Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka :)

 

http://us.download.nvidia.com/downloads/ev...pdatecenter.exe

 

Sciągając ten program dodaje sie skrót do całego panelu Nvidi do zarządzania kompem ...bardzo fajny skrót :) Który umożliwia flashowanie biosa z pod windowsa :D

 

Powinno być to bezpieczne bo jest to dodatek nvidi w końcu,znalazłem go w zakładce z biosami na stronie evga dla plyty NF68/NF63 Intel 680i SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka :)

 

http://us.download.nvidia.com/downloads/ev...pdatecenter.exe

 

Sciągając ten program dodaje sie skrót do całego panelu Nvidi do zarządzania kompem ...bardzo fajny skrót :) Który umożliwia flashowanie biosa z pod windowsa :D

 

Powinno być to bezpieczne bo jest to dodatek nvidi w końcu,znalazłem go w zakładce z biosami na stronie evga dla plyty NF68/NF63 Intel 680i SLI

Fajne :)

Testował już to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozpatreniu "za" i "przeciw" zdecydowałem się ostatecznie na Abita IP35-E i już go kupiłem i przelałem kasę.

Zaufałem marce Abita i chipsetowi Intela. To był trudny wybór, bo EVGA naprawdę mi się podoba :D Mam nadzieję, że przyzwyczaje się do podwójnego startu (albo jakiś BIOS to rozwiąże).

 

W dodatku i tak raczej nie planuje kupować Penryna do tej płyty (bo w przyszłym roku chce kupić jakąś dobrą grafę, a jak wiadomo, nowa generacja będzie już pod pci-e 2.0). Liczę jednak na to, że te 50zł różnicy między Abitem a EVGA odzyskam przy jej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności płyty po OC:

 

Mam sprzęt jak w podpisie, a więc FSB na 1500(Q) i wszystko śmiga naprawdę stabilnie. Żadnych resetów nawet po kilkunastu godz. grania non stop przez ostatnie 2 tyg. (właśnie 'odkryłem' WoW). Właściwie, to nie wiem czy kiedykolwiek miałem zwiechę od czasu zakończenia zabawy z O/C.

 

Poważnie stabilna płyta (przynajmniej mój egz.). Czasem tylko, jak wejdę wcześniej do BIOS'u to nie chce załadować systemu (czasem - podkreślam) i trzeba dać hard reset. Opr. tego - GIT.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, najwyraźniej EVGA jest mi przeznaczona :D Abita nie było, za to EVGA była w promocji za 342zł więc ostatecznie wróciłem ze sklepu z EVGA i troche większą ilością gotówki w kieszeni. Jutro, jak już będę miał grafikę i złożę sprzęt to podziele się wrażeniami (i ewentualnymi problemami).

 

Z wyglądu mobo nie sprawia wrażenia bardzo solidnego (np. w porównaniu do DFI na s939). W dodatku na rewersie, na wysokości mostka północnego dostrzegłem w pewnym miejscu jakiś szare przebarwienie - jakby osad pomiędzy ścieżkami na laminacie. Mam tylko nadzieję, że to tylko kwestia wyglądu, jakiś kurz czy coś i nie będzie to wpływać negatywnie na pracę mobo.

 

Ktoś z Apollo ewidentnie do pódła zaglądał. Panowie twierdzili jednak, że płyta to nówka i przyszła do nich dzisiaj. Jak spytałem się dlaczego naklejka (plomba) na pudle jest rozcięta, to jeden ze sprzedawców powiedział, że zastanawia się sam nad kupnem i otworzył pudło żeby sobie pooglądać...

 

Rozłożenie elementów mi się podoba... Brak wszelkiego rodzaju pierdół zaliczam na plus. Zastanawiam się czy brak radiatora na mostku południowym to dobry pomysł. Chłodzicie to ustrojstwo dodatkowo? Jeśli tak to czym (chodzi o to, żeby zmieściło się pod grafiką). Ja mam Scythe Andy Samuraja, więc będzie mały nawiew z góry na ten czarny radiator... może starczy.

