Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadziej ze admin zrozumie napisanie tego w tym watku - wielu użytkowników wzięło ode mnie i jest bardzo zadowolona a chyba PRIMO tego forum to info i pomoc.

mam nadzieję że nie zrozumie bo pamiętam jak poganiano Cię tutaj z wielu tematów za kryptoreklamę

jest odpowiedni dział i nic Cię nie zwalnia od teo by stosować się do regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!

 

Z takich newsów to pojawiły się proce X2 4200+ w rewizji G2. Jakby ktos był zainteresownay to mam za 199 zł boxy :) KLYK

 

BTW

Czy 5000+ Black Edition jest z G1 czy z G2 ? strona amd mówi ze G1 a mi sie wydawało ze to jednak G2 jest :/

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!

 

Z takich newsów to pojawiły się proce X2 4200+ w rewizji G2. Jakby ktos był zainteresownay to mam za 199 zł boxy :) 2881908[/snapback]

Witam. Jakie jest rozsądne vcore dla Brisbane przy boxowym coolerze? Pytam, gdyż mam czujnik w procku ubity, a radiator przy napięciu 1.35V nie wydaje się być ciepły.

Przez 3-4 mc moj Bris 24/7 chodzil z 1,5V na BOXie... i to raczej max V jakie można na takim chłodzeniu zarzucić.

 

btw. Ktoś kręcił Brisbane w wersji 2x1mb cahe ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko: srednio 4000+ G1 ile robia na def. vcore? Bo mojemu powyzej fsb 240 trzeba wiecej papu dac (2.6GHz robi dopiero na 1.325V). Trafila mi sie slaba sztuka? Pytam, gdyz widze, ze wiekszosc robi dobre wyniki dopiero na napieciu 1.4 lub 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam allz :D

 

konfiguracja jak w sigu, moje pytanie czy mógłbym jeszzcze bardziej podwyzszyc to napiecie, i czy to jest dobry wynik

co prawda 3GHz nie zrobiłem ani razu, bo zasiłka słaba jak narazie, ale co mam poprawic w ustawieniach by poszedł jeszcze troche

lepiej..

 

Dołączona grafika

 

thanx4help B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj skatowałem swojego 3600+ na 1,45 z biosu (progsy pokazują 1,5x)

2882126[/snapback]

witam allz :D

 

konfiguracja jak w sigu, moje pytanie czy mógłbym jeszzcze bardziej podwyzszyc to napiecie, i czy to jest dobry wynik

co prawda 3GHz nie zrobiłem ani razu, bo zasiłka słaba jak narazie, ale co mam poprawic w ustawieniach by poszedł jeszcze troche

lepiej..

 

2882535[/snapback]

1.5V na box coolerze? Jakiej temperatury mogę się spodziewać? ;O
Temp nie będzie wysoka, a box można jechać i na 1.6 ... nic sie nie spali, a tak jak napisał Spookie 1.5 to spokojnie można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest takie ?

 

Miały być 4600+ na G2 z 2MB L2, ale chyba jeszcze nie wyszły...

jeżeli miałby być taki athlon to także musiałby być także taki opteron a jak wiadomo rynek serwerów nie lubi częstych zmian. cos nie mogę znaleźć dlaczego tak jest, pamiętam, ze na benchmarku byla o tym notka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu mam 4000+ Brisbane na płycie KN9s z pamiątkami Patriot 800 CL4, i ostatnio zabrałem się do OC. Zostałem narazie na 230x10,5 (2,42GHz). Dałbym więcej, ale temperatury są chyba za wysokie. Po 2 godzinach Orthosa mam 61-62*c (mierzone programem od MOBO - AbitEQ). Czy tempy są normalne i kręcić dalej? Czy są za wysokie i pozostać lub nawet zmniejszyć OC? Nie chcę kupować teraz żadnego coolera bo i nie jest mi potrzebna narazie taka moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. programy czesto przeklamują lub podają głupoty

2. brisbane ma zwalone czujniki temperatury

3. poszukaj sobie w tym temacie o temperaturowych podnietach, bo bylo kilku takich co się tym fascynowali

4. w skrócie porada, odpusc sobie patrzenie na temperaury i kreć ile wlezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest raczej słabo wentylowana i zamknięta, więc te temperatury wydają mi się rzeczywiste. Procesor ma mi starczyć na jakieś 2-3 lata i nie chciałbym go spalić. Czyli mam rozumieć, że nawet przy takich temperaturach można spać spokojnie? Na lapku miewam 95*c i nic nie nie pali:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy się powtarzał nie będę. Wszystko jest OK. Jak chcesz popis temperaturologii, to mam pod reką mój zestaw z intelem, gdzie SmartGuardian, czyli odpowiednik Abit EQ, wskazuje mi temperayre procesora do 102st. C :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu mam 4000+ Brisbane na płycie KN9s z pamiątkami Patriot 800 CL4, i ostatnio zabrałem się do OC. Zostałem narazie na 230x10,5 (2,42GHz). Dałbym więcej, ale temperatury są chyba za wysokie. Po 2 godzinach Orthosa mam 61-62*c (mierzone programem od MOBO - AbitEQ). Czy tempy są normalne i kręcić dalej? Czy są za wysokie i pozostać lub nawet zmniejszyć OC? Nie chcę kupować teraz żadnego coolera bo i nie jest mi potrzebna narazie taka moc.

