Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz może jak wygląda pencil mod?

niestety nie wiem czy w ogóle jest możliwy, ten przedstawiony na ocforum nie jest jakiś super trudny, potrzebna jest pewna ręka i dobrze jak lutownica będzie z najcieńszym grotem z możliwych bo nóżka kontrolera jest naprawdę mała i cała trudność polega właśnie na połączeniu potencjometra z kontrolerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fulgor

Dlaczego mialaby NIE obslugiwac?

Wszystkie obecne chipsety obsluguja NCQ, bo to teraz standard tak jak USB 2.0

945, 965 czy P35 w połączeniu z prostszym mostkiem południowym ICH bez "R" nie obsługują AHCI, a tym samym NCQ.

 

650i powinien obsługiwać NCQ, ale dopiero po wgraniu sterowników, kiedy pojawi się ikonka do hot plug.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe W końcu mam sprawnego kompa i kupiłem sobie płytke o której jest założony ten topic :)

 

Zero problemu z montażem,po prostu złożyłem i śmiga,wystraszyłem sie tylko jak wgrałem najnowszego biosa P03...po resecie kompa zaraz po akutalizacji ekran stanął w miejscu na ekranie startowym (to logo na cały ekran)...ale po resecie wszystko wróciło do normy ;)

 

Ciekawe kiedy wyjdzie bios który będzie poprawnie wykrywał mojego procka...a nie jako Genuine Intel :(

 

To moje pierwsze LGA775 ... zawsze miałem AMD....jak sie zabrać za oc ?:D

 

ps: zauważyłem że po aktualizacji biosa program Nvidia monitorView zaczął pokazywać napięcia....a przedtem było tylko : ????

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi Was "maniacy OC" brak możliwości automatycznego wyłączenia powyżej pewnej temperatury ??

Tak się składa, że procesory Intel'a drastycznie zmniejszają taktowanie podczas ekstremalnie wysokich temperatur. Jeśli mi nie wierzysz to obejrzyj sobie filmik. Edytowane przez Jonatan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bawisz się w O/C to CPU FAN daje na 100% i mało jesteś w stanie na tej płycie zrobić... Ale - możesz podłączyć wentyl od CPU pod CHASSIS FAN (gniazdo na samym dole trochę po prawej). W biosie jest regulacja tego od 1% do 100% i działa nawet przy O/C. A płytka startuje nawet bez jakiegokolwiek wiatraka podpiętego pod CPU FAN (przynajmniej na def. bios - wie ktoś czy przypadkiem to się nie zmienia na p02?). Przy takim rozwiązaniu nie masz Smart Fana tylko manual, więc sam musisz znaleźć odpowiadającą Ci wysokość obrotów : hałas/temp. Ja tak mam przy boxowym coolerku i daje radę (buda otwarta).

 

Mały update:

 

Zmieniłem bios z p01 na p02. No i niestety przy regulacji obrotów dla chassis fan płyta zaczęła mi piszczeć. :mur: Nie piszczy praktycznie tylko na 100%. Więc znowu jest hałas :mur: .

 

Tak więc uwaga na te nowe biosy!

 

Wie może ktoś z was jak to wygląda przy p03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

Zmieniłem bios z p01 na p02. No i niestety przy regulacji obrotów dla chassis fan płyta zaczęła mi piszczeć. :mur: Nie piszczy praktycznie tylko na 100%. Więc znowu jest hałas :mur: .

 

Tak więc uwaga na te nowe biosy!

