Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

dobra juz pykam z mojego brisbane 09 07 wlasnie co system postawilem

od kopa 1.35v leci 2800mhz na boxie temp kolo 55 wiec musze zmienic chlodziwo bo jest to kres mozliwosci boxa - jeszcze ta pasta nakladka chyba dobrze sie nie przezarla :lol2:

Rozumiem ze nizej z napieciem nie daje rady ? To by znaczylo ze mimo tego samego tygodnia i nizszego batchu masz gorsza sztuke :blink:

co dziwnego z abit kn9 to aby zbootowac system z dysku pata ( 2 probowane) trzeba wylaczyc

IDE DMA Transfer access - tak wiec nie wpadac w panike jak cos nie tak z bootwaniem z dysku ide

Nie dam sobie za to reki uciac, ale ja z ta opcja wlaczona bootuje system bez problemow (i stawialem winde 2 razy), ale upewnie sie dopiero jak bede restart robil, a teraz nie moge bo sciagam bez resume pliczek 190MB z jakiegos servera z tragiczna predkoscia ~12KB/s :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz pykam z mojego brisbane 09 07 wlasnie co system postawilem

 

od kopa 1.35v leci 2800mhz na boxie temp kolo 55 wiec musze zmienic chlodziwo bo jest to kres mozliwosci boxa - jeszcze ta pasta nakladka chyba dobrze sie nie przezarla :lol2:

U mnie 1,35v i 2850 ale freezer+as5 i tez 55 stopni wiec cos jest nie tak z czujnikami a freezer nawet nie goracy, eqfan dziala, ale nie wiem jak to ma sie do rzeczywistej temperatury procka :(

 

 

Nie dam sobie za to reki uciac, ale ja z ta opcja wlaczona bootuje system bez problemow (i stawialem winde 2 razy), ale upewnie sie dopiero jak bede restart robil...

No ja tez stawialem wczoraj winde z wlaczonym DMA i bez problemu poszlo

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. u mnie to samo, po pierwszym odpaleniu na 1,325 na 2850 - no problem, ramik jak widać, ale chiałbym jeszcze ram podnieść ,ale procesora już nie, bo w stresie na pentku idze na 62'C. ne wiem za bardzo co pozmieniać aby ram podciągnąć do ok900mhz. ogólnie na orthosie przez 8godz zero błedów :)

mam jeszce takie pytanko - czy zmieniacie ustawienie szyny pcie, bo jest domyslne 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Rozumiem ze nizej z napieciem nie daje rady ? To by znaczylo ze mimo tego samego tygodnia i nizszego batchu masz gorsza sztuke :blink:

Nie dam sobie za to reki uciac, ale ja z ta opcja wlaczona bootuje system bez problemow (i stawialem winde 2 razy), ale upewnie sie dopiero jak bede restart robil, a teraz nie moge bo sciagam bez resume pliczek 190MB z jakiegos servera z tragiczna predkoscia ~12KB/s :wink:

od 284 htt juz musze zwiekszac V (winda sie wykrzaczyla przy bootowaniu - trzeba bylo mu dac papu) od natywnego 1.3. ALe proc dopiero co nalozony wygrzac sie musi troche elektronow dostac :lol2: 1.4 - 1.45 3ghz pewnie zrobi ale to nie na boxie. Mialbym jakas scythe ninja albo conajmniej pentagrama hp-100 alcu lite to bym pojechal wydymanca. Zreszta nie ma co sie cackac z procami za 240zl :)

Ale nie dosyc ze 2 jajka to sie lepiej kreci niz moja stara venecja - amd mnie mile zaskoczylo

a ile robi przy danym vcore to kwestia szczescia np z jakiej czesci wafla serii

 

 

dokładnie. u mnie to samo, po pierwszym odpaleniu na 1,325 na 2850 - no problem, ramik jak widać, ale chiałbym jeszcze ram podnieść ,ale procesora już nie, bo w stresie na pentku idze na 62'C. ne wiem za bardzo co pozmieniać aby ram podciągnąć do ok900mhz. ogólnie na orthosie przez 8godz zero błedów :)

mam jeszce takie pytanko - czy zmieniacie ustawienie szyny pcie, bo jest domyslne 100

a zrobiles update biosa

jak chcesz miec wieksza przepustowosc miedzy grafa i grafa ci to wytrzyma to sobie mozesz zwiekszac

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update jest na 1,2, akurat tutaj o temp sie nie martwie za bardzo, obecnie temp podaczs pisania to 36'C, a wiec jest ok, a w stresie 62'C ale raczej gry nie ciągną na 100% wysiłku procka. Przynajmniej tak mi sie wydaje ,że jest ok :)