 

Wyposażenie płyty jest poniżej wszelkiej krytyki... Dobrze, że chociaż dali zaślepkę do obudowy i dwie taśmy SATA...

 

Z mieszanymi odczuciami oczekuję dnia jutrzejszego.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy...jak by mi dali odpakowaną płyte to bym ''grzecznie'' im powiedział że chce nową płyte fabrycznie zapakowaną bo za taką płacisz !!!

 

a najlepiej idź wymień puki jescze jej nie zamontowałeś,tak na wszelki wypadek....

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy...jak by mi dali odpakowaną płyte to bym ''grzecznie'' im powiedział że chce nową płyte fabrycznie zapakowaną bo za taką płacisz !!!

 

a najlepiej idź wymień puki jescze jej nie zamontowałeś,tak na wszelki wypadek....

 

Ja tam bym nie przesadzał. Kruszyć kopii nie ma o co, jeżeli masz gwarancję itp.

 

 

Jeśli nic nie będzie skopane na twojej płycie to powinieneś być zadowolony. Ja mam od prawie miesiąca i jest jak 3 posty wyżej.

 

Dla mnie SUPER.

 

Ale na Twoje odczucia chętnie poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie przesadzał. Kruszyć kopii nie ma o co, jeżeli masz gwarancję itp.

No właśnie, jest na gwarancji i jak tylko coś będzie nie tak, to po prostu z niej skorzystam (do sklepu mam 10min rowerem). Wymienić to bym wymienił chętnie, rzecz w tym, że jak kupowałem to mieli ostatnią sztukę w sklepie we Wrocku, a czekać kolejne parę dni to mi się już nie chciało (jeśli by sprowadzili inną to na pewno nie przed weekendem). Płyta raczej nie była używana, albo starannie wyczyszczona - patrzyłem pod światło, pomiędzy żeberkami radiatora nie było nawet pół grama kurzu...

 

Zresztą prawda jest taka, że jak ktoś kupuje "zaklejoną" płytę, to równie dobrze może być ona używana. Nawet naklejkę na boxie Intela można podważyć np. wąskim nożykiem i zaczynając od środka do brzegów odkleić nie uszkadzając jej, a co dopiero naklejkę na tym pudle od mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest na gwarancji i jak tylko coś będzie nie tak, to po prostu z niej skorzystam (do sklepu mam 10min rowerem). Wymienić to bym wymienił chętnie, rzecz w tym, że jak kupowałem to mieli ostatnią sztukę w sklepie we Wrocku, a czekać kolejne parę dni to mi się już nie chciało (jeśli by sprowadzili inną to na pewno nie przed weekendem). Płyta raczej nie była używana, albo starannie wyczyszczona - patrzyłem pod światło, pomiędzy żeberkami radiatora nie było nawet pół grama kurzu...

 

Zresztą prawda jest taka, że jak ktoś kupuje "zaklejoną" płytę, to równie dobrze może być ona używana. Nawet naklejkę na boxie Intela można podważyć np. wąskim nożykiem i zaczynając od środka do brzegów odkleić nie uszkadzając jej, a co dopiero naklejkę na tym pudle od mobo.

Otwarte pudło, dziwne naloty na laminacie i do tego kupione w apollo?

Ja bym się zaczął bać. Poserwisówki czyhają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na starej płycie Asusa (z chipsetem BX :)) bardzo niski radiatorek (ok 5mm), który idealnie pasuje do EVGA, nawet jest zielonego koloru :D. Radiatorek ma kołki z dociskiem sprężynkowym dzięki czemu dobrze przylega to chipu. Włożę go chyba bez żadnej pasty (na Asusie też był bez pasty - po prostu przylegał do chipsetu dosiskany sprężynkami).

