Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

stalin tez w okresie przed 22 czerwca 1941tez myslal ze hitler to jego wierny sojusznik (i nic nie robi)

a tymczasem wojska sie gromadzily

fakt faktem z amdati dalo plame w koncu mamy tyle gier dx10 ze az glowa boli w co by tu zagrac

 

juz niedlugo amd zniszczy oferte intela przeznaczona dla serwerow a to dopiero poczatek

o fanboy intela zabral glos :lol:

 

kto sie smieje

smieje sie ostatni

 

jak zobaczysz co nowe procki amd robia z c2d to podejdziesz do najblizszej sciany i :mur:

powstrzymaj się od takich komentarzy <_< ile lat? 12, 13??

Ktoś tu sika w majty na myśl o nadchodzących wydarzeniach w świecie IT. :lol:

Sęk w tym, aby nie nasikać sobie do portfela kupując teraz niewłaściwy sprzęt :)

Ja za radą koloegów poczekam "chyba" na am2+...

I widząc tu wypowiedzi innych zrobi tak wielu (łącznie ze mną).

A już miałem kupować C2D...

Mam nadzieje że premiera nie opóźni sie za bardzo.

To nie jest temat "jestem zajebisty i co mam wybrać" ani dział "co kupić" więc z łaski swojej kończcie to OT bo mało kogo to obchodzi co kupicie i ile będziecie czekać :mur: Jeden post na ten temat nie wystarczy? Czy odrazu trzeba się dowartościować i ogłosić wszystkim "haha, nie myślcie że nie mam kasy, poprostu wolę czekać"? :-| :evil: :kijem:

 

Co do zaprezentowanych mobo:

 

Fajnie te płytki wyglądają :D kolorek niczego sobie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Teraz pytanie na temat dla odmiany:

Wiadomo coś, czy wszystkie procki będą miały wspólne cache L3, czy tylko topowe?

Wiadomo że jeśli będzie L3 w X2 lub X4 to będzie wspólny.

K10 ma być też w wersjach bez L3 ale dopiero w 2008 X2 bez L3 i z jednym rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie na temat dla odmiany:

Wiadomo coś, czy wszystkie procki będą miały wspólne cache L3, czy tylko topowe?

Max 2 strony do tyłu ktoś wkleił zdjęcie tabelki z wyszczególnieniem, które procki będą miały L3 i ile ;]

 

a co intel juz ci nie starcza cio :lol: zal du*e sciska ze sie kupilo intela :lol2:

bedziesz tak naprawde wegetowal na swoim c2d sliniac sie na widok phenom x2 i x4 - true native quad core'a

 

:banana:

Skończ z tym fanboystwem i robieniem zbędnego OT :mur: :damage_wall: Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co intel juz ci nie starcza cio :lol: zal du*e sciska ze sie kupilo intela :lol2:

bedziesz tak naprawde wegetowal na swoim c2d sliniac sie na widok phenom x2 i x4 - true native quad core'a

 

:banana:

Uspokój się, bo robisz z siebie kretyna.

 

Skoro jesteś przykładem totalnego fan boy'owstwa, powiedz mi coś o wpływie współpracy AMD z jedną dużą firmą na procesory i technologie wdrożone do nich przez AMD.

 

Co powiesz także o odkładanych premierach, pamięci podręcznej w brisbane, oraz ostatnim roku w wykonaniu AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, a ja dalej nie wieżę w to że am2 obsłużą procki K10, gdyby tak było, była już by dawno informacja na ten temat. AMD taką informacją mógłby dużo zyskać teraz, bo ludzie masowo by się przenosili na 3600 + KN9 lub coś innego na am2, a później byłby stratny bo nikt by nie chciał am2+ kupić.

 

Jednak widząc ostatnie poczynania AMD z R600, ich pfenomeny wyjdą zapene w lato 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Tak jasne, a ja dalej nie wieżę w to że am2 obsłużą procki K10, gdyby tak było, była już by dawno informacja na ten temat. AMD taką informacją mógłby dużo zyskać teraz, bo ludzie masowo by się przenosili na 3600 + KN9 lub coś innego na am2, a później byłby stratny bo nikt by nie chciał am2+ kupić.

