Skocz do zawartości
Largoon

Heavenly Sword

Rekomendowane odpowiedzi

Gralem w demo, wiec dopiero teraz wyraze swoja opinie o demku.

2 rzeczy, ktore mi sie nie spodobaly: animacja ruchu przeciwnikow - jak w Morrowindzie, nogi swoje, podloze swoje - widac to dopiero, jak ktos gra. 2-ga to animacja wlosow Nariko, ktora jest na demku poprostu paskudna, 3x fuj.

Niezgodze sie co do wytrzymalosci przeciwnikow. Fajnie, iz sa to wyszkoleni zolnieze, a nie kukly - szybkie ataki zazwyczaj tna powierzchownie (zwlaszcza tak zaokraglonym mieczem), a wiec jesli sie wytrzyma bol (wyszkoleni zolnierze) mozna kilka takich przyjac na klate. Zas co do gosci z tarczami, to oni sa imo pod tym wzgledem dopracowani na maksa - nic im nie zrobisz, puki nie zaczna tracic rownowagi, albo nie walniesz za mocniejszego ciosu, by im zabraklo sily i odsloneli sie przed kolejnym atakiem. Dodatkowo same tarcze wygladaja niezle - nie tak jak w SC4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:0 !!

 

Obejrzałem filmik z linku powyżej + gameplay z demka na youtubie. Nie mam pytań, gierka rządzi! Grafika i dynamika pierwsza klasa, QTE dają radę. Ruchy kamery urywają głowę. Jeżeli wierzyć na słowo Kaliemu z PSX Extreme - to dochodzi do tego brak monotonii.

 

Bomba! Aż chce się pograć. Niech Was szlag PStrójkowcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos ma sily sie przez to przebrnac, poprosilbym o fragment, co im sie nie podobalo.

Przeczytalem poczatek - wszystko super.

Przeczytalem podsumowanie - wszystko super, ale cos jest nie tak (tyle zrozumialem, ciezko mi sprecyzowac CO jest nie tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSX Extreme - 9+

No ładnie.

PSXE i obiektywna recenzja? :lol2: :lol: :lol2:

 

btw. coś ciekawego zauważyłem:

Heavenly Sword (czyt. system seller ~~) - 81%

Ninja Gaiden Sigma - 87%

pozostawie to bez komentarza ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne recki

 

http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x...XfaBNZGm8BRQ%3D

 

 

http://giery.eu/PlayStation-3/Recenzje/Heavenly-Sword.html

 

 

Zauważyłem nie miłą rzecz, gdy gra dostaje dobre noty, xboje i ludzie którzy napewno nie grali w pełną wersje stanowczo twierdzą że serwis który wystawił note jest przekupiony lub też jest bardziej za obozem sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSXE i obiektywna recenzja? :lol2: :lol: :lol2:

(...)

Przecież wiesz że coś takiego jak obiektywna recenzja nie istnieje. Zresztą poza Kalim grę oceniło jeszcze 3 redaktorów z PSX Extreme: Ściera 9+, HIV 9+, Kujot 9. Skoro tak ocenili to znaczy że im się podobało, po co mieliby zawyżać oceny? Żeby miło połechtać posiadaczy PS3? Oceny mogą się różnić ale to nie zmienia faktu że mamy do czynienia z naprawdę dobrym tytułem.

 

Na gametrailers pojawiła się recka HS ale chwilowo nie ma wersji HD więc nie zapodaję linków. Za to podam ocenę.

 

GT Score: 7.9 (DESIGN 6.5, STORY 7.7, GAMEPLAY, 8.3).

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek moze miał na mysli, ze PSXExtreme jest stronniczy. Tez tak uwazam.

właśnie tak, PSXE jest baaardzo stronniczy - nie wiem jak można tego nie widzieć...

 

 

 

przykład?