 

Mam w chacie tylko AC5 i szitowy MX-1, ale nie chce ich używać bo nie da się później wyczyścić z czarnego chipsetu wszystkiego i nawet po wyczyszczeniu chipset robi się popielaty (jeśli mobo kiedyś się zrypie, to później będzie problem, jak trafi na złośliwego serwisanta). Wie ktoś może czy zwykły, biały silikon za 2zł też ma takie "wspaniałe" właściwości paprające?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły bialy silikon bez problemu wyczyścisz np.płynem do mycia szyb :)

a trudniejsze pasty zawsze mi schodziły pod wpływem benzyny aptecznej,warto kupić ;)

 

a co do radiatorka to wiem o jakim mówisz,pamiętam go,kurcze kupiłbym sobie taki bo jest fajny bo jest niski taki jak powinien być ....

 

a co do pasty to daj,nawet silikonówke ale daj !

 

 

ps : http://allegro.pl/item222065735_radiator_c..._termop_3m.html wejdzie to ?:)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Apollo ewidentnie do pódła zaglądał. Panowie twierdzili jednak, że płyta to nówka i przyszła do nich dzisiaj. Jak spytałem się dlaczego naklejka (plomba) na pudle jest rozcięta, to jeden ze sprzedawców powiedział, że zastanawia się sam nad kupnem i otworzył pudło żeby sobie pooglądać...

Lepiej to jakoś załatw bo czytałem taki przypadek na forum EVGA, że gościu odesłał im grafę, a na pudełku ten sticker był odklejony i mu gwary nie uznali. Tyle, że gościu go gdzieś miał i napisał, ze im go dośle, a oni mu, że to wtedy uznają. A ten sticker jest rozcięty, czy tylko tak nacięty jak np. naklejka na boxowym coolerze Intela? Bo te stickery takie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły bialy silikon bez problemu wyczyścisz np.płynem do mycia szyb :)

a trudniejsze pasty zawsze mi schodziły pod wpływem benzyny aptecznej,warto kupić ;)

 

a co do radiatorka to wiem o jakim mówisz,pamiętam go,kurcze kupiłbym sobie taki bo jest fajny bo jest niski taki jak powinien być ....

 

a co do pasty to daj,nawet silikonówke ale daj !

ps : 2704633[/snapback]

Lepiej to jakoś załatw bo czytałem taki przypadek na forum EVGA, że gościu odesłał im grafę, a na pudełku ten sticker był odklejony i mu gwary nie uznali. Tyle, że gościu go gdzieś miał i napisał, ze im go dośle, a oni mu, że to wtedy uznają. A ten sticker jest rozcięty, czy tylko tak nacięty jak np. naklejka na boxowym coolerze Intela? Bo te stickery takie są.
Znaczy sam "sticker" (jeśli tak można nazwać tą naklejkę "broniącą" dostępu do kartonu) był, tylko przerwany. Ktoś po prostu dobrał się już wcześniej do mobo. Ttrudno mi ocenić czy płyta wcześniej pracowała. Oglądałem ją dokładnie i odkryłem pewne minimalne ślady (typu jakieś lekko widoczne zabrudzenie ramki od socketa itd), ale to za słabe ślady, by stwierdzić, że ktoś używał mobo wcześniej.

 

Jak uruchomiłem kompa po raz pierwszy to pojawił się komunikat w stylu: "procesor został zmieniony lub BIOS sflashowany. Zresetuj "twardo" komputer". W poprzedniej mojej mobo - DFI po pierwszym uruchomieniu zainicjowała się sieciówka (wygenerowany został jej numer jeśli pamiętam), tu czegoś takiego nie było (ale też nie wiem czy wogóle coś takiego się dzieje na tej EVGA.

 

Co do wrażeń, OC itd to niestety muszę się wstrzymać. Moja nowa Barracuda (250GB/talerz) padła, zanim się na dobre rozkręciła :mur: :mur: :mur: :mur: (przy formatowaniu partycji zaczęła wydawać dziwne dźwięki, a później to już było tylko gorzej i skończyło się na tym, że dysk wogóle nie jest wykrywany). W pn. idę do Arestu i mam nadzieje, że wymienią mi od ręki (na karcie gw., że jeśli awaria nastąpi w przeciągu 5 dni od kupna to wymieniają na nowe lub zwracają kasę). Jak będzie nowy dysk to będą testy i opinie

 

W chwili obecnej mogę napisać jedyne tyle, że jestem pod wrażeniem układu dźwiękowego.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie z tym północnym mostkiem,mój przy fsb 333 jest po prostu ciepły po 30 minutowym orthosie....