....a odn tej przepustowości, to duża jest różnica, odczuję to , czy karta jest bardzo narażona ?? Szczerze mówiąc nigdy nie zmieniałem tego na żadnych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

update jest na 1,2, akurat tutaj o temp sie nie martwie za bardzo, obecnie temp podaczs pisania to 36'C, a wiec jest ok, a w stresie 62'C ale raczej gry nie ciągną na 100% wysiłku procka. Przynajmniej tak mi sie wydaje ,że jest ok :)

....a odn tej przepustowości, to duża jest różnica, odczuję to , czy karta jest bardzo narażona ?? Szczerze mówiąc nigdy nie zmieniałem tego na żadnych płytach.

to twoje chlodziwo jest na poziomie boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze lepsze :) poza tym dopiero się układa, ząłożonyu na arctic ceramique dwa dni temu (jesli pasta dobrze ułożona-kartą kredytową warstwa ułozona bez prześwitu) no i mam obudowę desktop chiefa http://www.komputronik.pl/Obudowy/Chieftec...pelny,id,18089/ , w którym nie ma za dużo miejsca. jeden z przodu i dwie 60mm z tyłu, a bebechów troszkę jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

a jak to jest z tym 1t 2t w ddr2. Jesli chodzilo o venice ddr dawanie 2t dawalo gorsza wydajnosc jesli chodzi o pamiatki. Tego Trfc0 for DIMM* tez nie pamietam z venecji i abit av8 - jakis czas dostepu ?

jesli chodzi o tempy to sie trzymac kurczliwie aby nie przekraczac 50 stopni to lekka przesada

jesli chodzi o kn9 55 stopni to mozna przyjac za taki prog przyzwoitosci ( moj mial 60 na boxie trzeba go troche wygrzac). Ogolnie przy boxie najlepiej schladzac openwindowmod szczgolnie w godzinach porannych badz nocnych. Skoro box ma taka kijowa przewodnosc terminczna szacowana na 0.34 c/w

to trzeba mu obnizyc temp otoczenia. W pentagramy czy orby tez nie ma co sie bawic tylko jakies heatpipey. Jako ze trafil sie niezly sztukas z nadziejami na 3ghz bede musial pomyslec nad lepszym chlodziwem

pentagram hp-100 alcu lite 51zl

arctic cooling freezer 64 pro z pwm 54

scythe ninja 139zl

 

 

 

U mnie 1,35v i 2850 ale freezer+as5 i tez 55 stopni wiec cos jest nie tak z czujnikami a freezer nawet nie goracy, eqfan dziala, ale nie wiem jak to ma sie do rzeczywistej temperatury procka :(

ta tylko ja otwarte okno buda tak by dawno bylo ponad 65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ja wyjaśnię swoje temperatury, bo nowi pomyślą,że to normalka. Moja buda jest mała, mieści się w szczelinie ławo-stołu przy ścianie -stąd te temp. Po wyjęciu budy na łąwę, czy też podłogę temp.spada momentalnie o 5'C, a dodatkowe 8'C po zdjęciu blachy. Więc sumując w stresie temp. schodzi do 49'C !!

Dzisiaj jeszzce raz zdejmę i założę może lepiej pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się tak nie ekscytował tymi temperaturami gdyż dioda termiczna w brisbane jest uszkodzona i temperatury żaden program nie odczyta wam poprawie :) Chyba że czujka z mobo :) Nie pamiętam jednak które to były modele i czy już usterka została zlikwidowana całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Wiem, że moje pytanie będzie takie #$^$@##@!# ale musze się zapytać. W jakim z tych sklepów dają najlepsze Brisbany do kręcenia (myślę tu o X23600+ 0,65): Agito, eMarket, Apollo?

moj z emarket jest dokladna specyfikacja napewno ci kastrata windsora nie wcisna jak w apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moje pytanie będzie takie #$^$@##@!# ale musze się zapytać. W jakim z tych sklepów dają najlepsze Brisbany do kręcenia (myślę tu o X23600+ 0,65): Agito, eMarket, Apollo?

 

Według mnie to jest loteria.... Ja kupiłem we Wrocku w Proline i chyba mam nie aż taki zły... Co prawda nie mam czasu na testy ale po woli staram sie wycisnąć jak najwięcej przy 1,3V....

