Skocz do zawartości
Greg_1

Thermalright Hr-09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :D

 

Wszystkich zainteresowanych najnowszym chłodzeniem Thermalright, chciałbym gorąco zaprosić na Poniedziałek, 23 Kwietnia 2007 do serwisu NM.com . Wczoraj dotarły do nas pierwsze egzemplarze HR-09 w obu wersjach U i S.

 

Dołączona grafika

 

Będziecie mogli przeczytać pierwszą (polską i światową) recenzje HR-09 :) . Publikacja będzie w językach polskim i angielskim (jeżeli ktoś ma ochotę poczytać w innym niż nasz ojczysty :P)

 

Więcej szczegółów znajdziecie w newsie na stronie głównej. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące testu, proszę śmiało pisać albo u nas albo tutaj. :)

 

Pozdrawiam.

Win32

 

 

P.S

Nie chciał bym aby ktoś to potraktował jako spam. Nie wstawiałem tego w nowości , bo IMO niezbyt pasuje jak na razie,a wydaję mi się że to ciekawa informacja, gdyż inne recenzje pojawią się sporo później. Jeżeli wybrałem złe miejsce , proszę Moderatora o przeniesienie :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zauważyłem, że jest dostępny w Cooling.pl Type 3 (rozstaw kolkow 48mm) postanowiłem zamówić, nie zważając nawet na to, że na stronie Thermalright'a jest napisane, że na Abit'a IP35 nie pasuje ;) I niestety jest to prawda i bez modyfikacji nie da się go założyć, po chwili wpadłem na genialny pomysł z wykorzystaniem mocowania od Revolteca Pro na grafe i mocowania od 6600agp.

Ogólnie to Thermalright przykrywa tylko 8 z 12 mosfetów :\ Na pozostałe 4 musiałem założyć radiatorki od pamieci Zalmanopodobne.

Pare fotek jakby ktoś chciał zobaczyć jak prezentuje się na mobo ;P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke pozno odkopuje temat, ale mozliwe ze moje wrazenia z uzytkowania sie komus przydadza.

Uzywam wersjii HR-09U i HR-09S Type 2 na asusie P5K-E. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, wczesniejsze fabryczne chlodzenie bylo glownie podgrzewane poprzez heatpipe przez NB, teraz Thermalrighty sa tylko lekko cieple i spokojnie daja rade. Wczesniej wydawalo mi sie ze sa nieco wieksze po fotkach w necie, jak je dostalem i rozpakowalem pudelko troszke mnie to malenstwo zaskoczylo.

 

Cena 61pln/szt powalajaca nie jest. Zastanawialem sie nad bloczkami wodnymi i w zasadzie nie zaluje ze jednak nie zdecydowalem sie na bloki. Wyszlo troszke taniej, wygladaja calkiem niezle, do tego bez sesu nie kaplikowalem ukladu przez bloki, no i oczywiscie nic nie zmniejsza mi przeplywu.

 

Przy delikatnym przelocie w obudowie da sie wytrzymac. W kazdym badz razie zdecydowanie sa lepsze od fabrycznego chlodzenia, no i jak pisalem wyzej chlodza same mosfety, nie sa "podgrzewane" przez NB.

 

Jedna mala uwaga mogla by byc taka ze nie do konca zaslaniaja wszystkie mosfety. Te najbardziej skrajne troszke wystaja, glownie z gornej strony spod HR-09S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie hr-09u. Kupiłem tylko dlatego, że cena była interesująca (to jest warte ~50zł? Wolne żarty...).

Wydajnością ten radiator na pewno nie poraża - spodziewałem się czegoś więcej. Niestety 3 skrajnych mosfetów nie zasłania i muszę pokombinować ze zwykłymi radiatorami.

Po za tym firmowe kołeczki mają strasznie słaby docisk (tak samo zresztą jak w przypadku hr-05) i na razie całość trzyma się na zwykłych opaskach zaciskowych :|

Ogólnie, to bez nawiewu na tą sekcję sie nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...