Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Mam pytanko, czy trailery ściągnięte z Marketplace można jakoś zgrać na kompa? Czasami można tam znaleźć filmiki których w necie nie widzę (np. kilka z Fallout 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/1,82244,6431584,W_sieci...la_Polakow.html

Podobny punkt widzenia prezentuje Microsoft obok Amazonu najczęściej wymieniany w listach czytelników. Bo właściciele konsoli Xbox 360 Microsoftu, by grać w sieci, muszą się rejestrować pod fikcyjnym adresem (np. w USA czy Niemczech).

 

Xbox Live działa w kilkunastu krajach Europy, np. Belgii czy Austrii. Dlaczego nie u nas? Michael Mott odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Microsoftu w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) tłumaczy, że to kwestia zbyt małej liczby konsol w Polsce (choć mówi, że zbliżamy się do progu opłacalności). Mało jest zatem dostawców treści chętnych, by z Microsoftem na tym rynku współpracować. Konkretnej daty, kiedy usługa Xbox Live mogłaby ruszyć w Polsce, nie chce podać. - Myślę, że latem będziemy mieli coś do zakomunikowania - mówi. - Ale niekoniecznie będzie to pozytywna wiadomość - zastrzega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja szczerze mówiąc wcale już nie czekam na polskiego LIVE-a. Czemu? Raz to mam już konto, a kraju się nie da zmienić, a dwa to dodatki do gier są z reguły w takim języku jak wybrany kraj (zależnie od dystrybutora). U nas coraz więcej gier jest PL, co mi osobiście nie odpowiada, a wyboru języka w konsolowych grach chyba jeszcze nie widziałem, choć w wiele nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie pozytywna czyli co? Powiedzą że nie będzie Live! w Polsce czy zablokują nasze IP i się skończy... Szczerze to mam to głęboko czy będzie polski Live! czy nie bo i tak i tak gram więc mi to tito... Zresztą wątpię że większość userów porzuciła by swoje konta z osiągnieciami itp.

Edytowane przez Manhunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas coraz więcej gier jest PL, co mi osobiście nie odpowiada, a wyboru języka w konsolowych grach chyba jeszcze nie widziałem, choć w wiele nie grałem.

A to nie jest tak, że język w grze zależy od języka ustawionego w dashu?

 

 

edit:

Aż musiałem sprawdzić. Zmieniłem w dashu język na angielski, odpaliłem polskie wydanie gyrosów i mam angielski język w grze ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.

 

A co do ew. blokady IP w Polsce na XBL to dla mnie jest łamanie zasad umowy kupna-sprzedaży. System domyślnie wgrany jest dla mnie częścią sprzętu. Skoro nie będę miał dostępu do XBL i nie będę mógł pobierać aktualizacji etc. to w tym momencie jest to dla mnie niepełny produkt.

 

To tak jakbym zapłacił za laptopa z system, bez systemu, albo ów system nie będzie w pełni funkcjonował i nie będzie możliwości wgrania innego. Wiem, że to troszkę dziwne porównanie, ale coś w tym jest.

 

Jak M$ zablokuje nam IP to wyśle im stosowny mail i sprzedam konsolę. Oczywiście wątpię by to zrobili. To po prostu takie moje gdybanie ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest jednak 3 opcja: zapowiedza wprowadzenie Live, ALE bez mozliwosci migracji fikcyjnych kont (o to zreszta prosili polscy gracze i MS obiecal sprawdzic czy to sie da zrobic). Banow IP bym sie raczej nie spodziewal, bo to byloby samobojstwo. Nie bedzie to faktycznie dobra wiadomosc dla rzeszy graczy, ktorym jednak bedzie szkoda dotychczasowych osiagniec, ale zawsze w koncu bedzie mozna powiedziec, ze doczekalismy sie polskiego Live.

 

edit.

BTW orientuje sie ktos od kiedy jest dostepny update offline? Zupelnie o tym zapomnialem, a teraz patrze i jest pliczek do wgrania na USB na stronie MS.

 

edit2.

I juz po updacie. Ladnie to wszystko wyglada trzeba przyznac, jak dla mnie troche mniej intuicyjnie w chwili obecnej, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Avatar jak avatar, nic specjalnego, dziecinada mi to zalatuje i tyle. System szybko reaguje no i instalacja gier calkiem szybka. Jedno pytanie tylko. Gdzies mi sie obilo o uszy, a moze to tylko plotka, ze mozna teraz kasowac gry z zakladki, gdzie mamy zero GS zdobytych. Prawda to? Mam 2 czy 3 tytuly, ktore mi zasmiecaja widok.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że język w grze zależy od języka ustawionego w dashu?