 

Ale być może jest to sprawa 12 cm wentylatora wyciągowego z tyłu obudowy ....

 

 

Ja po pierwszym uruchomieniu kompa też miałem komunikat tego typu jak ty piszesz:) ale moja płytka była na bank nowa bo przy mnie pudełko zostało wyjęte z opakowania foliowego i rozerwana została ta naklejka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie z tym północnym mostkiem,mój przy fsb 333 jest po prostu ciepły po 30 minutowym orthosie....

 

Ale być może jest to sprawa 12 cm wentylatora wyciągowego z tyłu obudowy ....

Ja po pierwszym uruchomieniu kompa też miałem komunikat tego typu jak ty piszesz:) ale moja płytka była na bank nowa bo przy mnie pudełko zostało wyjęte z opakowania foliowego i rozerwana została ta naklejka :P

650i Ultra nie grzeje się jeszcze tak bardzo. 650SLI to dopiero grzała. Ale przy boxie jednak są chłodniejsze. Na tym czarnym klocu dobrze jest umieścić wentyl ale i bez niego fsb w miarę pójdzie. Dopiero jak dowoltujemy np by dać 500MHz fsb zaczyna być naprawdę gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,jaka jest średnica między otworami montażowymi radiatora na mostku południowym ???

i ile cm powinien mieć sam radiator ?

 

Ten wygląda sympatycznie http://allegro.pl/item222835310_radiator_g...ridge_hit_.html i chciałbym go zamontować ale najpierw musiałbym go polakierować na czarny :damage_wall:

 

Wejdzie to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,jaka jest średnica między otworami montażowymi radiatora na mostku południowym ???

i ile cm powinien mieć sam radiator ?

 

Ten wygląda sympatycznie http://allegro.pl/item222835310_radiator_g...ridge_hit_.html i chciałbym go zamontować ale najpierw musiałbym go polakierować na czarny :damage_wall:

 

Wejdzie to ?

Mój ma 38x38mm. Na laminacie jest obrys na radiator o takich właśnie wymiarach, ale na oko to wejdzie jeszcze z 5mm większy, czyli ok 43x43mm. <--Tak czy inaczej chyba takich radiatorów nie produkują... Rozstaw kołków to 60mm.

 

 

Pierwsza "poważna" wada płyty: albo ze mną coś nie bardzo, albo wejście na PowerLed w płycie jest dwupinowe, a w chiefteckach (nie wiem jak w innych obudowach) mam wtyczkę 3pin (środkowy pin jest pusty). Ja nie wiem jak to jest z tymi standardami, bo na DFI jest wejście 3pin. Będę musiał ciąć kabel, żebu durną diodę podłączyć :(

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam bude Chiefteca i jak mi w znaku kompa składali to przełamali to złącze pod power LED. W 8RDA3+ też było 2 pin, a moja stara buda miała 3 pin, tylko wtedy mi power led nie działał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko Ciekawy kiedy wyjdzie bios który rozpozna E2140 i E2160 ...:)

ma ktoś linka do forum evga ? bo nie moge znaleść :(

 

Ciekawostka mała,zarejestrowałem swoją płytke na stronie evga żeby mieć te 10 lat gwarancji :D i po wejściu na zakładke gdzie są moje zarejestrowane produkty jest moja płyta,klikam na jej miniaturke i wyświetla sie specyfikacja ....

