Skocz do zawartości
nrl

Alan Wake

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

No byłoby spoko, chociaż jeżeli gra WYMAGAŁABY instalacji to nagle okazałoby się, że MS robi to co przecież nie do końca nam się podoba w konsoli Sony (mandatory install vs optional install). Inna sprawa że póki co to kilka płytek mają eRPeGi a tam zmiana płyty naprawdę nie jest dużym problemem.

 

Co do "Alana" i tego co napisał dragonlore (kalkulacja daty premiery żeby dobić Sony). Niech robią co chcą, tak długo jak klient będzie zadowolony. Żeby się tylko nie okazało, że Alan Wake w dniu swojej faktycznej premiery będzie... przestarzały. Kiedy pokazano pierwsze materiały to ludzie chodzili na szpilkach, potem dłuuuga cisza a teraz też specjalnych konkretów nie ma. Przypomina to trochę Killzone'a 2 na którego też wszyscy czekają jak na zbawienie i choć tam jest naprawdę spoko to chyba wszyscy się zgodzą, że ta gra już dawno powinna była się pojawić. Do czasu jej premiery może po prostu nie robić takiego wrażenia. Podobnie może być z AW ale tutaj wiemy zdecydowanie mniej. Paradoks, Sony pokazało najpierw "rendera" i stara się stworzyć grę która mu dorówna (z bardzo dobrym skutkiem), Remedy pokazało gameplay, ideę i ogólnie coś co "działa" ale dalej przy tym dłubią, chociaż teoretycznie mieli lepszą sytuację (mieli coś co po pokazaniu światu zrobiło niemałe wrażenie).

 

Trzymam kciuki za ten tytuł, oby było warto czekać :).

wiesz, ja tylko sugeruje sie poczynaniami Microsoftu-napewno Halo 4 moglo byc pokazane na obecnym E3,jednak z tylko i wylacznie powodu zaslony medialnej ,nie pokazano nic ,nawet nie skomentowano plotek.Wiec BYC MOZE podobna sytuacja wystapila z AW,zakladam ze gdyby sony wyciagnelo jakies asy z rekawa o ktorych Microsoft nic nie wiedzial,dzisiaj wiedzielibysmy zapewne wiecej na temat rzekomych gier.

 

po drugie,rowniez byc moze,developer dopieszcza caly czas gre(AW) wiec jest to mu na reke ze nic o grze nie slychac, co do zarzutow ze gra moze byc przestarzala to..zgadzam sie i nie rownoczesnie ;) ,bo jesli wyciagna wszystko z DX9 to nie bedzie chyba zle,raczej sie martwie o mechanikie gry,ale jesli obserwuja rynek gier to chyba wiedza co jest na czasie.

 

nowoczesnosc ma swoje wady(rozwoj kart)..zbyt szybko nas przyzwyczaja do dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenie po zobaczeniu tego screena: Heavy Rain z facetem w roli głownej? xD

A w temacie o HR piszemy "Alan Wake z babeczką w roli głównej" ;). A tak na serio to teraz te gry wydają nam się bardzo podobne ale zapewne będą się znacznie różnić. Liczę na dwa dobre tytuły, AW i HR. Dla każdego coś miłego ;).

 

Narazka.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

A w temacie o HR piszemy "Alan Wake z babeczką w roli głównej" ;). A tak na serio to teraz te gry wydają nam się bardzo podobne ale zapewne będą się znacznie różnić. Liczę na dwa dobre tytuły, AW i HR. Dla każdego coś miłego ;).

 

Narazka.

nie bluznij ;) - Alan wake to bedzie prawdziwa gra ,bo odnosnie HR to raczej dla mnie bedzie interaktywny film itp niz wlasciwa gra,choc do wydania HR jeszcze sie cos moze zmienic,jednak i tak bardziej wyczekuje Alana niz wytrzeszczu twarzy Feminy z HR :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze choć grac raz będziemy mogli zagrać ładnie ubranym panem w szalu z kolekcji Carlo Colucci. Ale niestety, znów dostajemy w ręce szmaciarza w bluzie z kapturem... ;]

Jak byles w Zlotych Tarasach to tez zdaje sie miales bluze, a szaliczka jakos sobie nie przypominam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Alan Wake zyje i ma sie dobrze ,pokazano wlasnie gameplaya i musze powiedziec ze ta gra to bedzie wielki Hit-moim zdaniem ;) , moze jeszcze dzisiaj uda sie wkleic gameplay

 

gra wyjdzie na wiosne przyszlego roku

 