 

 

edit:

Aż musiałem sprawdzić. Zmieniłem w dashu język na angielski, odpaliłem polskie wydanie gyrosów i mam angielski język w grze ;)

Nie we wszystkich grach tak jest. Np Forza 2 z edycji classics jest spolszczona chyba na stałe, bo odpalałem ze zmienionym językiem w dashu i wciąż była po naszemu. Natomiast edycja premierowa miała do wyboru języki.

 

 

Gdzies mi sie obilo o uszy, a moze to tylko plotka, ze mozna teraz kasowac gry z zakladki, gdzie mamy zero GS zdobytych. Prawda to? Mam 2 czy 3 tytuly, ktore mi zasmiecaja widok.

http://www.youtube.com/watch?v=gHFe0DkA9LM

5zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ostatnio oglądałem taki serial "Eureka". Akcja ostatniego odcinka pierwszego sezonu (2006) toczy się w 2010 roku. Pojawił się w nim taki tekst, a jego autorem jest koleś podlegający pewnego rodzaju aresztowi domowemu:

 

"... Besides, part of my sentence is no technology above a class two rating. Hell, I had to file for special dispensation just to get that Xbox. It's only a 360."

 

Kto wie, może wiedzieli coś więcej niż my.

 

To tak na rozluźnienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem głośniki 5.1 Logitech Z-5400. Wtyczkę componenta rozłupałem, żeby wsadzić razem z HDMI. Ledwie się zmieściły dwa razem :huh: Na silę jakoś wcisnąłem, ale nie o to mi chodzi. Konsola mi się resetuje gdy przełączę źródło z TV na HDMI 1. Zaczęło się gdy podłączyłem głośniki. Aha, i jeszcze jedno. Dzwięk leci z 5.1 i z telewizora, przez co TV muszę wyciszać. Są jakieś porady na to?

 

 

2 sprawa.

Mój TV to Toshiba 32AV500PG. Obraz jest bardzo ładny, tylko jest jeden mankament. Gdy jest ciemno w grze to ja prawie nic nie widzę. Ostatnio kupiłem GTA IV. W dzień (w grze ;)) wszystko super, ładnie, ale jak zapadnie noc to jest ciemno jak w d... a jak wejdę w jakąś uliczkę to już w ogóle na oślep muszę iść. Oczywiście mogę sobie rozjaśnić ale wtedy dzień będzie wyglądał brzydko. Może są jakieś specjalne ustawienia w TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawa.

Mój TV to Toshiba 32AV500PG. Obraz jest bardzo ładny, tylko jest jeden mankament. Gdy jest ciemno w grze to ja prawie nic nie widzę. Ostatnio kupiłem GTA IV. W dzień (w grze ;)) wszystko super, ładnie, ale jak zapadnie noc to jest ciemno jak w d... a jak wejdę w jakąś uliczkę to już w ogóle na oślep muszę iść. Oczywiście mogę sobie rozjaśnić ale wtedy dzień będzie wyglądał brzydko. Może są jakieś specjalne ustawienia w TV?

Jak masz poziomy referencji (Moja konsola Xbox -> Ustawienia systemu -> Ustawienia konsoli -> Wyświetlacz -> Poziomy referencji) w iksie ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzony miałem, wczoraj przełączyłem na standardowy i może ciut lepiej a może mi się tylko wydaje. W opcjach GTA rozjaśniłem obraz i trochę nasyciłem kolory i jest już trochę lepiej w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i też w GTA IV było to najbardziej odczuwalne. Udało mi się z tym poradzić, ponieważ znalazłem w opcjach zaawansowanych obrazu w TV ustawienie o nazwie "poziom czerni". Jest to zaraz obok balansu bieli więc chyba każdy TV powinien mieć taką opcję. Co ciekawe na innym INPUT'cie np. na normalnej TV nie ma tej opcji tylko na HDMI.

 

A co do pierwszego pytania, też tak mam. Tylko, że ja mam wpięty jednocześnie HDMI (obraz) i VGA (dźwięk a czasem obraz na monitorze). Gdy wypnę VGA to nic złego się nie dzieje po przełaczeniu na INPUT "anteny" i spowrotem. Ale czemu konsola nie radzi sobie gdy ma wpięte obie wtyczki to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo ta opcja się w pełni zwie "HDMI Black Level". Służy ona dopasowania zakresu dynamicznego czerni wyświetlacza do nadajnika. Są dwie opcje - normal (16-235) i low (0-255). Jeśli nadajnik wysyła pełny zakres to ustawienie w odbiorniku low daje najlepsze rezultaty, mamy zdecydowanie lepszą czerń i kontrast niż na normal. Jeśli nadajnik wysyła normal a w odbiorniku ustawimy low to dostajemy zbyt ciemny obraz w którym prawie nic nie widać w ciemnych scenach.