 

Specifications

Supported Memory

 

Download PDF Spec Sheet

 

Download PDF Manual

 

Performance

Based on NVIDIA nForce 650i Ultra Chipset chipset

Supports Intel Core 2 Extreme, Intel Core 2 Quad, Intel Core 2 Duo, Pentium EE, and Pentium processors

1066/1333 Mhz Front Side Bus

 

Memory

4 x 240-pin DIMM sockets

Dual Channel DDR2

Maximum of 8GB of DDR2 533/667/800MHz

 

Expansion Slot

1 x PCIe x16, 2 x PCIe x1, 3 x PCI

3 x 32-bit PCI, support for PCI 2.1

 

Storage I/O

1 x UltraDMA133

4 x Serial ATA 300MB/sec with support for RAID 0, RAID1, RAID 0+1

300MB/sec x Floppy disk drive connector

 

Integrated Peripherals

7.1 Channel

1 x 10/100/1000 LAN via

 

Multi I/O

1 x PS2 Keyboard

1 x PS2 Mouse

1 x Serial Ports

10 x USB2.0 ports (6 external + 4 internal headers)

Audio connector (Line-in, Line-out, MIC)

 

Form Factor

ATX Form Factor

Length: 12.0in - 304.8mm

Width: 9.6in - 243.6mm

 

 

 

 

Gdzie producent ma niby 10 portów usb na tej płycie ? :mur:

 

i następna rzecz,w instrukcji pisze że port sata numer 1 to ten który zaznaczyłem na fotce na żółty kolor...a ja dysk podpiołem do portu zaznaczonego na kolor czerwony ..i windows wykrywa to jako Master ...a w biosie mój dysk jest na pierwszym miejscu napędów sata,więc jak to jest ? Błąd w instrukcji ?? czy po prostu w przypadku jednego napędu nie ma znaczenia do którego gniazda podepne bo i tak będzie zawsze podpięty jako : złącze Sata 1 Master ?....

post-140251-1186411431_thumb.jpg

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powoli zabawę w O/C (E2140).

 

Niech ktoś mie oświeci w paru kwestiach (dotychczas kręciłem AMD i po przeczytaniu paru poradników dotyczących intela mam mały mentlik w głowie :-P ).

Po koleji:

 

Opcja linked "wiąże" FSB z taktami ramu. Opcja unlinked jest właściwa tylko dla chipsetów nvidii i znosi to ograniczenie.

 

Jak dobrze zrozumiałem z poradników w sieci na chipsetach intela najmniejszy mnożnik(dzielnik) to 1:1. Wtedy jeśli FSB=200Mhz (np standard dla e2140) to pamięć przy 1:1 jest taktowana 400. Jeśli FSB=333 (np standard dla e6750) to mamy pamięć taktowaną 666(7). Ja to tak zrozumiałem. Jednak z EVGA sytuacja się nieco komplikuje...

 

1) Rozumiem, że wartość FSB jest tu liczona x4 czyli FSB nominalne FSB dla E2140 wynosi 800. Powiedzmy, że to jeszcze rozumiem. Ale przejdźmy teraz do tych dzielników pamięci (po zaznaczeniu opcji "linked").

 

Jak ustawię dzielnik 1:1 to taktowanie dla memek pokazuje 800Mhz i tu mi się wali teoria, którą przyswoiłem sobie z poradników. Bo albo ten dzielnk tylko się nazywa tak jak w w chipsetach intela i oznacza co innego, albo płyta podaje również przemnożone wartości dla ddr2, albo ja czegoś nie kumam (bo wg tego co było wyżej, to pamięci powinny być taktowane 200Mhz (400Mhz).

 

Z drugiej strony mamy opcje "Sync Mode", która oznacza to, co w "normalnych" mobasach 1:1 (bo po ustawieniu jej płyta pokazuje taktowanie ramów 400MHz, co by się zgadzało z teorią...)

 

Po przestawieniu dzielnika na "auto" wartość ddr = 667Mhz, czyli ustawia mi tyle, ile mam w SPD (mam kingstony 667). Dziwne tylko, że jak chce ustawić sam coś takiego, to żaden z dostępnych dzielników: 1:1, 5:4, 3:2 nie daje takich rezultatów.