EDIT- mata i cieszta sie

 

gameplay

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie zrobiło na mnie to większego wrażenia. Chyba spodziewałem się trochę innego klimatu, myślałem, że spotkania z przeciwnikami będą rzadsze, że klimat będzie trochę inaczej budowany, może spodziewałem się trochę innego Silent Hilla? Bardziej mi to przypomina Resident Evil, no ale nie ma co oceniać gry po jednym filmiku, czekam na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie te mam na myśli:) We wczesniejsze nie grałem, ale żeby nie było wątpliwości, to chodzi mi jedynie o sporą liczbę przeciwników (choć nie jest to oczywisćie cała wieś biegająca za nami). Także bez czepialstwa proszę.

 

Co do AW, to mam nadzieję, że zbudują klimat osamotnienia i związanego z tym strachu, choć trailer raczej zaprzecza temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimacik jak najbardziej fajny, faktycznie ciezko nie wspomniec o Sillent Hillu. Ja jestem jak najbardziej na tak, mysle, ze tutaj glowna zaleta bedzie konkretnie opowiedziana historia. Szkoda tylko, ze dopiero za rok. Oby bylo warto tyle czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co tu narzekać?? Przecież gra wygląda rewelacyjnie i zapowiada się na bardzo klimatyczną.

Co z tego jesli nie będzie najpiękniejszą grą na rynku? Nie musi, ważne żeby reszta była "na miejscu", a Remedy chyba nie zawiedzie w tej kwestii.

Trochę długo im to zajmuje, ale nie pozostaje nic innego niż czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kichy nie ma, natomiast śmierdzi to silent hillem na kilometr. Chyba się chłopaki i dziewczyny z dev teamu wzorowali nieco na klimacie SH.

Czekam ze zniecierpliwieniem. Szczerze powiedziawszy juz sie martwiłem że Alan Wake to będzie taki konsolowy Duke Nukem Forever, ale widzę że są postępy tak więc liczę na wydanie jeszcze w tym roku (biorąc po uwagę, że faktycznie technologicznie gra się starzeje z roku na rok, z miesiąca na miesiąc a młodzież coraz bardziej wymagająca (hi qqrydza :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, panowie, jak wy tu SH widzicie? Mi ni cholery nie przypomina to SH.

O daj spokój... ciemno i "strasznie", bohater szuka kogoś dla niego ważnego, dzieją się przedziwne rzeczy rodem z koszmaru.

Fakt, kupa wrogów i bardziej aktywny sposób walki to raczej bardziej Resident Evil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ultimie jest promo: 169 za standardową, 199 za kolekcjonerke. Obie wersje w komplecie z latarka ;) Premiera: 14.05.

 

edit.

Jedna sprawa. Wie ktos jak bedzie z kodami na sciagniecie pierwszego dodatkowego epizodu z XBL? Token ma byc niby na plycie, a nie jako zdrapka, ale o ile bardzo chcialbym pograc w wersje PL to brak tokena, a wiec i mozliwosc nie dzialania zakupionego DLC, skutecznie mnie odstrasza. Mam preorder, ale nie wiem czy w takim wypadku nie anulowac go i nie zamowic z game.co.uk.

 

edit2.

Wygląda na to, że w polskiej kolekcjonerce NIE BEDZIE tokenów na dodatki do gry. To samo tyczy sie bzdetow do sciagniecia z DLC (themsy, dodatki dla avatarow). Tak przynajmniej twierdzi obsluga Ultimy. Maja jeszcze ustalic drobny, acz znaczacy, szczegol: czy dodatki beda dzialac z polska wersja gry. Jesli tak to kupuje w PL, jak nie to spadam do UK.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na game.co.uk tez nie jest tak rozowo:

 

"T&Cs: UK ONLY. Limited Offer while stocks last. Customers who have already preordered this product will also receive the bonus item. "

 

Preorder moglem zlozyc, ale nie zdziwie sie jak w momencie wysylki dostane maila, ze nie wysylaja na adresy internaszonal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi słów na to co odwala Microsoft. Ale tak to jest jak ma się $$ i ma się w poważaniu kraje jak Polskę czy inne z Europy środkowo-wschodniej. Ogólnie jakbym na dzień dzisiejszy miał możliwość wybrania jednej konsoli to raczej nie byłby to X360. Oby rozum im wrócił i zrobili polskiego Live'a i wsparcie dla nas. I nie byłoby takich cyrków jak z dodatkami do Alan Wake. Żebym ja musiał specjalnie czekać na wysyłkę z UK to jest niedorzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...