Skocz do zawartości
nrl

Alan Wake

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nauczony doświadczeniem z Forzą, poczekam jakiś miesiąc i kupie w game.co za 3/4 tej ceny.

Na tym forum mamy tylko jednego fanatyka, który ślepo kupuje polskie wydania wierząc, że coś to zmieni na naszym rynku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Natywną rozdziałką dla Alan Wake będzie 960x540.

 

 

Pod koniec żywota 360-tki dostaniemy 720x480.

 

 

Niech jeszcze dłużej czekają na next-geny.

 

 

Ale spoko, jedna gra mniej w tym roku. A w tej decyzji mnie ten fakt tylko utwierdził, bo już zapowiedź 50-ciu DLC wzbudzała wątpliwości.

 

 

EDIT.

 

http://farm5.static.flickr.com/4043/4525496756_74ea8ef468_o.jpg

 

vs.

 

http://farm5.static.flickr.com/4028/4528213062_65eb316792_o.jpg

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak, a konkretnie to co widać na drugim screenie. Nigdy mnie nie ciągnęło do tej gry, zagranie w nią było tylko opcją, ale tyle świetnych gier będzie w tym roku że sobie nie będę tą głowy zawracał.

 

Nie znaczy oczywiście że będzie zła, zapewne przeciwnie, ale nie lubię takich ograniczeń, mamy 2010 rok. Do tego planowanie całej serii DLC podczas tworzenia gry jest po prostu śmieszne. Bo nie chodzi o to że one są dodatkowe i nie muszę ich kupować, tylko o to że podstawa zostaje obcięta tak aby zarobić drugie albo i trzecie tyle na dodatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natywną rozdziałką dla Alan Wake będzie 960x540.

 

nieprawda

Remedy confirms Alan Wake's resolution a composite between 720p and 540p

 

poza tym co z tego, że rozdzielczość jest taka, a nie inna skoro ogólnie gra prezentuje się świetnie (patrz filmiki z gameplaya)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to gier cbodzi na X360 w niższej rozdzielczości niż 720p ? Różnice i tak tu nie będą aż tak ogromne. Widać musieli uciąć troszkę tekstury i ogólnie rozdzielczość, ale na sam gameplay to wpływu nie będzie miało. GTA 4 też nie ma aż tak zaje.. grafiki. Tekstury w niektórych miejscach to śmiech na sali, a gra pochłonęła mnie na dobre. W zasadzie to dla GTA 4 kupiłem Xboxa 360. Ja tam o Alan Wake jestem spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem Alan Wake runs at 720p - Confirmed via Remedy Remedy oficjalnie potwierdza, ze gra ma smigac w 720p, takze nie ma co sr..c ogniem. Poza tym, who cares? Gra wygląda swietnie, a klimat ma jeszcze lepszy - wiecej do szczescia nie potrzebuje.

 

edit.

Dev kilkukrotnie potwierdzal, ze gra ma natywnie 1280x720 i IMO tej wersji trzeba sie trzymac. No chyba, ze sa takimi idiotami zeby na miesiac przed premiera leciec w zaparte i wciskac ciemnote. Ale taki scenariusz wydaje mi sie dosc malo prawdopodobny.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giera ma podobno ponad 16h

hmm.. a w tej recce narzekają właśnie na to, że gra jest krótka (~10h) i chcieliby więcej.. Swoją druga największa w ich opinii wada - słaba mimika twarzy..Enyłej ocena wysoka więc raczej będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tutaj 10h, ale na forum AW ktos wrzucil info o ponad 16 czyli biorac srednia wychodzi 13 - tez jest dobrze :D Obstawiam, ze dlugosc gry bedzie taka jak w Dead Space czyli 17 jak sie czlowiek wlecze i wszystko zwiedza oraz 11-12 na rush-u. Strasznie sie nie moge doczekac, im blizej tym wieksze cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo tak, ale w Dead Space masz głównie małe przestrzenie do zwiedzania. A tu mamy raczej nieco otwarty świat. W każdym razie ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego tytułu. Bez względu na sprawy audio-wizualne, bo od X360 już więcej nie wymagam. Byle nadal robili dobre gierki. Klimat i grywalność to się teraz dla mnie liczy. Coś co mnie nie znudzi po paru godzinach grania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo od X360 już więcej nie wymagam.

 

Dlaczego nie? Nie wiem dlaczego panuje błędne przekonanie, że z PS3 da się jeszcze wyciskać nie-wiadomo-jakie-cuda, a z kloca nie?

Zauważ, że na iksa nie powstał jeszcze żaden dedykowany silnik na miarę tego z Uncharted 2 czy Killzone 2.

Wszystkie klocowe gry powstawały albo na multiplatformowych silnikach (UE3 - gearsy, mass effecty, itd; GTA, bioshocki, fallouty, batmany, assassiny, itd) albo na zmodyfikowanych, starych silnikach (seria Halo, Fable, Forza).

 

Śmiem twierdzić, że gdyby do iksa dorwała się ekipa o podobnym skillu co Naughty Dog to mielibyśmy na klocu graficzny odpowiednik Uncharted 2 ~~

 

PS.

Alan Wake też był pisany na kilka platform (X360, PC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo tak, ale w Dead Space masz głównie małe przestrzenie do zwiedzania. A tu mamy raczej nieco otwarty świat. W każdym razie ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego tytułu. Bez względu na sprawy audio-wizualne, bo od X360 już więcej nie wymagam. Byle nadal robili dobre gierki. Klimat i grywalność to się teraz dla mnie liczy. Coś co mnie nie znudzi po paru godzinach grania.

