Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Celeron 420 w akcji :P

OK, z tym mogę powalczyć - i965 2:3 4-4-4-4 na tym 375x8 z mojej strony niedługo w takim razie będzie :) {jak mi się zachce Celka wrzucić} - ciekawe jakie szanse ma P35 :P.

 

Co do "normalnych" wyników na Core2, to u mnie chyba poprawek nie będzie {P35 coś typu "martwe" - bo chociażby bym 4MB cache wykorzystał, ale już nie mam QX'a}, chyba żebym pamięci pogonił, ale jakoś mi się niezbyt widzi coś typu 2,6V - P35 robiło 1250 5-5-5-5 ponad 1h Blenda na 2,20V a Commando to nawet nie zabootuje na takich ustawieniach niewątpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, z tym mogę powalczyć - i965 2:3 4-4-4-4 na tym 375x8 z mojej strony niedługo w takim razie będzie :) {jak mi się zachce Celka wrzucić} - ciekawe jakie szanse ma P35 :P.

No to dawaj dawaj bo moj wynik jest BARDZo niezoptymalizowany :), ale celinke bede mial jeszcze troche :)

 

Poprawek na e2140 nie przewiduje (tak 20 sekund urwalem)... na E4300 mam poprawke... ale nie jest na tyle fajna zeby dodawac...

 

Sector >> widze spec od tanich Conrołków nam wyrósł :D, gratz

Gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma... B-)

 

PS. ta celina co mam jest swietna 3,0GHz Bez zajakniecie @ stock :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19

 

Mógłbyś zrobić porównanie 420 vs 2140 vs 4300 na dokładnie takich samych ustawieniach ;) ?

Zrobilem...

 

8:15 vs 7:30 vs 7:21... tak wyszlo :/... dziwne :/ puszcze jeszcze jeden run celerona 420 bo jakis podejrzany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat >> cisniesz, ziomus cisniesz :D tylko nie screenuj CPU-Z z 2xCPU :D

to po męczeniu cały weekend spi taka mała wtopa ze zmęczenia :wink:

 

a pociskać będe bo czuje potencjal na niższe clocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po gruntownym zaznajomieniu P5K-Dlx z suszarką jednak zdecydowała się wstać :P. No i lipa - było 4MB cache i było P35, to nie skorzystałem, a teraz to mi tylko Celka 420 męczyć pozostaje ;). No to 3:5 chyba na Celku pójdzie niedługo, a kiedyś później może 2:3 na Commando - ciekawe co szybsze, ja bym i965 jak zwykle obstawiał (przy czym 3:5 5-4-4-4 max, a 2:3 4-4-4-4 oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly up z mojej strony, co by tomcata przeskoczyc :D - ramki polubily sie z Write to Precharge = 8

 

KAT 3GHz

 

7:04.594 - E6600 (6x500), QuadGT, mem @ 500 4-4-4-4

Dołączona grafika

 

KAT 3,5GHz

 

6:14.859 - E6600 (7x500), QuadGT, mem @ 500 4-4-4-4

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie dzis nudzi wiec postanowilem sie pobawic

 

na razie taka kosmetyczna poprawka

0.3sek ..

 

Dołączona grafika

 

taki "mardokowo-minimalistyczny" screen

ustawienia bez zmian czysty (inny) system tylko ...

musze sie pobawic tymi ustawieniami w rejestrze dzis. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, że ja tego Celka totalnie nie kumam :P.

W 1M na tych samych ustawieniach CW mu dała niemal 1.3s (wyniki 20.922 i 19.640) :rolleyes:

W 16M to CW chyba z 20s (albo więcej?!) daje - ja nie "z czasów AMD" więc mnie to absolutnie i totalnie dziwi - ale takie chyba prawa procków z małym cache'em, szkoda że o tej jedynce nie wiedziałem to bym miał sporo ciekawszy wynik pod lodem a tak to lipa :P.

 

 

375x8 z SpeedStepem włączonym (dlatego Orthos na screenie chodzi :lol:), P35, 3:5 5-4-4-4. Performance Level 4, 7m55.609s

Dołączona grafika

 

Chyba wrzucam E6400 teraz, chociaż Celek mi 24/7 nie wadzi - chce ktoś E6400 selekta ;) kupić? :P

 

Edit: w sumie to muszę się Twoim [sector] subtimingom przyjrzeć dokładniej, bo na oko dziwne dość ;), choć w sumie to ja obycia z P35 nie mam i "nie wierzę" w ten chipset :P. Może z Allendale'a coś jeszcze wyrzeźbię wkrótce, ale Celek to najwyżej poprawkę (?) pod Commando dostanie, pod P35 więcej raczej szansy nie będzie :).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią jakieś E6400, tym razem 3,5GHz. 3GHz praktycznie takie samo jak poprzednio wyszło {tj. po paru loopach zrezygnowałem po prostu :P} więc może kiedyś, szkoda że te 5-4-4-4 wymaga 2,55V {a 5-5-5-5 stabilne w Blendzie na 2,20V...} to się trochę boję ;).

Niby podium nawet...