 

 

 

zbij volty na 1,2000 i wykręć ile wlezie to bedziesz wiedział... zwalone czujniki pokazują ciekawostki w speedfanach i tego typu progsach pod Brisbankami... u mnie na jednym core mam 19*C na drugim -6*C a w pokoju 21/22*C więc sobie odpowiedz czy to możliwe :))

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SIWie też są temperatury z kosmosu (niskie ~10 - 24*C) i tam jest to rozłożone na rdzenie. A w AbitEQ jest jeden pomiar jak włączam kompa to jest ~37*C, a pod obciążeniem 62*C to nie wygląda na zwalone tempy. Wy podajecie rzeczywiście wartości z kosmosu. Póki co nie ma mnie w domu i wracam za tydzień do wrócę to kręcenia.

Pozdrawiam.

Edytowane przez bart25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przy okazji zmiany grafy, przez weekend pobawilem sie znow prockiem.

Zaskoczenie przyznam mile bo z 2.7 ktore mialem do tej pory teraz lata sobie 2.9@1.425V 9.5x306

 

Chcialem wyciagnac go na 3.0 ale nie wiem czemu nie moge z HTT wyciagnac ponad 310.

Probowalem juz wszystkiego. Pamieci na 400 z CL5, HT nawet x2 dawalem. Obnizalem tez mnoznik ale takze sie po chwili sypalo wszystko z HTT w granicach 310-320.

Sprawdzalem 316x9.5 przy 1.525 ale nic z tego.

Koniec dla procka ? Co mozna jeszcze zrobic zeby sprawdzic max HTT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przy okazji zmiany grafy, przez weekend pobawilem sie znow prockiem.

Zaskoczenie przyznam mile bo z 2.7 ktore mialem do tej pory teraz lata sobie 2.9@1.425V 9.5x306

 

Chcialem wyciagnac go na 3.0 ale nie wiem czemu nie moge z HTT wyciagnac ponad 310.

Probowalem juz wszystkiego. Pamieci na 400 z CL5, HT nawet x2 dawalem. Obnizalem tez mnoznik ale takze sie po chwili sypalo wszystko z HTT w granicach 310-320.

Sprawdzalem 316x9.5 przy 1.525 ale nic z tego.

Koniec dla procka ? Co mozna jeszcze zrobic zeby sprawdzic max HTT ?

chyba nic wyczerpałes juz wszystkie możliwosci? ..

widze ze mamy te same pamieci, na jakich timingach je pusciłes? mógłbys dac jakies fotki z biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nic wyczerpałes juz wszystkie możliwosci? ..

widze ze mamy te same pamieci, na jakich timingach je pusciłes? mógłbys dac jakies fotki z biosu

Pamieci niestety bez rewelacji w tej chwili mam HTT 306 i pamieci na 533 co daje marne 727. Przy dzielniku dla pamieci 667 wychodzi juz ponad 900 i przy aplikacjach juz wysiadaja nawet na cl5. Pamieciami za bardzo sie nie bawilem.

Narazie staram sie wykombinowac coz z tym HTT zeby polecialo okolo tych 316. Przydalby sie mnoznik x10 i byloby lux :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że ci tKN9 sie kończy na HTT 306MHz, sprawdź se na niższym mnożniku. Koniec proca prędzej i tyle.

Puszczalem go 8x320 co daje 2560Mhz, wiec powinien chodzic bez problemow. A niestety nawet przy napieciu 1.5V wywalalo go jak testowalem. Przy HTT 330 nawet nie wstawal:/

Dla pamięci dawalem najnizszy dzielnik, cl5 i dla kazdego banku 195 takze to chyba nie wina pamieci.

Sprobuje ktoregos dnia na samych 2x1GB albo 2X512 bo narazie nie chce mi sie wiatraka demontowac z proca.

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mało go chłodzisz, mi jak normalnie chodzi na 2916MHz tak ostatnio nawet na 2.5GHz nie chce chodzić, okazało się ze miałem zasyfiony freezer i nic nie przelatywalo.

Przy zmianie grafiki w piatek wyssalem z niego wszystkie kurze hehe

Poza tym temperatura cpu w stresie jest ok 60* a na kazde jajko z osobna ponizej 40* takze Ninja raczej sobie z nim radzi.

Dlatego juz sam nie wiem jak kombinowac z tym HTT. No coz na weekend znow siade i sie pobawie.

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie jest rozsądne vcore dla Brisbane przy boxowym coolerze? Pytam, gdyż mam czujnik w procku ubity, a radiator przy napięciu 1.35V nie wydaje się być ciepły.

ja np mam 1,485 teraz (przy max obciążeniu, tzn SETI, sciąganie i programy w tle czujniki Windows pokazują 1,5). Temperatura proca dochodzi do 75 stopni na boxie i nic się nie dzieje. Nie obawiam się raczej, że coś się mu stanie :P Reszta jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...