 

Nie wiem jak wysyła Xbox, bo nie ma takiego ustawienia w opcjach, natomiast w swoim TV ustawiam low, gdyż inaczej czerń jest beznadziejna i w nocnych scenach widać każdy jeden element, wszystko jest takie jakby niebieskie. Przy ustawieniu low zwiększyłem jasność i kontrast w GTA o dwa oczka i jest super. W innych grach też wystarczy lekko podbić jasność i daje to dużo lepsze efekty niż normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma podobny problem lub wie coś na ten temat, a mianowicie

Dużo gram w sieci, praktycznie non stop od ostatnich ośmiu miesięcy we Frontlines FoW i cóż zauważyłem, są dostępne dwa serwery producenta gry z b.dobrym pingiem (zielone kreski i jest ich 10) jeden jest na do 50 graczy drugi na do 32 graczy i jeżeli gram na tym do 50 graczy to mam poszatkowaną animację, nie idzie to płynnie tak jak bym grał w singla lecz z takimi małymi szarpnięciami. Jeżeli gram na tym do 32 graczy jest lepiej ale nie rewelacyjnie. Pytam ludzi z którymi gram, twierdzą, że u nich tego nie ma a może tego nie widzą (tak myślę). Moja konsola to elite 10 miesięczna podłączona po hdmi do lcd toshiba i kabelkiem do routera. Mój net to kablówka virgin media w londynie, dl-20M, ul-0.5M ping do servera dystans 50 mil to 45ms, miałem mniejszy o połowe ale dostawca zmienił mi ip i teraz mam taki. Często robie pomiary speed testem. Jak zakładam własny server (host) to ci którzy ze mną grają twierdzą że idzie im płynnie a ja natomiast widzę ich poszatkowanych jak biegną. A i jeszcze jedno, jak gram na tym serverze do 32 i jestem tam gdzie jest mała zadyma to animacja jest płynna a gdy jestem w centrum to zaczyna się szatkowanie i nie istotne jest czy w tym momencie mam na ekranie 20 żołnierzy i 10 pojazdów czy jednego lub w ogóle, ważne że jestem w centrum zadymy. Rozegrałem w tę grę ponad 1100 godzin w sieci więc wydaje mi się, że wiem co piszę. Czy może to być związane z moim dostawcą netu gdyż może poprzycinane mam porty, jak ciągne z torrentów to idzie jak krew z nosa nawet jak jest dużo sedów, gdy ciągne z rapida to idzie na 3M zależy ile partów ciągne na raz. A może to wina mojej konsolki, gdyż tak w ciągu tygodnia zawiesza mi się średnio raz, dwa razy i nie ważne czy gram czy jestem w menu. Chciałem ją zamęczyć i wysłać na serwis ale narazie nie chciała się dać zamęczyć nawet jak odłączyłem wiatraki i zawinąłem to wszystko puszystymi kocami po prostu po czasie zapalają się 2 czerwone diody i konsola wyłącza obraz ale ona dale działa. Cóż to tyle na ten temat, może nudnawy ale dla mnie istotny, bo wkur...ją mnie niemcy z czołówki rankingu, gdyż w pojedynku jeden na jeden padam jak mucha po kilku strzałach, jak typa nie walne z granatnika to leże, ha, ha nawet to fajnie wyszło.

Edytowane przez wujekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czytanie twojego posta zmęczyło mnie bardziej niż 10-minutowa jazda na orbitreku, a jestem bez formy. Polecam zapoznać się z klawiszem enter i słowem streszczenie - to nie wypracowanie na język polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i racja, ale osoby będące w temacie zrozumią o co chodzi, zwłaszcza ci grający dużo w sieci, tak sobie myślę, bo są i tacy co grają tylko po to aby odblokować osiągnięcia w danej grze i na tym ich granie w sieci się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś teraz jest na kupnie abonamentu live:

Miesiąc temu kumpel kupił jednomiesięczne zdrapki live za 14zł. W tamtym okresie średnia cena za nie wynosiła ~20zł.

Teraz średnia cena to 13zł (:lol:), a już na allegro pojawili się sprzedający je za ~9zł. Kryzys wywindował ceny rocznych do ~140zł, więc opcja 12x9zł jest całkiem całkiem.

Może niedługo ceny spadną do poziomu, na jakim jakiś czas temu sprzedawano zdrapki 48h (3zł :lol:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. możliwe, że niedługo z Allegro znikną przerabiane konsole - http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6479...estepstwem.html

Raczej nie znikną, bo to co wypisują na polygami to bzdury (zresztą nie po raz pierwszy, widocznie portal musi się zniżyć do poziomu GW). Jedyne twarde dowody to te 240płytek i podrabiane karty do tv. Co do reszty, to skończy się jak zwykle - kompromitacją. Równie dobrze, można zakazać sprzedaży nagrywarek. Idiotyzm, no ale w takim kraju niestety przyszło nam żyć. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Krótka piłka:

1. Jakie systemy plików łapie x360? Wiem że fat32 słyszałem też o jakichś innych na których można trzymać powyżej 4GB.

2. Rozumiem że dysk podpięty przez USB do x360 w sieci nie będzie widoczny dla kompa z Vistą? Tak żeby móc wrzucić tam pliczki?

