Skocz do zawartości
DrKleiner

Targi Tuningu Komputerów We Wrocławiu

Rekomendowane odpowiedzi

OK, sorry nie wytrzymalem. Czas na kilka slow krytyki, ja dluzej w zaklamaniu zyc nie moge i nie scierpie tych ochow i achow na temat teamu PurePC Xtreme Benching i Overclocking.

 

8? Z tomcatem? nie robcie sobie jaj. Czemu na glownej pojawil sie news ze to team PPC,a wlasciwie Janio uzyskal wynik 7.25 Ghz na Celeronie 352? Gdzie wspomnienie o tomcatcie? (ktory notabene chyba najwiecej udzialu mial w tym wyniku?) - news zostal nieco skorygowany, po moim podbicu na GyGy do ryby. Do wgladu tutaj.

 

Po drugie 8 z waszym skillem to chyba dzielone przez dwa. Czemu tak mysle? Prosze:

1) kontrola temperatury na C2D z czujka wsadzona do kontenera luzniutko, zamiast czujki na podstawie kontenera.

2) Janio stojacy z termosem nad PD920 pytajacy sie publiki czy ten proc ma coldbuga?

3) tyle graf walajacych sie po stole i zadnego 3DMarka.

4) Jedyny wynik oprocz wspomnianego wczesniej 7,25 na Celku tomcat'a to marne 5,9 GHz na PD na Ln2? jak na dwa dni zabawy to wynik najwyzej mierny.

5) Zdaje mi sie ze wiecej azotu poszlo w czapki i na spodnie redakcji i uczestnikow targow. Notabene uwazam to za glupote - to jest Ln2, a nie woda do ciezkiej, troche myslenia! Co wy propagujecie bezpieczne OC czy jakies igraszki ze zdrowiem? nastepnym razem moze spuscicie troche etylenu z kaskady na zwiedzajacych? albo poudowadniajcie ze 35 bar w kaskadzie to bezpieczne cisnienie?

 

Nie czepialbym sie pojedynczej akcji, ale w Krakowie bylo to samo, w KrK jedynie ryba przez caly dzien targow mial dzialajaca platforme!

 

Odnosze wrazenie ze w calej redakcji PPC jedynie ryba oraz yoto znaja sie na extreme oc (szkoda ze yoto nie pokazuje sie na zadnych targach ostatnio, chetnie zobaczyl bym go przy benchach, choc z taka reszta ekipy nie ma sie co dziwic, ze nie wpada). Sorx ale nie mieliscie tyle czasu na przygotowanie tego, ze az zal ze tak slabo to wypadlo. Ja rozumiem ze targi i ze ciezko, ale zeby az tak? Bierzcie przyklad z OC-Teamu, ktory z miernym X6800 potrafil wziac wszystkie rekordy Polski w 3D w ciagu jednej imprezki, za to dla nich respekt, bo Devilek z Matizem odwalili kawal dobrej roboty i az milo bylo patrzec jak benciach!a i pogadac z nimi (pozdro chlopaki!).

 

Tyle ode mnie, teraz pewnie post poleci do kasacji.

no tak, teraz pewnie kazdy sie z toba zgodzi, ale jak ja mowilem jakis czas temu dokladnie to samo to nikt mnie nie chcial sluchac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, teraz pewnie kazdy sie z toba zgodzi, ale jak ja mowilem jakis czas temu dokladnie to samo to nikt mnie nie chcial sluchac :mur:

Sprzęt dotarł do mnie w piątek po godzinie 17 a do 22 byłem poza chatą z przygotowaniami. Jakbym dostał go wcześniej to bym się przygotował, a nie na stoisku gdzie jest za mało prądu i są problemy z netem. A a propo LN2 to dokładnie wiem co można a czego nie wolno z cieczami kriogenicznymi więc wiem co jest niebezpieczne dla zdrowia. A że azot dla mnie to codzienność to nie podchodzę do tego jak do jakiejś świętej relikwii. A po za tym nie skończyliśmy jeszcze całej zabawy... T by było tyle odemnie... Ale ja przecież nie jestem elo pro bo nie mam czasu i sprzętu swojego aby całymi dniami benchować.... Wiem ryba, jesteś najlepszy...