Nie podobają mi sie tylko kosmiczne temperatury typu 60 w stresie na Ninja + ZM-STG1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica? i tak wszystkie pochodzą z jednej hurtownii ;)

Dokladnie - wszystkie z actiona w okolicach wawy :) (ja swoj kupilem w agito.pl ~2 tyg temu)

 

Temperatury widze nie tylko ja mam z d***

 

@tottenkopf - to nie chlodziwo na poziomie boxa tylko prawdopodobnie wina czujnika w brisbane ...

To jest nie mozliwe ze wiele osob ma 50-60 stopni a wcale ich radiator nie parzy, u mnie dla przykladu jest lekko cieply w stresie z temp ~55 stopni (~35 jajka) na 3ghz 1.35v, wiec cos jest nie tak i nie chodzi o zle nalozenie/wade pentagrama czy freezera :)

 

@victor89 - moglbys sobie przypomniec ? :P Chcialbym miec pewnosc ... no i ciekawe czy da sie z tym cos jeszcze zrobic, czy na zawsze bede mial dziwne temperatury :wink:

 

Ps. No i moj przedmowca "60 w stresie na Ninja + ZM-STG1..." to juz wogole kosmos :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Dokladnie - wszystkie z actiona w okolicach wawy :) (ja swoj kupilem w agito.pl ~2 tyg temu)

 

Temperatury widze nie tylko ja mam z d***

 

@tottenkopf - to nie chlodziwo na poziomie boxa tylko prawdopodobnie wina czujnika w brisbane ...

To jest nie mozliwe ze wiele osob ma 50-60 stopni a wcale ich radiator nie parzy, u mnie dla przykladu jest lekko cieply w stresie z temp ~55 stopni (~35 jajka) na 3ghz 1.35v, wiec cos jest nie tak i nie chodzi o zle nalozenie/wade pentagrama czy freezera :)

 

@victor89 - moglbys sobie przypomniec ? :P Chcialbym miec pewnosc ... no i ciekawe czy da sie z tym cos jeszcze zrobic, czy na zawsze bede mial dziwne temperatury :wink:

 

Ps. No i moj przedmowca "60 w stresie na Ninja + ZM-STG1..." to juz wogole kosmos :)

po update biosu temp i tak spadla bo przy 1.1 non stop bylo 50 stopni

to ze ten czujnik jest zwalony to wiem kwestia na ile te przeklamania sa in plus czy in minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po update biosu temp i tak spadla bo przy 1.1 non stop bylo 50 stopni

to ze ten czujnik jest zwalony to wiem kwestia na ile te przeklamania sa in plus czy in minus

Co do tych temperatur... Na KN9 jest ten cały system SilentOTES i podczas, gdy EVEREST pokazuje 60 stopni na tym radiatorku po jego dotknięciu rzeczywiście można się oparzyć. Natomiast w tym samym omencie pokazuje np. 63 stopnie na procku a dotykając heat pipe tak blisko rdzenia jak sięgam szczerze mówiąc nic nie czuję.... Więc temperatury NA PEWNO są zawyżane i to ostro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!!! To post-146215-1179066398_thumb.jpgmój pierwszy aktywny udział w forum, więc witam wszystkich was serdecznie :rolleyes: Od dwóch dni staram sie optymalnie skonfigurować nowo złożonego kompa i muszę w tym miejscu podziękować wam za wszystkie rady udzielane odnośnie X2 3600+ Brisbane i KN9 NF4.Może, by nie marnować czasu od razu podzielę sie wynikami testów z ostatnich 24 h To pierwszy test Orthosa przeprowadzony w nocy Vcore 1.475 z biosu Vdimm 2.100 .Czytają wasze poprzednie posty pomyślalem sobie ,ż e nie bede sie szczypał i od razu dovoltuje CPU i RAM ,zwłaszcza że kilku z was zalecało to przy próbach uzyskania 3ghz.W pierwszych tescie pamieci ustawione były na 533mhz(timingi jak na zrzucie z ekranu).4h Orthosa wg. wskazówek DYMY'ego :D .Pózniej pomyslałem sobie,że może spróbuje znalezienie maksymalnego HTT na domyślnym napieciu zarówno CPU jak i RAM.Wygląda to tak: HTT 315 x 9.5 Vcore 1.300 Vdimm 1.800 (default) i wszystko gra.Tzn.Windows się podnosi, SuperPi zdązylem tylko do 16m zrobić i nie było blędów ,Orthosa juz nie próbowałem bo była chyba 4 rano.Niestety nie mam screena tych ustawień , bo aparat sie rozladował, a tylko tak móglem zarejestrować to co jest na pulpicie.Powtórze testy i wrzucę screeny :)