HS: Po tej prezentacji zrozumiałem, że PS3 nie tyle ma potencjał, co jest prawdziwym potworem, który graficznie pożre 360-tkę razem z zasilaczem, nawet z Ring of Death. A przecież wtedy jeszcze nie widziałem jeszcze real-time'owej prezentacji Killzone 2... W notce od Ninja Theory przeczyałem "We hope you enjoy this preview of Heavenly Sword". No to odpisuję: "Panowie, żartujecie? Ja przeżyłem wirtualny, świński orgazm!". Must-kuna-have!!!

co to w ogóle ma być? -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

(MaZZeo @ 8 wrz 2007, 14:04) *

 

MacOSek moze miał na mysli, ze PSXExtreme jest stronniczy. Tez tak uwazam.

 

właśnie tak, PSXE jest baaardzo stronniczy - nie wiem jak można tego nie widzieć...

 

 

 

przykład?

CYTAT(PSX Extreme sierpnień 2007)

HS: Po tej prezentacji zrozumiałem, że PS3 nie tyle ma potencjał, co jest prawdziwym potworem, który graficznie pożre 360-tkę razem z zasilaczem, nawet z Ring of Death. A przecież wtedy jeszcze nie widziałem jeszcze real-time'owej prezentacji Killzone 2... W notce od Ninja Theory przeczyałem "We hope you enjoy this preview of Heavenly Sword". No to odpisuję: "Panowie, żartujecie? Ja przeżyłem wirtualny, świński orgazm!". Must-kuna-have!!!

 

co to w ogóle ma być? -.-

jak dla mnie od ok roku psxExtreme pisze coraz bardziej slabsze recki i nieadekwatne moim zdaniem do rzeczywistosci,najwieksza "choroba" odznacza sie HIV ktory juz zupelnie ma coraz wieksze "odloty"-z jednej strony wypisuje jak to nie czeka na wiele gier na X'a ,a za chwile jedzie po nim bo potestowal np HS-jakis taki niezdecydowany i przypominajacy choragiewkie,zamiast recenzowac gry i patrzec przez pryzmat zawodowca zachowuje sie jak gowniarz!-no ale o gustach sie nie dyskutuje :wink:

 

ech a ja nawet za granica kupuje to pismo razem z Neo,chyba powoli oleje psxE bo to juz nie ten poziom co kiedys a wracajac do HS to z niego zaden system seller, bo co to za gra na ponoc 6 H!!!-to GoW starczal na wiele wiecej i mial super multi a w HS??..low ,high,low,kick,punch itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonlore HS starcza na 9 godzin,

 

Powiem ci tak, że jeżeli chcesz to każda gra może być krótka. Resident evil 4 można przejść w 5 godzin, drugą część w niecałe 2 godziny, można tak wyliczać bez końca, upierając się to zawsze można się do czegoś czepić.

 

Gow za pierwszym razem przeszedłem w 7 godzin, drugim razem nie liczyłem ale na pewno gra szybciej pękła.

faktycznie singiel w GOW starcza na dużo wiecej niż w HS :mur:

 

HS w neo+ dostał ocene powyżej 9, ale co tam oni też na pewno są przekupieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę jakąś stronniczość w przypadku PSX Extreme. Szukacie tekstów które to potwierdzają ale zapominacie że Sony też się dostaje gdy jest ku temu powód. Zresztą trochę głupie gadanie, gdyby mieli faworyzować np. PS3 to pewnie gry na nią dostawałyby non stop wysokie oceny a gry na XO były besztane z błotem a to jest totalna bzdura. Dlatego mam pytanie, czy ktoś pisał tutaj że gry na XO dostają zbyt niskie oceny? Albo inaczej, dlaczego nikt nie protestował kiedy naprawdę dobre gry na XO dostawały wysokie oceny? Wtedy pewnie nie byli stronniczy...IMO szukanie dziury w całym.

 

BTW: Ten cytat podany przez MacOSek'a należy do HIV'a, zapominacie że to on najpierw nazwał frajerami wszystkich którzy zamówili w preorderze XO ale też myśli TO SAMO o osobach które zamówiły tak PS3. Do XO nie mógł się przekonać ale gdy kupił swoją "sztukę" bardzo się zajarał do niego (gier + XBL) i polecał innym nie mogącym wysiedzieć na kupno XO....W sumie ma coś z "chorągiewki" skoro pisze o "pożarciu" XO przez PS3 ale to chyba było pod wpływem chwili. Wydaje mi się że widział więcej niż niejeden z nas i do swojego zdania jak każdy z nas ma prawo (o mało za to nie wyleciał, słynna już ocena 8- dla MGS2). Ja mam trochę inny pogląd na jego zachowanie. On się po prostu jara GRAMI (a nie konsolami). W ostatnim numerze "PSX'a" jest też kolejny materiał o PGR4 jego autorstwa. I co? Może mi ktoś powie że jedzie po konsoli MS przy każdej okazji? On się nad tym tytułem rozpływa niemalże. Jara się tym tytułem jak każdym innym DOBRYM tytułem...