@A co do tego co napisał Geng wyżej, to tak było naprawdę, za mało czasu na przygotowania i gdyby nie pomoc ze strony 4speed w postaci tomana byłoby o wiele gorzej.

 

A po za tym to rekordy bije się w kameralnym gronie a targi to jest raczej pokaz i tyle...

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dotarł do mnie w piątek po godzinie 17 a do 22 byłem poza chatą z przygotowaniami. Jakbym dostał go wcześniej to bym się przygotował, a nie na stoisku gdzie jest za mało prądu i są problemy z netem. A a propo LN2 to dokładnie wiem co można a czego nie wolno z cieczami kriogenicznymi więc wiem co jest niebezpieczne dla zdrowia. A że azot dla mnie to codzienność to nie podchodzę do tego jak do jakiejś świętej relikwii. A po za tym nie skończyliśmy jeszcze całej zabawy... T by było tyle odemnie... Ale ja przecież nie jestem elo pro bo nie mam czasu i sprzętu swojego aby całymi dniami benchować.... Wiem ryba, jesteś najlepszy...

@A co do tego co napisał Geng wyżej, to tak było naprawdę, za mało czasu na przygotowania i gdyby nie pomoc ze strony 4speed w postaci tomana byłoby o wiele gorzej.

 

najlepszy moze nie, ale na podworku wymiatam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano macie racje Panowie... a Twoich postow ryba moze nie widac tak wzraznie jak innych ;) ?

Ponoc posty byly na redakcyjnym, wiec powinienes je widziec bardziej niz ja :P

 

Sorx Kvan, ale jak Cie lubie to:

Sprzęt dotarł do mnie w piątek po godzinie 17 a do 22 byłem poza chatą z przygotowaniami. Jakbym dostał go wcześniej to bym się przygotował, a nie na stoisku gdzie jest za mało prądu i są problemy z netem.

To net i prad sa potrzebne zeby przyczepic sonde na dol kontenera? ja myslalem ze raczej tasma izolacyjna i troche ceramika :blink:

 

BTW: Przywolywany juz wczesniej OC-Team wojal mobo i grafy z pudelek z godzinke po was, bo sprzet tez dostali na targach i jakos zdazyli zlozyc wszystko, zmodowac co trzeba i zrobic benche. Jedyna roznica miedzy nimi a wami bylo to ze ich bylo 2 na jedno stanowisko, a was z 10 osob na 3.

 

A po za tym nie skończyliśmy jeszcze całej zabawy... T by było tyle odemnie... Ale ja przecież nie jestem elo pro bo nie mam czasu i sprzętu swojego aby całymi dniami benchować.... Wiem ryba, jesteś najlepszy...

A mozna wiedziec co jeszce planujecie?

 

A po za tym to rekordy bije się w kameralnym gronie a targi to jest raczej pokaz i tyle...

Ja nie mowie o rekordach, ale o jakimkolwiek ludzkim wyniku i jakis podstawach wiedzy o OC. Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sorry nie wytrzymalem. Czas na kilka slow krytyki, ja dluzej w zaklamaniu zyc nie moge i nie scierpie tych ochow i achow na temat teamu PurePC Xtreme Benching i Overclocking.

 

8? Z tomcatem? nie robcie sobie jaj. Czemu na glownej pojawil sie news ze to team PPC,a wlasciwie Janio uzyskal wynik 7.25 Ghz na Celeronie 352? Gdzie wspomnienie o tomcatcie? (ktory notabene chyba najwiecej udzialu mial w tym wyniku?) - news zostal nieco skorygowany, po moim podbicu na GyGy do ryby. Do wgladu tutaj.

