Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

czemu ma być gorsza jakośc obrazu? będzie nawet lepsza ;)

niby dlaczego ma byc lepsza? przeciez ten monitor bedzie musial wszystko przeskalowac, mimo ze obecne dashe obsluguja juz chyba posrednie rodzialki to i tak nie bedzie to natywna gier,zawsze sie gdzies traci, albo w dol do hd ready albo w gore .

 

ps.osobiscie nigdy bym nie kupil takiego monitora, tylko cos z full hd, reszta to niestety jakies gowniane kompromisy i niedosyt ze cos sie traci,a full hd do juz wlasciwie standard i w nic innego nie warto inwestowac,szczegolnie ze tv lub monitory full hd ladnie potanialy i mozna cos wybrac spokojnie.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tratatata z tym skalowaniem. Wszyscy sie tak nad tym spuszczaja, a jakby przyszlo co do czego, to bys w slepym tescie nie poznal zawsze, czy sygnal jest skalowany, czy nie.

Na TV HD Ready tez jest skalowany, bo jakis idiota wymyslil, zeby produkowac telewizory w 1366x768, a jakos nie slysze narzekan na to na forum...

 

Wnosze, ze matER ma taki monitor, albo chce taki kupic, a zaraz grono doradcze stwierdzi, ze bez 52" FullHD to nie ma co zaczynac zabawy...

 

Sorry, tak mnie jakos naszlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Tratatata z tym skalowaniem. Wszyscy sie tak nad tym spuszczaja, a jakby przyszlo co do czego, to bys w slepym tescie nie poznal zawsze, czy sygnal jest skalowany, czy nie.

Na TV HD Ready tez jest skalowany, bo jakis idiota wymyslil, zeby produkowac telewizory w 1366x768, a jakos nie slysze narzekan na to na forum...

 

Wnosze, ze matER ma taki monitor, albo chce taki kupic, a zaraz grono doradcze stwierdzi, ze bez 52" FullHD to nie ma co zaczynac zabawy...

 

Sorry, tak mnie jakos naszlo ;)

faktycznie cie naszlo :lol2:

 

sam jade na 23"TV i jestem zadowolony bo tyle mam miejsca na biurku, niedlugo przesiadam sie na innego 23" tylko wlasnie w full hd,swojego kupowalem po 600 euro 2 lata temu i za ta cene moglem miec najmniej 32"

 

dzisiaj za full hd 23" TV samsunga moge kupic za 270 euro ,wiec stanowczo sie to oplaca niz inwestowac w monitor bron boze z posrednimi rodzialkami,a tak mam i tv do konsol i ekran do pc :)

 

ps.roznica pomiedzy 1366@768 a 1280@720 jest znikoma ,nie uwazasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizja normalna HD nadaje w 720P czyli 1280:768, to bzdura z tym 1366...

Ja sam gram na 40'' Full HD i dobrze jest, im mniejszy wyswietlacza (rozdzielczosc wyswietlacza) tym lepsza grafika wiadomo, bo nie rozciagnieta.

Jakby nie patrzec X360 ma mala rozdzielczosc HD Ready (720p czy 1280:768 jak kto woli :P) i przez to niby slabe wygladzanie krawedzi. Bo wlasnie trzymam pudelko NFS'a Undercover i jest napisane ze obsluguje HDTV 720p/1080i/1080p a wcale tego nie widac ze obsluguje 1080p, bo wyglada jak Carbon ktorego tez teraz trzymam i jest napisane ze obsluguje HDTV 480p/720p/1080i, a 1080p niema :P. Z tym ze Carbon ogolnie robi lepszy efekt niz ta padlina Undercover ;)

P.S. Skoro na TV 40" Full HD wyglada grafika zajedobrze ;), to dlaczego na monitorze o wiele mniejszym o rozdzielczosci 1680:1050 i 22" mialo by to zle wygladac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ja ten monitor już posiadam, kupiłem go około rok temu,od czasu do czasu pewnie uda mi się przemycić konsolę do pokoju rodziców gdzie jest telewizor 38' Fullhd ,ale ogólnie na co dzień bym grał właśnie na tym monitorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Telewizja normalna HD nadaje w 720P czyli 1280:768, to bzdura z tym 1366...

Ja sam gram na 40'' Full HD i dobrze jest, im mniejszy wyswietlacza (rozdzielczosc wyswietlacza) tym lepsza grafika wiadomo, bo nie rozciagnieta.