 

Wie może ktoś z was jak to wygląda przy p03?

dziś jak wrócę do domu to będę instalował dam ci znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to po wgraniu nowego biosu p03 czy od nowości tak mam ale...regulacja wentylatora podpiętego do CHASSIS FAN powoduje piszczenie jakby z cewek :(

 

Wentylator 12 cm cooler master,na max obrotach ma 1250 obrotów na minute...po zmniejszeniu w biosie prędkości ze 100% na 50 % było bardzo nieprzyjemne piszczenie...a płyta nie była w stanie odczytać obrotów wentylatora....może powodem jest to że to wentylator wolnoobrotowy ??? i płyta nie jest w stanie odczytać obrotów poniżej 1000 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie płyty podobna sie zdarza - polecam przejrzeć test na egiełdzie. Ja mam BIOS p01 i to się dzieje tylko zaraz po uruchomieniu. Jakoś nie mogę się doczekać na 4 Papsty co kupiłem od zenfista na allegro, ale jeśli już to będę robił sprzętowy kontroler prędkości - sprzętowy. Bo te regulacje w Biosie zaczynają mnie wkurzać. Szczególnie wentyl na procu. Z baterią już doszedłem - wsadziłem ją na odwrót :oops: :) Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. Nie wiem czy to płyta, czy proc, ale mam dziurę w FSB - żadne ustawienie pomiędzy 300 a 325MHz nie jest stabilne. Dopiero ustawienie 326MHz jest stabilne. Czy ktoś z Was miał problemy z nTune? Dla mnie ten program jest już całkowicie skreślony i nigdy więcej nie zagości już na moim dysku. Pierwszy problem - zawieszał mi kompa zaraz po zalogowaniu się do systemu. Drugi - zawieszał tylko jak pojawiła się tapeta. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, ze drugi problem pojawia się po odinstalowaniu nTune :mur: Pomaga dopiero wyłączenie tego procesu w autostarcie w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jeśli ty jesteś zielony, to ja jasno zielony :P Też miałem przedtem AMD (Athlon XP2000+) i tez dopiero "przestawiam" się na LGA775. Masz tą samą płytę główną i procesor, więc pewnie u nas obu jest podobnie. Co zauważyłem u siebie:

- 3GHz nie jest łatwo osiągnąć, trzeba trochę pomieszać w ustawieniach

- kluczowy wpływ na stabilność ma nie tylko ustawienie vCore, ale VTT czy inaczej CPU FSB - domyślnie na 1,20V, do 3GHz pewnie trzeba będzie 1,40V

- w tej chwili mam 2933MHz na 1.36250V i 1,40V VTT, ale wyżej muszę podwyższać napięcie, a proc dość ładnie się grzeje - czekam na wentyle do budy

- od 1200MHz do 1300MHz (QPB) miałem dziurę w FSB, nie wiem dlaczego

To by było tyle na razie, jesli chodzi o moje obserwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e2140 @ 3000Mhz @ 1.375.

FSB V mam na 1.30 i bez problemu

Pozostałe V mobo też podniosłem o 0.1V od def.

 

Wszystko stabilnie... tylko te 3000Mhz to już wall dla procka :mur:

 

W sumie jak czytam, to i tak nie tak źle

 

 

Temp:

- w orthosie : 61-64 *C

- super pi : 52-55 *C

- idle: 35-38 *C

 

(mierzone everestem przy biosie mobo p02 - przy p01 temp były ok 10st. większe)

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to temp. powietrza outside - może brana z weather.com? ;);)

 

Czy komuś gryzły się GoodRAMy z tą płytą? Mam co jakiś czas BSOD (ostatnio jak próbowałem alt+tab z gry). Sprzęt ten posiadam od dwóch dni, nie jestem jeszcze w stanie ustalić winowajcy. Pierwsze podejrzenie pada na współpracowników - mobo+RAM. Kiedyś były różne wałki z kompatybilnością płytek z RAMami...

 

Zapomniałem też czego dotyczyły głównie te BSODy, coś ze stosem, ale nie overflow tylko coś innego...

 

(3Dsmarki przechodziły bez problemu, nie testowałem jeszcze samego procka niczym...)

