jest dla Ciebie problemem jeśli płytkę dvd nagrasz 8x i poczekasz 2-3 minuty dłużej? Dla mnie nie jest to problem.

A co do samsungów to trudno mieć do nagrywarek tej firmy zaufanie. Nie mają zwyczajnie tak wyrobionej marki jak pioneer, który na tym rynku jest jednym z liderów. Powszechnie wśród nagrywarek s-ata pioneer 212 uchodzi za jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem bomba. Tyle, że ja wolę nagrać 8x i mieć pewność, że dana płyta nagrana jest poprawnie. Nawet gdybym miał super nagrywarkę to nie nagrywałbym z maksymalną prędkością. Zwyczajnie mi się nie spieszy. Poza tym standard DVD jako maksymalny indeks zapisu i odczytu określił prędkość 16x o ile mi wiadomo. Wszelkie wyższe wartości to nic innego jak czysty marketing i czas nagrywania skrócony o parenaście sekund. Czy jest dla Ciebie problemem jeśli płytkę dvd nagrasz 8x i poczekasz 2-3 minuty dłużej? Dla mnie nie jest to problem.

A co do samsungów to trudno mieć do nagrywarek tej firmy zaufanie. Nie mają zwyczajnie tak wyrobionej marki jak pioneer, który na tym rynku jest jednym z liderów. Powszechnie wśród nagrywarek s-ata pioneer 212 uchodzi za jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą.

a kto powiedział że nagrywając 20x płyta jest źle nagrana :-P

 

Dołączona grafika

 

standard DVD 16x nie ma tu nic do gadania, jak widac da się nagrywać szybciej dzięki niektórym producentom nagrywarek i chwała im za to.

Przykładowo czas nagrywania płyty DVD:

20x = 4:37 min

8x = 8: 12 min

Jesli nagrywasz 1 płytkę na miesiąc to zgoda, ale jeśli więcej to nie widzę powodu żeby kupując nagrywarkę 18x nagrywać nią 8x maks. ( z taką prędkością to nawet mój stary Litek na Verbatimach dawał sobie radę nie gorzej niż Twój Pionek ).

 

A co do samsungów to trudno mieć do nagrywarek tej firmy zaufanie. Nie mają zwyczajnie tak wyrobionej marki jak pioneer, który na tym rynku jest jednym z liderów.

Jesli chodzi o ten fragment Twojej wypowiedzi to zapraszam do przeczytania testu tego Samsunga może wtedy dostrzeżesz że "wyrobiona marka" :D nie ma tu nic do rzeczy i są to bardzo dobre nagrywarki.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2802768

 

 

Powszechnie wśród nagrywarek s-ata pioneer 212 uchodzi za jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą.

...chyba tylko w naszym kraju i tylko wśród osób które kierują sie czymś takim jak "wyrobiona marka" nie patrząć na faktyczną jakość sprzętu. Polecam również czytać obcojęzyczne fora.

 

Rób jak uważasz jeśli nie nagrywasz duzo i nie przeszkadza Ci nagrywanie płyty z prędk. 8x to nie widzę powodu żebys tak nie robił.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z testowaniem nagranych nosnikow DVD. Probowalem w Nero DiscSpeed 4 oraz w DVD Speed 4.7. Posiadam dwie nagrywarki Pioneer 212 i Samsung S203N, obie oczywiscie na sata. Jezeli chce przetesowac w Pioneerze to dostaje komunikat ze naped nie obsluguje tej funkcji, natomiast w Samsungu wogole nie jest aktywny przycisk start, chociaz przy plytkach CD to dziala.

Czy testowanie plyt DVD na napedach sata nie dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsze napędy Pioneera DVR-212 obsługiwały testy jakości ale że robiły to niepoprawnie więc producent się z tego wycofał ostatnio. Samsung spokojnie obsługuje test jakości jedyne co musisz zrobić to zmienić jeden klucz w rejestrze Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsze napędy Pioneera DVR-212 obsługiwały testy jakości ale że robiły to niepoprawnie więc producent się z tego wycofał ostatnio. Samsung spokojnie obsługuje test jakości jedyne co musisz zrobić to zmienić jeden klucz w rejestrze Windows.

a moge prosic o podanie informacji, ktory to klucz trzeba zmienic albo gdzie to znalesc ?

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odblokować funkcję sprawdzania jakości zapisu nagrywarką Samsung musisz znaleźć odpowiedni klucz w rejestrze i usunąć z niego wpisy SAMSUNG , TSST te zaznaczone na czerwono na obrazku. Nie pamiętam juz juz czy był potrzebny restart systemu ale chyba nie.

 

Dołączona grafika

 

to co podałem działa na Windowsie 32bit.

 

Tylko pamiętaj że testy wykonane na Samsungach nie zawsze są wiarygodne , zależy to od poszczególnych nagrywarek , jedne robia bardziej inne mniej dokładne testy.

Dlatego najlepszymi nagrywarkami do testów sa nagrywarki LiteOn / ewentualnie Benq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem pobieżnie (testy dokładnie) temat i dalej nie wiem na jaką nagrywarkę się zdecydować.

