Skocz do zawartości
konieczko

Jaka Płyta Głowna Do C2d :q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam E6600 C2D noi teraz mam zamiar kupic płyte główną Asusa P5N-E SLI a sli po to zeby miec na 2X Geforce 6800 dual . mam jeszcze X-Fi i 1x 1gb kingstona 533 mhz , i teraz pytanie czy oplaca mi sie robic taki zestaw ? czy moze lepiej inna płyte główną ? i czy zasilacz 450 W wystarczy, sprzet generalnie do grania jeszcze moze bede krecił z prockiem i karta graficzna , da fpsy :damage_wall: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ASUSA lepiej (podobno) brać Microstar P6N SLI-FI, skora ma być do SLI.

 

// W jakim przedziale cenowym ma być płyta ? Jeżeli w takim jak P5N-E to ww. MSI

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za zasilacz :?: firma

POZDRO

najtanszy !!

 

a co do plyty do 400 zł , ok biore tego P6N SLI-Fi skoro jest lepszy niz P5N-E , bo cena nie roznia sie nawet o 10 zł .

Edytowane przez konieczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do zasilacza to zdarzylem sie zorientowac;) biore zasilacz chieftec 450 W i Płyte główna P6N-E, nie mam zamiaru extremalnie krecic @ stale co2 , i tak mysle ze na tym sprzecie wyciagne w cod1 about 500 stalych fps bo widzialem konfiguracje gorsze niz moja i mialo duzo fps a w cod2 mam nadzieje na 250 stalych na dx9 ci co odpalali ta gre to wiedza .a co myslicie o css ? da rade 125 fps ? oplaca sie robic 2x 6800 czy pozbierac jeszcze troche i zrobic sobie 2X 7600 . A moze 1X7600 jest lepsze niz 2X6800 ? aalbo moze 1X 7900 ? dajcei swoje opinie na co lewpiej zmienic jakies sugestie etc .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez konieczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheeh przepraszam zart?????? czy co ???

masz e6600 i memki Kingstony 533 i chesz krecic :lol2: :rolleyes: kolego rozbawiles mnie naprawde .

jak chcesz krecic to kup pamieci dobre do tego proca najlepiej 800mhz PDP,OCZ,A-Data, za 450zl masz jzu dobre memki do krecenia.Mobo MSi ok jak chcesz miec SLI (chociaz twierdze ze SLi to narazie pomylka )

Zasilacz podziekuj chieftec 450 W te zasilki troche po[gluteus maximus]dlu zeby nie powiedziec e bardzo.Na zasilacz nie powinienies zalowac jesli chcesz krecic i do tego SLI ..... BQ SP 450/500w ,Seasonic,Topower ..lookni na zenfist.pl tamci doradza co do zasilki znaja sie na tym najlepiej.

I jak juz sie zaopatrzysz w zasilator pozadnej frmy i konstrukcji zaczni myslec o kreceniu.Bo w innym wypadku bedziesz mial ze swego krecia padniete 2 karty ,mobo i cala reszte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam :rolleyes: a czy ta karta graficzna : http://www.allegro.pl/item192151113_leadte...11000_pkt_.html bedzie pasowac do MSI P6N-E Sli ? bo nie wiem jak dokladnie dobierac karty graficzne do plyt glownych . a co do tych zasilaczy to daj jakis przyklad do konfiguracji jaka podalem wyzej przypuszczajac ze bede krecil i mial sli , daj najtanszy zasilacz nie trzeba mi zadnych bajerow kolorkow etc ;d http://www.allegro.pl/item191068920_zasila...n_box_nowy.html da rade ten czy moze jest cos tanszego .

