Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

(chodzi o typ zasilania impulsowego?taki strzał w ciemno hehe)

W sumie to dobrze strzelasz że to jest związane z impulsowym zasilaniem ;) (na starcie mają dużo wyższe tętnienia niż linowe)

 

Amplituda tętnień przy zasilaczach impulsowych ponadto rośnie wraz z obciążeniem, aby to zaobserwować to najlepiej oscyloskop mieć, ale są też multimetry wyższej klasy potrafiące mierzyć tętnienia.

 

Ogólnie tętnienia z zasilacza się conieco przenoszą za stabilizator napięcia proca (który ma też jakieś tam swoje tętnienia) co może skutkować trochę niższym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podejrzewam ,że może tu mieć udział "geniusz" inżynierów Galaxy -moja grafika to standardowego OC oprócz kupy zabawy z chłodzeniem potrzebuje 1.32V na GPU(by zworka) podczas gdy inne zadowalają się z reguły 1.1V by BIOSmod lub 1.15V by Gamer Hud czy jak to Gigabyte nazwało.I tak wypiąłem jej jedno zasilanie z dwóch(zero zmian totalnie w czymkolwiek więc szufladę zapełnia drugi miesiąc).Pognębię na dniach sprzęt póki mobo ma gwarancję (do września zresztą).Albo F3 albo sprzedam i Intel(wolę raczej).

EDIT -nie wiem czy dobrze zrozumiałem: czyżby kłopot wynikał z "nacisku" jednej pulsacji na drugą(różne amplitudy)?Innymi słowy jak to widzę -CPU nie ucierpiało ale przy zwiększonym obciążeniu przez kartę graficzną zasilanie, zachowując stabilność napięć i moc, straciło...hmmm...wyczucie?precyzję impulsów?Jestem cienki w te klocki i tak to zrozumiałem.Zasialnie impulsowe "daje" tyle na i le jest zapotrzebowanie i z zaburzeniami wyczucia nie poda dokładnie czy jak?Bardzo sie wygłupiłem wnioskami? :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o Bri nowych? 5600+ i 6000+, kolejno 2,9 i 3,1 GHz, tak patrzyłem F3 5600+, paaaatrze i mi się zegar nie zgadza ;) a to 65 nm jest. Czy to oznacza, że 90 nm 5600+ i 6000+ zniknie?

lepiej nie, bo nie będzie co kręcić z AMD :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT -nie wiem czy dobrze zrozumiałem: czyżby kłopot wynikał z "nacisku" jednej pulsacji na drugą(różne amplitudy)?Innymi słowy jak to widzę -CPU nie ucierpiało ale przy zwiększonym obciążeniu przez kartę graficzną zasilanie, zachowując stabilność napięć i moc, straciło...hmmm...wyczucie?precyzję impulsów?Jestem cienki w te klocki i tak to zrozumiałem.Zasialnie impulsowe "daje" tyle na i le jest zapotrzebowanie i z zaburzeniami wyczucia nie poda dokładnie czy jak?Bardzo sie wygłupiłem wnioskami? :rolleyes:

Tak nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc nacisk. :lol2: Po prostu pulsacja z zasilacza wpływa na to co otrzymujesz na wyjściu stabilizatora. A pulsacja w zasilaczu impulsowym z teorii zależy od obciążenia, resztę masz konstrukcyjnie ustawioną na stałe (czyli pojemność wyjściową, współczynnik wypełnienia, okres). Im gorsza jakość napięcia na wyjściu tym mniej się kręci proc, a tam to już dość skomplikowana mikroelektronika, i dlaczego tak jest dokładnie w danej technologii to już trza by się inżynierów z AMD zapytać, ale jest to związane z pojawianiem się błędnych stanów logicznych przy pewnej częstotliwości z powodu pulsacji (co zasadniczo właśnie jest ograniczeniem każdego OC, jak proc się za mocno myli, traci synchronizacje, tranzystory nie zdążają się przełączać i przeładować swoich pojemności wewnętrznych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie, bo nie będzie co kręcić z AMD :wisielec:

Nie tragizuj pojawiły się nowe CPU w cenniku AMD pod nazwą AMD Business Class Processors.