Do zmiany nagrywarki zmusza mnie fakt, iż mój LiteOn odmówił czytania płyt CD.

Poszukuję nagrywarki, która dobrze czyta płyty CD, oraz dobrze nagrywa DVD, gdyż dość często zdarza mi się wypalić jakieś gry bądź kilka filmów.

Jak było to już poruszane, to serdecznie przepraszam, ale przeczytałem pobieżnie temat i nie trafiłem na odpowiedź. Wiem, ze odpowiedzi moze być wiele. Czytałem o Pioneer'ze 212 jak i o Samsungo 203B, ale dalej nei wiem co wybrać.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem pobieżnie (testy dokładnie) temat i dalej nie wiem na jaką nagrywarkę się zdecydować.

Do zmiany nagrywarki zmusza mnie fakt, iż mój LiteOn odmówił czytania płyt CD.

Poszukuję nagrywarki, która dobrze czyta płyty CD, oraz dobrze nagrywa DVD, gdyż dość często zdarza mi się wypalić jakieś gry bądź kilka filmów.

Jak było to już poruszane, to serdecznie przepraszam, ale przeczytałem pobieżnie temat i nie trafiłem na odpowiedź. Wiem, ze odpowiedzi moze być wiele. Czytałem o Pioneer'ze 212 jak i o Samsungo 203B, ale dalej nei wiem co wybrać.

Proszę o pomoc.

Ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi, powiem tak: czy wybierzesz Samsunga czy Pionka - i tak będziesz zadowolony, więc najlepiej bierz co tańsze/bardziej dostępne/bardziej Ci się podoba z wyglądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziasiaj (po miesiącu) zakończyłem swoją znajomość z lg gsa-h62n, nagrywarka horror, od początku sprawiała problemy, nie chciała nagrywać na ustawieniach ide native, które jest niby przeznaczone pod xp, na legacy było już lepiej ale chrzaniła wszystkie dyski audio cd na losowo wybranych utworach, chodzi głośniej od suszarki mojej żony a ostatnio parę razy nie wystartowała winda bo lg znikało w biosie kiedy chciało, ale najlepsze było dzisiaj, zgrywam sobie muzyczkę z płyty a tu jak nie pierd...myślałem że już po kompie, ale widzę że chodzi jak trzeba, okazało się że rozsadziło płytę w nagrywarce, dacie wiarę??? :blink: w życiu czegoś takiego nie widziałem, huk jak z petardy, przy próbie otwarcia tacki wysypują się resztki płyty. zamówiłem już asusa nigdy więcej lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może podpowiecie co kupić? Szukam dobrego uniwersalnego napędu - głównie chodzi o dobry zapis i odczyt dvd, ale cd też bym się nie obraził. Nie zależy mi szczególnie na kosmicznych prędkościach, odczytywaniu przedpotopowych, wyszczotkowanych płyt czy coś, tylko taki dobry all-round

Do wyboru z tego co wyczytałem praktycznie 3 napędy:

1. Asus DRW-1814BLT

2. Samsung SH-S183L (chociaż tu nie wiem jak jest z nowymi napędami serii 200)

3. Pioneer DVR-212

 

Kolejność przypadkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może podpowiecie co kupić? Szukam dobrego uniwersalnego napędu - głównie chodzi o dobry zapis i odczyt dvd, ale cd też bym się nie obraził. Nie zależy mi szczególnie na kosmicznych prędkościach, odczytywaniu przedpotopowych, wyszczotkowanych płyt czy coś, tylko taki dobry all-round

Do wyboru z tego co wyczytałem praktycznie 3 napędy:

1. Asus DRW-1814BLT

2. Samsung SH-S183L (chociaż tu nie wiem jak jest z nowymi napędami serii 200)

3. Pioneer DVR-212

 

Kolejność przypadkowa :)

 

Wlasnie mi padla SHS183L ;-/

Nagrywarka ZAJEBISTA naprawde szczerze polecam

(zeby nie bylo, padla z mojego powodu a raczej dziurawych rak;/ jutro oddam na gwanracje, bede sie domagal aby wymienili na ten sam model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG H66N dosyć dobry napęd. Jak będe miał chwile zamieszcze testy. Ma obsługę SecureDisc ale nie używam tego jedyna wada to to, że czasami trzeba czekać aż rozpozna płytkę, smażyłem dvd+/- od najgorszych noname za 70gr po verbatimy i inne i bardzo ładnie smaży.Zamiast SD mogłaby mieć LS'a myślę, że byłoby to lepsze rozwiązanie. Co do odczytu zarzuciłem płytke która ma bagatela 12lat jest to CD z moimi pierwszymi grami które nagraliśmy LG 8x zapłaciliśmy za tą smażare ponad 1300zł(ściepka w 4 osoby) płytka troszkę że tak powiem "zgrzybiała" ale większość gierek udało mi się zgrać. Przymierzam się do kupna drugiego napędu dla narzeczonej i myślę że będzie to właśnie H66N no chyba że znajdę coś innego xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...