Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

Co jest złego w kręceniu na połówkach?

Między mnożnikiem 9 i 9,5 jest tylko różnica w dzielnikach pamięci przy wartościach 400 i 533.

Przy mnożniku 9 pamięć się szybciej "skończy" a tego przecież nie chcemy.

 

Dodam również od siebie to co zauwazyłem że wydajność w everescie - pomiar pamięci mimo iz wartości FSB i szybkośc pamięci nie ulega zmianie wystarczy zmienić mnożnik proca i zaczynają sie rózne wskazania . Moje pomiary dały taki oto wynik .Przy wartościach połówkowych mnoznika pomiary zawsze były mniejsze tzn .przy mnozniku 9,5/10,5 wydajność pamięci jest mniejsza niz przy pełnym mnozniku proca - 10/9.Proponuję sprawdzić to tym co mają ustawiony mnożnik połówkowy czy maja tak samo.

SPRAWDZ SAM I PORÓWNAJ :wink:

 

DOkladnie o to mi chodzilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz dawno porownywalem wydajnosc w pi i niezalezne jaki mnoznik ,przy tych samych taktach pamieci i proca i tych samych timingach wydajnosc jest jednakowa !!!...roznica rzedu kilku-kilkunastu setnych to praktycznie bledy pomiarowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi również wydaje się, że nie ma różnicy w wydajnosci między połowkami a całkowitymi. jeżeli ewentualna zachodzi to tylko dlatego, ze zmienia sie taktowanie pamięci (cpuz przekłamuje czasem), no i ewentalnie z różnicy taktowania HT. tak jak ktoś juz zresztą zauwazył - różnice w wydajności są tak znikome ze mozna je śmiało pominąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Dziś zmieniałem chłodzenie na moim brisbane z BoX'a na Titana w podpisie, i cholera w czasie wyciągania samego boxa udało mi się z zamkniętego socketu wyciągnać boxa z procem :mad: , myślałem że już po procku ale nóżki wszystkie proste ufff, potem zakładanie titana, na środek proca nałożyłem ziarenko pasty docisłem ale potem miałem problem z dopasowaniem tych zaczepów cholera i podstawa chlodzenia ślizgała mi się po procu, ogólnie to masakra, udało mi się to jakoś zamontować, komp ruszył :D , ale temp spadła w idle o 3C <_< , czy mam jeszcze raz nałożyć pastę ???

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę stałem się posiadaczem x2 3600+ brisbane,

 

bris i orleans topless:

 

Dołączona grafika

 

fajna zabawka, jak na razie maksymalnie poleciał 2950Mhz @ 1,5375V

 

Dołączona grafika

 

2,9Mhz robi na 1,5V

 

Dołączona grafika

 

Muszę pożyczyć sobie lepsze mobo i się pobawić na wyższych napięciach bo 1,56V (bios, nie wiem ile real :/) to lipa :angry:

 

Co do wydajności połówkowe vs całe:

 

Sandra - Memory Bandwidth

 

Mnożnik 9x:

 

Dołączona grafika

 

Mnożnik 9,5x:

 

Dołączona grafika

 

SuperPi 1M

 

Mnożnik 9x:

 

Dołączona grafika

 

Mnożnik 9,5x:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniałem chłodzenie na moim brisbane z BoX'a na Titana w podpisie, i cholera w czasie wyciągania samego boxa udało mi się z zamkniętego socketu wyciągnać boxa z procem :mad: , myślałem że już po procku ale nóżki wszystkie proste ufff, potem zakładanie titana, na środek proca nałożyłem ziarenko pasty docisłem ale potem miałem problem z dopasowaniem tych zaczepów cholera i podstawa chlodzenia ślizgała mi się po procu, ogólnie to masakra, udało mi się to jakoś zamontować, komp ruszył :D , ale temp spadła w idle o 3C <_< , czy mam jeszcze raz nałożyć pastę ???

Temperatura w idle nigdy duzo nie spada, bo te procesory sie nie grzeja w stanie spoczynku duzo. Sprawdz roznice temperatury w porownaniu wzgledem boxa podczas obciazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Temperatura w idle nigdy duzo nie spada, bo te procesory sie nie grzeja w stanie spoczynku duzo. Sprawdz roznice temperatury w porownaniu wzgledem boxa podczas obciazenia.

właśnie ze w idle na nie podkreconym brisbane mam teraz 39C tak everest pokazuje i bios tez :-| tyle co na boxie, jeszcze raz paste nałożę i zobacze co będzie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnięcie kopułki daje wymierne korzyści w rozpraszaniu ciepła?