 

Jak już pisałem, szukanie dziury w całym.

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno rozmyslałem który miesięcznik kupować, Neo+ czy może PSXExtreme. Gdzies tak w wakacje widziałem w tej drugiej artykuł, gdzie autor rozmyślał dlaczego Peter Moore odszedł z MS do EA. Tak kretyńskiego i stronniczego (na korzyść Sony i PS3 rzecz jasna) nie widziałem. Od tamtej pory ta gazeta może mi conajwyżej posłużyć w toalecie.

 

I bardzo dobrze że Neo+ daje grze 9. Dla mnie recenzja tej gazety jest 100x bardziej wartościowa niż recenzja w tym szmatławcu, o którym wyżej juz napisałem.

 

No i się okazuje przynajmniej, że nie jest takim samym niewypałem jak Lair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSXE i obiektywna recenzja? :lol2: :lol: :lol2:

 

btw. coś ciekawego zauważyłem:

Heavenly Sword (czyt. system seller ~~) - 81%

Ninja Gaiden Sigma - 87%

pozostawie to bez komentarza ;)

Co do ocen, to napiszę tyle, po zagraniu w oba demka:

Ninja Gaiden Sigma IMO ssie prze Heavenly Sword.

A rozpiszę się, co mi tam ;)

Dizajn postaci jest sporo lepszy w HS, mimo animacji włosów (najmniej piękniejsza twarz i brak gumowatych ciuszków). Grafika jako-taka jest na podobnym poziomie.

Ruchy, ciosy w NGS też wypadają lamersko przy tych z HS (ani naturalnie, ani efektownie).

W HS mamy dodatkowo "zręcznościowe" przerywniki - niech mnie gęś kopnie, jeżeli brak takowych ma poprawiać grywalność.

Na muzykę zaś nie zwróciłem uwagi. Choć i tak przy moim zestawie audio lepiej nie brać tego elementu pod uwagę :P

Wogóle NGS sprawia wrażenie nie-japońskiej gry w klimatach Japonii. Próbuję dojść do tego jakim cudem Japończycy zrobili taki efekt ;)

HS sprawia wrażenie gry wyciągniętej z automatu, na zasadzie: niech Cię widok zachwyci, wrzuć monetę i biegnij przed siebie, rozpychając się łokciami"

Powyższe to tylko moja opinia i przy odpowiedziach prosze brać to pod uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno rozmyslałem który miesięcznik kupować, Neo+ czy może PSXExtreme. Gdzies tak w wakacje widziałem w tej drugiej artykuł, gdzie autor rozmyślał dlaczego Peter Moore odszedł z MS do EA. Tak kretyńskiego i stronniczego (na korzyść Sony i PS3 rzecz jasna) nie widziałem. Od tamtej pory ta gazeta może mi conajwyżej posłużyć w toalecie.

 

I bardzo dobrze że Neo+ daje grze 9. Dla mnie recenzja tej gazety jest 100x bardziej wartościowa niż recenzja w tym szmatławcu, o którym wyżej juz napisałem.

 

No i się okazuje przynajmniej, że nie jest takim samym niewypałem jak Lair.

to zaneguj chociaz jakas teze postawiona w tym artykule

 

musieliby tam konkretni debile pracowac, jesli w polsce jest ilesrazy wiecej posiadaczy xO niz PS3, a Ci pisali by fanboyowo specialnie by zrazic sobie grupe czytelnikow. Tak jak ktos juz napisal. Wiedza oni troche wiecej niz my, maja troche wieksze doswiadczenie z wieloma innymi generacjami konsol niz my i przez pryzmat tego pisza takie, a nie inne teksty.