Jakby nie patrzec X360 ma mala rozdzielczosc HD Ready (720p czy 1280:768 jak kto woli :P ) i przez to niby slabe wygladzanie krawedzi. Bo wlasnie trzymam pudelko NFS'a Undercover i jest napisane ze obsluguje HDTV 720p/1080i/1080p a wcale tego nie widac ze obsluguje 1080p, bo wyglada jak Carbon ktorego tez teraz trzymam i jest napisane ze obsluguje HDTV 480p/720p/1080i, a 1080p niema :P . Z tym ze Carbon ogolnie robi lepszy efekt niz ta padlina Undercover ;)

P.S. Skoro na TV 40" Full HD wyglada grafika zajedobrze ;) , to dlaczego na monitorze o wiele mniejszym o rozdzielczosci 1680:1050 i 22" mialo by to zle wygladac??

igo05 - stary, zwyczajnie belkoczesz(bez urazy) a twoja wiedza ogranicza sie jak widac tylko do guzika "power", niby nic w tym zlego bo na wiedze zawsze jest czas, ale jak juz chcesz wchodzic w dyskusje to chociaz sie troche przygotuj.

 

z mojej strony EOT, kupuj co chcesz i uwazaj co chcesz

 

ps. poczytaj FAQ'A na pierwszej stronie moze Cie oswieci...ktos sie napracowal wiec skorzystaj, ta wiedza jest za darmo nie boj sie skorzystac :razz:

 

tekst miesiaca - "Jakby nie patrzec X360 ma mala rozdzielczosc HD Ready"...dawno sie tak nie nasmialem :lol2: ..widzial ktos kiedys jeszcze i "duza" rodzielczosc hd ready?? :lol2:

 

 

matER - jak juz masz ten monitorek to korzystaj , przeciez wazne zeby pograc, co innego gdyby to byl zakup ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst miesiaca - "Jakby nie patrzec X360 ma mala rozdzielczosc HD Ready"...dawno sie tak nie nasmialem laugh.gif ..widzial ktos kiedys jeszcze i "duza" rodzielczosc hd ready?? laugh.gif

"Jakby nie patrzec X360 ma mala rozdzielczosc, HD Ready", nie postawilem przecinka, ale coz czlowiek czlowiekowi wilkiem bo woli nawbijac a nie zapytac sie o co chodzi...Nikt cie nie nauczyl ze nie mozna byc przemądrzałym?

P.S. I jakbys troche wiedzial to bys wiedzial ze Xbox 360 obsluguje rozdzielczosc Full HD 1980:1050 ;), bo to wlasnie jest 1080p, a 1080i to przeskalowana rozdzielczosc 720p na ~ 1080p.

44. P: Jakie rozdzielczości obsługuje Xbox 360?

 

O:

GRY:

1. HDMI - 480p, 576p (UK), 720p, 1080i, 1080p

2. VGA - 640x480, 848x480, 1024x768, 1280x720, 1280x768, 1280x1024, 1360x768, 1440x900(16:10 NXE), 1680x1050(16:10 NXE), 1920x1080

3. Component - 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p

4. DVI (przejściówka z HDMI) - 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p

5. Euroscart - 480i, 480p

6. Composite - 480i

Chyba wszystkie nowe gry juz sa w 1080p wiec powiedz mi dlaczego Xbox ma nie przeskalowac tego na 1680:1050 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ty tak specjalnie? Prawie żadnej rozdzielczości nie napisałeś poprawnie.

 

Podajesz 720p, po czym rozwijasz to jako 1280x768. Lol.

 

Podajesz 1080p, po czym rozwijasz to jako 1980x1050. Wypadało by się w końcu nauczyć tych wartości, o których się mówi od juch wie ilu lat.

 

Prawie żadne gry nie są renderowane w 1080p - tutaj masz listę http://forum.beyond3d.com/showthread.php?p...344#post1113344

 

Jeśli w opcjach ustawisz 1080p to obraz jest skalowany do tej rozdzielczości, przez konsolę. Większośc gier jest renderowana w 1280x720, ale niektóre w niższej i wstępnie są programowo skalowane do 720p, i dopiero potem ewentualnie do wyższej już sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.roznica pomiedzy 1366@768 a 1280@720 jest znikoma ,nie uwazasz

Moze wyjde na jakiegos freak-a, ale roznica jest. Oczywiscie roznice nie sa duze, ale spokojnie do wylapania. Moge ci podac nawet wiekszy hardcore: jest roznica miedzy 1280x768 a 1280x800 (mialem laptopy z takimi rozdzielczosciami i mimo wszystko na tym z x768 jakość filmow HD byla zauwazalnie lepsza niz na x800, wlasnie przez ta mniejsza roznice w stosunku do 720p). Ale to oczywiscie juz dla purystów HD ;)

 

Ja sam gram na 40'' Full HD i dobrze jest, im mniejszy wyswietlacza (rozdzielczosc wyswietlacza) tym lepsza grafika wiadomo, bo nie rozciagnieta.