 

Jednak widząc ostatnie poczynania AMD z R600, ich pfenomeny wyjdą zapene w lato 2008.

Nie ma oficjalnej informacji na stronie AMD odnośnie stopnia kompatybilności wszystkich K10 z AM2 ale są w miarę wiarygodne

informacje w sieci uzyskane podczas prezentacji robionych przez AMD.

Moim zdaniem X4 nie może uzyskać pełnej funkcjonalności w podstawce AM2 i trzeba kupić do niego płytę AM2+

bo odrębne taktowanie rdzeni przy oszczędzaniu energi będzie tego wymagało.

Do Q6600 Intela też nie wystarczy byle jaka płytka obsługująca C2D.

Prawdopodobnie większość płyt AM2 wystarczy do K10 X2 lub X1 jeśli producent płyty dostarczy bios.

 

Płyty referencyjne AM2+ już są i zapewne niedługo będzie można kupić taką w wersji produkcyjnej.

W drogą płytę AM2 bez plusa nie warto się dzisiaj pakować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane...

 

Am2 obsłuży X2 K10 jeśli producent wypości bios, właśnie tylko problem sprowadza się do tego, że jak już wyjdą X2 K10, i am2+ to raczej nikt z Abit ASUS MSI i Gigaszit nie bedzię się palił do wypuszczenia za darmo biosu, który zabierze im zyski ze sprzedaży odpłatnie :P nowych płyt am2+.

 

Wiem widzialem ten test K10 z tą płytą z czipem 590, tylko ile w tym prawdy? On był chyba ze 2 miechy temu robiony.

 

Tak ale C2D najtańszy zestaw z 4300 + P5B w porównaniu z zestawem na 3600 + Kn9 wychodzi że 100zł drożej na niekorzyść C2D, a wydajność jest większa i oplacalna za te 100zł. Potem możesz sprzedać płytę i procka i przesiąść się na K10 i am2+. Nie muszę chyba nikomu mówić, że C2D się lepiej sprzeda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Wydanie nowego biosu nie jest za darmo bo producent płyty musi się

liczyć z tym że traci reputację przy braku elementarnego serwisu.

Konieczność zmiany płyty w wyniku braku nowego bios oznacza zmianę

marki producenta płyty, ponadto producentowi zazwyczaj zostają jakieś

zapasy magazynowe które tracą na wartości bez nowego bios.

Co do cen i relacji wydajności E2140 i X2 3600+ razem z płytą

to różnica jest ok 200 a wydajność ta niemal identyczna

bez OC lub w ekonomicznych granicach OC (bez super chłodzenia i zasilania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt trochę przesadziłem IMHO i tak warto :P

 

No nie wiem, obyś miał rację, bo dla jednych ważniejsza jest $$$ niż reputacja

 

4300 i 3600 takia sama wydajność?

 

A to generalnie kupuje się do gier, bo do programów biurowych to się raczej każdy nadaje.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jest bardziej oficjalna informacja o kompatybilności K10 z dotychczas

istniejącymi płytami:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=2986&p=6

Wygląda optymistycznie dla posiadaczy płyt AM2 bo CPU do tego mają

być produkowane jeszcze do 2009 r.

W połowie 2008 AMD przesiada się na 45 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardziej oficjalna informacja o kompatybilności K10 z dotychczas

istniejącymi płytami:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=2986&p=6

Wygląda optymistycznie dla posiadaczy płyt AM2 bo CPU do tego mają

być produkowane jeszcze do 2009 r.

W połowie 2008 AMD przesiada się na 45 nm.

Tak oraz jest napisane, że AMD przewiduje wzrost wydajności w przypadku am2+ na poziomie około 10% wzgledem am2.

Ciekawe czy to teraz, takie gadanie marketingowe.

 

Generalnie wydaje mi się, że jednak te płyty muszą być szybsze chociaż trochę, gdyż jak planują kompatybilność to muszą coś polepszyć w nowościach, inaczej byliby stratni. Jednak licze na to, że OC zniweluje tą różnice:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Tak oraz jest napisane, że AMD przewiduje wzrost wydajności w przypadku am2+ na poziomie około 10% wzgledem am2.

Ciekawe czy to teraz, takie gadanie marketingowe.