 

[edit]: RAM oraz CPU przetestowane - wszystko ok. Więc to pewnie jakiś programowy babol :/

:arrow: "bad pool caller" - google - wszystko jasne -> szukam winowajcy

Po tym jak ukatrupiłem Gigusia byłem zmuszony szybko kupić coś taniego. Padło na EVGA na nv650ultra (akurat mieli tylko to rozsądnego do 400 zł). Pierwsze uruchomienie na GR? BSOD. Powód? Durne 'auto' ustawiwnia parametrów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci ??

 

Też mam auto ustawione dla pamiątek i wszystko smiga ....

 

no chyba że przy ustawieniu auto zawsze daje domyślnie 1.8v na pamięci bez względu jakie by one nie były a masz pamięci co wymagają np. 2v ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci ??

 

Też mam auto ustawione dla pamiątek i wszystko smiga ....

 

no chyba że przy ustawieniu auto zawsze daje domyślnie 1.8v na pamięci bez względu jakie by one nie były a masz pamięci co wymagają np. 2v ??

Mam GR667CL5 1GB na Micronach D9 GSV. Giguś wyczuł, że na cztery łapki lepiej jest pojechać np 2T a EVGA uparcie wciskał 1T. Itd., itd.

EDIT:

EVGA T1 zasadniczo daje oc zbliżone do GE-NV650SLI-DS4, z tym że NB się przegrzewa bardziej niż w GE - masywny aluminiowy radiator działa gorzej niż ten ażurowy z GE.

W obu od biedy z deltą na NB da się pracować na FSB 500MHz. Stabilnie na 480MHz, ale EVGA bardziej się grzeje. W T1 poraża mnie wszechobecna tandeta - Kondensatory 'Solid State' tylko w zasilaniu, tandetny montaż z krzywo wlutowanymi elementami, tandetnymi zatrzaskami itd, itd. Brak chłodzenia na SB (łatwo nadrobić dzięki otworom montażowym), 4pinowe EPS.

i tylko 2,1V dla pamięci. Większą tandetą jest tylko Asus P5N-E :). W EVGA mamy porządne 6 faz zasilania i dużo lepszy rozkład elementów płyty.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA nie wciska na siłę 1T, jest to ustawienie Auto - musisz zmienić ręcznie :D Co do T1 - ja nie mam jakiś ekstra zastrzeżeń co do wykonania płyty - nie jest przebajerzona moim zdaniem - bo ostatnio wszystkie płyty mają SLI, 8 portów SATA, 3 porty PCI-E 1x, a PCI mają jedno, płyty na P35 nie mają (chyba nie wszystkie) porty PS/2 na mysz :mur: Moje zastrzeżenia co do tej płyty:

- wlutowana kość BIOSU - to największe zastrzeżenie

- brak opcji wyłączania kompa powyżej pewnej temp. procka

- nie ma gdzie podłączyć PC Speakera...

- skąpy "manual"

- vdropp mający 0,04V, chociaż to nie jest szczególnie kłopotliwe

- słabe OC pamięci generalnie - moje Patrioty idą na 720MHz CL4 1T na 1.8V, a na 800MHz CL5 1T nie chcą iść nawet na 2V :mur: w testach czytałem, że te kości dość ładnie się podkręcają, a tu... na 2.1V myślałem że zrobię z 900MHz CL5, a tu cienko

Niektórzy narzekają tez na małą regulację napięć, ale moim zdaniem ta jest wystarczająca - przynajmniej nie ma ryzyka, ze się coś zjara po przevoltowaniu bo te napięcia są w granicach rozsądku.

Takie moje pytanie - można podłączyć PC Speaker pod dźwiękówkę na PCi? Moja Sound Blaster miała coś takiego, tylko złącze było 2-pin, a nie 4-pin jak każdy PC Speaker. To w sumie mała wada, ale przez to wiemy co sprawia problemy po ilości dźwięków, a tak to chyba strzelanie pozostaje. Jak tak porównałem tą płytą do 8RDA3+ to zauważyłem, że tamta musiała być jednym z najwyższych modeli w jej czasach - wyświetlacz kodów POST, zapełnione chyba wszystkie miejsca na płycie (kontrolery SATA, FireWire etc), dużo złącz do portów USB, COM itp. Tylko 650i Ultra T1 nadrabia ceną w tej chwili, a te wszystkie bajerki tak po prawdzie są mało użyteczne :)