 

Topost-146215-1179066431_thumb.jpg jest zrzut z dzisiaj !! Okazało sie że na uzyskanie HTT 320 x 9.5 potrzebne jest dowoltowanie CPU Vcore 1.425 i Vdimm 1.900.Poniżej tych ustawień winda nie chciala sie uruchomić.Pojawiał sie pasek ładowania i ciaach z powrotem.Zrzut jest z niecalej 1,5 h pracy Orthosa.Teraz siedzę i piszę to wszystko z kafejki.Kompa zostawilem z właczonym Orthosem i mam nadzieję że jak wrócę to wszystko będzie ok.Jeszcze dzisiaj wieczorem wejde na sieć i podam ostateczne wyniki testów. Chłopaki co sądzicie o konkretnych rozbieżnosciach w odczytywaniu temperatur, a w szcegolności CPU. Prosze was jeszce o sugestie jeśli chodzi o programy testowe (wymierne ,rzetelne).Ktore ustawienia w obrebie tych programów zalecacie?? Pozdrawiam do wieczora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czyżby procesory z nowszych dostaw kręciły się lepiej?

Wcale bym sie nie zdziwil :)

 

@Painter - ladny start na forum :)

Niestety nie mam screena tych ustawień , bo aparat sie rozladował, a tylko tak móglem zarejestrować to co jest na pulpicie.

Czemu tylko aparat ? :blink: printscr ci sie zacial ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was jeszce o sugestie jeśli chodzi o programy testowe (wymierne ,rzetelne).Ktore ustawienia w obrebie tych programów zalecacie?? Pozdrawiam do wieczora :)

Wez przezuc sie na everesta wersja 4 w pelni obsluguje kn9 ma wszystko co potrzeba w jednym okienku- everest CPUID. (Jedyny program ktory mnie nie zawiodł i nigdy nie pokazał głupot) zrob testy pamieci przy pomocy niego (cache & memory benchmark)

opcje dostepne w tools

 

speedfan to totalny gniot

cpu-z moze byc ale czasem wariuje i glupoty pokazuje

AbitEq mi przy o/c nie dziala :blink:

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Na samym początku mała poprawka odnosnie mojego poprzedniego posta :D powinno być Vdimm 1.80 i 1.90 a nie jak napisalem 1.800,1.900 :rolleyes: Co do tego drugiego testu, niestety jak wrocilem a kafejki okazało sie że podczas mojej nieobecności Orthos sie posypał i moja dziewczyna(kochana) tak sie przejęła alarmem że wylączyła kompa :mad: Jednak zapisała wynik testu mówiący o posypaniu Orthosa po 2h 31m 22s.I Vcore było jednak 1.400 a nie jak wspomnialem 1.425.Dopiero pod kątem nowego testu podnioslem w biosie Vcore do 1.425 i obniżylem HTT do 317 x 9.5 , Vdimm bez zmian tak jak poprzednio 1.90.Oto wynik Orthosapost-146215-1179084370_thumb.jpg teraz jak wroce do domu zapodam 3dmarki, SuperPi i wynikami podziele sie jutro :lol: Aha Ram leciał na 400 mhz (timingi jak na screen'ie) .Co do temperatur nie mam pojęcia czy brać je na poważnie. Do ok 2.5h testu tem.CPU(wg. Abit eq i Speed Fan) była 51-53 C i nagle spadła do 34 C i tak już zostało.Dziwne <_< Proszę o wszelkie sugestie co do ustawien RAM i innych możliwosci konfiguracji. Pozdrawiam !!!! Do jutra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez przezuc sie na everesta wersja 4 w pelni obsluguje kn9 ma wszystko co potrzeba w jednym okienku- everest CPUID.

to co jest nie tak u mnie, że everest 4.00.976 nie rozpoznaje płyty i nie wyświetla żadnych temperatur?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanko. Czy ktoś z Was instalował AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver i jakie są tego skutki ?? ściągnąłem i nie jestem pewny czy instalować dla poprawy działania w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej wiarygodne sa temp z core. Bo u mnie np. temp cpu jest duzo wyzsza niz samych rdzeni a to chyba nie logiczne :blink:

To co mam sie core trzymac ?

U mnie w idle: 12 i 19 jaderka :-/ a procek 36 - freezer 1240rpm

Stress: 36 i 27 a procek 54 :/ - freezer na maxa wyje chyba bo ma 2400rpm

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...