Bullshit. Mam projektor 720p i plazme tez 720p i gwarantuje Ci, ze duzo fajniejszy obraz jest na tym pierwszym, mimo tego, ze przekatna jest ponad 2 razy wieksza.

 

P.S. I jakbys troche wiedzial to bys wiedzial ze Xbox 360 obsluguje rozdzielczosc Full HD 1980:1050 , bo to wlasnie jest 1080p, a 1080i to przeskalowana rozdzielczosc 720p na ~ 1080p

Stary, nie wiem co wciagasz, ale to odstaw. 1080p to 1920x1080, a nie zadne 1050 czy 1980. Tak samo 1080i to nie zadne 720p skalowane na 1080p. Literka i oznacza przeplot. Generalnie jak koledzy zauwazyli, musisz troche wiecej poczytac o tym i tamtym ;)

 

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Panowie dajmy na luz, gosc poprostu od wczoraj ma dostep do neta, wiec powinnismy byc wyrozumiali :lol2: :wink:

 

maSTHa212 - do 2 ostatnich cytatow dolacz sygnaturke kogo cytowales, bo jeszcze ktos pomysli ze mnie :lol:

 

igo5 - odpusc, wiesz ze cos dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele, zamiast nas oswiecac powinienes skorzystac z FAQ'a, wyjdzie ci to na dobre ;)

 

ps.to nie chodzilo o zaden brak przecinka ,tylko o caly tekst, ktory powinien byc cytowany ku przestrodze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciła do mnie konsola z remontu, bebechy wymienione, tylko obudowa została ta sama i zmienili plombe na papierową z metalowym paskiem. Zabrało im to tydzień, a i dali zdrapke gold na miesiąc. Chyba nie przedłużyli gwary, przynajmniej nic na koncie konsoli nie widze. Narazie się nie wiesza a divx,ów dalej bez netu nie czyta, czyli jak mi pies przeżre kabel od netu to filmów nie pooglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupiłem tego Windosowego pada z receiverem i spoko. Używam pada od konsoli, po synchro z receiverem konsola się padem nie odpala więc jest ok. Tylko jest jakiś sprytny sposób na wyłączenie pada inaczej niż odłączaniem akumulatora? Po dłuższym czasie może się to obluzować i była by lipa. Dłuższe trzymanie guzików raczej nie działa, chyba że jest jakas kombinacja. W oknie statusu pada nie ma żadnej opcji.

 

Największą wadą tych padów są fabrycznie strasznie rozklekotane analogi. O ile na konsoli czułość chyba jest znacznie mniejsza, to na kompie auto samo skręca przy nawet minimalnym dotknięciu gałki, a i nie raz bez dotykania. Trzeba się w opcjach będzie pobawić.

 

Jeszcze tylko tego nowego pada trzeba sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wyjde na jakiegos freak-a, ale roznica jest. Oczywiscie roznice nie sa duze, ale spokojnie do wylapania. Moge ci podac nawet wiekszy hardcore: jest roznica miedzy 1280x768 a 1280x800 (mialem laptopy z takimi rozdzielczosciami i mimo wszystko na tym z x768 jakość filmow HD byla zauwazalnie lepsza niz na x800, wlasnie przez ta mniejsza roznice w stosunku do 720p). Ale to oczywiscie juz dla purystów HD

Ale w dwoch ostatnich przykladach dochodzi do zmiany proporcji, a to generalnie jest latwo zauwazalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup Xboxa 360 w USA (bo dużo taniej)

i czytałem że gry z polski nie pójdą na moim przyszłym xboxie bo mają inne cuś tam

że to prawda już wiem, ale czy idzie odpalić polskie gierki na tym xboxie (jakaś modyfikacja, modchip?)