 

Po drugie 8 z waszym skillem to chyba dzielone przez dwa. Czemu tak mysle? Prosze:

1) kontrola temperatury na C2D z czujka wsadzona do kontenera luzniutko, zamiast czujki na podstawie kontenera.

2) Janio stojacy z termosem nad PD920 pytajacy sie publiki czy ten proc ma coldbuga?

3) tyle graf walajacych sie po stole i zadnego 3DMarka.

4) Jedyny wynik oprocz wspomnianego wczesniej 7,25 na Celku tomcat'a to marne 5,9 GHz na PD na Ln2? jak na dwa dni zabawy to wynik najwyzej mierny.

5) Zdaje mi sie ze wiecej azotu poszlo w czapki i na spodnie redakcji i uczestnikow targow. Notabene uwazam to za glupote - to jest Ln2, a nie woda do ciezkiej, troche myslenia! Co wy propagujecie bezpieczne OC czy jakies igraszki ze zdrowiem? nastepnym razem moze spuscicie troche etylenu z kaskady na zwiedzajacych? albo poudowadniajcie ze 35 bar w kaskadzie to bezpieczne cisnienie?

 

Nie czepialbym sie pojedynczej akcji, ale w Krakowie bylo to samo, w KrK jedynie ryba przez caly dzien targow mial dzialajaca platforme!

 

Odnosze wrazenie ze w calej redakcji PPC jedynie ryba oraz yoto znaja sie na extreme oc (szkoda ze yoto nie pokazuje sie na zadnych targach ostatnio, chetnie zobaczyl bym go przy benchach, choc z taka reszta ekipy nie ma sie co dziwic, ze nie wpada). Sorx ale nie mieliscie tyle czasu na przygotowanie tego, ze az zal ze tak slabo to wypadlo. Ja rozumiem ze targi i ze ciezko, ale zeby az tak? Bierzcie przyklad z OC-Teamu, ktory z miernym X6800 potrafil wziac wszystkie rekordy Polski w 3D w ciagu jednej imprezki, za to dla nich respekt, bo Devilek z Matizem odwalili kawal dobrej roboty i az milo bylo patrzec jak benciach!a i pogadac z nimi (pozdro chlopaki!).

 

Tyle ode mnie, teraz pewnie post poleci do kasacji.

Ni mniej ni więcej masz rację, ale

 

 

"1) kontrola temperatury na C2D z czujka wsadzona do kontenera luzniutko, zamiast czujki na podstawie kontenera."

 

Niestety nikt nie wziął normalnego termo. Na marnym multimetrze za 30 ziko, gdzie by ta czujka nie była, to odczyty można było sobie o kant rzyci potłuc no i chyba nie myślisz, że nie wiemy jak poprawnie założyć sondę :lol:.

 

 

"2) Janio stojacy z termosem nad PD920 pytajacy sie publiki czy ten proc ma coldbuga?"

 

Niestety intelowiec ze mnie marny, a konkretniej pytałem tomcata.

 

 

"3) tyle graf walajacych sie po stole i zadnego 3DMarka."

 

Problemy organizacyjne, niekoniecznie z naszej strony.

 

 

"4) Jedyny wynik oprocz wspomnianego wczesniej 7,25 na Celku tomcat'a to marne 5,9 GHz na PD na Ln2? jak na dwa dni zabawy to wynik najwyzej mierny."

 

Przepraszam.

 

 

5) Zdaje mi sie ze wiecej azotu poszlo w czapki i na spodnie redakcji i uczestnikow targow. Notabene uwazam to za glupote - to jest Ln2, a nie woda do ciezkiej, troche myslenia! Co wy propagujecie bezpieczne OC czy jakies igraszki ze zdrowiem? nastepnym razem moze spuscicie troche etylenu z kaskady na zwiedzajacych? albo poudowadniajcie ze 35 bar w kaskadzie to bezpieczne cisnienie?