 

anemus -> na ile idą Ci te GoodRamy? Chcę się dowiedzieć czy płyta ogranicza tak wszystkie pamięci, czy tylko moje mają problem.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - co daje podnoszenie napięcia SPP? Bo ja nie zauważyłem różnicy w stabilności. Podniesienie VTT dużo daje jeśli chodzi o podkręcanie dla przykładu.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anemus -> na ile idą Ci te GoodRamy? Chcę się dowiedzieć czy płyta ogranicza tak wszystkie pamięci, czy tylko moje mają problem.

Na T1 nie bawiłem się jeszcze - mam ją drugi dzień i nadrabiam zaległości w pracy. Na GE szły 960MHz cl5 na 2,1V.

EDIT: Ta płyta jest fatalna dla pamięci. Rozumiem że GE zawyża trochę V ale tu jest tragedia!!! O ile poniżej 700 jeszcze idzie na 4-4-4-12 to 800 nie udało mi się odpalić nawet na cl5, a na GE szły tak na V normal (nawet zawyżone to 1,9V!). a na +2,75 szły na 4-4-4-12 do 860. Jest coś z EVGA nie tak ale ja ją rozgryzę.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy 720MHz Cl4 to maks. moich pamięci i to jeszcze na 1.8V. Na 800MHz odpala, ale dopiero na timingach 5-6-6-18 1T - nie sprawdzałem tego ustawienia, bo 720MHz CL4 jest wydajniejsze i tak. Trzeba by się było pobawić napięciem na chipsecie, ale do tego przydałby się jakiś nawiew, może radiatorek na SB zwiększy stabilność - SB dosłownie parzy przy obciążeniu. No i są jeszcze takie ustawienia jak HT Link itp. chociaż to chyba nic nie daje. No nic trzeba popróbować. Ja też się za to zabiorę, tylko muszę zrobić formata - eksperymenty ze sterownikami i to p****** nTune - straszne kłopoty miałem z tym programem, a za wiele to on nie oferuje, za to zostawia ładny syf w systemie. To będzie rekord - system, który wytrzymał niecałe 3 tygodnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się pamięciami - przetestowałem chyba wszystkie możliwe ustawienia płyty. Napięcia: vdimm 2.0V, VTT 1.40V, SPP 1.20V, vcore 1.325V. Procek na 9x200MHz, pamięci tak jak poniżej, próbka 1M:

 

560MHz 3,3,3,9 1T 32.312s

533MHz 3,3,3,9 1T 32.265s

667MHz 4,4,4,12 1T 32.109s

720MHz 4,4,4,12 1T 32.032s

733MHz 4,4,4,12 2T 32.500s

800MHz 5,5,5,15 2T 32.469s

857MHz 5,5,5,15 2T 32.609s

 

Zauwazyłem kilka zależności. Pierwsza - nie ma sensu dawać 2T, bo to obniża wydajność i to dośc drastycznie, lepiej zrezygnować z częstotliwości na rzecz ostrych timingów. Druga- ta płyta (albo program) lubi częstotliwości z SPD - 533MHz, 667MHz, 800MHz etc. Widac to po wynikach, które wydają się częściowo nielogiczne, ale tak mi wyszły. Na pewno jest tu błąd pomiarowy i to pewnie dość spory, ale myślę, ze to dobrze oddaje zależności ustawienie/wydajność. Koniec końców zostałem na ustawieniu 720MHz 4,4,4,12 1T, które jest najlepsze i działa przy defaultowych napięciach na płycie. Podkręcę może jeszcze te mniej ważne timingi i granica 32s pęknie. Żeby przebić to ustawienie z timingami 5,5,5,15 i 2T to trzeba by było chyba z 950MHz zrobić moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się pamięciami - przetestowałem chyba wszystkie możliwe ustawienia płyty. Napięcia: vdimm 2.0V, VTT 1.40V, SPP 1.20V, vcore 1.325V. Procek na 9x200MHz, pamięci tak jak poniżej, próbka 1M:

 

560MHz 3,3,3,9 1T 32.312s

533MHz 3,3,3,9 1T 32.265s

667MHz 4,4,4,12 1T 32.109s

720MHz 4,4,4,12 1T 32.032s

733MHz 4,4,4,12 2T 32.500s

800MHz 5,5,5,15 2T 32.469s

857MHz 5,5,5,15 2T 32.609s

 

Zauwazyłem kilka zależności. Pierwsza - nie ma sensu dawać 2T, bo to obniża wydajność i to dośc drastycznie, lepiej zrezygnować z częstotliwości na rzecz ostrych timingów. Druga- ta płyta (albo program) lubi częstotliwości z SPD - 533MHz, 667MHz, 800MHz etc. Widac to po wynikach, które wydają się częściowo nielogiczne, ale tak mi wyszły. Na pewno jest tu błąd pomiarowy i to pewnie dość spory, ale myślę, ze to dobrze oddaje zależności ustawienie/wydajność. Koniec końców zostałem na ustawieniu 720MHz 4,4,4,12 1T, które jest najlepsze i działa przy defaultowych napięciach na płycie. Podkręcę może jeszcze te mniej ważne timingi i granica 32s pęknie. Żeby przebić to ustawienie z timingami 5,5,5,15 i 2T to trzeba by było chyba z 950MHz zrobić moim zdaniem.

To, że płyta preferuje pewne częstotliwości to nic dziwnego. W NV650 tak zwane niezależne taktowanie FSB/RAM to po prostu bardzo dużo dzielników. Niektóre są bezpośrednie (coś ala strap) i na tych będzie działać szybciej i nie będzie problemów ze stabilnością . W niektórych płytach na nv wręcz komp nie wstanie przy wyższych fsb na tych innych. Pomęczę w weekend płytke ale już na pierwszy rzut oka widać, że płyta ma nie najgorsze zasilanie proca ale fatalne ram. Te 2,1V to nie kaprys ale oszczędność na komponentach. Próbowałem wyluzować timingi i max mi wyszło ok 860MHzcl5, a na GE-NV650SLI-DS4 960 na tym samym V (wskazywanym w biosie-rzeczywiste nie mierzyłem). Chyba, że jeszcze jej nie wyczułem. Co do 2T to u mnie konieczność dla stabilnej pracy - na wszystkich dotychczasowych moich płytach jest problem z stabilną pracą na 1T przy czterech modułach (obsadzone wszystkie banki), przynajmniej przy moich tanich GR Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei uważam, chociaż nie jestem do końca przekonany, że moje pamięci podkręcają się tak jak na nie przystało tylko voltów brak. Nie mam wprawdzie porównania z inną płytą, ale są testy na necie. Znalazłem 3 testy, z czego w portalu twojepc.pl jest napisane przy jakim napięciu ile pamięć robi MHz. Więc tak: na 2.0V, 2T robią odpowiednio 808MHz CL4 i 840MHz CL. Moje robią odpowiednio 733MHz CL4 i 857MHz CL. Znowu w teście na frazpc.pl na CL4 robią tylko 733MHz mimo większego napięcia - czyli moim zdaniem wyniki w normie. Natomiast bardzo polubiłem dzielniki pamięci, chipset nForce i w ogóle całą nVidię... :mur: Przy 1800MHz robią 720MHz CL4 1.8V, z kolei na 2933MHz nie chcą działać na 708MHz o ile pamiętam. Ja już się powoli gubię. Musiałbym ustawić 3000MHz i wtedy wybrać jakiś sensowny dzielnik, tylko do tego trzeba już dość ładnie napięcia, a mój procek się ładnie grzeje - muszę sobie kiedyś wrzucić nowy BIOS, który podobno obniża wskazania temperatur o jakieś 10C. Jest to dla mnie logiczne, bo temperatury w CoreTemp 0.95 czy SpeedFanie sa wysokie, a radiator jest praktycznie letni - możliwe, ze ruch powietrza robi coś takiego, ale nie czuć tego ciepła, pasta jest ok - Arctic Ceramique. W każdym razie na tej płycie przy OC pamięci logika nie wchodzi w rachubę - wszystko chyba komputer losuje: działa/nie działa. Robił ktoś aktualizacje BIOSU nagrywając go na płytkę? Bo floppa już nie mam dawno, a czyste cd'ki gdzieś leżą :D Jakby się coś (odpukać) nie udało to czy wezmą to na gwarancję bez problemu? Żebym nie został ani bez kasy ani bez płyty. Na stronie evga niby pisze, że aktualizacje są zalecane, ale nie wiem jak to sklepy interpretują. Jeszcze nie aktualizowałem nigdy BIOSU stąd tyle wątpliwości :) Pokopałem trochę na forum evga. Znalazłem m.in. to, ze ta płyta nie ma miejsca na PC Speaker i że żadna aktualizacja BIOSU nie zwiększy vDimm. Oprócz tego w topicu o biosie P03 ludzie byli bardzo niezadowoleni, że dodaje on "tylko obsługę Kentsfielda na FSB 1333MHz". Wspominali o wciąż niedziałającym SmartFanie. Czyli standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja trzecia płyta na nv650 (dwie były sli) i nie jestem nią zachwycony. Ok, pamięci chodzą wam jak chodzą ale wierzcie mi, że na innych chodzą lepiej, płyty zachowują się stabilniej itd itd.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilniej ??