 

Niech ktoś mi napisze, czy ja zwariowałem, czy jakiś niekonsekwentny ten BIOS jest i jak ostatecznie mam interpretować te ustawienia. THX

 

jestem tylko Ciekawy kiedy wyjdzie bios który rozpozna E2140 i E2160 ...:)

Gdzie producent ma niby 10 portów usb na tej płycie ? :mur:

...i następna rzecz,w instrukcji pisze że port sata numer 1 to ten który zaznaczyłem na fotce na żółty kolor...a ja dysk podpiołem do portu zaznaczonego na kolor czerwony ..i windows wykrywa to jako Master ...a w biosie mój dysk jest na pierwszym miejscu napędów sata,więc jak to jest ? Błąd w instrukcji ?? czy po prostu w przypadku jednego napędu nie ma znaczenia do którego gniazda podepne bo i tak będzie zawsze podpięty jako : złącze Sata 1 Master ?....

1) Może zaktualizują BIOS po wyjściu planowanych na sierpień E2180, jak już będzie cała kompletna seria e2xxx. Chociaż nie wiem, dlaczego nie mieliby tego zrobić już wcześniej...

2) USB jes x8 rzecz jasna. Byka walneli. W manualu w PDF-ie jest już ok.

3) O ile się dobrze orientuje, to w SATA są po prostu kolejno numerowane kanały, ale nie ma wogóle czegoś takiego jak Master/slave. W manualu jest chyba błąd, jeśli chdzi o ich opis (koejność).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się udało wywnioskować to jest tak: Sync Mode - dzielnik 1:1, pamięć równa się FSB. 1:1 - FSB QPB (pomnożone x4) = pamięć x2 (pamięci DDR), a jak chcesz korzystać z 667MHz to pozostaje unlinked. Wszystko jest w najlepszym porządku. Kręć, a w razie problemów zadawaj pytania :) Nawet po przesiadce z Socket A kręcenie tutaj nie jest trudne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się udało wywnioskować to jest tak: Sync Mode - dzielnik 1:1, pamięć równa się FSB. 1:1 - FSB QPB (pomnożone x4) = pamięć x2 (pamięci DDR), a jak chcesz korzystać z 667MHz to pozostaje unlinked. Wszystko jest w najlepszym porządku. Kręć, a w razie problemów zadawaj pytania :) Nawet po przesiadce z Socket A kręcenie tutaj nie jest trudne ;)

THX, właśnie w tzw. między czasie to rozgryzłem. I mogę póki co potwierdzić, że pamięć idzie zalośnie na tej płycie - na 800MHz 5-5-5-15 1T i 2V Orthos się wywalił po chwili :mur: Pocieszenie jest takie, że na tych samych timingach w super_Pi (1M) przy róźnica jest bardzo mała - ok 0.3 sekundy (a całość liczy ok 36s = 1.6Ghz + winda pamiętająca athlona&DFI) czyli w grach i programach zupełnie nie będzie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I mogę póki co potwierdzić, że pamięć idzie zalośnie na tej płycie -....

No to jest nas więcej :(

Ale faktycznie spadek wydajności z obniżenia f RAM jest niewielki.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma wyjść Intel E2180 ???

 

ps.faktycznie mogli dodać ten mikrokod do P03...jak już go robili ...

Premiera 26 sierpnia. Mnożnik x10 a cena poniżej 300zł (tyle co obecnie e2160). Już widziałem w ofercie jednego sklepu i był w dokładnie takiej samej cenie jak e2160 :) Ale koniec już z OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest zagadnienie zmiany strapa w nv650ultra. Napewno występuje koło 420MHz FSB, ale zgrubsza badając zagadnienie nie zauważyłem spadku wydajność. Jedyn dostrzeżonym objawem jest konieczność podania większego napięcia w granicach 390-417MHz FSB co oznacza że f NB rośnie. Potem znów możemy puścić NB na def V - Znaczy zmienił się dzielnik FSB/NB i NB jest niżej taktowany. Czy ktoś przebadał zjawisko pod względem wydajnościowym? Na prędce zrobione testy superpi 1M wykazały liniowość wzrostu osiągów w całym zakresie

fsb. Ktoś badał większe próbki?