 

Ja do weekendu skoncze Uncharted2, na X wczoraj dobrnalem do konca Army Of Two 40th Day (swoja droga baaaaardzo sredni tytul, IMO gorszy od jedynki) takze ze spokojna glowa czekam na Alana. Nie wiem czy juz widzieliscie, ale pojawily sie filmiki "wkrecajace" w klimat gry czyli Bright Falls. I wg mnie daja rade, nawet bardzo.

 

E1

E2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Nie wiem dlaczego panuje błędne przekonanie, że z PS3 da się jeszcze wyciskać nie-wiadomo-jakie-cuda, a z kloca nie?

Zauważ, że na iksa nie powstał jeszcze żaden dedykowany silnik na miarę tego z Uncharted 2 czy Killzone 2.

Wszystkie klocowe gry powstawały albo na multiplatformowych silnikach (UE3 - gearsy, mass effecty, itd; GTA, bioshocki, fallouty, batmany, assassiny, itd) albo na zmodyfikowanych, starych silnikach (seria Halo, Fable, Forza).

 

Śmiem twierdzić, że gdyby do iksa dorwała się ekipa o podobnym skillu co Naughty Dog to mielibyśmy na klocu graficzny odpowiednik Uncharted 2 ~~

 

PS.

Alan Wake też był pisany na kilka platform (X360, PC)

 

Dokładnie o to mi chodziło. Główny problem jest kto się zabiera za te gry i z jakich silników (głównie) korzystają. Sporo gier wyszło na wspomnianym silniku UE 3.0. Ale przecież Halo 3 korzysta z własnego silnika, a wygląda bardzo ładnie. Chociaż IMO gra bardziej jest nastawiona do gry sieciowej. Nauthy Dog to jeden z niewielu producentów gier, który tak dopieszcza swoje tytuły. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Po prostu z PS3 się bardziej starają jeśli chodzi o Exclusive'y. A jeden Alan Wake tego na razie nie nadrobi.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do weekendu skoncze Uncharted2, na X wczoraj dobrnalem do konca Army Of Two 40th Day (swoja droga baaaaardzo sredni tytul, IMO gorszy od jedynki) takze ze spokojna glowa czekam na Alana. Nie wiem czy juz widzieliscie, ale pojawily sie filmiki "wkrecajace" w klimat gry czyli Bright Falls. I wg mnie daja rade, nawet bardzo.

 

http://www.youtube.c...h?v=4DSR45ZF0r8 E1

http://www.youtube.c...h?v=ZV5RPW1iGjU E2

 

Twin Peaks/ S. King feeling FTW!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jedynie cena może przemawiać za polską kolekcjonerką, ale zapewne dlatego jest taniej bo jest obcięta. Czy 10-15 zł więcej za gre z UK to dużo? Ja bym spokojnie dał, ale na szczęście wychodzi inna perełka w maju,

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka w PL z wysyłką to 200, z UK 220. Roznice: brak kodu na pierwszy epizod (reszta DLC jest), zamawiajac w PL masz w dniu premiery, a z UK po paru dniach, polska wersja jezykowa. Tyle. Niewiadomo ile beda kosztowac dodatki, bo MS moze dowalic 1200MSP, ale tez 320 (tyle kosztowaly wyciete sekwencje w Assassins Creed 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak czytanie ze zrozumieniem u mnie leży i kwiczy :mur:

Myślałem, że na płycie ma się znaleźć również ten dodatkowy epizod a tu faktycznie napisali tylko tych śmiesznych ciuszkach i temacie na konsole. No nic grę zamówiłem i nie będę zamówienia anulował. Trza mieć nadzieję, że epizod będzie do kupienia przez XBL i to bez żadnych perypetii związanych z blokadą regionalną.

 

 

Edit. http://www.gram.pl/news_8Q3jGOy7_Alan_Wake_polscy_gracze_nie_beda_pokrzywdzeni_przez_brak_Xbox_Live_w_Polsce.html

Tu jest pewna nieścisłość. Na Polygamii pisze tylko o tematach i ciuszkach a na gram.pl pisze o wszystkich DLC. napisze do gram.pl może coś się dowiemy więcej ;).

Edytowane przez krzychu26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak czytanie ze zrozumieniem u mnie leży i kwiczy :mur:

 

Edit. Alan Wake - polscy gracze nie będą pokrzywdzeni przez brak Xbox Live w Polsce - gram.pl

Tu jest pewna nieścisłość. Na Polygamii pisze tylko o tematach i ciuszkach a na gram.pl pisze o wszystkich DLC. napisze do gram.pl może coś się dowiemy więcej ;).

 

No troche lezy ;)

 

Otóż w EK przeznaczonej na rynki, gdzie dostępny jest Xbox Live znajdzie się kod do pobrania DLC za pośrednictwem tej usługi. Jako że nie jest ona dostępna w naszym kraju, gracze z Polski znajdą w pudełku płytę bonusową zawierająca wspomniane dodatki - poinformował nas rodzimy oddział Microsoftu. Dodajmy, że nie będą one dostępne w standardowej wersji Alan Wake.

Skoro DLC ma byc dolaczone na plycie, a epizod do sciagniecia dopiero sie ukaze w przyszlosci to jak niby mamy miec to w polskiej edycji na dodatkowym krazku? ;) Chodzi tylko i wylacznie o ciuchy i themsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ponoć gierka już wyciekła.

 

 

Ciekawe czy pojawią się jakieś videorecenzje/gameplay przed premierą.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...