Mi bez podkręcania ta płytka chodzi cały czas 100% stabilnie nawet całą noc mem test...

 

chyba że mówisz o stabilności przy podkręcaniu...ale to mi nie jest potrzebne bo nie podkręcam ;) (narazie...z powodu zasilacza :mur: ,wole nie próbować;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilniej ??

Mi bez podkręcania ta płytka chodzi cały czas 100% stabilnie nawet całą noc mem test...

 

chyba że mówisz o stabilności przy podkręcaniu...ale to mi nie jest potrzebne bo nie podkręcam ;) (narazie...z powodu zasilacza :mur: ,wole nie próbować;P)

Bez podkręcania to nawet ECS daje radę.

Przy leciutkim oc, które jest jak najbardziej w standardowym zakresie (FSB 333) zdarzają się zwiechy i czasem po godzinie są błędy w Orthosie. To już przesada, tym bardziej, że płyta oficjalnie wspiera magistrale 333 (1333qp) a procesor przy Vdef na GE-NV650SLI-DS4 chodził po 8h Orthosa stabilnie na FSB 380. Podejrzewam olbrzymi V-drop ale jeszcze nie sprawdzałem.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym vdropem to może być prawda. Według wskazań płyty to jest on na poziomie 0.03 - 0.04V. Miernikiem nie mierzyłem bo nie wiem gdzie. Na forum EVGA jest pencil mod, który zmniejsza vdropa. Na forum EVGA jest całkiem dużo informacji także polecam przejrzeć. Mi się w końcu udało zrobić 3GHz na E2160 tylko musiałem dość sporo napięcie podnosić - dopiero na 1.4250V zaliczył CPU test w 3D Marku 2005 i uważam, ze jest stabilny - zrobię jeszcze orthosa czy coś, ale ten test jest bardzo czuły na procesor - może zaliczać super pi wszystkie próbki, 3d marka 2006, ale jak ma za mało V to cpu testu w 2k5 nie zaliczy. Jak ustawiłem 3050MHz na tym samym vcore to już się wywalał. Coś mi się wydaje, że ten mój procek to padaka do podkręcania jeśli chodzi o jakieś wyższe wyniki - owszem zrobi te 2900 - 3000MHz, ale to chyba wszystko - chociaż możliwe, że coś źle robię. Napięcie SPP zostawiłem na default bo nic nie daje, podniosłem VTT na 1.40V i to wszystko. No i co jeszcze - to, że ta płyta obsługuje tryb Unlinked to jakaś bajka chyba - przy OC proca na 3GHz (9x333MHz) każdy dzielnik, który daje powyżej 667MHz, a mniej niż 800MHz sie wywala. Ustawiłem na Linked i na 1:1 i wszystko działa bdb. Przy mniejszym OC nawet jak się nie wywala przy pamięci na 700 - 720MHz to czuć, że system się dłużej ładuje. Tryb Unlinked przyda sie tylko wtedy gdy mamy proca powiedzmy na FSB 400MHz i nie mamy dobrych pamięci, to możemy ustawić 667Mhz i też powinno grać. Generalnie ta płyta nie ma jakiś znaczących zalet w porównaniu do Intela - jedyne, które znalazłem to to, ze nie ma strapu i można ustawić pamięci na 1T. Nie miałem styczności z płytami na chipsecie Intela, ale tak przeczytałem w testach. Generalnie na tej płycie nie ma co liczyć na OC "takie jak w testach". Jest dobra na co dzień, ale rewelacją nie jest. Za 350 zł to dla mnie jest ok.