 

Generalnie wydaje mi się, że jednak te płyty muszą być szybsze chociaż trochę, gdyż jak planują kompatybilność to muszą coś polepszyć w nowościach, inaczej byliby stratni. Jednak licze na to, że OC zniweluje tą różnice:P

Dokładniej to twierdzą że procesor K10 włożony do płyty AM2+ pozwoli uzyskać wydajność większą około 3% do 10%

niż włożony do płyty AM2.

Moim zdaniem będzie to wyglądało nieco inaczej.

W przypadku aplikacji o małych wymaganiach względem szybkości RAM takich jak AiBench wzrost wydajności będzie 0%

a w przypadku takich jak SuperPi większy niż 10%.

 

Bardziej interesujące jest jaki będzie wzrost wydajności K10 względem K8,K9 przy tym samym taktowaniu bo nawet w obrębie

K8,K9 wydajność w niektórych aplikacjach zależy od rodzaju płyty w której osadzony jest CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tej 3 nie zauważyłem, my mistake. Twierdzisz, że w dzisiejszych X2 np: 3600 wydajność jest różna w zalerzności od posiadanej płyty?

W jakich aplikacjach występuje taka prawidłowość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie do puki nie zabraknie wydajnosci szynie ht to zadnego spadku wydajnosci nie bedzie, ewentualnie w tych najbardziej doapsionych modelach bedzie to pare %

na 3ghz x2 nie ma róznicy miedzy 800 a 1000 tak wiec czemu nagle róznica miała by sie pojawić

ht jest jest stosunkowo bardzo wydajną szyna robioną troche na wyrost pod platformy serwerowe od razu wiec na nasze domowe potrzeby spokojnie starczy jak bedzie sobie na ten 1000mhz chodziła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zebym swojego c2d nie musiał sprzedawać za pare miechow-znając jednak życie to przed lutym i tak u nas tego sie nie kupi za sensowną kase :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Tak oraz jest napisane, że AMD przewiduje wzrost wydajności w przypadku am2+ na poziomie około 10% wzgledem am2.

Ciekawe czy to teraz, takie gadanie marketingowe.

 

Generalnie wydaje mi się, że jednak te płyty muszą być szybsze chociaż trochę, gdyż jak planują kompatybilność to muszą coś polepszyć w nowościach, inaczej byliby stratni. Jednak licze na to, że OC zniweluje tą różnice:P

od 3% do 10 % glownie dzieki nowym chipsetom ktore maja miec mniejsze opoznienia dzieki wyzszej szynie ht

ale skoro dostaniemy taki phenom x2 30-40% wydajniejszy od c2d - to od 5-10% w ta czy tamta :-P

 

troche marketingowego pucu jest w tym cudownym am2+ a zobaczmy co c2d na badziewnym fsb robi z a64 x2 z calkiem niezlym hypertransportem 2.0

 

roznica wydajnosciowa przynajmniej w grach miedzy phenom x2 a c2d powinna byc mniej wiecej taka jak obecnie miedzyc2d a a65 czyli od 30-40%

czyli ten kto teraz bije niedlugo sam dostanie lomot :)

 

Wydanie nowego biosu nie jest za darmo bo producent płyty musi się

liczyć z tym że traci reputację przy braku elementarnego serwisu.

Konieczność zmiany płyty w wyniku braku nowego bios oznacza zmianę

marki producenta płyty, ponadto producentowi zazwyczaj zostają jakieś

zapasy magazynowe które tracą na wartości bez nowego bios.

Co do cen i relacji wydajności E2140 i X2 3600+ razem z płytą

to różnica jest ok 200 a wydajność ta niemal identyczna

bez OC lub w ekonomicznych granicach OC (bez super chłodzenia i zasilania).

ja z mojego 3600 bisbiego jestem mega zadowolony

pozatym niemal pewne jest ze na tej samej plytce am2 bujnie sie phenom x2 ktory zrobi z du*y c2d jesien sredniowiecza

tak wiec jesli komus taki x2 3600 @ 2.8 ghz(za 240zl+235 plyta) dzisaj przymalo to za pol roku kupi sobie phenoma x2 i bedzie pial z zachwytu

 

a te wszystkie owieczki pedem goniace za intelem beda sie prosily na allegro aby ich plyteczki i procki za 50% ceny zakupu z laska kupic :lol2:

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

http://pclab.pl/art26386.html

 

Kolejne info tym razem po Polsku o pfenomenie, am2 obsłuży nowe dzieci AMD :)

no to jeszcze dodajac to

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...74&Itemid=1

 

 

to dla niebieskich robi sie obraz nedzy i rozpaczy

 

 

mam nadziej ze amd wyda jakiegos phenoma 2ghz tak w okolicy 500-600zl

 

z zasady nie kupuje wysokotaktowanych fabrycznie procesorow

 

odpowiednie taktowanie zapewniam sobie samemu :) przynajmniej jest taniej i ciekawiej

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadziej ze amd wyda jakiegos phenoma 2ghz tak w okolicy 500-600zl

W tabeli widnieje wersja x2 Athlona 2.2 ghz

Zastanawiam się właśnie czy tak duży skok wydajności nie jest po części związany z L3, która zawita tylko w droższych modelach taktowanych od 2.4 ghz. Cena takiego cacka może być niestety bardzo zniechęcająca. Nie chcę prorokować ale moim zdaniem taki procek x2 2.4ghz będzie w okolicach ~750,-

Czyli sprzedaż x2 3600+ za rok za 120 zł :-P i tak trzeba będzie dołożyć ponad 600pln.

 

Kompatybilność AM2+ i AM2 to b. dobre posunięcie marketingowe. Ktoś kto zmienia kompa zastanowi się czy nie warto jednak kupić AM2 i przeczekać do K10. Z drugiej strony nie zapominajmy o Penrynie Intela. Tutaj też przewidywany jest wzrost wydajności w stosunku do C2D. Pytanie jak duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tabeli widnieje wersja x2 Athlona 2.2 ghz

Zastanawiam się właśnie czy tak duży skok wydajności nie jest po części związany z L3, która zawita tylko w droższych modelach taktowanych od 2.4 ghz. Cena takiego cacka może być niestety bardzo zniechęcająca. Nie chcę prorokować ale moim zdaniem taki procek x2 2.4ghz będzie w okolicach ~750,-

Czyli sprzedaż x2 3600+ za rok za 120 zł :-P i tak trzeba będzie dołożyć ponad 600pln.

 

Kompatybilność AM2+ i AM2 to b. dobre posunięcie marketingowe. Ktoś kto zmienia kompa zastanowi się czy nie warto jednak kupić AM2 i przeczekać do K10. Z drugiej strony nie zapominajmy o Penrynie Intela. Tutaj też przewidywany jest wzrost wydajności w stosunku do C2D. Pytanie jak duży.

Wzrost wydajności będzie wynikał tylko i wyłącznie ze zwiększenia Mhz na CPU, poprzez zmniejszenie procesu produkcji do 45nm. Poza tym zmian w architekturze nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD “obiecało”, iż na targach Computex Taipei 2007 pokaże pierwszy natywny procesor czterordzeniowy(Barcelona). Jak donosi źródło portalu DigiTimes, Intel nie chce być gorszym od „Zielonego” konkurenta, dlatego również zaprezentuje na targach natywny procesor czterordzeniowy o kodowej nazwie Harpertown. Ponadto CPU amerykańskiego producenta układów scalonych zbudowany będzie w oparciu o 45nm technologię wytwarzania. Dodatkowo źródło portalu DigiTimes podaje, iż dwurdzeniowy natywny procesor Intela Wolfdale-DP nie zostanie pokazany na targach. Nowe jednostki centralne zbudowane w oparciu o jądro Harpertown będą dostępny tylko na stanowisku Intela, podczas gdy procesory AMD z rodziny Barcelona pojawią się nie tylko w namiocie AMD ale również na „straganach” partnerów „Zielonych”. Jednakże nowe procesory serwerowe testowane będą tylko w „kiosku” AMD, natomiast na pozostałych stoiskach, każde z przedsiębiorstw przedstawi własne produkty zbudowane w oparciu o CPU „Zielonych”. Poza tym serwis DigiTimes podaje, iż taktowanie „Barcelony” wynosić ma od 1.9GHz do 2.6GHz, aczkolwiek procesory taktowane 2.6GHz zegarem pojawią się w sprzedaży później.

Czyli już piątego czerwca :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...