 

Co może zrobić trochę azotu wylane pod nogi? A spodnie i czapki redakcji ... cóż, chyba wiedzieli co robią :]

 

 

Tak btw. wynik na cielaku tomcata wykręciłem ja, być może miałem szczęście, ale nawet nie wiem czy tomcat był wtedy w pobliżu.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kvan - zastopuj osobiste wycieczki.

 

Do ryby i enta - troche racji macie, ale w tym miejscu zgodze sie z Kvanem: nie da sie IMHO (aczkolwiek specem nie jestem) szarpac na bicie rekordow, skoro sprzet mamy do dyspozycji de facto w dniu targow i musimy go "poznawac" na targach od zera. A wyszly rozne kwiatki, np. u Kvana o 7. rano w sobote sie okazalo, ze plyta Galaxy na 680i nie lubi sie z SLI na 8800GTS i ni chu-chu nie dalo sie zmusic 3DMarkow do wykrycia SLI i dzialania na wiecej niz jednej karcie - mimo prawidlowych rzekomo ustawien w systemie i biosie...

Albo po rozlozeniu stanowisk wychodzi, ze nie dzialaja gniazdka w scianie (mimo, ze romek wyraznie zaznaczal, ze musimy miec jedno oddzielne podlaczenie do pradu) - w efekcie bylsmy podlaczeni do Wikimedii przez choinke przedluzaczy; albo ze trzeba jechac do 4Speeda po monitor, bo komus sie zapomnialo jednego (w tym miejscu podziekowania dla tomana, bo bez niego bysmy lezeli).

 

Same targi IMHO byly troche leniwe - ile razy wychodzilem ze stoiska, to uderzala mnie pustka na sali. Tlok (a przynajmniej ludzie, bo w przypadku tych targow okreslenie "trzech to juz tlum" wcale nie bylo na wyrost :| ) byl regularnie tylko przy stoisku PurePC i przy Flatoucie 2 na 32" ekranie.

 

Za newsa przepraszam - poniewaz caly czas stanowiskiem bawil sie janio, to jego wpisalem w newsie jako "wykonawce". Sorry, tomcat.

 

EDIT: @ent raz jeszcze - tak sie nabijacie z tego "marnego" 7.25 GHz, a publika miala setny ubaw i nikt nie malkontencil. To sa targi, i oprocz wartosci merytorycznych (bicie rekordow) rownie wazne, albo i wazniejsze, jest zaprezentowanie sie (przynajmniej IMHO). Z calym szacunkiem dla OC-teamu, ale goscie siedzieli przy jakims stoliku w ciemnym kacie i malo kto sie nimi interesowal.

BTW. Trzeba bylo widziec mine redaktora z TVP jak uslyszal w trakcie wywiadu, ze procek mozna o 100% podkrecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janio:

 

ad 1.) Te wyniki zostaly zrobione przy pomocy m. in. termometru z mutlimetru za 35zl, wiec nie mow mi ze slabe termo do niczego sie nie nadaje, mam wrazenie ze nawet Fluke nie wiele by wam pomogl, a po tym co widzialem we Wro to juz nie wiem co myslec.

 

ad 3.) a z czyjej?

 

costi:

 

ja rozumiem ze na targach jest ciezko ale zeby az tak?

 

co do 7 z malym haczykiem na Celku:

dobra ja dokladnie nie wiem, wiec klocil sie nie bede. Bylem przekonany ze bylo tak jak pisalem pierwotnie, jesli sie yblem to przepraszam.

 

z mojej strony eot, mam nadzieje ze przekazalem to co mnie boli i ze na nastepnych targach zobacze wreszcie jakies benche.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janio:

 

ad 1.) Te wyniki zostaly zrobione przy pomocy m. in. termometru z mutlimetru za 35zl, wiec nie mow mi ze slabe termo do niczego sie nie nadaje, mam wrazenie ze nawet Fluke nie wiele by wam pomogl, a po tym co widzialem we Wro to juz nie wiem co myslec.