3. Czy x360 widzi dyski sieciowe? Podłączone do routera?

4. Jeżeli nie to czy jak podłącze dysk który może być podłączony zarówno przez usb jak i rj45 (USB-x360) rj'ka router to zarówno x jak i komp będą widziały dysk?

5. Czy X czyta Flacki? Jeżeli nie to jak i na jaki looseless format je przerobić?

 

Generalnie mam w chacie lapka z Vistą i X'a podpiętego pod router chce zrobić sobie z X'a mały music serwer.

 

Ps. Strasznie wkurza mnie że jak na tak mocny sprzęt jest tak ograniczony softowo. HD muza looseless sys. filmy bez napisów, plików fat32, powoli wkurza mnie już kombinowanie ze wszystkim.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez $migacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów to polecam nagrania konwertować do mp4. Osobiście nie bawilłem się w to. Są jednak takie programy i możliwość dodania hard napisów. Na google jest tego sporo.

 

 

Wygląda to całkiem przyzwoicie. Oczywiście X360 bez problemu odtwarza pliki mp4 w jakości HD 720p (albo i 1080p). Wystarczy pobrać z XBL kodeki.

 

Jedyne to ograniczenie 4 GB na plik. Nie wiem w sumie czemu tak jest. Dyski pod USB będą chyba widoczne jak wrzucisz tam jakieś multimedia. Po prostu wykryje te pliki jakie widzi konsola. Tak jak zwykły pendrive czy CD. Oczywiście pewnie wiesz, że dysk pod USB podpięty do X360 nie może robić za dysk do instalowania gier i jako karta pamięci. Ale tak napisałem.

 

A tak w ogóle to wreszcie kupiłem dysk (120 GB ). Możliwość nagrywania gier jednak ma swoje zalety ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do ograniczenia to chyba dlatego że FAT32 nie pozwala na więcej niż 4 GiB.

 

A dysk 120 GB to wcale aż tak dużo nie jest. Mam zainstalowane cztery retailowe gry, kilkanaście demek, parę gierek arcade i cztery DLC, no i pół dysku zajęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ten dysk normalnie podpiąć do kompa ? Nic tam się nie stanie ? Dodam, że to WD Bevs.

 

Chciałbym w miarę możliwości zrobić kopie bezpieczeństwa save'ów i profilu na inny dysk lub CD, bo memorka mi ledwo działa. Cud, że w ogóle udało mi się z niej zgrać profil i część save'ów na ów dysk.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Krótka piłka:

1. Jakie systemy plików łapie x360? Wiem że fat32 słyszałem też o jakichś innych na których można trzymać powyżej 4GB.

2. Rozumiem że dysk podpięty przez USB do x360 w sieci nie będzie widoczny dla kompa z Vistą? Tak żeby móc wrzucić tam pliczki?

3. Czy x360 widzi dyski sieciowe? Podłączone do routera?

4. Jeżeli nie to czy jak podłącze dysk który może być podłączony zarówno przez usb jak i rj45 (USB-x360) rj'ka router to zarówno x jak i komp będą widziały dysk?

5. Czy X czyta Flacki? Jeżeli nie to jak i na jaki looseless format je przerobić?

 

Generalnie mam w chacie lapka z Vistą i X'a podpiętego pod router chce zrobić sobie z X'a mały music serwer.

 

Ps. Strasznie wkurza mnie że jak na tak mocny sprzęt jest tak ograniczony softowo. HD muza looseless sys. filmy bez napisów, plików fat32, powoli wkurza mnie już kombinowanie ze wszystkim.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Michał

1. Oprócz FAT32 x360 obsługuje jeszcze MAC-owski HFS+, który to nie posiada ograniczeń wielkości pliku oraz partycji.

2. Dobrze rozumiesz - nie będzie widoczny.

3. Owszem, widzi. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie, tj. zrobić spory dysk sieciowy który udostępnia media dla wszystkich urządzeń od xbox'a po PDA.

4. Nie dotyczy

5. Nie. Jedyna opcja to streaming z PC przy jednoczesnej konwersji za pomocą np. TVersity.

 

Ja osobiście potraktowałem komputer domowy jako serwer mediów dzięki właśnie TVersity.

Programik transkoduje w locie nieobsługiwane pliki przed wysłaniem do X'a. Dodatkowo może też dodawać w locie napisy do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...