Dołączona grafika

 

Muszę kolejnego Windowsa poświęcić na rozwalanie rejestru jak widzę, bo luzy muszą gdzieś być ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt :P. Tj. bez znacznego podbicia ustawień pamięci to nie ma o czym mówić (w porównaniu do i965).

Szczerze mówiąc to działające dzielniki się "należą" a niższa wydajność - to krok wstecz.

Oby X38 coś zmienił, bo ja tu naprawdę widzę "jeden do przodu, dwa do tyłu"...

DDR3 też na pewno sytuację przetasuje, ale to jeszcze nie w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią jakieś E6400, tym razem 3,5GHz. 3GHz praktycznie takie samo jak poprzednio wyszło {tj. po paru loopach zrezygnowałem po prostu :P} więc może kiedyś, szkoda że te 5-4-4-4 wymaga 2,55V {a 5-5-5-5 stabilne w Blendzie na 2,20V...} to się trochę boję ;).

Niby podium nawet...

Dołączona grafika

 

Muszę kolejnego Windowsa poświęcić na rozwalanie rejestru jak widzę, bo luzy muszą gdzieś być ;).

cos slabo w tym 3.5ghz .. biorąc pod uwage ze a mialem 5-5-5-5 a ty 5-4-4-4 to te 0.1s to bez rewelacji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

965 i 2:3 i takie slabe FSB i taki czas uhuhuhu, ladniusio :D tylko czemu ciagle na XP :P, choc widze ze ladnie dopalony jak kreci takie czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem nowy w tym dziale, wyniki nie powalają (mam co ćwiczyć). Ale walczyć trzeba :)

 

kategoria AMD 2.5ghz: (28s w plecy do harego :/)

 

?. 13'23.282 - buuren - S64 3000+ (8x312), DFI Infinity UltraII-M2, mem @ 500Mhz 5-5-4-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

kategoria AMD 3ghz:

 

?. 11'35.547 - buuren - S64 3000+ (8x374), DFI Infinity UltraII-M2, mem @ 499Mhz 5-5-4-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tygodnie spędzone nad SPI i dziesiątki wypalonych windowsów się wreszcie zwróciło.

 

? 13'00.188 - kretfr - A64 3800+ (10x249), DFI SLI-M2/G, mem @ 500MHz 4-4-4-5 (dual DDR2) | SCREEN

 

Na samym systemie podejrzewam, że urwę jeszcze z 5 sekund, więc to nie jest ostatnie moje słowo. Po za tym potencjometr na vdimm moda jest w drodze, więc... :D

 

@Wodnik: Duchowe wsparcie? Jakoś przelew na konto nie doszedł... :lol:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

@kretfr

 

widze ze moje duchowe wsparcie mialo jakis wklad :D

Łady wynik w low clock ;)

 

JEST KU***** JEST :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

potek do vdimm moda + moje wsparcie (przelew na konto :lol2:) i juz jest 10sek mniej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka sekund szybciej :)

2,5ghz:

?. 13'15.375 - buuren - S64 3000+ (8x312), DFI Infinity UltraII-M2, mem @ 500Mhz 5-5-4-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

3ghz:

?. 11'17.969 - buuren - S64 3000+ (8x374), DFI Infinity UltraII-M2, mem @ 499Mhz 5-5-4-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

chyba musze się w timingi zacząć bawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam, mogę się dodać, nicka nie dodam bo mi się nie chce :P.

Tak sobie zrobiłem żeby Tomcata na Celeronie przegonić ;) i blisko 3GHz wyszło (pewien zapas jest).

 

Co do 3,5GHz to może wkrótce zrobię, sam jestem ciekaw czy mam szanse z P5WS64 na 7x500 ;).

 

"Allendale E6200 @ QuadGT" tj. 2MB cache, x6 i 1066 strap ;)

6x495=2970MHz, 1:1 4-4-4-4, 7m14.109s

Edit: :ploom:, to był tylko taki żarcik coby ustawienia "objaśnić" :D, wiadomo że Commando i E6400 :).

Może wkrótce coś dopracuję, ale tak ogólnie to ciężko będzie jak widzę :).

 

Dołączona grafika

 

Edit @Madness: no to lipa, ten 4:5 dość zabójczo działa ;). Ja mam coś koło 4-5s do nadrobienia taktowaniem i ze 2-3s tracę z uwagi na cache. Reszta to pamięć - na tyle przy takich taktach nie wykręcę :P.

 

A zobaczcie moje wyniki co wy na to post-149932-1185295770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A zobaczcie moje wyniki co wy na to attachmentid=15993

Nie cytujemy obrazków <_<

 

Do jakiej kategorii te 2400 na c2d? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna poprawa:

2,5ghz:

?. 13'12.062 - buuren - S64 3000+ (8x312), DFI Infinity UltraII-M2, mem @ 500Mhz 5-5-4-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

3ghz:

?. 11'13.609 - buuren - S64 3000+ (8x374), DFI Infinity UltraII-M2, mem @ 499Mhz 5-5-4-3 (dual DDR2) | SCREEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...