 

ad 3.) a z czyjej?

 

costi:

 

ja rozumiem ze na targach jest ciezko ale zeby az tak?

 

co do 7 z malym haczykiem na Celku:

dobra ja dokladnie nie wiem, wiec klocil sie nie bede. Bylem przekonany ze bylo tak jak pisalem pierwotnie, jesli sie yblem to przepraszam.

 

z mojej strony eot, mam nadzieje ze przekazalem to co mnie boli i ze na nastepnych targach zobacze wreszcie jakies benche.

->Poznan?:> postaram sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janio:

 

ad 1.) Te wyniki zostaly zrobione przy pomocy m. in. termometru z mutlimetru za 35zl, wiec nie mow mi ze slabe termo do niczego sie nie nadaje, mam wrazenie ze nawet Fluke nie wiele by wam pomogl, a po tym co widzialem we Wro to juz nie wiem co myslec.

 

ad 3.) a z czyjej?

1. Ten termo stawał przy -140. Wiem, że do C2D wystarczająco, ale mam jakiś prześwit w pamięci, że czujka była przyklejona do rury, tylko pokazywała takie głupoty, że ktoś ją zdjął. Ale entu, nie mów, że nie wiemy jak założyć sondę ;)

 

3. Z wszech strony, tu brakło tego (prądu) tam tamtego (neta), wszystko na ostatnią chwilę, gdzieś wsiąkło CD z benchami i sterami (tutaj akurat nasza wina).

 

Rozumiem cię entu, ale przecież nikt się chyba tutaj nie afiszuje z jakimś mega xtreme OC, może zabolał cię ten news o 7.25 GHz, ale hmmm... ale BYŁ on jak najbardziej poprawny :]

 

btw. nawet była walidacja i screen z 7.25, ale ktoś sformatował ten dysk i postawił na nim nowy sys.

 

I proszę, nie wytykajmy sobie, szkoda nerwów. Peace :]

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja mam na dysku 2.5gb fotek, nie mam gdzie upychać :D

jedyne co mogę powiedzieć po targach to "ałaaa moja głowaaa"

 

 

Mam obrzydzenie do alkoholu aż do następnych targów.

 

A tak poza tym to targi udane. Impreza w 4speedzie tez.

 

 

EDIT: Pozdr dla pana z SSa co miał ze mną i Gruxem pokój na nocleg w AGRO, oraz dla panów z sirrusa co do nas wpadli, mało pamiętam, AHA I THX DLA emjotki za podrzucenie autem na nocleg.

 

No i juz czuję sie wyspowiadany ^^ :D

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Powrocilem do normalnosci i takze dodam cos od siebie.

 

Na poczatek : bylo dla nas ( Team Poland ) ok, organizacja sprawna, wsio poszlo po naszej mysli, aczkolwiek plany zmienialy sie co 15 minut.

 

Bardzo mi milo bylo sie spotkac z wieloma osobami, ktore poznalem juz wczesniej, a takze z innymi ktore widzialem pierwszy raz. Wielkie pozdro dla chlopakow z Poznanania ( szczegolnie Banti, ktory przesiedzial i przegadal ze mna polowe jak nie wiecej 1 dnia targow :wink: ), Enta znalem juz wczesniej, Gemmego ( Master of PI :D ) poznalem dopiero w wrocku. Bryce o Tobie takze nie zapominam ;)

 

 

Co do samego oc - jesli Panowie z redakcji PPC obecni w Wroclawiu sadza, ze mielismy pretest sprzetu, ktorym dysponowalismy to sie mylicie. Jedynym sprzetem, ktory wiedzialem jak "lata" byl stary X6800, reszta byla nowoscia, grafy ktore mialy byc nie dojechaly i jak weszlismy na targi o tym sie dowiedzialem. Na szybko zostal zalatwiony dla nas Fox 88GTX, a potem EVGA sie znalazla i wsio polecialo jak mialo.