 

Najlepsze, że cała dyskusja zaczeła się od tego, że PE jest nieobiektywne, bo dało same 9tki HS'owi, a w koncu sie okazało, że neo zroiło tak samo... xD

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno rozmyslałem który miesięcznik kupować, Neo+ czy może PSXExtreme. Gdzies tak w wakacje widziałem w tej drugiej artykuł, gdzie autor rozmyślał dlaczego Peter Moore odszedł z MS do EA. Tak kretyńskiego i stronniczego (na korzyść Sony i PS3 rzecz jasna) nie widziałem. Od tamtej pory ta gazeta może mi conajwyżej posłużyć w toalecie.

 

I bardzo dobrze że Neo+ daje grze 9. Dla mnie recenzja tej gazety jest 100x bardziej wartościowa niż recenzja w tym szmatławcu, o którym wyżej juz napisałem.

 

No i się okazuje przynajmniej, że nie jest takim samym niewypałem jak Lair.

Przecież to są spekulacje jednego człowieka (Nemo), jak ktoś to bierze na serio to ja nie mam pytań...Z drugiej strony, gdyby wszystko było do końca jasne z odejściem Moora to pewnie i takich tekstów by nie było. Jeżeli ktoś jest współodpowiedzialny za sukces XO to właśnie Moore, tymczasem taki człowiek odchodzi. Ja osobiście lekko się zdziwiłem tym infem. Ale myślcie co chcecie. Chociaż dziwi mnie czemu ocena 9 w NEO+ jest ok a 9+ w PSX Extreme już nie....Zresztą EOT, to nie miejsce na takie gadki.

 

Pozdro.

 

EDIT:

 

Recka HS z gametrailers w HD:

 

WMV:

http://download.gametrailers.com/gt_vault/..._vr_gt_h264.wmv

 

MOV:

http://download.gametrailers.com/gt_vault/..._vr_gt_h264.mov

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Warte to coś? Pytam, bo na IGN dostała 7.0/10, czyli przyzwoita, ale na tyle by wydawać ponad 200zł? Czy lepiej np. Ninja Gaiden Sigma?

1 podstawowa roznica moim zdaniem:system walki

 

W NG nalezalo umiejetnie wykorzystywac bronie i style walki do roznych wrogow,czesto powtarzac dany level bo gra bywala trudna i niedzielni gracze szybko sie poddawali,w HS z tego co widac po filmikach i demie zastapiono finezje z NG masowym "sprzataniem" wrogow.

Teraz musisz sobie poprostu zadac pytanie czy wolisz masowa wyrzynkie w HS czy tez odpowiednio trudniejsza walkie i wrogow w NG-oczywiscie abstraciach!ac od grafiki bo w jednym i drugim tytule grafa jest przywoita .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być mega kiler, i kolejny zawód. HS to dobra gra i tylko dobra. Najbardziej martwi spadający framerate, Gdzie te 60 fps dumnie zapowiadane przez Sony? ....

 

poniżej recka z forum psx extreme

 

D

obra suchajcie ja już skończyłem całego Heavenly Sword.

 

Najpierw powiem Wam co na plus:

Przede wszystkim grafika. CUDO!!! Filmy w czasie gry to mistrzostwo!!! Chociaż momentami słaba tekstura daje znać o sobie, głownie w tłach, bo twarze to raczej 1 liga:/ Ale ogólnego wrażenia to nie psuje i jest się czym zachwycać. W czasie gry jest też ślicznie. Niestety w trakcie gry nie bardzo jest się jak pozachwycać tą grafiką bo trzebacały czas lecieć do przodu. No i fakt, że nie da się samemu w pełni sterować kamerą jak np. w NG

 

Co do minusów to przede wszystkim długośćconfused.gif gra jest na 6 godzin (granica błedu kilka minut i to jest czas zmierzony przeze mnie)!!!:( Razem z filmami. Jest prosta więc nie ma się gdzie przyciąć i można ją machnąc w jedną nockę (co też zroiłem)

 

Inna sprawa że jest bardzo miodna i jak siadłem to oderwałem się po 6 godzinach i tylko dlatego, że ją skończyłem.