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strapa nie sprawdzałem, ale zauważyłem coś innego. U mnie ta płyta ma spadek wydajności co jakiś czas i nie wiem od czego to zależy. Spadek jest dość spory - kilkanaście procent. Znalazłem to przy mierzeniu wydajności pamięci:

Kolejno: częstotliwość, punkty w 2k6, 2k6 cpu test, potem 1M i 2M w superPi.

 

667MHz 4,4,4,12 1T 4852 2337 22.734s 54.906s

667MHz 4,4,4,12 1T 4915 2616 20.656s 50.656s

 

Jak widać spadek jest dość spory. W SupComie na tyle spory, że często tracę płynność - bo tam procesor ma duże znaczenie i w benchmarku zamiast 25 FPS mam 23,5 FPS. Podejrzewałem grafę, ale wychodzi na to, że proc. Wszystkie funkcje oszczędzania energii mam wyłączone - E1ST itp. czy jak to się tam nazywa. Wczoraj jak testowałem pamięć, ustawiłem 833MHz CL5 2T to mi się ten "szybszy tryb" załączył. Nie wiem absolutnie od czego to zależy. To chyba była przyczyna tego spadku wydajności w jednym ustawieniu testowym na egiełdzie - tak mi się coś wydaje. Czekam na BIOS P04 i aktualizuję, bo obecny P03 nic nie daje, jedynie ryzyko uwalenia kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strapa nie sprawdzałem, ale zauważyłem coś innego. U mnie ta płyta ma spadek wydajności co jakiś czas i nie wiem od czego to zależy. Spadek jest dość spory - kilkanaście procent. Znalazłem to przy mierzeniu wydajności pamięci:

Kolejno: częstotliwość, punkty w 2k6, 2k6 cpu test, potem 1M i 2M w superPi.

 

667MHz 4,4,4,12 1T 4852 2337 22.734s 54.906s

667MHz 4,4,4,12 1T 4915 2616 20.656s 50.656s

 

Jak widać spadek jest dość spory. W SupComie na tyle spory, że często tracę płynność - bo tam procesor ma duże znaczenie i w benchmarku zamiast 25 FPS mam 23,5 FPS. Podejrzewałem grafę, ale wychodzi na to, że proc. Wszystkie funkcje oszczędzania energii mam wyłączone - E1ST itp. czy jak to się tam nazywa. Wczoraj jak testowałem pamięć, ustawiłem 833MHz CL5 2T to mi się ten "szybszy tryb" załączył. Nie wiem absolutnie od czego to zależy. To chyba była przyczyna tego spadku wydajności w jednym ustawieniu testowym na egiełdzie - tak mi się coś wydaje. Czekam na BIOS P04 i aktualizuję, bo obecny P03 nic nie daje, jedynie ryzyko uwalenia kompa ;)

Jak mniemam FSB 333 i przy tych samych ustawieniach? Na początku czy po wygrzaniu? Może zabezpieczenia termiczne?

U mnie z zabójczą konsekwencją w super pi 1M pokazuje te same wyniki. Co więcej jak ustawiłem fsb 368x7 i 430*6 wynik był za każdym razem identyczny po paru próbach. Powtórzyłem wielokrotnie bo nie chciałem wierzyć. Może dlatego nie widać efektu zmiany strapa? Bo chipset w ten sposób buforuje dane RAM/FSB, że fsb i f NB nie mają znaczenia? Potwierdzałaby to mała zależność wydajności od f RAM (667 contra 800). Możliwe również że strap jest tak duży, że przy fsb 430 drastycznie spada wydajność :? lecz nie potwierdzają tego badania w całym spektrum fsb. Jest liniowa zależność a były by wahania wydajności.

A tak na marginesie:

Dołączona grafika

Oczywiście te moje pokręcone wywody dotyczą unlinked. W linked sytuacja może się diametralnie zmienić. Jak ktoś ma dobre pamięci mógłby się pobawić.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...