 

PS

czy wersja 20gb z hdmi (HALO Limited edition) jest w 65 nanometrach? (żeby jakby co nie było ROD)

Edytowane przez Borbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup Xboxa 360 w USA (bo dużo taniej)

i czytałem że gry z polski nie pójdą na moim przyszłym xboxie bo mają inne cuś tam

że to prawda już wiem, ale czy idzie odpalić polskie gierki na tym xboxie (jakaś modyfikacja, modchip?)

 

PS

czy wersja 20gb z hdmi (HALO Limited edition) jest w 45 nanometrach? (żeby jakby co nie było ROD)

Będą ci chodziły tylko NTSC/UC i RF.

http://gaming.wikia.com/wiki/Region_Free_Xbox_360_Games

 

AFAIK stary Xtreme pozbywał się blokady regionalnej, jednak wtedy zapomnij w ogóle o XBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wersja 20gb z hdmi (HALO Limited edition) jest w 65 nanometrach? (żeby jakby co nie było ROD)

 

ENG (Wikipedia oryginal :D)

The initial motherboard version was known as "Xenon" and used a 203W power supply. The "Zephyr" revision was largely the same aside from the addition of an HDMI port. "Falcon" incorporated a 65nm CPU, but still used a 90nm GPU, and came packaged with a 175W power supply. "Jasper" (released late August or early September 2008[21][22]) used both a 65nm CPU and GPU, as well as 256MB of flash memory on-board (this was to help run a then-recent Dashboard update. Without this internal memory, a hard drive or memory card was required). The power supply was also reduced to 150W in the "Jasper" revision. The power connector on the back of the system incorporated a "keying" system that will prevent plugging a lower-rated power supply into an older system.[23]

PL (tlumacz: Google :P)

Początkowa wersja płyty głównej był znany jako "Xenon" oraz stosował 203W zasilacza. W "Zephyr" korekta została w dużej mierze taki sam oprócz dodawania portu HDMI. "Sokół" zawierał 65nm procesorów, ale nadal stosuje 90nm GPU, pakowane i wszedł z 175W zasilacza. "Jasper" (wydana pod koniec sierpnia lub na początku września 2008 [21] [22]), stosowane zarówno 65nm CPU i GPU, jak również 256MB pamięci flash na pokładzie (było to, aby pomóc, a następnie uruchomić Panel ostatnich aktualizacji. Bez tej wewnętrznej pamięci, dysku twardego lub karty pamięci był wymagany). Zasilacz został również skrócony do 150W w "Jasper" rewizji. Złącza zasilania z tyłu system zawierał "wpisywaniu" system, który pozwoli uniknąć kołków niższej stawce zasilanie do starszego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenon: Gpu 90nm Cpu 90nm 203w

Zephyr: Gpu 90nm Cpu 90nm 203w + HDMI

Falcon: Gpu 90nm Cpu 65nm 175w + HDMI

Jasper: Gpu 65nm Cpu 65nm 150w + HDMI + 256mb pamięci wbudowanej (zamiast memory unit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta nazwa trochę może martwić, bo z tego co wiem (a wiem to z Max Payne'a [; ) Valhalla to mitologiczne miejsce, do którego szli po śmierci Wikingowie. Czyżby to jakiś żarcik w związku z awaryjnością Kloca? :wink:

A co do awaryjności to w sobotę pożegnałem się z moją konsolką. Oczywiście E74, Falcon z listopada 2007 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z awaryjnością tej Valhalli icon_wink2.gif

Raczej tu nie chodzi o awaryjnosc tylko o koszty produkcji, im mniejszy procesor tym mniejszy pobor pradu i tansza produkcja, bo ja osobiscie nie slyszalem zeby ktos mial problem z ostatnim Jasper'em ;).

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...ji_konsoli.html

A z tego co tu napisali, to bedzie razem CPU z GPU

Jak przypuszcza Takahashi, problemy z nadmiarem ciepła zostaną ostatecznie rozwiązane dopiero w wersji Jasper z 65-nanometrową jednostką GPU.

Jak wyjdzie Valhalla to klocek bedzie kosztowal jeszcze mniej albo zrobia tzw wersje "slim" to bedzie drozszy, jesli ceny spadna SONY bedzie musialo tez obnizyc cene PS3 i Nintendo swojego Wii ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ceny spadna SONY bedzie musialo tez obnizyc cene PS3 i Nintendo swojego Wii ;).

Niekoniecznie. Ceny iksa spadają, a Wii cały czas trzyma cenę z premiery ;) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...