 

No i zagram napewno jeszcze raz z tego względu że za pierwszym razem nie nacieszyłem oka grafikąsmile.gifa jest na co popatrzeć.

 

Największym minusem jest to o czym już było mówione, że gra gubi framerate:/ jest to widoczne i naprawdę wkurza momentami oko.

 

Jeżeli chodzi o samą walkę to jest jakoś tak za prosto. Przeciwnicy latają na wszystkie strony. Momentami wydaję się, że Nariko ma za dużego powera.

 

Co tu pisać gra jest PIĘKNA i miodna, ale krótka:/ Mimo to gra się całkiem przyjemnie i jeszcze do niej zapewne wróce;)

 

Podsumowując, w mojej ocenie na 9 i 10 HS nie zasługuje, co nie znaczy, że jest słaba. Ale ta długość (a raczej krótkość) definitywnie psuje wrażenie i wcale się nie dziwie niskim ocenom. 8 to myślę obiektywna ocena dla tej gry (9-grafika, 9-dzwięk, 9-miodność). Wiem, że to dziwnie wygląda, że wszystko można ocenić na 9 a ogólnie dać 8 ale to przez tą długośćconfused.gif To frustrujące, że taka prze cudna gra może trwać tylko 6 godzin!!:( i jeszcze jak pomyślę, że robili ją tyle czasu....

 

Był tu poruszony wątek porównania NG i HS. Moim zdaniem po skończeniu obydwu gdybym miał do wyboru wybrałbym...NG.

Aczkolwiek nie wyobrażam sobie żeby ktoś mający PS3 nie zagrał w HS. Pozycja obowiązkowa!!!! nawet kosztem KSO (kupić --> skończyć --> odsprzedaćwink.gif

 

Wiec czekamy dalej na mega kilera, konsola sony narazie nie moze żadnym się pochwalić :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

dragonlore HS starcza na 9 godzin,

 

Miał być mega kiler, i kolejny zawód. HS to dobra gra i tylko dobra. Najbardziej martwi spadający framerate, Gdzie te 60 fps dumnie zapowiadane przez Sony? ....

Wiec czekamy dalej na mega kilera, konsola sony narazie nie moze żadnym się pochwalić :angry:

a jak napisalem jakis czas temu ze gra starcza na 6 h to mnie poprawiales B-) ....a w podanym przez ciebie wyzej cytacie jak byk widnieje 6H ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Gra może być krótka. 6 godzin to za mało jak na dzisiejsze 10-cio godzinne standardy. Ja tam się tym nie przejmuj za bardzo bo COD3 przechodzę odkąd kupiłem PS3 i "końca nie widać". :) Ale dla pro gamera to będzie minus. Ważne, że gra jest miodna a to dla mnie najważniejsze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No cóż. Gra może być krótka. 6 godzin to za mało jak na dzisiejsze 10-cio godzinne standardy. Ja tam się tym nie przejmuj za bardzo bo COD3 przechodzę odkąd kupiłem PS3 i "końca nie widać". :) Ale dla pro gamera to będzie minus. Ważne, że gra jest miodna a to dla mnie najważniejsze. ;)

 

co? jesli tak to wywal na gre przeszlo 200 zl i opowiedz nam jak to fajnie usiasc po poludniu do gry i skonczyc ja w 1 wieczor,to ja juz wole na panienki wydac tyle kasy a bede mial znacznie dluuuuuuuuzej i lepiej :lol2:

 

ps.dlugosc tej gry to poprostu kpina!!!,po tym czasie jaki przy niej majstrowali,GB danych ,wlozonej kasie itp to powinien byc rarytas i graficzny i jako czas rozrywki a nie 6 h!!

powinni te patalachy uczyc sie od tworcow "Bioshocka"-swietna grafa,grywalnosc,wiele urozmaicen,smaczkow, no i dlugosc gry!!a nie wypierdziec takie cos jak HS i sie tym szczycic,pare ciosow na krzyz ,najazdow kamerki na babsztyla -czyli pare tanich sztuczek i to ma byc hit????

 

-jak juz kupisz ta gre(nowkie) to zapodaj fotkie ,fajnie bedzie zobaczyc jak ktos latwo wydaje kase na takie gry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...