Przykładowo Athlon X2 5400B (2.8GHz, 65W, 2MB total dedicated L2 cache oznaczone jako AM2+

Nowy cennik z dzisiejszą datą

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...?redir=SPDR0010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc nacisk. :lol2:

Ja też :lol2: .Dzięki za wyjaśnienia.W sumie do mnie jakoś trafiły.Dziś nieco gnębiłem sprzęt i....jedyny zysk to lekkie przesunięcie granicy błędu w funkcji czasu(czyli sie wywala hihi).Zostawiam jako pewne 331x9.Skoro nie wiesza i Ortki ,marki chodzą całonocnie...mi to starcza.I tak może kupca na niego poszukam(i pewnie znajdę haha :rolleyes:).Może nawet całość spróbuję z mobaskiem upłynnić...Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tragizuj pojawiły się nowe CPU w cenniku AMD pod nazwą AMD Business Class Processors.

Przykładowo Athlon X2 5400B (2.8GHz, 65W, 2MB total dedicated L2 cache oznaczone jako AM2+

Nowy cennik z dzisiejszą datą

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...?redir=SPDR0010

Ja piszę o czym innym, o tym że jest 5600+ w wersji 65 nm (2900 MHz) i 90 nm (2800 MHz), oba mają taką samą nazwę handlową ale to co innego, i nie ma to nic wspólnego z serią dla klasy Biznes raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że juz nie produkują, ale maja duze zapasy. Za dużo ostatnio zrobili premier odgrzewanych Brisbane'ów, żeby stwarzać sobie konkurencyjne produkty 65 i 90nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji zdjąłem z mojego Brisbane IHS, i założyłem na niego infinity :) na patencie, myślałem ze OC podskoczy, ale tylko temperatura spadłą z czego i tak nie da sie stwierdzić ile dokładnie bo mam zwalone czujniki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzis postanowilem pocisnac moje brisbane, i max co mi sie udaje to 2.829 @1.325V . Nie wiem czy to malo czy duzo, ale przy dalszym kreceniu BSOD

 

A i wsadzilem na czas krecenia 2x 1gb Kingston HyperX CL4

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżasz się do 100% przetaktowania tego procesora :P dla mnie to hard-core :D A koledze co robi 2,8 GHz radze zaszaleć na większym napięciu, 2,8 to chyba każdy Bri robi full stable (mój robi ale ramy nie wyrabiają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzis postanowilem pocisnac moje brisbane, i max co mi sie udaje to 2.829 @1.325V . Nie wiem czy to malo czy duzo, ale przy dalszym kreceniu BSOD

 

A i wsadzilem na czas krecenia 2x 1gb Kingston HyperX CL4

Na 1,325V robie dokładnie tyle samo, może trochę więcej. Daj wyższe napięcie ja na 1,35V robie 3 GHz :) Potwierdzone 2h Orhos Priority 9. Na więcej nie stać BOX'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni nowa linia 4x50e od starej BE2x00? Obie mają 65nm obie mają pobór max 45W. Co jeszcze? Różnią się też ceną bo 4850e odpowiada taktami i mnożnikiem BE2400 a kosztuje 28zł więcej (siruius.pl).

Wyniki OC są zbliżone? Ja na BE2400 pociągnąłem stable ok 2900 ale potem obniżyłem do 2702 do ciągłej pracy. Ramy Patriot llk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Gigabyte GA780GM S2H rev 1.0, ram patriot 2*1gb llk cl4.

Wszystkie testy na boxowym słabiutkim wiatraczku i zasilaczy 350W Modecom MC.