Ja wymieniłem pastę między rdzeniem a czapką na zwykłą Ceramique i dało mi to ~8*C w dół przy 2,95ghz @1,54V w stresie, w idle prawie zerowa różnica (~1-2*C :lol: )

Może jak zdobędę zapinkę na am2 do Storm'a to się pobawię bez czapki :lol2:

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem pastę między rdzeniem a czapką na zwykłą Ceramique i dało mi to ~8*C w dół przy 2,95ghz @1,54V w stresie, w idle prawie zerowa różnica (~1-2*C :lol: )

Może jak zdobędę zapinkę na am2 do Storm'a to się pobawię bez czapki :lol2:

a mialem sie wlasnie Ciebie pytac czy warto IHSa sciagac do zabawy ze Stormem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać ile ma punktów w 3D marku 03 na brisbane (podkręcony oczywiście) i GF79GS (najlepiej takty w okolicach 620/1600)

Z góry dzieki

PW też przyjmę :)

 

kolo 20k :) mam 19245 przy 2,1 GHz i 600/1600..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj brisbane

Dołączona grafika

B)

edit:

numer posta 1"666" xD

eee... Mi sie wydaje czy on jest przyjarany? :lol:

 

Postaram sie wrzucic dzisiaj screena. 9.5x306 na 1.35V(bios) everest (1.37-1.38) :)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Ci się wydaje. to po prostu pasta sie starła na sradku jądra. nie widaz tak to zadnych wybrzuszen ani zaczernien w okol jadra.

 

(no moze poza tym na dole, ale to pewnie tylko klej)

 

ps. ile wycisnę z x2 am2 bri 3600 na boxowym chłodzeniu? i jaka max temperatura jest dla niego bezpieczna?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... Mi sie wydaje czy on jest przyjarany? :lol:

 

Postaram sie wrzucic dzisiaj screena. 9.5x306 na 1.35V(bios) everest (1.37-1.38) :)

wszystko z nim oki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

eee... Mi sie wydaje czy on jest przyjarany? :lol:

 

Postaram sie wrzucic dzisiaj screena. 9.5x306 na 1.35V(bios) everest (1.37-1.38) :)

Mozna by polemizowac na ten temat :) Teat kiedys wspomnial ze jak testowal bb na 1,8V to cos zasmierdzialo :lol:

 

ps. ile wycisnę z x2 am2 bri 3600 na boxowym chłodzeniu? i jaka max temperatura jest dla niego bezpieczna?

 

Ja wiem ze ty wiesz ze to jest el0 forum, best in Poland i wszystkowiedzacy ludzie tu sa ale wrozek niestety nie ma i raczej nie bedzie :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by polemizowac na ten temat :) Teat kiedys wspomnial ze jak testowal bb na 1,8V to cos zasmierdzialo :lol:

Ano, teraz coś mu nie teges :damage_wall: wali coś mu na dekiel po zdjęciu czapy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul>> jesli masz dobra sztuke to bez podnoszenia vcore powinienys miec 2700mhz. Ale to loteria.

 

Poczytalem troche wątek i nowe Brisbane krecą sie troche gorzej... Tak mi sie wydaje :P

Dołączona grafika

Mi się calkiem fajny proc trafil. Pomęcze go jeszcze jutro na 3G i ostro wezme sie za memy :)

Cpu z dalej zle dobiera dzielniki...

 

BTW: KN9 też wam tak buja na napięciu proca? 1.35v z Biosu a tu 1.38 z cpuz.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Wodnik. sorry, sam nie znoszę takich pytań, ale chciałem trochę pogdybać, bo procek w drodze :-) btw. troszkę się obawiam, czy ogarnę od razu kręcenie pod x2 am2 64, bo nigdy nie miałem do czynienia z platformą 64bit. Zatrzymałem się na Socket A. Mam nadzieję, że szybko ogarnę ten bios z tym HTT, dzielnikami pamięci etc. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...