Edytowane przez konieczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam :rolleyes: a czy ta karta graficzna : http://www.allegro.pl/item192151113_leadte...11000_pkt_.html bedzie pasowac do MSI P6N-E Sli ? bo nie wiem jak dokladnie dobierac karty graficzne do plyt glownych . a co do tych zasilaczy to daj jakis przyklad do konfiguracji jaka podalem wyzej przypuszczajac ze bede krecil i mial sli , daj najtanszy zasilacz nie trzeba mi zadnych bajerow kolorkow etc ;d http://www.allegro.pl/item191068920_zasila...n_box_nowy.html da rade ten czy moze jest cos tanszego .

http://zenfist.pl/pID/1054.htm -360W na 12v 300zl

http://zenfist.pl/pID/273.htm -348W na 12v -300zl

http://zenfist.pl/pID/1450.htm-348W na 12V 189zl- i to bedzie cos dla ciebie

 

Zastanow sie czy naprawde warto zaoszczedzic na zasilaczu ?? Pzeciez ta czesc odpowiada za calego kompa .co z tego ze kupisz sobie fajne mobo proca karty w SLI jak zasilka kiepska nie podola wyzionie ducha o pociagnie cos za soba .Bo przewaznie jak sie pali zasilacz to ciagnie za soba inne podzespoly .No i i dziemy w tedy w cholernie duze koszta bo chialo sie zaoszczedic na zasilce 50zl :).Naprawde rozwaz to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheeh przepraszam zart?????? czy co ???

masz e6600 i memki Kingstony 533 i chesz krecic laugh.gif rolleyes.gif kolego rozbawiles mnie naprawde .

jak chcesz krecic to kup pamieci dobre do tego proca najlepiej 800mhz PDP,OCZ,A-Data, za 450zl masz jzu dobre memki do krecenia.Mobo MSi ok jak chcesz miec SLI (chociaz twierdze ze SLi to narazie pomylka )

Chyba ty żartujesz....E6600 ma mnożnik x9, do ok 3ghz będzie potrzebne FSB 333, przy dzielniku 1:1 wówczas pamięci będa miały około 666mhz, a chyba każde 533 tyle zrobią więc nie pisz bzdur że E6600 nieda się kręcić z memkami 533mhz, co innego gdyby miał E6300, tam faktycznie potrzeba dobrych pamięci.....

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Lepiej jeśli nie będzie OC, bo na tym gigabajcie to raczej nie pokręcisz, no ale jak nie masz zamiaru krecic to jak najbardziej bierz 8800GTS'a z tym gigusiem i E6600 (go nawet nie trza krecic i tak jest mocnym procem), na pewno bedzie wydajniej niz 2x6800GT.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jaka by była taka optymalna płytka do c2d e6600/e6700 bo nie mam zielonego pojecia o OC a dac tysiaka za e6700 albo 770zeta za e6600 moge bez zadnych ceregieli... na dzwieku mi nie zalezy bo i tak ma juz kupionego X-fi. Cena płyty glownej to tak do tysiaka. Myslałem o tym abicie quadGT ale on jest podobno dobry tylko do krecenia tych 4300 i 4400. Znalazło by sie coś w moich wymaganiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Po co ci płytka do tysiaka jak jej nawet nie wykorzystasz takie płyty to juz dla maniaków OC, do twoich zastosowań spokojnie starczy MSI P6N SLI-FI (nVidia nForce 650i SLI) lub Abit AB9 ceny ok 500zł, a jak cie najdzie na oc to tez na nich spokojnie podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci płytka do tysiaka jak jej nawet nie wykorzystasz takie płyty to juz dla maniaków OC

nie wiadomo co w życiu człowieka mozne spotkać :) a na takim abicie quadGT o ile tak spokojnie podkręcił bym e6600? do 3,0 by poszedł? i czy to jest jakiś znaczniejszy wzrost wydajnośći bo jestem maniakiem jezeli chodzi o gry a wydajny procek sie przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Na 3Ghz a nawet dużo więcej pójdzie bez problemu ponieważ ma wysoki mnożnik, dlatego do E6600 nie kupował bym bardzo drogiej płyty jesli nie zależało by mi na ostrym OC, tylko właśnie AB9 czy MSI P6N, co innego jak byś brał np E4300/E6300 wtedy byś musiał celować w dość dobrą do oc płytke.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...