Procesor BE2400:

Na wstępie zauważę, że wcześniej napotkałem na wall pamięci , niż się skończył procek, musiałem obniżyć do 667 takty ramu (Efektywnie wyszło 830) aby móc dojść do maksimum procka dla napięcia 1,325 (CPU-Z 1.45 zawyża napięcia więc się nie sugerujcie).

Dołączona grafika

http://img61.imageshack.us/img61/3882/orth...u135vramjd9.png

http://img225.imageshack.us/my.php?image=o...u130vramdi3.png

Dołączona grafika

To było najwyższe taktowanie ramu, powyżej orthos wykazywał błędy lub się wieszał.

http://img225.imageshack.us/img225/2613/or...u1325vraak3.png

Przy ostatnim teście po godzinie i 5 minutach Orthos wywalił błąd, więc muszę zejść poniżej 2900 ;) kolejny test zajmie mi już znacznie dłużej, więc pewnie umieszczę wyniki dopiero wieczorem i jak będą pozytywne to dodam OC Chipsetu na przetaktowanym systemie.

Dołączona grafika

No i ten już jest sprawny, test poleci jeszcze do wieczora, jak wykryje błędy to będę próbował dalej. Na razie muszę wyjść. No i BSOD po x godzin ;) Szkoda, że nie miałem lepszego chłodzenia ;)

Maksymalna wartość do jakiej podniosłem taktowanie tego procesora to 3012MHz ale orthos padał po minucie.

Ostatecznie ustawiłem na 2702 (FSB235) przy napięciu 1,25 i ramie 800mhz cl5 2t (+fsb) full stable.

Testy zintegrowanej grafiki HD3200 w temacie o płytach z chipsetami 770 i 780G post 249.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby Athlon 5000 black edition ledwo robił 3000MHz :blink: stabilnie przy napięciu 1,4.Bo się zastanawiam czy trafiłem taką słabą sztukę czy to wina innego podzespołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni nowa linia 4x50e od starej BE2x00? Obie mają 65nm obie mają pobór max 45W. Co jeszcze? Różnią się też ceną bo 4850e odpowiada taktami i mnożnikiem BE2400 a kosztuje 28zł więcej (siruius.pl).

Wyniki OC są zbliżone? Ja na BE2400 pociągnąłem stable ok 2900 ale potem obniżyłem do 2702 do ciągłej pracy. Ramy Patriot llk

Najwyższy BE-2400 to 2.3 GHz a 4850E to 2.5 GHz trochę inna jest specyfikacja (pierwsze BE-23xx były G1)

3015767[/snapback]

Czy to możliwe żeby Athlon 5000 black edition ledwo robił 3000MHz :blink: stabilnie przy napięciu 1,4.Bo się zastanawiam czy trafiłem taką słabą sztukę czy to wina innego podzespołu.

Trudno zgadnąć bo OC zależy od wielu elementów (płyta, zasilacz, pamięci, chłodzenie i najważniejsze to doświadczenie użytkownika CPU czyli

ustawienie napięć płyty, pamięci, CPU oraz ustawienie samych pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z tym procem,ale innym na samym mnożniku szedł na 3000MHz(bez zwiększania napięci)a mi nie wstaje na normalnym napięciu a jak dam wyższe to jest w miare stabilny.Chyba mi się strasznie kieska sztuka trafiła :sad:

Proca nic nie ogranicza tylko on sam siebie albo ja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z tym procem,ale innym na samym mnożniku szedł na 3000MHz(bez zwiększania napięci)a mi nie wstaje na normalnym napięciu a jak dam wyższe to jest w miare stabilny.Chyba mi się strasznie kieska sztuka trafiła :sad:

Proca nic nie ogranicza tylko on sam siebie albo ja :P

Bo ja wiem, czy 3GHz dla AMD to taka kiepska sztuka?

Jaka masz płytę? Jaki zasilacz? Jaki RAM i ile dawał na jakich ustawieniach z innymi prockami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...