 

anemus -> aktualizowałeś może BIOS?

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... No i co jeszcze - to, że ta płyta obsługuje tryb Unlinked to jakaś bajka chyba - przy OC proca na 3GHz (9x300MHz) każdy dzielnik, który daje powyżej 667MHz, a mniej niż 800MHz sie wywala. Ustawiłem na Linked i na 1:1 i wszystko działa bdb. Przy mniejszym OC nawet jak się nie wywala przy pamięci na 700 - 720MHz to czuć, że system się dłużej ładuje. Tryb Unlinked przyda sie tylko wtedy gdy mamy proca powiedzmy na FSB 400MHz i nie mamy dobrych pamięci, to możemy ustawić 667Mhz i też powinno grać. Generalnie ta płyta nie ma jakiś znaczących zalet w porównaniu do Intela - jedyne, które znalazłem to to, ze nie ma strapu i można ustawić pamięci na 1T. Nie miałem styczności z płytami na chipsecie Intela, ale tak przeczytałem w testach. Generalnie na tej płycie nie ma co liczyć na OC "takie jak w testach". Jest dobra na co dzień, ale rewelacją nie jest. Za 350 zł to dla mnie jest ok.

 

anemus -> aktualizowałeś może BIOS?

Jeszcze mi się nie chciało aktualizować biosu. Jest to bardziej kłopotliwe niż w GE (nie mam FDD) i coś mi się tam obiło o różnych problemach z P03. Owszem dodaje pełne wsparcie dla nowych proców 1333FSB. Co do unlinked to może po prostu tam nie ma bezpośrednich dzielników (nawet na pewno) więc dlatego te problemy. Największy problem to dla mnie pamięci. Tam zdaje się też jest jakiś V drop i do tego zdaje się nie lubi ta płyta dużych f na ram (niska jakość komponentów? Elektrolityczne kondensatory?). Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Co ?:)

 

Kocham swój komputerek naprawde :):):):):):):):):):):):):):)

Przypomne tylko że jestem zielony w tym temacie bo intela miałem tylko dwa razy w życiu,jeden to mój pierwszy komp gdzie był 200 mmx :mur: potem amd jakiś czas,potem intel P3 a potem intel s478 celerony itp a potem cały czas amd a potem ponad rok czasu am2....to moje pierwsze lga775 w życiu.....

i pomyśleć że jak kupowałem ram,płyte i procka ...to pisałem : co kupić,NIE BĘDE PODKRĘCAĆ ....ehhh jak tu nie podkręcać jak to tak kusi ..... :D

i co z tego wyszło ??:) Sami zobaczcie :D

post-140251-1185747205_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...