 

Ja takze jestem zdania takiego jak Ent i pare innych osob, ze nie udalo sie Wam to co moze mieliscie w zalozeniach. Co zawinilo nie wiem, ale wiem, ze dysponujac azotem, kontenerami i taka iloscia sprzetu + osob mozna zrobic duzo. No ale trzeba chciec i umiec to wykorzystac.

 

Jesli chodzi o nasze stoisko, owszem oblegane nie bylo, ale to na nim padly rekordowe wyniki i nie potrzebowalismy dziesiatki osob wpatrujacych sie w nas i litrow azotu. Mielismy tylko i wylacznie suchy lod + kaskade. Co lepsze, temp graf nie byla kontrolowana przez nas bo nie zdazylismy kupic czujek do Volcrafta, a jednak udalo sie opanowac dwa rozne 8800GTX.

 

 

To tyle z mojej strony, zgadzam sie z slowami krytyki, ktore padly w wczesniejszych postach.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nasze stoisko, owszem oblegane nie bylo, ale to na nim padly rekordowe wyniki i nie potrzebowalismy dziesiatki osob wpatrujacych sie w nas i litrow azotu. Mielismy tylko i wylacznie suchy lod + kaskade. Co lepsze, temp graf nie byla kontrolowana przez nas bo nie zdazylismy kupic czujek do Volcrafta, a jednak udalo sie opanowac dwa rozne 8800GTX.

To tyle z mojej strony, zgadzam sie z slowami krytyki, ktore padly w wczesniejszych postach.

Pozdrawiam.

Tylko że dla nas to był w głównej mierze pokaz a nie bicie rekordów i wydaje mi się że w znacznym stopniu wykonaliśmy swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dzięki wielkie dla unckle'a i tomana za support przez całe targi, ciężko by było bez was :]

A ja? :cry:

 

-------------------

 

Generalnie targi nawet mi się podobały, pomacałem trochę sprzętu (2xGTX/2xGTS), poznałem masę wiary z którymi wcześniej tylko postowałem, wypiłem dużo wrocławskiego piwka (spiż/piast), znalazłem się również na imprezie 4speed'u (dzięki toman i 4speed)no i spałem u Tumskiego ;)

 

Zrobiłem coś koło 300 fotek, trochę z targów, ap, widoczki no i wrocławskich dziewczyny ;)

 

Wrzucę je za jakiś czas :P

 

Ogólnie to "bla bla bla", prawie każdy na swój sposób był pijany więc z wyniczkami było ciężko bo:

 

- tu sie okazuje ze jakas plyta padla

- tu sie okazuje ze nikt nie ma systemu, dysku itp

- tu sie okazuje ze konczy i 4 piwo i trzeba isc po nastepne - wyluzujcie ;)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyliście coś z tą celiną jeszcze Janio na AP?

Szczerze to nie mam pojęcia, na AP zawitałem dopiero koło 22 godziny, praktycznie nie tykałem już sprzętu :) Ale pewnie gdyby coś na niej padło, to by ktoś o tym napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to i ja przeżyłem AP ;) Było świetnie. "tekst wieczoru" - welcome to the candy shop - [sarkazm] :lol2: [/sarkazm]

 

No i fotki targowo-4speedowe z przewagą pierwszego:

http://rapidshare.com/files/27397872/Targi.rar

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Targi udane faktcznei na stoisku purepc nic niekawego nie pokazano...

Dlatego wiekrzosc czasu spedzilem obserwujac postepu OC-Team ;)

Pozdro dla wsyzstkich ludzi ktorych spotkalem na targach ;P

Szczegolne dla 4speedu za after party ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...